vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

570 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, optostyle, mathimatikos1966

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1335 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 00:19 »
αν στο ξανακανει θελει και τα αναλογα βατ :yes: 
εμενα δεν το ξανακανει  μεχρι να ξαναγεμισω 
και τον χρησιμοποιώ οπως ειπα οταν εχω βαρεμαρα, δεν ειναι για μόνιμος.. 

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1336 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 23:40 »
Cubis Pro, μια Απογοήτευση  :wall:
Καλά που δεν αρχίσαμε το άτμισμα με δαύτον εγώ και η γυναίκα μου και το αρχίσαμε με τον "κακομούτσουνο", πλήν τίμιο Ναυτίλαρο.Τώρα θα είμαστε πάλι καπνιστές :-[
Εδώ και πέντε μέρες που τον πήραμε (δύο κομμάτια) για αντικαταστάτη του Ναυτίλου (πιο σύγχρονος, πιο ντιζαινάτος, πανωγεμιζόμενος, τετράμελος) έχει (τον έναν "στήσαμε", καλά το λέω? ;D) συνέχεια Σκασίματα, Μπουρμπουλήθρες, Υγρό στο στόμα  :angry_orange:
Έχω διαβάσει τις σελίδες του θέματος και ειδικά τα ποστ που αφορούν τον Pro 2-3 φορές.Τα έχω κάνει όλα αυτά που προτείνουν οι πιο έμπειροι με τον Cubis, αλλά τίποτα δεν διορθώνει τα προβλήματα.
Το δεύτερο κομμάτι θα το επιστρέψω στο κατάστημα (πιστεύω να τον πάρουν πίσω γιατί έχω βγάλει την ζελατίνη, βλακεία μου :(,χωρίς όμως να έχω πειράξει κάτι από το περιεχόμενο.Θα ζητήσω να μου τον αντικαταστήσουν με τον Triton 2 η τον Mini.
Βέβαια θα το "παλέψω" με τον άλλον Cubis που αναγκαστικά θα κρατήσω, μήπως και τον "συνεφέρω" :) .Αν δεν "συνέλθει" τότε ο Cubis θα πάει στον Cuba ;D
Έτσι έτσι φτιάξε με.... Και μόλις που ετοιμάζομαι να τον παραγγείλω από Δευτέρα, για εναλλαγή με τον Ναυτίλο που ήδη έχω τον τελευταίο χρόνο! Η πλάκα είναι πως υπάρχουν άτομα σαν και σένα που λένε τα χειρότερα και άλλοι που τον θεωρούν τελείως απροβλημάτιστο, κυρίως με τις LVC. Δεν ξέρω, μπέρδεμα... Με ψαρώνει πολύ η ομορφιά του, το ότι γεμίζει από πάνω, η χωρητικότητά του, η σφιχτή του τζούρα.....Όμως αν είναι να μου σκάει υγρά συνέχεια, άστα να πάνε. Ειδικά αν έχεις συνηθίσει με τον Ναυτίλο που τουλάχιστον σε μένα δεν είχε ποτέ κανένα θέμα!

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1337 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 00:52 »
ο cubis pro ειναι καλος ατμο. με ενα driptip-σαλιγκαρι απο AIO, δεν θα'χεις προβλημα με υγρα στο στομα.

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2016, 19:01 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1339 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 17:45 »
Εγώ πάλι σε αντίθεση με όσα λένε οι περισσότεροι (δεν διαψεύδω απλά έτσι μου έκατσε εμένα) 
με τον pro και την 0.5 DL κεφαλή ατμίζω απροβλημάτιστα εδώ και αρκετό καιρό, καθόλου spit back. 
Απλά κάνω συχνό καθαρισμό στον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος ScoobySTi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1341 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 18:31 »
εμενα στον προ το ειχε μεσα στη συσκευασια αυτο το ντριπ τιπ. το εβαλα και δεν ξανα ειχα υγρο στο στομα. ενα 7 μηνο κι εγω με αυτον χωρις προβλημα με 1,5 lvc. ο πρωτος μου ατμο και προς το παρον ο μοναδικος. το μονο που μετανιωσα ειναι οτι αν τον επαιρνα ξανα θα επαιρνα τον ασιμη. και νομιζω αν δε βρω κατι σε επισκευασιμο η δεν τα βρω με καποιον... θα τον ξανα παρω

Αποσυνδεδεμένος Dafy Atm

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1342 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 19:48 »
Λοιπόν επανέρχομαι :)
Τους πήγα (2 Cubis Pro) στο κατάστημα της eCig στο Περιστέρι, απ' όπου τους είχαμε αγοράσει και τον έναν που δεν τον είχαμε ανοίξει τον επέστρεψα και τον άλλον τον είδε ο υπάλληλος και αφού τον έλεγξε, μου είπε ότι "έπεσα" σε ελλατωματικές αντιστάσεις (LVC 1.5 ohm, η μία "μαμίσια", η άλλη αγορασμένη από το συγκεκριμένο κατάστημα).Άλλαξε την αντίσταση, τον καθάρισε, τον φύσηξε και ωωωωω εκ θαύματος ο cubakos δούλεψε :yes:
Έμεινα στο κατάστημα για αρκετή ώρα ατμίζοντας με τον Cubis χωρίς κανένα πρόβλημα, εκτός από λίγες μπουρμπουλήθρες και κάτι σκασιματάκια.
Επέστρεψα σπίτι με ικανοποίηση ότι τουλάχιστον ο ένας Cubis που αναγκαστικά κράτησα , αφού τον είχα χρησιμοποιήσει επιτέλους είχε "στρώσει".
Όμως αργά το βράδυ ουφφφφφφφφφ πάλι τα ίδια (όχι όμως και χειρότερα :))).Φύσημα προς τα μέσα, τίναγμα "θερμομετρικό", καθάρισμα με χαρτί και πάλι έστρωσε ο Cubis :yes:
Όπως έγραψα και πιό πάνω δεν είναι δουλειά αυτή κάθε λίγο και λιγάκι, αλλά θα το "παλέψω" γιατί μου αρέσει ο άτιμος  ;)
Είς το επανιδείν!

ΥΓ.Μεγάλο Ευχαριστώ στον Παναγιώτη της eCig στο Περιστέρι για την υπομονή του, την ευγένειά του και την εν γένει εξυπηρέτηση....Άψογος :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2016, 19:55 από Dafy Atm »

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1343 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 20:25 »
Τι υγρό κάνεις? Ο cubis δεν συμπαθεί τα υγρά με πολύ vg. Επίσης απέφυγε τις μακρόσυρτες τζούρες ιδίως με τις bf κεφαλές. 

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1344 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 20:32 »
Kαι απλόs Cubis και o Pro , με BF Clapton 1.5 om μου δουλευουν ομαλά , χωρις πρόβλημα.

Υγρά 50%PG/50%VG

Αποσυνδεδεμένος Dafy Atm

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1345 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 22:34 »
Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο τις LVC 1.5 ohm.Θα δοκιμάσω και τις BF Clapton.

Τι υγρό κάνεις? Ο cubis δεν συμπαθεί τα υγρά με πολύ vg. Επίσης απέφυγε τις μακρόσυρτες τζούρες ιδίως με τις bf κεφαλές.
Υγρά κάνω επι το πλείστον καπνικά της LIQUA (Turkish, Traditional)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2016, 20:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Xxristos

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1346 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 01:39 »
για high vg υγρα ποια αντισταση πιστευετε δουλευει καλυτερα?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1347 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 11:28 »
Η LVC που έχει ρύθμιση ροής του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος efstratia77

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1348 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 11:45 »
Εγώ πάλι σε αντίθεση με όσα λένε οι περισσότεροι (δεν διαψεύδω απλά έτσι μου έκατσε εμένα)
με τον pro και την 0.5 DL κεφαλή ατμίζω απροβλημάτιστα εδώ και αρκετό καιρό, καθόλου spit back.
Απλά κάνω συχνό καθαρισμό στον ατμο.
το ίδιο, με δύο pro στο σπίτι

Αποσυνδεδεμένος Knop29

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1349 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 13:24 »
Γεια σας παιδια, καινιυργιος στο η.τ. Εμενα ο cubis pro με bf ss 1 Ω και υγρο 50/50 στα 15 watt δε μου φτυνει καυτες σταγονες, ομως σε αρκετες τζουρες μου αφηνει μικρες ποσοτητες υγρου στο στομα και χειλη με αποτελεσμα να με ερεθιζει και φανταζομαι δεν ειναι υγειινο να πινεις και να γλυφεις νικοτινη. Φυσικα οταν το καθαριζω και το drip tip (αυτο με τη σπειρα) κυριως στο κατω μερος και το υπολοιπο μερος εχει υγρο που σημαινει αν καταλαβαινω καλα οτι προφανως φτυνει. Αυτο ειναι φυσιοκογικο; Συμβαινει σε ολους τους ατμοποιητες ενα μικρι φτυσιμο; Επισης το καθαρισμα με μπατονετες, χαρτι καταλαβαινω γιατι βοηθαει. Οταν καποιος λεει να το φυσας μεσα στην αρχη για να στρωσει εννοει να παρεις κανονικη τζουρα αλλα αντι να εισπνευσεις να φυσηξεις μεσα; Η απλα να φυσηξεις χωρις πατημα κουμπιου; Αν τελικα αυτο δεν ειναι φυσιολογικο που να απευθυνθω για προταση για ατμοποιητη που δε θα μου φτυνει ουτε αυτο το λιγο; Δεν εχει καταστημα στην περιοχη που μενω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099922 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176249 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem