vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εμένα πάλι μου θυμίζει λίγο τις πρώτες μέρες πολλών στο φόρουμ κατά το 2011-12:

"Κάπνιζα 3 πακέτα τη μέρα για 20 χρόνια. Με το που ξεκίνησα να ατμίζω, έχω ξηροστομία" για παράδειγμα.

Some people had been diagnosed with seizures before, and others suggested that they’d been using other substances, too, like cannabis or amphetamines.

Και αυτό δεν είναι να παραβλέπεται...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Όλο λέω να μη ασχοληθώ, αλλά όσο μεγαλώνω τόσο μου θυμίζω τον παππού μου, και μιλάω (βρίζω) στην τηλεόραση.
Γιατί κατά την παρουσίαση της "είδησης", κι αφού κλείνει το ρεπορτάζ με την παραδοχή ότι πολλοί Έλληνες χρησιμοποιούν το άτμισμα για να διακόψουν το κάπνισμα, βάζει τον επίλογο ο παρουσιαστής ειδήσεων..."αν είναι να σταματήσεις το κάπνισμα και να ατμίζεις με αυτές τις συνέπειες, ε τότε καλύτερα να το ξανασκεφτείς"...
ΤΙ ΛΕΣ ΒΡΕ ΓΙΔΙ?

Και μετά κοιτάζω γύρω μου, μήπως με βλέπει κανείς που μιλάω στην T.V.

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Δεν φταίει που μεγαλώνεις. Το ατμισμα φταίει και γι αυτό. Κάνε ένα τσιγαράκι να βρεις την υγειά σου, και αν στο μέλλον πάθεις κάτι, πάλι το ατμισμα που έκανες θα φταίει.

Αληθινό γεγονός : Σε ΑΝΟΙΧΤΌ κολυμβητήριο στο Χαϊδάρι έβγαλα το ατμιστικο και έκανα 2 τζούρες, και ήρθε ο καγκουρας με το τσιγάρο στο χέρι και μου την είπε πως τους φλομωνω χημικά. Ως ευγενείς το έβαλα στην άκρη ώστε ο απερίγραπτος κύριος να μπορέσει να απολαύσει το τσιγαράκι του γεμίζοντας στάχτες και γόπες το πάτωμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2019, 13:28 από kogos »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Όλο λέω να μη ασχοληθώ, αλλά όσο μεγαλώνω τόσο μου θυμίζω τον παππού μου, και μιλάω (βρίζω) στην τηλεόραση.

ΤΙ ΛΕΣ ΒΡΕ ΓΙΔΙ?

Και μετά κοιτάζω γύρω μου, μήπως με βλέπει κανείς που μιλάω στην T.V.
Μια απο τα ιδια μονο που εχω παει στο επομενο level εγω,περιμενω και απαντηση  :yes:  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Και μετά ψάχνω τον κ.Φαρσαλινό να κάνει έρευνα για οξείδια μετάλλου στο Ni80.               Μήπως είμαι υποχόνδριος ??

http://www.kathimerini.gr/1018180/article/ygeia/ygeia-epikairothta/my8os-oti-to-poto-kanei-kalo-sthn-ygeia

και η υπέρ- μελέτη-έρευνα
Απ: Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Reply #1174 on: March 29, 2019, 20:29 »

Μάλλον είναι καιρός να πω , άντε και στο καλό, ΟΛΕΣ τις έρευνες και μελέτες και να πράττω κατά το κέφι μου ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2019, 20:36 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Αντε και η χαριστική βολή. Γιαυτούς που δεν πείστηκαν ακόμη με το παραπάνω post μου.
Πρόκειται για τα αρώματα. Διαβάστε το. και άντε τώρα να ξανα-ασχοληθούμε με τα οξείδια των μετάλλων.

https://news-tora.eu/oi-giatroi-proeidopoioyn-einai-pio-karkinogona-kai-apo-to-kapnisma-kai-oloi-ta-chrisimopoioyme-kathimerina-3/

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
https://news-tora.eu/oi-giatroi-proeidopoioyn-einai-pio-karkinogona-kai-apo-to-kapnisma-kai-oloi-ta-chrisimopoioyme-kathimerina-3/

Και έλεγα πότε οι εναλλακτικοί θα αρχίσουν το βέλασμα.

Edit: τώρα είδα πως αναφέρεται γενικά σε κάθε είδους άρωμα, όχι μόνο στο άτμισμα. Damn I need coffee... Να χαίρομαι δηλαδή που μαγαζάκια εναλλακτικών δεν έχουν ακόμα κυκλοφορήσει δικά τους αρώματα, ε;  :))

Δημοσίευση σε click bait μπλογκάκι της αράδας, με τίτλο «Οι Γιατροί Προειδοποιούν», χωρίς καμία παραπομπή σε άρθρο, ή έστω σε επώνυμη δήλωση γιατρού. Πηγή το fraptime που είναι τίγκα στους αυτοαποκαλούμενους ολιστικούς και νατουροπαθητικούς «θεραπευτές». Μάλλον για αυτό μου θυμίζει αυτά που γράφουν οι αντιεμβολιαστές μπας και πείσουν κανέναν. Τρομολαγνεία, καμία απολύτως τεκμηρίωση, και βέβαια το κερασάκι στην τούρτα στο «φτιάξτε τα δικά σας αρώματα με αιθέρια έλαια».

Βρήκαν ένα ακόμα τομέα για να πουλήσουν φόβο και να σπρώξουν κόσμο στις «δικές τους» λύσεις.

Μαζί σας με την παραπληροφόρηση από (και καλά) σοβαρά media παιδιά, αλλά όσοι επιλέγουν να ενημερώνονται από τέτοιες σελίδες μάλλον είναι άξιοι της μοίρας τους.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Βρήκαν ένα ακόμα τομέα για να πουλήσουν φόβο και να σπρώξουν κόσμο στις «δικές τους» λύσεις.

Μαζί σας με την παραπληροφόρηση από (και καλά) σοβαρά media παιδιά, αλλά όσοι επιλέγουν να ενημερώνονται από τέτοιες σελίδες μάλλον είναι άξιοι της μοίρας τους.
Υπάρχουν και οι σοβαροί και υπεύθυνοι (στον εαυτό τους) άνθρωποι, οι γνώστες της ζωής και των συνθηκών της . Αυτοί που ξέρουν ότι όλα είναι bussiness ,  και δεν έχει αλλάξει τίποτα σε αυτό εδώ και 4.000 χρόνια και εφαρμόζουν κάτι απλό.
Κάνουν οτιδήποτε τους αρέσει και τους ευχαριστεί (όσο τους παίρνει δηλαδή) , έχουν συνειδητοποιήσει ότι μία και μόνη ζωή  έχουνε, είναι εντάξει στις υποχρεώσεις που ανέλαβαν  (οικογένεια , παιδιά κ.ά) και προσέχουν όσο γίνεται , να μην τους μπουζουριάσουν για παραβάσεις των νόμων , να μην πονάνε και να μην φτάσουν στο σημείο να τους ξεσκατώνουν.
Δηλαδή κάνουν ΟΛΑ όσα τους αρέσουν και τους ευχαριστούν , με το μέτρο το δικό τους.
Αυτοί, μέσα σε αυτούς και εγώ, γράφουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους , οποιαδήποτε έρευνα και μελέτη για οποιοδήποτε θέμα ( από σοβαρά media ή μη σοβαρά) , ξέρουν τι κάνουν και γιατί το κάνουν.
Δική τους η ζημία δικό τους και το κέρδος. Οι άλλοι, ας πρόσεχαν.
Και ξανά, ΟΛΑ ανεξαιρέτως στη ζωή αυτή ήταν-είναι-και θα είναι bussinnes.
Οσο νωρίτερα γίνει κατανοητό, τόσα περισσότερα καλά χρόνια θα ζήσουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2019, 12:26 από Π. Γιούρσης »

Τελευταία μου επιθυμία πριν πεθάνω είναι να πείσω τον κόσμο να μην δίνει κλικ σε σάιτ που δημοσιεύουν οποιαδήποτε έρευνα χωρίς σύνδεσμο στην ίδια την έρευνα :'(
Σκέπτομαι σοβαρά να το βάλω στην υπογραφή μου αυτό. 8)

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Δεν έχει άμεση σχέση με το άτμισμα, θα μπορούσε όμως να βοηθήσει το κόψιμο του τσιγάρου με την βοήθεια του ατμίσματος, που είναι πιο εύκολο.

Δέκα χρόνια επιπλέον ζωή δίνει η διακοπή του τσιγάρου
σύμφωνα με μια μελέτη που δημοσιεύθηκε σήμερα.
Στη μελέτη που δημοσιεύθηκε στο βρετανικό ιατρικό περιοδικό Lancet, συμμετείχαν περίπου 1,2 εκατομμύρια βρετανίδες
https://tovimatisgynaikas.blogspot.com/2019/04/blog-post_824.html?spref=fb

Και γιατί να μην έχει βάση ? Μελέτη με πολύ μεγάλο δείγμα είναι και αυτή.

Κόβεις το κάπνισμα, μαχαίρι ?. Αριστα. 
Δυσκολεύεσαι ? Υπάρχει και το άτμισμα σαν πολύ καλή, ευχάριστη, απολαυστική και εύγευστη λύση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2019, 19:22 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Αυτό διάβαζα τώρα ....για γέλια και για κλάματα είμαστε...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Κανένας πολιτικός - ατμιστής δεν διαβάζει?  :hmmm:

Ξέρω, διαβάζουν ... διαβάζουν  :sfyrigma: 




Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Διαβαζουν....Μανινα, Κατερινα, Λουκι Λουκ  ;D


Εν τω μεταξυ στο Ελλαντα φτασαμε να αγοραζουμε νικοτινη με το σταγονομετρο(κυριολεκτικα), με αποτελεσμα καποιοι να ψαχνονται σε σαιτ με αγοροπωλησιες αυτοκινητων  :idiot1:

Αλλά ελαμωρετωρα τι να ξερουν οι Ισλανδοι;



Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας

Καλησπέρα στην ομάδα. Βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον, μικρής διάρκειας βίντεο στο YouTube. Πλήθος επιστημόνων μιλούν για τα οφέλη του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Απαντούν, με απλό και κατανοητό τρόπο, σε όλη την προπαγάνδα εναντίον του ηλεκτρονικού τσιγάρου που έχει κατακλείσει το internet. Νομίζω τέτοια βιντεάκια πρέπει να δείχνουμε στους νέους ατμιστές, οι οποίοι στην προσπάθειά τους να διακόψουν το τσιγάρο με το ηλεκτρονικό, έρχονται αντιμέτωποι με πλήθος διφορούμενων ερευνών που τους παρουσιάζουν το ηλεκτρονικό τσιγάρο σαν μέγαιρα.  
 
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63033 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3698 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem