vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 8 χρήστες
Panokali, dkostas, GeorgeGTS, makismaik, Sergios, takoulas, Jorge, FaniFox

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6900 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 16:39 »
Και εγω περασα απο το καταστημα κ πηρα μια efest. Με το scratch test παντως που εβαλα στο σαιτ της efest μου την εβγαλε γνησια
Τι ακριβως εννοεις οτι στην εβγαλε γνησια ;;;;

Τι σου εδειξε δηλαδη ;;;


Αποσυνδεδεμένος microcens

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6901 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 17:00 »
Ενα σειριακο αριθμο που εχει κ το βαζεις στο  σαιτ και σου λεει οτι ειναι authentic

http://www.efestpower.com/index.php?ac=article&at=list&tid=126

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6902 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 18:11 »
Αυτό δεν σημαίνει τίποτα άλλο από το ότι το μοβ efest κάλυμα που έχει η μπαταρία, είναι αυθεντικό. Όσον αφορά το στοιχείο που βρίσκεται από κάτω, το μόνο που έχεις να κάνεις, είναι να ελπίζεις.

Εκτός και αν η Efest ξεκίνησε να κατασκευάζει μπαταρίες και έχω χάσει αυτό το επεισόδιο.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6903 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 18:27 »
Ακριβως ....

Απο τη στιγμη που δεν κατασκευαζει μπαταριες , δεν σου δειχνει απολυτως τιποτα .

Η Efest , η MXJO , η AWT ....... και οποιαδηποτε αλλη εταιρια ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗΣ και ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ , για το μονο που μπορουν να εγγυηθουν ,  ειναι το καλυμμα της μπαταριας.

Αυτος ο κωδικος δεν δειχνει ουτε την ημερομινια παραγωγης της μπαταριας , ουτε τον τυπο της , ουτε το αν ειναι αυθεντικη ή οχι ....
Απλα ειναι ενα κολπο για να τραβαει το βλεμα και να νομιζει ο αγοραστης οτι ειναι καλυμμενος .

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6904 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 20:33 »
Έχω παραγγείλει το SX mini G Class και αναμένω. Προσπαθώ να ανακαλύψω αν χρειάζεται να τις παντρέψω τις μπαταρίες ή αν μπορώ να τις έχω και αυτόνομα. Μάλλον ο microchip που έκανε και παρουσίαση την πλακέτα θα γνωρίζει καλύτερα, φυσικά και όποιος άλλος γνωρίζει ευπρόσδεκτη η απάντηση.

Το πάντρεμα σημαίνει ότι αγοράζεις 2 ίδιες ταυτόχρονα από το ίδιο μαγαζί.
Τουλάχιστον στο χωριό μου.

Τις διαχειρίζεται χωριστά, αλλά χωριστά, μην φανταστείς και κάνα μεγάλο χωριστά.
Παντρεμένες βάζεις πάντα σε οποιαδήποτε συσκευή για οποιαδήποτε χρήση.

Πότε θα έρθει;
Πότε θα κάνεις παρουσίαση;
Θα δώσεις βόλτα;


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6905 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 20:49 »
Έχω παραγγείλει το SX mini G Class και αναμένω. Προσπαθώ να ανακαλύψω αν χρειάζεται να τις παντρέψω τις μπαταρίες ή αν μπορώ να τις έχω και αυτόνομα.
Μάλλον ο microchip που έκανε και παρουσίαση την πλακέτα θα γνωρίζει καλύτερα, φυσικά και όποιος άλλος γνωρίζει ευπρόσδεκτη η απάντηση.
βασιλακη εχεις ξεφυγει αγορι μου..οχι παντοφλα με τη βαριοπουλα θα σε κυνηγα η κυρα φιλε μου.το νου σου. :laugh1: :laugh1: :laugh1:καλοατμιστο ναναι το εργαλειο σου. :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6906 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 20:55 »
Μην το ακούς ζηλεύει.
Οι γυναίκες το γουστάρουν το G.
Δεν το ονόμασαν τυχαία άλλωστε.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6907 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:34 »
Όταν τις βάλεις στο Alien, να τις φορτίζεις στο Alien και να τις βγάλεις μετά από πολλούς μήνες,

Έτσι για προσωπική χάρη στο ζητάω.

Εκτός αν κάποιος άλλος θέλει να "παίζεις" με μπαταρίες.
Τα λογια σου σοφα "γεροντα"  :palios:  αλλα στο καφενειο σχολειο μου εμαθαν 1+1=2  :)
δλδ οτι παντα φορτιζουμε σε εξωτερικο φορτιστη .....
Τωρα εσυ  :palios:  αλλα μου λες .....δεν σε καταλαβαινω :confused1:
Εκτος και αν το allien  ηρθε εξ ουρανου και εχει κατι μεσα που δεν γνωριζω
Ευχαριστω "γεροντα" την ευχη σου.....
το τεκνο σου  :deviltroll: ιωαννης

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6908 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:49 »
Το πάντρεμα σημαίνει ότι αγοράζεις 2 ίδιες ταυτόχρονα από το ίδιο μαγαζί.
Τουλάχιστον στο χωριό μου.

Τις διαχειρίζεται χωριστά, αλλά χωριστά, μην φανταστείς και κάνα μεγάλο χωριστά.
Παντρεμένες βάζεις πάντα σε οποιαδήποτε συσκευή για οποιαδήποτε χρήση.

Πότε θα έρθει;
Πότε θα κάνεις παρουσίαση;
Θα δώσεις βόλτα;

(Image removed from quote.)
Πιστεύω σύντομα σε 3-4 ημέρες θα το έχω από UK έρχεται γιατί εδώ τα μαζέψαν όλα σε χρόνο μηδέν.
Την βόλτα θα την έχεις :)) :))
Εάν λοιπόν προλάβω να το μάθω πρώτα, θα το κάνω τουλάχιστον μια φωτοπαρουσίαση σε πρώτη φάση για γρήγορα και μετά σιγά σιγα τα υπόλοιπα.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

βασιλακη εχεις ξεφυγει αγορι μου..οχι παντοφλα με τη βαριοπουλα θα σε κυνηγα η κυρα φιλε μου.το νου σου. :laugh1: :laugh1: :laugh1:καλοατμιστο ναναι το εργαλειο σου. :OnTopicPlease:
Κώστα ζηλεύεις ;) αλλά δεν πειράζει θα έρθει και η ώρα σου. Την παντόφλα προς το παρόν την γλυτώνω έχω βρεί του τρόπους και ίσως ένας να είναι και το G :D :D Class εννοώ κάτι ξέρει ο microchip :angel:  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

:offtopictelos:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2017, 00:22 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6909 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 22:59 »
Και τώρα τι διαλέγω ; Θέλω μια νέα 4αδα 18650 . 
Ποιες να προτιμήσω; LG INR18650-HG2 ή  Samsung INR18650-30Q. 
Παρακαλώ τη βοήθειά σας .

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6910 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 23:08 »
Είναι οι δύο καλύτερες μπαταρίες αυτή τη στιγμή και είναι σχεδόν ολόιδιες! Άρα παίρνεις ότι σου κάνει κλικ! ;) ;)
Απλά οι samsung είναι λίγο πιο φτηνές από τις lg!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6911 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 23:35 »
Τα λογια σου σοφα "γεροντα"  :palios:  αλλα στο καφενειο σχολειο μου εμαθαν 1+1=2  :)
δλδ οτι παντα φορτιζουμε σε εξωτερικο φορτιστη .....
Τωρα εσυ  :palios:  αλλα μου λες .....δεν σε καταλαβαινω :confused1:
Εκτος και αν το allien  ηρθε εξ ουρανου και εχει κατι μεσα που δεν γνωριζω
Ευχαριστω "γεροντα" την ευχη σου.....
το τεκνο σου  :deviltroll: ιωαννης

Και ο microchip παλιά υποστήριζε πως καλό είναι να χρησιμοποιούμε εξωτερικό φορτιστή για την φόρτιση των μπαταριών μας. Μέχρι εκείνη την περίφημη Τρίτη της ατμοσυνάτησης όπου, για λόγους εντελώς ακατανόητους για μένα, άλλαξε τροπάρι...

Flashback. Τρώμε, πίνουμε, φουμάρουμε, όλα τα κάνουμε, όχι απαραίτητα με αυτήν την σειρά αλλά με πιάνεις, έτσι; Ο τσιπ ακριβώς απέναντί μου όπως καλή ώρα εμείς οι δύο εδώ, τώρα. Βασικά ο τσιπ κι εγώ τρώμε και πίνουμε. Οι άλλοι απλώς μας κοιτάνε με ανοιχτό το στόμα και αναρωτιούνται "που διάολο τα βάζουν όλα αυτά που τρώνε;". Ξαφνικά η μπαταρία του μοντ μου μένει στον τόπο αλλά ο παλιός είναι αλλιώς και είναι προετοιμασμένος για παν ενδεχόμενο. Έχω και έξτρα μπαταρία μαζί μου, που διάολο την έχω βάλει; Μετά από πεντάλεπτη ενδελεχή έρευνα στις τσέπες του μπουφάν, η μπαταρία εντοπίζεται στην τσέπη με τα ψιλά, τα κλειδιά και το ζιπέλαιο για τον zippo της γυναίκας μου. Περιχαρής την βάζω πάνω στο τραπέζι (νομίζω...) αλλά η μπαταρία καταλήγει στο πιάτο με την μελιτζανοσαλάτα και φυσικά γίνεται χάλια. Κανένα πρόβλημα. Παίρνω μια χαρτοπετσέτα (χρησιμοποιημένη, αυτήν είχα, τι να κάνω;) και την σκουπίζω με ευλάβεια. Εν τω μεταξύ χτύπησε το τηλέφωνο μου και μπερδεύτηκα λίγο και δεν καθάρισα εντελώς όλη την μπαταρία. Μου ξέφυγε δηλαδή η μία πλευρά εντελώς (γιατί ότι είναι μπροστά μου βλέπω) και στη συνέχεια βάζω την μπαταρία στο μοντ που φυσικά εξακολουθεί να μην δουλεύει. Αλλά φυσικά κατάλαβα αμέσως τι τρέχει το γατόνι και την ξανάβγαλα και την σκούπισα πιο καλύτερα αυτή τη φορά με μια λιγότερο χρησιμοποιημένη χαρτοπετσέτα και έριξα και λίγο τσίπουρο μέσα στο μοντ (οινόπνευμα είναι, τι να πάθει;) γιατί και εκεί είχε μελιτζανοσαλάτα και διάφορους άλλους εκλεκτούς μεζέδες που προσφέρει αυτό το μαγαζί, αλλά έφυγα από το θέμα μου. Έριξα λοιπόν λίγο τσίπουρο μέσα στο μοντάκι, το φραπέδιασα καλά, το άνοιξα, το σκούπισα με ευλάβεια, του ξαναφόρεσα την πεντακάθαρη και εντελώς γεμάτη μπαταρία και άτμισα μια χαρά χαρούλα όλο το υπόλοιπο βράδυ. Η άδεια μπαταρία που προς στιγμή είχα χάσει βρέθηκε στο πάτωμα της τουαλέτας από άλλον συνατμιστή και πολύ τον ευχαριστώ γι' αυτό. Μπήκε λοιπόν κι αυτή με την σειρά της για πλήρη ασφάλεια στην τσέπη του μπουφάν (αυτήν με τα ψιλά και τα κλειδιά και το ζιπέλαιο για τον zippo της γυναίκας μου) και η βραδιά κύλησε χωρίς άλλα απρόοπτα (εκτός του ότι πέθανε ένα άλλο μοντάκι μου αλλά αυτό είναι από άλλο ανέκδοτο...).

Μετά από αυτήν την απολύτως επιτυχημένη ατμοσυνάντηση, ο τσιπ λέει σε όλους να φορτίζουν τις μπαταρίες τους μέσα στα μοντάκια τους. Δεν ξέρω τι τον έκανε να αλλάξει στάση αλλά ίσως να μην έχει και πολύ άδικο τελικά. Δεν ξέρω αν όλοι οι ατμιστές είναι τόσο προσεκτικοί όσο εγώ με τις μπαταρίες τους... :dontknow:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2017, 23:43 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6913 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 00:54 »
Και ο microchip παλιά υποστήριζε πως καλό είναι να χρησιμοποιούμε εξωτερικό φορτιστή για την φόρτιση των μπαταριών μας. Μέχρι εκείνη την περίφημη Τρίτη της ατμοσυνάτησης όπου, για λόγους εντελώς ακατανόητους για μένα, άλλαξε τροπάρι...

Μετά από αυτήν την απολύτως επιτυχημένη ατμοσυνάντηση, ο τσιπ λέει σε όλους να φορτίζουν τις μπαταρίες τους μέσα στα μοντάκια τους. Δεν ξέρω τι τον έκανε να αλλάξει στάση αλλά ίσως να μην έχει και πολύ άδικο τελικά. Δεν ξέρω αν όλοι οι ατμιστές είναι τόσο προσεκτικοί όσο εγώ με τις μπαταρίες τους... :dontknow:
χαχαχαχα  κλαιω λεμε....... :lotpot: :hehe: :tongue_move_02: :tongue_2: :NevraKlama: :hapy_crazy:
καλα που το ανελυσες γιατι ακομα αναρωτιόμουν τι εννοει ο :palios:

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #6914 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 02:46 »
ΧΑχαχα!!! Διάβασα τα αποπάνω με την μελιτζανοσαλάτα και έκλαψα λεμε!!! :D :D

Μια βοήθεια τώρα... Πείτε παρακαλώ ένα έμπιστο μαγαζί να βρώ αυθεντικές SONY VTC5A.
Αυθεντικές όμως και δοκιμασμένες γιατί θα φάνε γκάζι!!
Ευχαριστώ!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12640 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem