vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas, costasibiza84, FaniFox, akis91

Twitter

SQuape x[dream] προεπισκόπηση

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 06, 2016, 17:27 »
εχω αποχρωματισμό στους επίχρυσους πόλους λόγω θερμότητας.
πάω αύριο vapeland για ελενχω και επανερχομε με νεότερα. :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 06, 2016, 17:53 »
Είδα κάτι αντίστοιχο σε μια φώτο στο FB.  Αν δεν τα βρεις με τη Vapeland, μίλα κατευθείαν με τον κατασκευαστή.
 

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 07, 2016, 18:05 »
το θέμα καταγράφηκε απο τον εισαγωγέα και θα μεταβιβαστη στον κατασκευαστή.
και δυο φώτο :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 08, 2016, 19:44 »
Καλησπέρα πόσο καιρό τον έχεις εγώ δεν έχω κανένα θέμα.Αυτο βέβαια είναι σοβαρό όταν έχεις νέα πες μας πως το αντιμετωπίζει η vipe land   να ξέρουμε γενικά τι γίνεται.Εγω πάντως από ένα squape rs  που είχα θέμα με τον αέρα μου το άλλαξαν 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2016, 23:52 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:42 »
απο 25.04,16.
απο vapeland ακόμα αναμένω αλλα τον πήγα το Σάββατο οπότε ειναι νωρίς ακόμα. :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 10, 2016, 10:35 »
πάντως αυτο μου δείχνει και βραχυκύκλωμα για δες το λιγο μήπως κατα λαθος και δεν το κατάλαβες    

Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 10, 2016, 10:51 »


Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 10, 2016, 17:18 »
ο ατμο αντικατασταθηκε ολόκληρος με εναν ολοκαινουργιο.
ενα μεγαλο μπραβω στον άψογο επαγγελματισμο της vapeland :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 10, 2016, 23:41 »
Πραγματικά μπράβο στην vapeland. Αν διέθεταν κ κανένα για δοκιμή βέβαια θα ήταν ακόμη καλύτερα. Πως να δώσω τόσα λεφτά αν δεν μπορώ να τον δοκιμάσω;

Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 11, 2016, 07:17 »
ο ατμο αντικατασταθηκε ολόκληρος με εναν ολοκαινουργιο.
ενα μεγαλο μπραβω στον άψογο επαγγελματισμο της vapeland :) :) :)
Χαίρομαι φίλε που σου έκαναν αντικατάσταση έτσι πρέπει. Μπράβο  στη vipeland έτσι πρέπει και σε εμένα με ένα πρόβλημα που είχα έτσι έκαναν (σε άλλο ατμοποιητη )

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 22, 2016, 22:48 »
καινούριο Set από βίδες για να μπορούμε να στήνουμε με κατσαβιδάκι..
http://shop.squape.ch/en/squape-xdream/spare-parts/196/slotted-grub-screws-4x?c=108

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 23, 2016, 22:12 »
κατοχος του ατμο...(κλωνος 1:1) εδω και μια ημερα περιπου...πολλα θετικα λιγα αρνητικα...

θετικα...
εύκολο γεμισμα
εύκολη πρόσβαση στην αντίσταση
αρκετά καλή γεύση
χτύπημα στο θεό(και δεν κάνω πνευμονικά)
καλή τζούρα το ίδιο καλή και με ανοιχτες τις οπές και κλειστές(σφιχτη τζουρα) :hmmm:...
εύκολο στήσιμο...και μονή και διπλή αλλά και κάθετη αντίσταση ....δεν με δυσκόλεψε καθόλου
η ροη υγρου ειναι καλη(70pg 30vg...το υγρο μου)...{περιμενα να μου δωσει καμένο...αλλα στα διαφορα στησιματα ανεξαρτητα την ποσοτητα βαμβακιου δουλευε καλα}
ουδεμια διαρροη(αναποδα πλαγια στον αερα κατω απο την θαλασσα κτλπ...δακρυ δεν εχω δει) :'(

αρνητικα
βαρυς και μεγαλος(οποτε δεν νομιζω να τον αντεξουν μοντακια με κακης ποιοτητας 510,σε ενδεχόμενη πτώση θα χουμε δράματα) 
το τανκ το οποιο κανει και ολη την δουλεια ,για να το ξεστησεις - ξεπληνεις θελει φασαρια αρκετη...
τα βιδακια δεν πιστεύω να αντέξουν πολύ ακόμα,,,,(τουλαχιστον του κλωνου),χαθηχε να βαλουν βιδες απλες ανοξειδωτες?αλλα δοκίμασα κατι δικες μου βρίσκουν και δεν κουμπωνει το τανκ...και φυσικά δεν κρατάνε καλά τα σύρματα καλά κάτω από 25αρι...τουλάχιστον αυτό χρησιμοποιω εγω...

Γενικα προκειται για εναν φοβερο ατμο...που αν εξαιρεσεις τα βιδακια του(ελπιζω στον αυθεντικο να ειναι καλυτερα)...αξιζει τα χρηματα του...στο ακεραιο
και επειδη  πηρα τον κλωνο για να τον δοκιμασω ωστε  ,,,,πιστευω οτι προπορευεται εναντι αλλων(κατοπιν δοκιμων) για αγορα...
{το βραδυ θα εχει κρεβατομουρμουρα} 
ΥΓ¨:Δοκιμασα στησιμο με την αντισταση καθετα στους 2 πολλους...το χτυπημα που εδινε με 12μγ και αρκετα σφιχτη ττζουρα μου εφερε πονοκεφαλο...δεν αντεχεται...



Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 28, 2016, 01:53 »
Κάτοχος του sxk κλώνου από σήμερα, οι πρωτες εντυπώσεις μου είναι για τον μεν κλώνο ότι πρόκειται ότι πρόκειται για σοβαρή προσπάθεια (συσκευασία, κουμπώματα, φινιρισμα) για τον δε ατμοποιητή ότι δεν αποτελεί συνέχεια - εξέλιξη του rs αλλά απευθύνεται κυρίως σε αυτούς που αναζητούν αερατες-πνευμονικές και δευτερευόντως σε αυτούς που θέλουν τσιγαρίσεις τζούρες.
Εαν δεν λυπηθείς το βαμβάκι διαρροές δεν υπάρχουν, γέμισμα, στήσιμο πανεύκολα και πολύ θετικό ότι στην θέση lock βάζεις τον ατμοποιητή σε τσεπες, στάντες πλάγια, ανάποδα, στην κυριολεξία όπως να ναι και δεν στάζει τίποτα.
Για τα γούστα μου, που προτιμώ τη σφιχτή τζούρα, εάν βγει deck για single coil μπορεί να γίνει κορυφαίος.
Τώρα τον δουλεύω με μονή αντίσταση (με τη διπλή που δοκίμασα ήταν πολύ αεράτος και αν κλείσεις τον αέρα ζεσταίνεται υπερβολικά) και την μονή τρύπα  του αέρα λίγο πιο κατω από την μέση, με 3άρη διαμετρο 32χιλ Kanthal στα 1,5Ω.

Αποσυνδεδεμένος spoon

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 04, 2016, 01:28 »
Αντε μπας και δουμε λιγο φως εμεις που τον θελουμε για τσιγαρισιες...


Απ: SQuape x[dream] προεπισκόπηση
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 04, 2016, 10:33 »
Πάντως ήταν γρήγοροι στο να παραδώσουν το deck που υποσχέθηκαν. Μακάρι να κάνει δουλειά γιατί στενοχωριέμαι που τον έχω παροπλισμένο.. λογικά θα κάνει και ο φίλος μας ο Phil review σύντομα καθώς περίμενε το deck της μονής αντίστασης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12