vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

568 επισκέπτες, 6 χρήστες
petr@n, manoslykos, Lazy Dog, antre, Doubt, gigelis78

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #300 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:01 »
Καλησπερα,επειδη συνεχιζω την κατηχηση,θα βαλω και μια συναδελφο στο ατμισμα.Κλασσικα ροζουλι 30ρι ιστικ.Το θεμα μου ειναι ο ατμοποιητης.Cubis-mini ναυτιλος-mini ego one.Για βοηθηστε βρε παιδια,να την κρατησουμε και αυτη γιατι καπνιζει σαν να μην υπαρχει αυριο. :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #301 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:07 »
νομίζω το mini ego one είναι η καλύτερη λύση. Μικρότερο πολύ από τον ναυτίλο και με καλή απόδοση. Το cubis δε νομίζω να την ικανοποιήσει. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #302 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:09 »
Ε, αυτό τώρα εξαρτάται από το τί τζούρες θέλει να κάνει. πες μας λίγα παραπάνω.

Για βοηθηστε βρε παιδια,να την κρατησουμε και αυτη γιατι καπνιζει σαν να μην υπαρχει αυριο. :bye:
Είσαι σίγουορς ότι υπάρχει αύριο;;;  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #303 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:12 »
Τσιγαρισιες τζουρες,''καθαριζει'' 2 25ρια πακετα την ημερα......και ενδιαμεσα ε να μην κανει και κανενα στριφτο....
και μενα μου ειπαν δεν υπαρχει αυριο :laugh1: :laugh1:

Petra ο μινι εγκο πωλειται χωρια σαν ατμοποιητης η παει σε http://prntscr.com/ablxao
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2016, 21:18 από EΡΕΒΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #304 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:15 »
Ρίξε μια ματιά και στον Tron-S (για φθηνή λύση)
κι άλλη μία στον Triton Mini (για ποιοτική λύση)

(αύριο υπάρχει τελικά, γιατί έχω κανονίσει κάτι κοψίδια και δε μπορώ να τα αναβάλλω...)  :happy_roll_01:

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #305 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:19 »
triton mini  ε;
λες;θα τον κοιταξω και αυτον.
Μπαγασα κοψιδια,εγω δουλευω αυριο :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #306 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:28 »
Δε νομίζω ότι ο τρον είναι κατάλληλος. Γενικά, σε νέο ατμιστή δεν θα έδινα ποτέ πνευμονικό ατμοποιητή. Ούτε θα τον ρωτούσα τι τζούρες θέλει να κάνει, διότι ούτε ο ίδιος ξέρει. Τον πάω στο επόμενο στάδιο, που είναι αυτό που έκανε με το κ.τ., αλλά τώρα θα το κάνει με η.τ.

Καταρχήν, οι πνευμονικοί έχουν θεματάκια διαρροών πολύ περισσότερο από τους τσιγαρίσιους. Από κει και πέρα, ο cubis έχει θεματάκια με τις εργοστασιακές κεφαλές. Ο tron έχει λιγότερα θεματάκια σ΄αυτόν τον τομέα, αλλά είναι πνευμονικός ατμοποιητής. Εκτός του ego one mini, όσους πνευμονικούς χρησιμοποίησα με κλειστή την είσοδο αέρα για τσιγαρίσιες, αργά ή γρήγορα θα μου έκαναν τις ψιλοδιαρροούλες τους. Εγώ ξέρω να το αντιμετωπίσω. Η φανατική καπνίστρια που ψάχνει λόγο να ξαναγυρίσει στο κ.τ. τι θα κάνει; 

Ενα άλλο πρακτικά θέμα. Εμείς με τα πολλά μοντ και μπαταρίες μπορούμε να τα ξεζουμίζουμε με πνευμονικούς κι απλά να αλλάζουμε μοντ ή μπαταρία. Η κυρία θα πάρει ένα μοντάκι μόνο και θα προσπαθεί να της κρατήσει ολόκληρη μέρα, έστω με ενδιάμεσες μισοφορτίσεις. Αν ο πνευμονικός της του μισού ή λίγο παραπάνω ομ τραβάει 20-30 βατ,  με τις απαραίτητες τζούρες άνω των 5'', δεν θα της κρατάει ούτε 4 ώρες. Με τσιγαρίσιο ατμοποιητή στο 1.5 ομ, γενναιόδωρα 15 βατ και 3-4'' τζούρες, η διάρκεια της μπαταρίας διπλασιάζεται. 

Το βασικό που θέλει ένας νέος ατμιστής, ειδικά αν με το στανιό αρχίζει το η.τ. είναι ένας στεγανός και χωρίς μπουρμπουλήθρες ατμοποιητής. Ακόμη και τη διαφορά στη γεύση μεταξύ ατμοποιητών δεν θα την καταλάβει όσο ακόμη καθαρίζει ο οργανισμός του από την καπνίλα ή όσο δεν έχει δοκιμάσει τον καλύτερο ατμοποιητή. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #307 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:35 »
Petra μια χαρά τα λες και δε θα διαφωνήσω σε τίποτα εκτός από αυτό:
με τις απαραίτητες τζούρες άνω των 5'', δεν θα της κρατάει ούτε 4 ώρες.

Τσιγαρίσιες (όπως μάλλον σωστά μαντεύεις) και άνω των 5" δεν... πολυ...ταιριάζουν...  :o

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #308 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:45 »
 Αν ο πνευμονικός της του μισού ή λίγο παραπάνω ομ τραβάει 20-30 βατ,  με τις απαραίτητες τζούρες άνω των 5'', δεν θα της κρατάει ούτε 4 ώρες. 


:) Δε με κατάλαβες. Ξαναδιάβασε. Αν πάρει πνευμονικό ατμοποιητή, δεν μπορεί να κάνει τζούρες των 3'' και αναγκαστικά θα κάνει μεγαλύτερες σε διάρκεια. Αυτό εννοούσα. 
Ο cubis φερ'ειπείν και με κλειστό τον αέρα δεν μπορεί να δουλέψει ικανοποιητικά με 3'' τζούρες. Διότι δεν μπορεί να κάνει τσιγαρίσιες κανονικές, αλλά κατι ενδιάμεσο, που θέλει πάνω από 3'' εισπνοή. 

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #309 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:50 »
Κατά τη γνώμη μου ο cubis με την 1.5 clapton έχει εξαιρετική τσιγαρίσια τζούρα στα πρότυπα του KFL. Του eGo One με την 1.0Ω είναι πιο αεράτη

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #310 στις: Μαρτίου 05, 2016, 22:13 »
Επίσης σε αυτά που λέει η petra να συμπληρωσω οτι συνήθως ο νεος ατμιστης θέλει και ενα η.τ. όσο πιο διακριτικό γίνεται.

Για τους ατμοποιητες σου ειπαν τα παιδιά πιο πανω. Εγώ θα σου λεγα ομως να τσεκαρεις μαζί με το istick και το mini volt. Πολύ διακριτικό και με ενα απο τους προαναφερθέντες ατμοποιητες θα είναι κουκλακι!

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #311 στις: Μαρτίου 05, 2016, 22:15 »
Πιστεύω πως ο cubis μια χαρά τσιγαρίσιες κάνει, αλλά σε γυναίκα ο triton mini θα ταιριάξει καλύτερα. Οι περισσότερες γυναίκες δεν θέλουν πολύπλοκες λύσεις γι αυτό προσανατολίσου σε top  fill tank.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #312 στις: Μαρτίου 06, 2016, 00:04 »
Κάποιος, κάποτε, μάλλον σε αυτο το νήμα, είχε γράψει πως πλέον με αυτή τη φιλοσοφία γεμίσματος του ατμοποιητή, δεν έχει λόγο ύπαρξης ο 510 κονέκτορας και το τάνκ θα μπορούσε να είναι ένα με το μοντ...
Ιδού λοιπόν η δικαίωση του:
http://www.ecig.gr/hlektronika-tsigara/joyetech-ego-aio.html

Νέα σχεδίαση κατά των διαρροών, καπάκι ασφαλείας ατμοποιητή με παιδική προστασία και φωτιζόμενο παράθυρο ελέγχου στάθμης υγρού.  :o
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2016, 00:11 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #313 στις: Μαρτίου 06, 2016, 00:11 »
καλησπερες
vtc mini για να εχει την επιλογη διαρκειας και αλαγης μπαταριας
ποιωτητα και απροβληματιστο και διακρητικο


triton v2 με 1.8 για σουπερ τσιγαρισιες με ποιωτιτα και αντοχη στο χρονο 
με μηδεν διαροες


:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #314 στις: Μαρτίου 06, 2016, 00:29 »
Κάποιος, κάποτε, μάλλον σε αυτο το νήμα, είχε γράψει πως πλέον με αυτή τη φιλοσοφία γεμίσματος του ατμοποιητή, δεν έχει λόγο ύπαρξης ο 510 κονέκτορας και το τάνκ θα μπορούσε να είναι ένα με το μοντ...
Ιδού λοιπόν η δικαίωση του:
http://www.ecig.gr/hlektronika-tsigara/joyetech-ego-aio.html

Νέα σχεδίαση κατά των διαρροών, καπάκι ασφαλείας ατμοποιητή με παιδική προστασία και φωτιζόμενο παράθυρο ελέγχου στάθμης υγρού.  :o

Wow, πολυ εξυπνο και πολυ βολικο για καποιον αρχαριο και ισως και μεγαλους σε ηλικια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099871 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176222 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem