vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος Μάνος@frixos

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1245 στις: Αυγούστου 28, 2016, 17:38 »
και παλι ευχαριστω.
Λοιπον εχω καταφερει και εχω στησει με βαμβακι 2 φορες το Σοφακι, βλεποντας το στησιμο που ειχε επανω οταν την πηρα με ανταλλαγη, απο το παληκαρι που την ειχε, δεν ειχα καποιο προβλημα ιδιαιτερο εκτος απο μια διαρροη προς τα κατω στη βιδα, αλλα απο δικο μου λαθος στην χρηση της.
Μου ειχε δωσει και μερικα ετοιμα συρματάκια 1,8ohm NR 0.20mm & R 0.17mm απο το ( Atmistique ) και 2-3 κεραμικα, με τα οποια εφτιαξα, εστριψα αντιστασουλες σε 2mm πυρήνα και ολα μια χαρα αλλα σε λιγο αυτα τα συρματακια θα τελειωσουν ..... και εψαχνα φτηνα οικονομικα, λογω οτι ειμαι και ανεργος εδω και αρκετους μηνες και δεν μας παιρνει για εξοδα ( ηλεκτροποντες και συρματα by Leo η και καπου αλλου που ειδα στα 12-15 ευρω η δεκαδα αν θυμαμαι καλα προς το παρον τουλαχιστον ..) και ετσι σκεφτηκα το φαστ-τεχ εχοντας υποψην μου τη διαφορα της ποιοτητας και οτι δεν θα ηταν ακριβως αυτο που πρεπει, αλλα θα ειχα την ευκαιρια προς το παρον οικονομικα, να πειραματιστω (γιατι μου αρεσει αυτο) και να κανω καποιες δοκιμες και να μαθω τη ΣΟΦΙΑ καλυτερα .... με λιγα χρηματα ....
Θα δοκιμαζα με σκετο συρμα και βαμβακι να στριβω μονος για να εξοικιωνομαι σιγα σιγα, αλλα και με ετοιμες φυτιλοαντιστασεις για να δω τις διαφορες, ... αλλα δεν γνωριζα πως να ΞΕΧΩΡΙΣΩ ποιες απο αυτες (φυτιλοαντιστασεις), .. η και ποια συρματα EINAI ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ για να αγορασω απο τους Κινεζους ωστε να κανω το παιγνιδι μου και τα πειραματα μου, γι αυτο ζητησα βοηθει.
Θα μπορουσα υπολογιζα με 8-10 ευρω να παρω 3-4 διαφορετικα ειδη ( σκετο συρμα ΝR-R-NR, ετοιμη στριμενη αντιταση 2mm NR-R-NR, και ετοιμη φυτιλοαντισταση κλπ ....) ωστα να πιξω λιγο και να δοκιμασω
Τελικα δεν εχει τιποτα απο τα φτηνιαρικα αυτα για να παιξω λιγο, και να εξοικιωθω φτηνα και να την βγαλω λιγο καιρο  εως οτου βρω καμια δουλιτσα κι εγω βρε παιδια ???
Ευχαριστω να εστε ολοι καλα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

φιλε καλησπερα .Για να μην τρελενεσαι σαν αρχη οι αντιστασεις απο τη FT ειναι μια χαρα.Προσωπικα αγοραζα αυτες https://www.fasttech.com/p/1573600 https://www.fasttech.com/p/1521201 και σε πληροφορω οτι ακομα και τωρα που βαριεμαι καμια φορα να βαλω την ηλεκτροποντα μπρος τισ χρησιμοποιω.Για αρχη δουλευουν τελεια,δεν κοβονται και σε στησιμο με βαμβακι κανουν φυσιολογικοτατο τσιγαρισιο ατμισμα με τη γευση σε πολυ καλα επιπεδα.Εννοειται οτι το στησιμο με το ribbon που σου εδειξε ο φιλος πριν ειναι ισως το απολυτο και προσωπικα δεν θα βρεις τις αναλυσεις των γευσεων σε κανεναν αλλο ατμο (η γνωμη μου παντα)...αυτο ομως θελει ποντα οπως και να χει οι αντιστασεις FT σε βαζουν για καλα στο club της σοφιας χωρις πολυ βαβουρα...
Σ΄ ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε hellsrose, θα τα χτυπησω μαλλον για να κανω τις δοκιμες μου και λογω της ανεργιας οπως γραφω και στην προηγουμενη αναρτηση μου, αν μπορεις επισης να μου βρεις απο το λινκ παρακατω αν εχει καποια ετοιμη φυτιλοαντισταση που ταιριαζει στο ΣΟΦΑΚΙ σε οποιαδηποτε Ohm ...  οπως επισης και καποια συρματα σε περισσοτερα απο 1,8 ohm θα σου ημουν υποχρεος ....

Ξεχασα το λινκ >>>    https://www.fasttech.com/category/0/search/-/p/0?f=-&keywords=NR-R-NR&sort=p

Και παλι ευχαριστω ολους.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 23:18 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1246 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 23:19 »
Για εκτός θέματος συζητήσεις υπάρχουν και τα ΠΜ. (διαγράφηκαν κάποια μηνύματα)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536614 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12