vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 10 χρήστες
Doubt, manoslykos, gigelis78, dkostas, Jorge, Blackwolf, white varadero, ramon, ΛΥΚ, ZoeM

Twitter

DanLucas

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 29, 2015, 14:53 »
Μη σε παρω στο λαιμο μου..Μην ξεχνας φυσικα οτι δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα..Αυτο που μου αρεσει εμενα πολυ,εσενα μπορει να μην σου αρεσει καθολου..Αν εχεις αποφασισει να δοκιμασεις και τα αλλα 2 υγρα του Dan Lucas,δοκιμασε τα..Αλλα αν δεν σου αρεσαν ποτε οι καραμελες λαβδας βουτυρου,τοτε μην δοκιμασεις σιγουρα το Spirits...Οσο για το Honeybrew,δεν μπορω να σου πω κατι περα απο το οτι σε καποιους αρεσει παρα πολυ,σε αλλους καθολου..Εγω ανηκω στην 2η κατηγορια..Το μονο που μου αρεσε ηταν το Snakebite που πολυ ανετα μπορει να γινει πιστευω για καποιον η ολοημερη πιπιλα του :)

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 29, 2015, 23:32 »
Ώστε καραμέλες λάβδας εε; Σε εμπιστεύτηκα για το Snake Bite, λέω να σε εμπιστευτώ και στο Spirits  :))

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 04, 2015, 17:53 »
Το πωμα (φελος) θα πρεπει να ειναι πλαστικοποιημενο εξωτερικα , οποτε δεν συντρεχει λογος ανησυχιας ... η ελειψη σταγονομετρου δεν με χαλαει ιδιαιτερα αφου χρησιμοποιω συριγγα ... το μεγεθος των μπουκαλιων υποψιαζομαι οτι θα πρεπει να ειναι στα 100ml (ετσι βλεπω εγω σε συγκριση με τον ατμοποιητη στην 2η εικονα) και μαλλο θα πρεπει η τιμη να ειναι περιπου στο 50αρικο (αν οχι λιγο παραπανω) ... αυτα
Το πώμα είναι απο σιλικόνη . Τωρα σταγονομετρο σε 100 ml δεν νομιζω οτι θα χρησίμευε και πολυ . Δεν ειναι ενα μπουκαλακι που θα το κουβαλας μαζι σου .

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: DanLucas
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 06, 2015, 02:24 »
Διάβασα αρκετά καλά σχόλια και αν μη τι αλλο,μου άρεσε και το Marketing των συγκεκριμένων
οπότε θα δοκιμάσω,ελπίζω να μην παραμείνουν στο ράφι και να μ'αρέσει έστω και λίγο ένα απο τα
2 που πήρα,το Spirit και το SnakeBite.

Ίδωμεν!

Αποσυνδεδεμένος Madbaron

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #139 στις: Ιουνίου 12, 2015, 13:00 »
Μια συντομη ερωτηση, το spirts το μηδενικο εχει διαφορετικο χρωμα απο τα αλλα? ξερει κανεις? γτ πηρα καποια υγρα και ενω ολα ειναι πορτοκαλι,το μηδενικο ειναι εντελος διαφανο,ετσι 8α επρεπε να ειναι ή.....

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #140 στις: Ιουνίου 12, 2015, 13:13 »
Ετσι θα έπρεπε να είναι ,όσο μεγαλύτερη η συγκέντρωση νικοτίνης στο υγρό τόσο πιο σκούρο γίνεται το υγρό .Σε αναλογία πάντα και με τα αρώματα τα οποία περιέχει .Κατά κανόνα μηδενικά υγρά=διάφανα ,μεγαλύτερη συγκέντρωση νικοτίνης ανα μλ=περισσότερο σκούρο χρώμα στο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #141 στις: Ιουνίου 12, 2015, 14:19 »
Σχετικά με το θέμα της αλλοίωσης ή ρωγμών και σπασιμάτων που παρατηρήθηκαν σε πολυκαρβονικά τανκάκια μετά από χρήση των υγρών του Danlucas, να αναφέρω και τη δική μου εμπειρία: η χρήση του HoneyBrew σε ποσότητα περίπου 20-30ml υγρού, αλλοίωσε χρωματικά την σιλικονούχα βάση της μίας μου Ατλαντίδας, παίρνοντας το χρώμα του υγρού. Δείτε στη φωτό, στη δεξιά Ατλαντίδα που έγινε η χρήση του HoneyBrew, την εμφανή διαφορά στον χρωματισμό με την αριστερή Ατλαντίδα στην οποία χρησιμοποιώ για μήνες ένα δικό μου υγρό-ροδακινάκι.  ;)





Ο χρωματισμός της σιλικονούχας βασούλας στην Ατλαντίδα από το HoneyBrew φαίνεται ότι είναι μόνιμος, μια και έχει περάσει ένα δίμηνο χωρίς καμία αλλαγή, αλλά δεν φαίνεται να επηρεάζει και σε απολύτως τίποτα τη λειτουργικότητα του ατμοποιητή.

Το παράξενο είναι ότι ατμίζω εδώ και κανένα μήνα-δίμηνο το HoneyBrew, μόνιμα πλέον από ότι φαίνεται, στον Kayfun Lite Plus με το Nemesis, και ενώ χρησιμοποιώ ένα πολυκαρβονικό τανκάκι όπως βλέπετε στη φωτό, δεν έχω παρατηρήσει την παραμικρή ρωγμή ή ράγισμα!  ;)


Αποσυνδεδεμένος Mariner13

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #142 στις: Ιουνίου 12, 2015, 22:27 »
Λοιπόν λοιπόν εχθές δοκίμασα τα υγρά . Τι να πω 2 μήνες στον χώρο και ως τώρα δεν είχα βρει κάτι ιδιαίτερο που να με γεμίζει. Spirits ένα φοβερό υγρό αρκετά γλυκό με μια γεύση κρεμώδης βανίλιας το λάτρεψα. Πολύ ποιοτικά και τα 3 υγρά , σίγουρα το επόμενο που θα πάρω είναι το snake . :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: DanLucas
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 13, 2015, 18:30 »
Zarko μόνο το Snakebite σπάει τα τανκ το honey και το spirit οχι.
Επίσης ως δια μαγείας ένας φίλος έβαλε σε tiny το snake και δεν έπαθε κάτι δεν ξέρω το πως..

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 14, 2015, 00:20 »
Spirits που πηρα δεν...οποιος θελει το ανταλλασω!εκτος κ αν δε στεινω σωστα ακομα τον kayfun!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: DanLucas
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 15, 2015, 02:31 »
Πολύ πολύ χοντρικά:

1) Spirits καλούτσικο αν και δεν μου κάνει για ολοήμερο.
2) Snake Bite Αρκετά ενδιαφέρον,σε καμιά περίπτωση ολοήμερο.
3) Honeybrew Αδιάφορο.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: DanLucas
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 16, 2015, 16:52 »
Snakebite..

Είναι ένα υγρό για τους λάτρεις του ποτού του αλκοόλ.η γεύση απίστευτη το άρωμα που αφήνει αρκετά ενδιαφέρον και γενικά μου αρέσει η πυκνότητα του.

Όσο για το χρώμα απιστευτο.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 23, 2015, 13:44 »
Zarko μόνο το Snakebite σπάει τα τανκ το honey και το spirit οχι.
Επίσης ως δια μαγείας ένας φίλος έβαλε σε tiny το snake και δεν έπαθε κάτι δεν ξέρω το πως..


Έχεις δίκιο, δική μου αβλεψία.  :)

Τα υγρά του DanLucas είναι διαθέσιμα εδώ και κάμποσο καιρό και στο CrazyVaper στην Πετρούπολη...

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #148 στις: Ιουλίου 25, 2015, 20:20 »
πηγα σημερα και δοκιμασα το Snake Bite της dan lukas
επαθα πλακα
τι τρελος συνδιασμος ειναι αυτος?  :o
εσπεριδοειδη ακτινιδιο με αψεντι  αυτα καταλαβα εγω (δεν ειμαι και γευσηγνωστης σαν τον cruiser) :))
και ολα αυτα στη χαλκιδα που αναβαθμιστηκε ατμιστικα χαρις τον Αποστολη στο vape store
να σε καλα Αποστολη φερε κιαλα τετοια υγρα να γουσταρουμε και εμεις οι επαρχιωτες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2015, 20:43 από aenaos »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: DanLucas
« Απάντηση #149 στις: Αυγούστου 03, 2015, 22:55 »
Πριν από αρκετές μέρες πήγα από κατάστημα στην Καλλιθέα και πήρα δύο spirits.
Από την αρχή κάτι δεν μου άρεσε στο χρώμα αλλά μετά από τηλεφωνική επικοινωνία του καταστήματος με τον κατασκευαστή, μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάτι λάθος.
Το μπουκάλι γράφει 70 vg αλλά αυτό είναι 100 vg.
Ακόμα και ο kfl+ έχει πρόβλημα με το υγρό!!!!

Γεύση και χτύπημα δεν το συζητάω, ότι ακριβώς γράφει το μπουκάλι, 6mg δυναμικότητα, spirits!!!!

Λουκά, μήπως τελικά υπάρχει κάποιο λάθος? :hmmm:


Υ.Γ. το γράφω τώρα γιατί τώρα το θυμήθηκα!!! :))

Αλτσχάϊμερ γαρ, ηλικία, κλπ κλπ καταστάσεις! :doh3:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64224 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310942 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207080 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias