vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Pink Spot Vapors

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Υγρά Αναπλήρωσης Pink Spot Vapors
« στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 20:48 »
4 υγρά απο την Pink Spot Vapors.













Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει αρκετά χρόνια στο χώρο του Η.Τ συγκεκριμένα απο το 2009 και είναι αρκετά γνωστή και αγαπητή στην Αμερική αφού διαθέτει μια τεράστια γκάμα γεύσεων για κάθε γούστο. Τα 4 υγρά που θα δούμε σήμερα, ταWatermelon Wave, Cantaberry Crush,Banana Creme και Retro Punch μου τα έχουν στείλει απευθείας απο Αμερική.Τα υγρά είναι διαθέσιμα για αποστολές στην Ελλάδα αλλά για εσάς που σκέφτεστε τις χρεώσεις στα μεταφορικά μπορείτε να βρείτε κάποια υγρά Pink Spot στο vaporium.eu










Το πακέτο που παρέλαβα εκτός απο τα υγρά είχε και διάφορα διαφημιστικά πράγματα, ένα γράμμα-καλωσόρισμα στο οποίο μου εξηγούν τι περιέχει το πακέτο μου και ένα φυλλάδιο τύπου menu με όλες τις διαθέσιμες γεύσεις που υπάρχουν ταξινομημένες σε γλυκά, ποτά, φρουτένια κλπ. Προσωπικά βρήκα εξαιρετική την όλη παρουσίαση του πακέτου απο πλευράς μάρκετινγκ και προώθησης, είναι παλιοί στην αγορά και ξέρουν πάρα πολύ καλά το παιχνίδι αυτό, ξέρουν να κερδίζουν τον καταναλωτή πριν ακόμη δοκιμάσει τα υγρά. Κορυφαίο επίσης βρήκα και το γεγονός ότι τα μπουκαλάκια γράφουν πάνω το όνομα του παραλήπτη (Power Puffs στη δική μου περίπτωση)...κακά τα ψέματα η προσωποποιήση των υπηρεσιών δημιουργεί καλές εντυπώσεις..σε προκαταβάλλει θετικά και νιώθεις ότι σε έχουν προσέξει σαν πελάτη. Να πω ότι τα υγρά φτιάχνονται και εμφιαλώνονται φρέσκα κατά παραγγελία, οπότε θέλουν λίγο το χρόνο τους να δέσουν. Τέλος να τονίσω ότι τα υγρά που έχω στα χέρια μου δε τα διάλεξα εγώ, ως προς τις γεύσεις τουλάχιστον, είναι επιλογές απο την εταιρεία.











  • Τα υγρά αυτα έρχονται σε 6ml, 12ml, 30ml και 120ml μπουκάλια, στις δυνάμεις νικοτίνης 6mg, 12mg, 18mg, 24mg και 36mg. Τα δικά μου είναι όλα 12ml στα 6mg.
  • Έχουν καπάκι προστασίας και επιστόμιο σταγονόμετρο για ευκολία χρήσης. Στην ετικέτα αναγράφονται συστατικά, PG/VG, ενδείξεις νικοτίνης και ημερομηνία παραγωγής. Δεν αναγράφονται ημερονηνία λήξης και δυστυχώς προς μεγάλη έκπληξη μου δεν υπάρχουν προειδοποιητικές σημάνσεις.
  • Σύμφωνα με τον παρασκευαστή τα υγρά δεν περιέχουν Διακετύλιο, Ακετυλο-Προπιονύλιο και Ακετοΐνη.
  • Περιεκτικότητα σε PG/VG είναι 40PG/60VG ως προεπιλογή. Αλλά υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής σε ότι περιεκτικότητα ζητήσει κανείς. Τα δικά μου κατά παραγγελία είναι όλα στα 50PG/50VG.



Όλες οι δοκιμές έγιναν στον Igo-s ατμοποιητή, πάνω στο iTaste MVP v2.0, microcoil με οργανικό βαμβάκι (που αλλάζει σε κάθε υγρό), αντίσταση στα 2.0ohm, στα 8.5W.








Watermelon Wave




Watermelon wave...καρπουζοκύμα δλδ και θα μου πείτε, με το δίκιο σας, χειμωνιάτικα για καρπούζια θα μιλάμε; Αυτό μου έστειλαν αυτό παρουσιάζω! Η επίσημη περιγραφή μας μιλάει για γεύση καρπουζιού που θα συνεπάρει τους γευστικούς καλύκες μας. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι είναι έντονη, φρουτένια που θυμίζει αρκετά καρπούζι και γλυκιά αρκετά. Στη γεύση έχουμε να κάνουμε με ένα καρπούζι που σίγουρα θυμίζει κάτι σε καραμέλα/τσίχλα κλπ. Σίγουρα δε πρόκειται για φυσική γεύση φρούτου. Εγώ με τα καρπούζια στα υγρά αναπλήρωσης δε τα πηγαίνω και καλά..αλλά εδώ έχουμε ένα ανάλαφρο ατμιστικά υγράκι που παρόλο το έντονο του αρώματος του δε με κούρασε. Και στην εισπνοή και στην εκπνοή το καρπούζι διατηρεί την ίδια ελαφρυά φρουτένια γεύση ενώ σαν επίγευση μένει μια καρπουζένια γλυκάδα. Κάνει άνετα για ολοήμερο αλλά θα το προτιμούσα για καλοκαιρινούς μήνες. Η μυρωδιά στην ατμόσφαιρα είναι αρκετά ευχάριστη και φρουτένια δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, ενώ μερικοί αναγνώρισαν και το καρπούζι. Το χτύπημα του είναι λίγο υποτονικό ενώ η παραγωγή ατμού είναι αρκετά μεγάλη και πυκνή






Cantaberry Crush


Πάμε να δούμε το επόμενο υγράκι που είναι λίγο πιο του γούστου μου. Το cantaberry crush λοιπόν είναι μείγμα πεπονιού και φράουλας με μια δόση μενθόλης για δροσιά. Η μυρωδιά απο το μπουκαλάκι είναι και πάλι έντονη φρουτένια με έμφαση στο πεπόνι περισσότερο, ενώ δεν αντιλαμβάνομαι καθόλου την μενθόλη. Στη γεύση έχουμε το μείγμα απο το πεπόνι και τη φράουλα ισόποσα στο σώμα του υγρού ενώ η μενθόλη είναι σε αρκετά ήπια ένταση. Συγκεκριμένα κατά την εισπνοή αντιλαμβάνομαι την γλύκα του ώριμου πεπονιού ενώ υπάρχει και μια υποψία οξύτητας απο την φράουλα. Κατά την εκπνοή και απο το στόμα και απο τη μύτη η γλύκα της φράουλας μαζί με την μενθόλη είναι αυτά που κυριαρχούν. Και πάλι η φρουτένια αίσθηση του υγρού δεν παραπέμπει στις φυσικές γεύσεις των συγκεκριμένων φρούτων αλλά σε κάτι καραμελοειδές. Η επίγευση που αφήνει στο στόμα είναι ένα φρουτένιο και δροσερό συνοθύλευμα. Όπως και το προηγούμενο είναι αρκετά ευχάριστο υγρό και σίγουρα κάνει για ολοήμερη χρήση. Το χτύπημα του είναι σίγουρα καλύτερο απο το προηγούμενο υγρό..το βοηθάει και η μενθόλη ενώ η παραγωγή ατμού είναι μεγάλη.






Banana Creme




Το τρίτο υγράκι που θα δούμε κατά σειρά είναι το Banana Creme και σύμφωνα με την επίσημη περιγραφή πρόκειται για υγρό μπανανα αλλά προς μπανανόπιτα (banana cream pie). Το υγρό δεν είναι τόσο έντονο στη μυρωδιά όπως τα προηγούμενα αλλά ξεκάθαρα μυρίζει μπανάνα. Στη γεύση έχουμε μια πάρα μα πάρα πολύ καλή μπανάνα, ίσως απο τις καλύτερες γεύσεις μπανάνας που έχω δοκιμάσει. Η μπανάνα είναι μεν γλυκιά, ώριμη και έντονη αλλά έχει και αυτή την ελάχιστη στιφάδα που παραπέμπει στη φυσική γεύση του φρούτου. Δε μπορώ να πώ πως αντιλαμβάνομαι κάποια κρέμα (σαντιγύ ή ζαχαροπλαστικής) ή κάποια ζύμη στο σώμα του υγρού ούτε ως γεύση στον ατμό ούτε και ως επίγευση αλλά ως έχει το υγρό είναι πλούσιο και νόστιμο. Ίσως να κουράζει λιγάκι απο ένα σημείο και μετά γιατί η ένταση της μπανάνας είναι μεγάλη αλλά για ένα φρουτένιο διάλλειμα είναι ότι πρέπει. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι της μπανάνας χωρίς αμφβολία. Κατά τα υπόλοιπα το χτύπημα του είναι κάπως υποτονικό αλλά και πάλι η παραγωγή ατμού είναι μεγάλη.






Retro Punch




Ας δούμε και το τελευταίο υγρό για σήμερα, το Retro Punch που σύμφωνα με την περιγραφή είναι ένα μείγμα εξωτικών φρούτων με την προσθήκη γκουάβα που και αυτό εξωτικό φρούτο είναι. Η μυρωδιά απο το μπουκάλι είναι έντονη και φρουτένια για άλλη μια φορά αλλά δε μπορώ να αντιληφθώ περισσότερα εκτός του ότι σίγουρα περιέχει κάτι σε λεμόνι ή λάϊμ. Στη γεύση τώρα καταλαβαίνω ότι πρόκειται για μια γλυκόξινη λεμονάδα με προσθήκη γκουάβα. Στην εισπνοή έχουμε μια ελαφρυά γλυκόξινη γεύση λεμονάδας αρκετά ισσοροπημένη ανάμεσα στο γλυκό και το ξινό ενώ κατά την εκπνοή και απο το στόμα και απο τη μύτη το γκουάβα είναι αυτό που κυριαρχεί αρωματικά και κάπως έτσι δημιουργεί μια εξωτική ατμιστική εμπειρία. Πέρα απο αυτό δε μπορώ να αντιληφθώ γευστικά κάποιο άλλο εξωτικό χυμό/φρούτο. Αρκετά ενδιαφέρουσα φυσική γεύση ομολογώ αλλά όχι τόσο που να το αποζητώ ή να το ευχαριστιέμαι όσο τα προηγούμενα. Η επίγευση που αφήνει είναι μεν φρουτένια αλλα όχι κάτι που να μένει για ώρα γιατί η λεμονάδα καθαρίζει αρκετά την στοματική κοιλότητα. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι απροσδιόριστη αλλά ευχάριστη. Το χτύπημα του και πάλι είναι κάπως υποτονικό ενώ η παραγωγή ατμού είναι και πάλι μεγάλη.




Συνοψίζοντας, δε μπορώ να πώ πως ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα. Πρόκειται για στάνταρ φρουτένιες γεύσεις σε συνδυασμούς. Φυσικά αυτό ήταν ένα μικρό δείγμα των γεύσεων που προσφέρει η εταιρεία και είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν και πιο ενδιαφέρουσες γεύσεις..εγώ προς το παρόν μπορώ να κρίνω μόνο απο αυτό που δοκίμασα.








http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12