vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 8 χρήστες
fratz8, bloodlessz, Mimhsdr, lemon78, manoslykos, tibolaso, I.P, anetost

Twitter

Milano

Απ: Milano
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 25, 2009, 21:17 »
τα black line - titan - janty dura είναι τα 510 series.

Το gamucci pen style δεν είναι;

Είναι?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Milano
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 25, 2009, 21:20 »
Είναι?

Τα gammuciα που εχω δει μεχρι στιγμης να πωλούνται στην Ελλάδα (φαρμακεία ως επι το πλείστον) είναι pen style...

Παιζει και micro, αλλά δεν το εχω δει ακόμα πουθενά...

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 25, 2009, 22:24 »
Το gamucci pen style δεν είναι;
Το classic ειναι penstyle αλλα υπαρχει και micro
http://www.gamucci.com/Gamucci_Classic_Starter_Kit.html

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Milano
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 25, 2009, 22:49 »
τα pen syle  εχουν αποσυρθει.Ισως αν βρεις καπου απουλητο.
το micro ειναι μεγεθους black line,evo κτλ.λιγο πιο χοντρο.Χρυσες επαφες,κοκκινο φως σαν του black line.
Το βρισκεις σε πολυτελες κουτι αλλα κατα τα αλλα δεν μου γεμιζει το ματι.Πχ ενα που δοκιμασα κουναγες την μπαταρια και εκανε ντουπου-ντουπου  μεσα.Λιγος ατμος,πολυ τεχνητή γευση.
Και τα φιλτρα ειναι σε κουτακια,εχουν και γευσεις.
Πολλα φρου-φρου ,ουσιαστικα ομως ειναι τσιγαρο προηγουμενης γενιας.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 25, 2009, 23:35 »
χμμμμμ!
λοιπόοοοοονν!

δεν νομίζω. δηλαδή: γιά τα φιλτράκια τείνω να συμφωνήσω έτσι πού το θέτεις. πλούσιο άρωμα, χωρίς την "αντοχή" καί την διάρκεια γεύσης των αντιστοίχων τού evo.

γιά την συσκευή θα διαφωνήσω (ίσως την βελτίωσαν). καί το ίδιο καί κάποιος άλλος πού πέτυχα σήμερα στο παραπάνω κατάστημα -πελάτης ενοώ-  πού είχε evo καί gamucci.
άνετες τζούρες, πολύ ελεύθερες, σωστές εφαρμογές των τριών μερών καί μπαταρία πού σίγουρα -μετά από μιά βδομάδα καί με τα 2, το λέω- διαρκεί παραπάνω από το evo. τώρα βέβαια πιό θα αντέξει στον χρόνο, δεν το ξέρω.
καλό τσιγάρο πού αδικείται από τα φίλτρα του.

αύριο -μάλλον- θα έχω το πρώτο μου υγρό. θα τεσταριστούν λοιπόν καί τα 2, σε ... ίδια βάση   :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Milano
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 28, 2009, 22:08 »
εδώ χρωστάω απάντηση.

το milano (gamucci?) είναι πλέον παρελθόν (εδώ καί καιρό βέβαια).
λίγο μετά την αγορά τού evo μπήκε στην ντουλάπα.

βγήκε πριν λίγες μέρες, δοκιμάστηκε πάλι μπας καί, καί πετάχτηκε.

Συμπέρασμα τελικό λοιπόν: παράξενο αυτό πού θα πω? :  πολύ καλή συσκευή. σκεφτείτε την άνεση τζούρας τού bl. ακριβώς αυτό καί μάλιστα χωρίς διακόπτη. μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. η μεγαλύτερη.

με τα δικά του πανάκριβα φιλτράκια καλό. αλλά μέχρι εκεί. ότι υγρό κι αν δοκίμασα, pg, vg, ecopure, janty, είχα μία ανεπαίσθητη γεύση στο στόμα καί τίποτα άλλο. ούτε χτύπημα τίποτα. ρούφαγα πάντα όχι κοπανιστό, αλλά ατμιστό αέρα. Ε! βαρέθηκα.

Αποσυνδεδεμένος smart1000

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
  • περίφανος ατμιστής!
Απ: Milano
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2010, 03:21 »
παιδιά καλώς σας βρήκα! μπήκα και γω στον κόσμο του ατμισματός πολύ πρόσφατα και ακόμα με το πακέτο ανα χείρας για σιγουριά χαχαχα! ιδιοκτήτης (μιας βιαστικής απόφασης τυπού αντρα θέλω τώρα τον θέλω :laugh1:) του Milano. Εμφανήσιμο μέν και με καλή μπαταρία εχω καταφέρει να το κρατήσω και 7 ώρες φυσικά με συνετή χρηση αν και ειμουν καπνηστής 3 σχεδόν πακετών την μερα (25αριά)... παιδιά ενα εχω να πω αν δεν ητάν οι ώρες που θέλει να φορτίσει που κανω καμιά 5-6αριά κανονικά τσιγάρα ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ(το κανονικο). ανυπομονώ να ανέβω στην αθήνα να παρώ το black line να το εχώ καβαντζα μεχρι να φορτίσει το μιλανο είναι καλο? τι λέτε? στο μιλανό εχω τα reg tobacco για το e-cig υπάρχει κατι ποιο γευστικό? θα ηθελά την βοηθειά σας και συγνώμη αν το εγράψα καπου ασχετα αλλα forum δεν εχω ξαναχρησιμοποιείσει ποτε!!  :-[ :-\

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Milano
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2010, 04:11 »
φίλε smart με τα 3 πακέτα , θα σωθείς με το ΗΤ
συμβουλή
Μη πάρεις black line, πάρε ego , θα αποφύγεις τα 5-6 τσιγάρα που λες
Απο υγρά , απλά δοκίμασε τι σου πάει , όλα ίδια είναι για τον αρχάριο, η περιεκτικότητα σε νικοτίνη μόνο παίζει. Φρόντισε να ξεκινήσεις απο υψηλή και να μειώνεις σιγά σιγά και με την ησυχία σου
Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος smart1000

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
  • περίφανος ατμιστής!
Απ: Milano
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2010, 09:03 »
οπότε λες να κάνω συνδιασμό milano και ego? φορτιζει το ενα καπνιζω μ το αλλο? -ασχετο αλλα μαλλον το έχουνε τα milano τις πρωτες μερες να μην θελουν να ατμοποιησουω με τπτ εγω ειμουν ετοιμος να το επιστρεψω γιατι στην μια τζουρα σταματουσε αλλα μαλλον ηθελε τον χρονο τ και τωρα ειναι ατμομηχανη!!! :angel: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Milano
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2010, 12:51 »
Δεν ξέρω αν το milano ειναι συμβατό με ego μπαταρία. Το bl πάντως είναι συμβατό με ego.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 87 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix