vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2115 στις: Απριλίου 26, 2013, 14:41 »
δεν είμαι σίγουρη γι αυτό...υπάρχει όμως μια ίδια μπαταρία που έχει φίλη μου, χαλασμένη. νομίζω πως δεν είχε πρόβλημα η πλακέτα της.
αν θέλεις, μετά τη Μ. βδομάδα σου τη στέλνω. απλώς θα ξέρω την τετάρτη λεπτομέρειες.

αν και επιμένω πως δεν αξίζει τον κόπο...καλύτερα να πάρεις μία καινούρια...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2013, 14:46 από lemy »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2116 στις: Απριλίου 26, 2013, 14:46 »
τσεκαρισε ολη την μπαταρια μηπως κοπηκε το - μειον απο κατω......
οσο για αν ταιριαζει απο ego νομιζω πως κανει...αλλα εχω μια υποψια μηπως αλλαζει τιποτα στις επαφες....διοτι ενος φιλου που ειχε μια με φωτακια που δειχνουν την σταθμη μπαταριας ειχε 4 επαφες επανω στο κυκλωμα ................ :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2117 στις: Απριλίου 26, 2013, 14:55 »
Iemy. :yahoo: Με χρέωση δική μου.Θα την παλέψω την άτιμη με έπιασε το πίσμα .Σ' ευχαριστω
για το ενδιαφέρον.Αρχίζω να κάνω φίλους στο forum. :respect: Toν τρόπο επικοινωνάς δεν ξέρω
οταν θα ερθει η ωρα.ΠΜ το βλέπω δύσκολο για μένα.Για πες για πές.

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2118 στις: Απριλίου 28, 2013, 13:26 »
Γεια σας παιδιά , έχω μια μπαταρία Ego-c 1100 mah (κινεζιά ,ούτε λογότυπο δεν έχει) , αγορασμένη από τοπικό κατάστημα , η οποία πρέπει να έχει προστασία αποφόρτισης αφού όταν φτάνει στα τελειώματα της αναβοσβήνει το κουμπί και μετά αν πατάς δεν δίνει ρεύμα.  Το θέμα μου είναι αν υπάρχει προστασία υπερφόρτισης . Έχω ένα φορτιστή natura Input DC 5V 500 mA , Output DC 4.2 420mA και 2 μπαταρίες natura 650mah οι οποίες αν τις φορτίσω μέχρι τέλους το led του φορτιστή γίνεται από κόκκινο πράσινο , αν τις βγάλω από τον φορτιστή και τις ξαναβάλω το led του φορτιστή είναι πράσινο και δεν τις φορτίζει άλλο , άρα είναι protected . Αντίθετα η Ego-c 1100mah που έχω όταν τελειώσω την φόρτιση φορτιστή γίνεται πράσινο , όλα καλά μέχρι εδώ , αν όμως την βγάλω από την φόρτιση και την ξαναβάλω να φορτίσει , το led του φορτιστή γίνεται κόκκινο και λογικά συνεχίζει να την φορτίζει.
 Αυτά :P συγνώμη αν κούρασα.

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2119 στις: Απριλίου 28, 2013, 14:36 »
Aν το κόκκινο συνεχίσει να ανάβει πέραν του ενός-δυο λεπτών, τότε μάλλον είναι στα τελευταία της...
Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα στην χρήση της πάντως...

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2120 στις: Απριλίου 28, 2013, 14:45 »
Aν το κόκκινο συνεχίσει να ανάβει πέραν του ενός-δυο λεπτών, τότε μάλλον είναι στα τελευταία της...
Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα στην χρήση της πάντως...

Δύσκολα να είναι στα τελευταία της γιατί χθες την αγόρασα  , απλά το θέμα μου είναι ότι την βάζω το βράδυ να φορτίσει , γι' αυτό έχω ένα μικρό άγχος  .

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2121 στις: Απριλίου 28, 2013, 14:49 »
πόση ώρα μένει το κόκκινο λαμπάκι αναμένο μετά την επανατοποθέτηση;

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2122 στις: Απριλίου 28, 2013, 15:00 »
πόση ώρα μένει το κόκκινο λαμπάκι αναμένο μετά την επανατοποθέτηση;
Να σου πω την αλήθεια , επειδή σήμερα έκανα την δοκιμή δεν το άφησα για πολύ ώρα (κάτι δεύτερα).
Το ότι γίνεται πράσινο το led του φορτιστή όμως δεν δείχνει ότι κόβει την φόρτιση ; Από την άλλη σκέφτομαι ότι έχει προστασία υπερφόρτισης και απλά επειδή το άφησα καμιά ώρα παραπάνω στην φόρτιση ότι ξεφορτίστηκε λίγο .

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2123 στις: Απριλίου 28, 2013, 15:03 »
τσέκαρε το , αν ανάβει το κόκκινο μόνο για λίγα δευτερόλεπτα τότε δεν έχεις θέμα...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2124 στις: Απριλίου 29, 2013, 04:04 »
Όλες οι ego είναι κινέζικες. Συνήθως δεν αλλάζει κάτι αν έχει λογότυπο καταστήματος. Όλες έχουν προστασία εκτός αν είναι ελλατωματικές.
Όταν βάζουμε ήδη φορτισμένη μπαταρία στον φορτιστή για λίγο κάνει σαν να φορτίζει. Βάλε την και δες αν σε μισό λεπτό δείχνει πάλι πλήρως φορτισμένη. Αν δεν την "δει" ο φορτιστής ως φορτισμένη τότε έχει πρόβλημα και καλό είναι να την πας στο μαγαζί από όπου την αγόρασες.
Οι μπαταρίες δεν αποφορτίζονται αν μείνουν παραπάνω στο φορτιστή. Αποφορτίζονται με τη χρήση ή αν τις έχεις αφήσει καιρό να κάθονται οπότε χάνουν σταδιακά κάτι λίγο από το πλήρες φορτίο τους.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2125 στις: Απριλίου 29, 2013, 08:19 »
1)  Αν δεν ξεπερνα τα 3,78 σαν πληρη φωρτιση 2 ημερων ego...την στελνω πισω?  2) Οι panasonic 3400mah οι πρασινες,κανουν για το lava v2.Eιναι προστασιας αλλα καπου ειχα διαβασει οτι κανουν,γιατι το κυκλωμα υποστιρηζει 6,8 Amber? :dontknow: :dontknow:  Tα φωτα σας παρακαλω
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2013, 16:59 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
χώρα προέλευσης μπαταριας aw  :confused1: :hmmm:

ξέρει κανείς να μου πει?

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Made in China

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Τα cells (στοιχεία) ειναι Panasonic made in Japan, κατασκευή-συναρμολόγηση Κίνα.

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
δλδ αυτα που με βγάζει ηνωμένο βασίλειο και τέτοια καμιά σχέση

έτσι παιδιά ? κανένα λινκ παίζει του κατασκευαστή?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63588 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix