vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Σχετικά με το Ε-go

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 06, 2010, 00:01 »
Και εγώ δεν έχω μεγάλη εμπειρία και γνώση.
Επειδη έτυχε , και έκανα πολλές παραγγελίες e-go  για πολύ κόσμο και για εμένα (9 παραγγελλιες) απο Ελλάδα, Γαλία, Κίνα δεν υπάρχουν διαφορές στο ποιός είναι ο προμηθευτής, αλλά ο κατασκευαστής. Παράδειγμα, εγω κράτησα 3 μπαταρίες δύο απο ελλάδα και μία από Κίνα. Η πρώτη μπαταρία που αγοράστηκε πρίν απο δυο μήνες και έχει δοκιμασει τεράστια ταλαιπορία αντέχει επτά ώρες περίπου. Ενω οι άλλες δυο με ζωή λιγότερη του μήνα αντεχουν γύρω στις πέντε ώρες.
Παρεπιπτοντως, οι δύο είναι από Joye η τρίτη κινέζικη μαϊμου, και ατμίζω συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 06, 2010, 00:05 »
Επίσης η κινέζικη μου φαίνεται οτι χάνει σε ενέργεια από το led που έχει.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 06, 2010, 00:13 »
είναι σίγουρα δύσκολη επιλογη και σίγουρα είναι και θέμα τύχης αφού μπορει να πάρεις το ίδιο προιον από τον ίδιο κατασκευαστή και να βρείς διαφορά.Εδω πιστεύω ότι παίζει πολύ ο παραγοντας ΄΄Κινέζος΄΄ γιατί η κύρια παραγωγή ητ και αναλώσιμων τους είναι από εκεί.Οι διαφορές που παρουσιάζονται στα ίδια προιόντα δεν θα υπήρχαν εαν έμπαιναν δυνατά ευρωπαικές χώρες στην κατασκευή και απορώ γιατί δεν το κάνουν. :hmmm: :-\

ps.δεν νομίζω ότι το led τρώει πολύ ενέργεια sokin.αντε 5-6 τζουρες.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 06, 2010, 00:21 »
Το νομικό πλαίσιο στην ευρώπη είναι ασαφέστατο. Ενώ στην Κίνα είναι σαφέστατο...ότι εξάγεται είναι καλό  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 06, 2010, 00:29 »
Γνωρίζει κάποιος τη διαφορά ατμοποιητή μόνο για Ego από τον απλό 510. Αξίζει από πλευράς ποιότητας διάρκειας;

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 06, 2010, 00:30 »
Το νομικό πλαίσιο στην ευρώπη είναι ασαφέστατο. Ενώ στην Κίνα είναι σαφέστατο...ότι εξάγεται είναι καλό  :laugh1:
:)) :)) :))σωστά. ;D ;D
γενικά είναι και στην νοοτροπία-ψυχοσύνθεση του κινέζου.έχει όρια η κατασκευή του. πχ το gg.
Λίγο προσπάθησε ένας έλληνας και έφτιαξε κάτι πολύ καλό.Ο κινέζος θα μείνει στα ίδια και θα χτυπήσει μόνο απο άποψης κόστους


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 06, 2010, 08:40 »
Γνωρίζει κάποιος τη διαφορά ατμοποιητή μόνο για Ego από τον απλό 510. Αξίζει από πλευράς ποιότητας διάρκειας;
o ατμοποιητής μόνο για Ego παίρνει μεγάλα φιλτράκια που χωράνε περίπου 2 ml υγρό. Εχει πολύ καλό χτύπημα, αντίστοιχο περίπου με έναν ατμοποιητή Low Resistance. Ενδεχομένως παρουσιάζει περισσότερες διαρροές σε σχέση με τον απλό 510.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 06, 2010, 09:40 »
Ευχαριστώ TEM.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 13, 2010, 19:23 »
Ποια η διαφορά μεταξύ Janty και Joye eGo ,αλλά και γενικώς;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 13, 2010, 19:43 »
Ποια η διαφορά μεταξύ Janty και Joye eGo ,αλλά και γενικώς;
ουσιαστικά καμία  8)

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 13, 2010, 20:48 »
Aπλα αναρωτιέμαι ,διότι εχω Ego απο Funstore εδω και κανα 4μηνο
και αναρωτιόμουν γιατι δεν εχει τα Janty logos.
Παραμονο μια λεξη Janty στο αυτοκόλλητο του fanstore με το barcode ,στα πλαγια του κουτιου του ego.

Επίσης ,έχει πετύχει κανεις , ορείχαλκινο ego;περίπου χρυσό δλδ;




Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 14, 2010, 00:52 »
συνατμιστές

μόλις επέστρεψα από από Τούμπα και θέλω να μοιραστώ μαζί σας με δύο λόγια τις εντυπώσεις από το e-Go σε ένα πολύ δυνατό ''crash test'' για μένα.Το γήπεδο.Ενα χώρος όπου πάντα το'χα αγχος μην παρασυρθω και βάλω ξανά στο στόμα κτ.Λίγο ο κόσμος λίγο το παιχνίδι λίγο η ατμόσφαιρα λίγο από δω λίγο από κει δεν θέλει πολύ να παρασυρθείς και να το ανάψεις το ρημάδι.Ολα αυτά όμως πριν το e-Go.Γιατί τώρα ούτε λόγος :yes:
το τσιγαράκι είναι όλα τα λεφτά.Τίμιο Throat Hit , αρκετά καλή παραγωγή ατμού και με την 1100 mah μπαταρία δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.(φυσικά είχα και μια 900άρα για παν ενδεχόμενο).Πάντα με 510 και με high περιεκτικότητα σε νικοτίνη αν και θα'θελα και  με 510LR έτσι για καλύτερο χτύπημα.Δεν έχω όμως παράπονο.Ενα θεματάκι συνεχίζω να έχω με την τροφοδοσία σε υγρό αλλά επέλεξα την στρατηγική με 6 προγεμισμένα φιλτράκια(καθαρά και φρέσκα από πριν) και άμεσο στάξιμο 3-4 σταγόνες μόλις έπεφτε η παραγωγή ατμού και όχι παραπάνω από 3-4 φορές στο ίδιο φίλτρο γιατί μετά μου έπεφτε η απόδοση και η καλή ροή του.Νομίζω ότι μια πατεντούλα με συνεχής και ποιοτική τροφοδοσία στην θέση του φίλτρου θα έβαζε το e-Go στα καλύτερα -μη mod-η.τ που έχουν κυκλοφορήσει.  :thumpup:
Ενα 2ο θεματακι είχα με το μέγεθος και τον όγκο του τσιγαρακίου αφού είδα κανά δυό βλέμματα να με κοιτάνε περίεργα την ώρα που-και εδώ είναι το γέλιο-σε όλη σχεδόν την κερκίδα ο μπάφος  8) πήγαινε και ερχόταν συνεχώς  :D.Είναι να τρελαίνεσαι.   :idiot1:
Λοιπόν για να μην σας κουράζω αν είστε νέοι ατμιστές και ψάχνεστε σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα.Ολοκληρωμένα reviews έχουν γίνει στο forum απο τους παλιότερους κατά καιρούς και μάλιστα πολύ λεπτομερή και ουσιαστικά.http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1094.0.html
Αυτά.


p.s Bρε μπας και τα βλέπω όλα καλά επειδή κέρδισε πάλι η ΠΑΟΚάρα;; :)) :)) :)) :)) :))

Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 14, 2010, 01:04 »
Ενα 2ο θεματακι είχα με το μέγεθος και τον όγκο του τσιγαρακίου αφού είδα κανά δυό βλέμματα να με κοιτάνε περίεργα την ώρα που-και εδώ είναι το γέλιο-σε όλη σχεδόν την κερκίδα ο μπάφος  8) πήγαινε και ερχόταν συνεχώς  :D.Είναι να τρελαίνεσαι.   :idiot1:

Κοιτούσαν περίεργα γιατί με το eGo μάλλον σε περασαν για συγγενή του Μάκαρου:


Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 14, 2010, 01:09 »
Κοιτούσαν περίεργα γιατί με το eGo μάλλον σε περασαν για συγγενή του Μάκαρου:
(Image removed from quote.)
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :laugh1: :laugh1: :laugh1:
μπορεί...



Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Σχετικά με το Ε-go
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 15, 2010, 23:31 »
συνατμιστόπουλα έχω ερώτηση

κάπου εδώ μεσα διάβασα ότι ο 901 είναι καλύτερος για dripping.
Μιας και έχω αρχίσει  μόνο να στάζω και κατάργησα το φιλτράκι κουμπώνουν οι συγκρεκριμένοι ατμοποιητές  πάνω σε e-Go ή χρειάζομαι κάποιο αντάπτορα για να γίνει ; :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix