vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, antre, Milarepa, arispat, pngtszs1976

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #420 στις: Μαρτίου 29, 2016, 04:06 »
Και εγώ από χτες κάνω το manhattan. Πραγματικά υπέροχο υγρό,νομίζω το καλύτερο που έχω κάνει μέχρι στιγμής από τα natura. Έχει κάτι από μπισκότο ή είναι ιδέα μου?

Το cuban supreme που έκανα πριν,μου άρεσε αλλά δεν νομίζω ότι θα το ξανα έπερνα,όχι σύντομα τουλάχιστον. Μου έφερνε κάτι σε τσίχλα big babol.

spyros1

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #421 στις: Μαρτίου 29, 2016, 08:47 »
Καλημερα σε ολους.
Το Manhattan ειναι ενα πολυ καλο υγρο και εμενα μου αρεσε.  :)

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #422 στις: Μαρτίου 29, 2016, 23:36 »
Project entropy...
Dual coil, 0.5ohm, 30+watt στον sapor rda 
Πιο περιεργο υγρο απο αυτο δεν εχω ξαναδοκιμασει...Σκανε οι γευσεις απο παντου και χανεσαι! Το μονο που με χαλασε ειναι το μηλο προσωπικα, το οποιο αλλες φορες ειναι διακριτο και αλλες οχι! Αν δεν υπηρχε καθολου αυτο το φρουτο θα το ειχα αγαπησει αυτο το υγρο! 

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #423 στις: Μαρτίου 30, 2016, 00:09 »
Manhattan κορυφαίο για μένα.

Maxboro
πολύ καλό, επίσης.

Το Virginia δε μου άρεσε αν και με αυτό είχα ξεκινήσει το ηλ. τσιγάρο και τότε μου άρεσε πολύ. Θα ξανακάνω μια δοκιμή κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #424 στις: Απριλίου 02, 2016, 22:48 »
Η σειρά μου να σχολιάσω το project entropy...
δοκιμασμένο σε Ναυτιλάκο.
Έβγαλα από το μυαλό μου τις προηγούμενες περιγραφές, καθώς δεν ήθελα να επηρεαστώ. Άλλωστε, δεν είναι δύσκολο, τις μέρες που ζούμε, να βγάλουμε πράγματα από το μυαλό μας.

Άγραφος πίνακας, λοιπόν.
Δηλαδή, όχι και τόσο άγραφος... μην ξεχνάμε ότι είμαστε άνθρωποι και επηρεαζόμαστε από το οτιδήποτε.
Άλλωστε, η πρώτη δοκιμή είναι της καρδιάς, λένε...

Πριν τη δοκιμή, το όνομα:
Βαρύ, μου γεννά συνειρμούς επιβλητικής μουσικής, κλασικής ή κάποιας ταινίας. Με παραπέμπει σε κάτι που να μοιάζει με το απόλυτο καπνικό.
Από την άλλη, σαν φυσικός, η λέξη "εντροπία" γεννά στη φαντασία μου τη διάδοση της αταξίας σε όλο και περισσότερα μόρια. Τα φαντάζομαι να χορεύουν και να εξαπλώνουν το κέφι παντού.

Δοκιμή.
Η πρώτη εντύπωση της καρδιάς - πάντα - αλλά έλα που έχει διχαστεί...
Από τη μια, όχι, ΔΕΝ είναι καπνικό, άρα πάει ο απόλυτος αντικαταστάτης του prince (5 χρόνια ατμιστής, η ανάγκη της εκδίκησης στην ανάμνηση του πάθους)
Από την άλλη, πράγματι, η πρώτη εντύπωση είναι κατακλυσμός γεύσεων, κυρίως φρουτένιων, που πιάνουν τα αισθητήρια ολόκληρης της γλώσσας  :yes: :yes:
Παράλληλα, πολύ ντουμάνι (και δεν το δοκίμασα με νέα κεφαλή)
Συνεχίζοντας και συνηθίζοντας:
Οι γεύσεις απλοποιούνται. Κυριαρχεί το μήλο, με ίχνη από μπανάνα; καρύδα; το μήλο πάντως δεν μπουχτίζει.
Ώπα! τελικά, το μήλο είναι καραμελωμένο. Ωραία ιδέα  :thumpup:
Ώπα-ώπα... η γεύση που τώρα κυριαρχεί είναι κανέλα. Ναι, δένει αρμονικά και χορεύει με το κόκκινο; μήλο.

Συμπέρασμα των πρώτων ωρών:
Υγρό με γεύσεις φρούτων στο φούρνο, όχι για φρουτάκηδες αλλά για όλους.
Γλυκό, άρα δηλώνω φαν του. 
Η γεύση του συνηθίζεται γρήγορα και δεν το αξίζει αυτό.
Αντίθετα, του αξίζει μια επανάληψη 1-2 ώρες τη μέρα.

Ένα από τα 8 καλύτερα έτοιμα που έχω δοκιμάσει και σίγουρα θα το ξαναζητήσω  :yes: και πολύ σύντομα.

[Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι όλα αυτά τα υγρά έχουν πολύ όμορφο χρώμα - ακίνδυνο προφανώς, ελπίζω - και ότι σέβονται το ποσοστό νικοτίνης που αναγράφουν].

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #425 στις: Απριλίου 03, 2016, 00:08 »
Oντως...Και γω που δεν ειμαι ιδιαιτερα των φρουτων, ενω στην αρχη με ψιλοχαλασε το μηλο, μπορω να πω οτι πλεον το εχω λιωσει αυτο το υγρο! Νομιζω ειναι το καλυτερα της εταιριας απο αυτα που δοκιμασα μεχρι τωρα..
Παμε για London Rain στη συνεχεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2016, 02:12 από mel9887 »

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #426 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:14 »
Εχω ενα μπουκαλακι london rain, αγορασμενο εδω κ δυο μηνες, ειναι μια γευση που μου αρεσε πολυ, αλλα αγοραζοντας κ δοκιμαζοντας συνεχεια υγρο, αυτο το ειχα 'ξεχασμενο'. Πηγα να βαλω τωρα λιγο κ βλεπω στο μπουκαλακι οτι εχει σκουρυνει πολυ το χρωμα του (ηταν καπως κιτρινο κ εχει γινει μελι-καφε). Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο;; Μηπως να το πεταξω;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #427 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:27 »
Μάλλον "ωρίμασε" το υγρό σου.
Εγώ θα έλεγα να δοκιμάσεις να το ατμίσεις, ειδικά αν η ημερομηνία λήξης απέχει ακόμα αρκετά. 
Πληροφοριακά, πόσο νικοτίνη έχει;

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #428 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:31 »
Πηρα μνμ απο την εταιρεια, οπως τα λες ειναι. Η αλλαγη χρωματος οφειλεται στην ωριμανση. Η ληξη απεχει πολυ (2018). Νικοτινη 9αρα εχει το συγκεκριμενο.

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #429 στις: Απριλίου 05, 2016, 17:38 »
Εχω ενα μπουκαλακι london rain, αγορασμενο εδω κ δυο μηνες, ειναι μια γευση που μου αρεσε πολυ, αλλα αγοραζοντας κ δοκιμαζοντας συνεχεια υγρο, αυτο το ειχα 'ξεχασμενο'. Πηγα να βαλω τωρα λιγο κ βλεπω στο μπουκαλακι οτι εχει σκουρυνει πολυ το χρωμα του (ηταν καπως κιτρινο κ εχει γινει μελι-καφε). Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο;; Μηπως να το πεταξω;

Το σκούρο χρώμα σε ένα υγρό, συγκριτικά με το αρχικό του χρώμα δηλώνει είτε "ωρίμανση" του υγρού, είτε αλλοίωση.

Η ωρίμανση είναι ένα φυσικό φαινόμενο το οποίο, αν γίνει υπό φυσιολογικές συνθήκες, σημαίνει ομοιόμορφη κατανομή βάσεων, αρωμάτων και νικοτίνης. Ως αποτέλεσμα έχουμε ισορροπία γεύσεων και ατμιστικής εμπειρίας.
Είναι φυσιολογικό, κατά τη διάρκεια του χρόνου, να επέρχεται μερική αλλοίωση, μέρος της οποίας αποτελεί επιπλέον αιτία χρώσης.
Η ωρίμανση, υπό λογικές συνθήκες και προϋποθέσεις, αποτελεί θετικό στοιχείο (στις περισσότερες περιπτώσεις).

Η αλλοίωση επέρχεται από την ακτινοβολία και τις μεγάλες ποσότητες οξυγόνου. Κυρίαρχη αιτία αποτελεί η οξείδωση της νικοτίνης και μερικών συστατικών των αρωμάτων.
Αποτελέσματα ακραίας οξείδωσης αποτελούν η σκούρα (συνήθως) χρώση, η πτώση απόδοσης γεύσης, η επιρροή στο χτύπημα, και άλλα.
Κοινώς, αποφεύγουμε την έκθεση των υγρών στον ήλιο, όπως επίσης τα κλείνουμε καλά.

Και στις δύο παραπάνω περιπτώσεις ισχύουν εξαιρέσεις και υποκατηγορίες. Θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα θέματα σχετικά με τα υγρά.

Αν το υγρό σου δεν έχει λήξει, το διατηρούσες ερμητικά κλειστό και σε σκιερό μέρος, το ατμίζεις άφοβα. Πολύ πιθανό να σου αρέσει περισσότερο από ότι στην αρχή, λόγω ωρίμανσης.

Αποσυνδεδεμένος nikoskdr

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #430 στις: Απριλίου 05, 2016, 20:19 »
Να ξεκινησω και εγω το πρωτο μου post αν και σας διαβαζω πολυ καιρο. Ατμιστης λοιπον λιγο παραπανω απο μηνα εχω στην κατοχη μου τον Cubis. Σημερα δοκιμασα το πρωτο μου natura, σε γευση mojito strawberry. Πολυ ωραια γευση σχετικα πλουσιος καπνος και ωραιο αρωμα στο χωρο. Στο αμαξι με ρωτησαν τι αρωμα εχω. Δεν ξερω αν συνιθιζεται ευκολα η γευση και χαλαει την εμπειρια στην πορεια του χρονου αλλα αφου τελειωσω το πρωτο tank θα δοκιμασω και την καραμελα που πηρα. Εν αναμονη λοιπον.

edit: Ξεχασα να πω οτι το ατμιζω με την εργοστασιακη αντισταση του Cubis στο 1.0Ω και στα 13,3W

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #431 στις: Μαΐου 01, 2016, 23:07 »
Και εγώ από χτες κάνω το manhattan. Πραγματικά υπέροχο υγρό,νομίζω το καλύτερο που έχω κάνει μέχρι στιγμής από τα natura. Έχει κάτι από μπισκότο ή είναι ιδέα μου?

Το cuban supreme που έκανα πριν,μου άρεσε αλλά δεν νομίζω ότι θα το ξανα έπερνα,όχι σύντομα τουλάχιστον. Μου έφερνε κάτι σε τσίχλα big babol.

Είμαστε πολύ κοντά γευστικά. Κι εμένα μου φέρνει μπισκοτο κ η αδερφή μου,μη καπνίστρια μου είπε σε ανυποπτο χρόνο "κι εσύ στον κόσμο σου με το μπισκότο σου.."  έχω κάνει 15 μλ σε ναυτιλοστικ και συνεχίζει να μαρέσει!
Επίσης το cuban supreme μου άρεσε στην αρχή αλλά με κούρασαν τα αρώματά του. Πολύ γλυκα; πολύ χημικά; κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #432 στις: Μαΐου 02, 2016, 00:24 »
Ναι,είναι φοβερό υγρό! Έχεις δοκιμάσει το ry6?

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #433 στις: Μαΐου 02, 2016, 16:51 »
Το Μανχάταν πιστεύω θα γίνει από τα βασικά μου υγρα...
Θέλω σίγουρα να δοκιμάσω το προτζεκτ εντροπι για το οποίο πολύς ντόρος έχει γίνει εάν ξεφυλλίσει κανείς το νήμα...
Το ραι6 επειδή το προτείνεις κι εσύ τράιμπαλ και φαίνεται να μας αρεσουν πανω κατω τα ιδια...
Το λιμπερτι και καποια φρουτωδη για να ανοιξω τους οριζοντες μου...
Με προβληματιζε το γεγονος οτι ειναι τοσο φθηνα τα νατουρα... Αλλα απτην αλλη εχουν κι αυτα τις αναλυσεις τους οπως και τα υπολοιπα...ακριβα😀
Τωρα εχω να κανω κανα δυο ερωτησεις στους οπενπροτοκολ κι αλο κει και περα καλα ατμισματα!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #434 στις: Μαΐου 02, 2016, 17:45 »
... δεν είναι τα Hexocell "πιο φθηνά"... απλά τα "άλλα" είναι πιο ακριβά (αν με πιάνεις).



Το Project Entropy είναι το πιο "σοβαρό" υγρό της εταιρείας. Έχωντας δοκιμάσει καμιά
30αριά Hexocell (δυστυχώς δεν τα βρήκα με κανένα, αλλά και με πολλές άλλες εταιρίες
δεν τα 'χω βρει, οπότε δεν είναι -αποκλειστικά- θέμα της Hexocell αυτό) ήταν αυτό που
έκανε τη διαφορά και αν έβγαινε από άλλη εταιρία, άνετα θα μπορούσε να πωλείται σε
διπλάσια -ή παραπάνω- τιμή. Μου θύμισε την κλωνοσυνταγή του Five Pawns - Gambit
με τον ιδιέταιρο χαρακτήρα του να απουσιάζει (θυμίζει έντονα εμετίλα-κοτοπουλίλα με
δόσεις Ινδίας/κάρυ, ο ορισμός του love it or hate), αλλά ταυτόχρονα να διατήρει το χαρα-
κτήρα gourmet μηλόπιτας με τα extra της, σε πιο φιλική εκδοχή. Παρεπιπτόντως, λόγω της
πολυπλοκότητας, είναι και τα κατάλοιπα αυξημένα, αλλά όχι σε τραγικά επίπεδα. Δεν μπορώ
να πω πως το κατατάσσω στα top υγρά μου, ούτε το έχω ξαναπάρει από τότε που έκανα ένα
δοκιμαστικό μπουκάλι 30ml, αλλά άμα κάποια στιγή αναζητήσω value-for-money "καλό"
υγρό, θα είναι από τις πρώτες επιλογές μου. Αξίζει τουλάχιστον για μία -αρκετών ml- δοκιμή.

Και κάπου εδώ θα μπορούσα να γράψω πως είμαι τελείως ενάντια στις πολιτικές τέτοιων
εταιριών που βγάζουν άπειρα "μέτρια" υγρά με στόχο να καλύψουν όσο μεγαλύτερο μέρος
της αγοραστικής πίτας γίνεται και θα προτιμούσα η Hexocell και η κάθε Hexocell να βγάζει
10-12 το πολύ υγρά και μια εκλεκτή σειρά με 4-5 επιπέδου όμως Project Entropy, αλλά.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix