vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, tibolaso, gigelis78, Milarepa, vougiouklakis

Twitter

DanLucas

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #270 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 14:52 »
Η αλήθεια είναι πως και εμένα με ξένισε. Παλαιότερα το χρώμα του ήταν μελί. Τώρα που τα είδα σε κατάστημα είναι αρκετά πιο κοκκινωπό :dontknow: .

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #271 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 14:58 »
Πριν αρκετό καιρό είχα πάρει 2 και το ένα ήταν κοκκινωπό και το άλλο πιο ξανθό, το κοκκινωπό κατέληξε στον νεροχύτη γιατι είχε απέσεια γεύση, μετά όμως απο συνεννόηση με την εταιρία μου αντικαταστάθηκε το προβληματικό υγρό.
Όποτε αν το έχεις πάρει, θα μας πείς αν είναι ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #272 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 15:02 »
Το κοκκινωπό δεν το έχω δοκιμάσει. Ίσως ο GreekNick που απ'ότι φαίνεται το έχει πάρει μπορεί να μας πει.

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #273 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 15:04 »
Τι θεμα ειναι οτι δεν εχω μετρο συγκρισης μιας και πρωτη φορα το παιρνω το συγκεκριμενο υγρο. το παρελαβα απο την nexxton σημερα το πρωι


Παντως σε φωτογραφιες στη σελιδα τους στο FB που κοιταω τωρα ψιλο κοκκινιζει το Spirits

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #274 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 15:05 »
Ναι για αυτόν ήταν η απάντηση, μιας και είχε φώτο.


Ανοίγεις, δοκιμάζεις, και μας λές. Το πιθανότερο είναι να είσαι ΟΚ.
Παντός τα πιο ξανθά είναι αυτά με λίγη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #275 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 15:09 »
Ισως να εχιες δικιο μιας και ειναι στα 12mg η νικοτινη του

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #276 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 15:09 »
Μόλις τελείωσα ένα μπουκαλάκι Creme Royale.
Καταπληκτικό υγρό λες και τρως creme brule με το κουτάλι!
Το είχα πιπίλα στον Phenomenon και δεν με κούρασε καθόλου.
Ισορροπημένο και γλυκό όσο πρέπει, must have για τους γλυκατζηδες!
Θα πω μεγάλη κουβέντα τώρα και πολλοί θα φέρουν αντίρρηση σε αυτό που θα πω αλλά είναι τα μόνα υγρά που ποιοτικά και σαν συνδυασμός γεύσεων χτυπάνε στα ίσια τα Five Pawns, τουλάχιστον από αυτά που έχω δοκιμάσει.
Δεν μου αρέσει ο τίτλος gourmet, αλλά ο συγκεκριμένος ταιριάζει απόλυτα με τον χαρακτήρα των υγρών.
Χαίρομαι που ο κατασκευαστής είναι Έλληνας και ακόμα παραπάνω που έβγαλε και τις αναλύσεις.
Επόμενη δοκιμή το Spirits μαζί με τα υπόλοιπα αγαπημένα Outlaw -Creme Royale.
Το Honeybrew με έχει αφήσει με αναμικτες εντυπώσεις.
Από τη μία είναι πολύ ιδιαίτερο και γευστικά ωραίο, από την άλλη η μυρωδιά στο χώρο είναι έντονη και όχι ευχάριστη.
Επίσης μου έχει ραγίσει δύο πλαστικά τζαμακια του KFL+ και θα μου είχε κάνει  την ίδια ζημιά και στον Phenomenon Lite αν δεν το προλάβαινα.
Σε αυτό θα έπρεπε να υπάρχει μια ειδοποίηση από το κατασκευαστη όπως στο Snakebite.


Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: DanLucas
« Απάντηση #277 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 15:20 »
Μόλις χτες τελείωσα ένα Spirits παιδιά. Στο χρώμα της παραπάνω φωτό ήταν, ένα πορτοκαλοκόκκινο(6mg).
Γεύση τρομερή(υποκειμενικό) και πολύ ωραία μυρωδιά στο χώρο(αντικειμενικό) :yes:
Το Honey Brew μου άρεσε επίσης αρκετά αν και στο τέλος με μπούχτισε, αλλά η μυρωδιά στο χώρο ήταν όντως άσχημη, σε κανέναν δεν άρεσε.

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #278 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 15:51 »
Στα πλαισια του εφικτου , θα σου ηταν ευκολο να περιγραψεις την μυρωδια που αφηνει στο χωρο ?


Ειναι απο τα υγρα που θα ηθελα να δοκιμασω , αλλα μην με διωξει και η γυναικα μου απο το σπιτι  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #279 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 16:00 »
Δεν ξέρω για τον φίλο Ribot,αλλά προσωπικά μου μυρίζει σαν λιβάνι και κερί εκκλησίας που καίει ώρες.
Είναι βαριά μυρωδιά και μένει στο χώρο για ώρα.
Αν η γυναίκα σου είναι της εκκλησίας λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.
Αν δεν είναι τότε ετοιμάσου για γκρίνια! 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: DanLucas
« Απάντηση #280 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 16:04 »
Για το Honeybrew ναι, ακριβώς έτσι, σαν κερολίβανο ένα πράμα. Το spirits είναι γλυκιά καραμελίτσα, σαν εκείνες της γάλακτος με την αγελαδίτσα στο ασημόχαρτο.

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #281 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 21:17 »
Απο το μεσημέρι ατμιζω το Spirits.

30ml  μπουκαλάκι γυαλινο με 12mg νικοτινη με κόστος
15,90€.
Γεύση βανίλιας που ακριβός την ίδια βγάζει οποιαδήποτε βαση με μερικές σταγονες αρώματος βανίλιας της atmoslab. 
Ακομα χτυπαω το κεφάλι μου στο τοίχο  :wall:

Αποσυνδεδεμένος herco

Απ: DanLucas
« Απάντηση #282 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 14:56 »
Ενταξει δεν ειναι τοσο μονοδιαστατο - και ψημενη ζαχαρη βγαζει και λιγο βουτυρο στην αρχη της τζουρας - οχι οτι η βανιλια της Atmos ειναι κακη απλα το spirits εχει το κατι παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: DanLucas
« Απάντηση #283 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 17:16 »
Outlaw.
Κατά την περιγραφή της εταιρίας πλούσιο καπνικό με φουντούκι και ελαφριές νότες από καραμέλα και βανίλια.


Ρινική εισπνοή:Καπνικό με φουντούκι.
Γευστικά:Απαλό καπνικό με επίγευση φουντούκι και κάπου στο πολύ βάθος η καραμέλα.Βανίλια δεν κατάλαβα.
Επίγευση/εκπνοή:Καπνική με λίγο εντονότερο το φουντούκι.
Το χτύπημα είναι κάπως μειωμένο λόγω σύστασης (30PG/70VG).


Θεωρώ ότι είναι από τα υγρά που εύκολα μπορεί να κάποιος να το έχει για ολοήμερο.


Η δοκιμή έγινε σε OBS TVCT,αντίσταση SS 0.45 και έλεγχο θερμοκρασίας.

Αναφορικά με τον έλεγχο,στους 240c βρήκα στο sweet spot του υγρού,τουλάχιστον για εμένα καθότι εκεί τονιζόταν αρκετά το καπνικό στοιχείο.
Στους 200c ήταν πιο ισορροπημένο ενώ από τους 180 και κάτω αδιάφορο.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2015, 17:25 από gstriftos »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #284 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 13:58 »
Μόλις τελείωσα ένα μπουκαλάκι Creme Royale.
Καταπληκτικό υγρό λες και τρως creme brule με το κουτάλι!
Το είχα πιπίλα στον Phenomenon και δεν με κούρασε καθόλου.
Ισορροπημένο και γλυκό όσο πρέπει, must have για τους γλυκατζηδες!
 

Το Honeybrew με έχει αφήσει με αναμικτες εντυπώσεις.
Από τη μία είναι πολύ ιδιαίτερο και γευστικά ωραίο, από την άλλη η μυρωδιά στο χώρο είναι έντονη και όχι ευχάριστη.
Επίσης μου έχει ραγίσει δύο πλαστικά τζαμακια του KFL+ και θα μου είχε κάνει  την ίδια ζημιά και στον Phenomenon Lite αν δεν το προλάβαινα.
Σε αυτό θα έπρεπε να υπάρχει μια ειδοποίηση από το κατασκευαστη όπως στο Snakebite.


Sent from my LG-D802 using Tapatalk


+1 για το Creme Royale, φίλε Knight77, το πιο αγαπημένο μου υγρό, μετά βέβαια από το HoneyBrew, από τα υγρά του Λουκά. Αυτή την περίοδο έχω το Creme Royale στην μονή επισκευάσιμη κεφαλή του TFV4 στα 35 βατάκια και το ατμιστικό αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό για τα γούστα μου!  :thumpup:

Ενώ έχω το HoneyBrew στην εργοστασιακή κεφαλή με το σύρμα Clapton στον TFV4 mini στα 70W! Χαχαχά, δώσε κι εμένα μπάρμπα!  :))

Τώρα, για αυτό που γράφεις για το HoneyBrew και τη ζημιά που έκανε στα πολυκαρβονικά τανκάκια στους KFL+, εννοείται ότι σε πιστεύω, άλλωστε γνωρίζουμε ο ένας τον άλλο πολύ καιρό.  :)

Απλά ξαναγράφω και την δική εμπειρία, γιατί κάτι περίεργο πρέπει να παίζει. Στη φωτό βλέπεις τους δύο δικούς μου KFL+, γνήσιοι και οι δύο, στα setup που παίζουν εδώ και πολλούς μήνες και οι δύο. Ο ένας αριστερά με το πολυκαρβονικό από steamtuners, και ο άλλος στα δεξιά με ένα πολυκαρβονικό που δεν ξέρω ακριβώς ποιο είναι, μια και τον αγόρασα μεταχειρισμένο από κατάστημα.



Όπως ακριβώς τους βλέπεις στα δύο Nemesis, έχουν ατμίσει τουλάχιστον 150-200ml ο καθένας HoneyBrew, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278831 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias