vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, manoslykos, ZoeM, sakissalonika

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
η καλύτερη λύση είναι το διακριτικό και ουσιαστικά  αόρατο άτμισμα που ανέφερε ο Σταύρος παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Λάζαρε, 3-4 αμπούλες τις βάζεις στην τσέπη σου και κανένα πρόβλημα. Έτσι έκανα εγώ σε πτήση για Γαλλία, με 5 ml.
Σταύρο, η PG βγάζει λιγότερο ατμό από vg;
Μόνο 0% έχω pg....έχεις τίποτα να φτιάjω 5 ml 10% και 5 ml 20%;

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Οντως με τα υγρά δεν υπάρχει πρόβλημα.
Το καλοκαίρι  στον έλεγχο στο αεροδρόμιο του Βερολίνου 2 πάνοπλοι Γερμανοί μου έκαναν έρευνα. Προφανώς είδαν στις ακτίνες τις μπαταρίες και άλλα καλούδια που είχα στο τσαντάκι μου. ¨Ανοιξαν και είδαν υγρά, μπαταρίες , εφεδρικούς ατμοποιητές κλπ. Με ρώτησαν τι είναι και τους εξήγησα, ενθουσιάστηκαν και με έβαλαν να τους γράψω το site απ όπου αγόρασα :)

Συμβουλή για τους εν πτήσει, ιδιαίτερα στις πολύωρες...
Μη λέτε σε κανένα τίποτα, φτιάξτε ένα υγρό απο σκέτη PG και βάλτε μέσα ένα οποιοδήποτε άρωμα όχι έντονο ή καθόλου άρωμα και μπόλικη νικοτίνη . Ετσι θα έχετε πολύ μικρή εκπομπή ατμού και μυρωδιάς.
Κάντε νωρίς checkin και προσπαθείστε να πάρετε παράθυρο.
Ατμίζετε άνετα μικρές κοφτές τζούρες κρατώντας τις λίγο περισσότερο πριν εκπνεύσετε.
Με λίγη προσοχή, κανείς δεν θα πάρει είδηση τίποτα.

Σωστά...!!!

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
αυτό ακριβώς μου συνέβη σε πτήση με ολυμπιακή από αθήνα για ηράκλειο:

(αεροσυνοδός) "κύριε απαγορεύεται το κάπνισμα"
(εγώ) "δεν καπνίζω ... ΗΤ ειναι"
(αεροσυνοδός) "σας παρακαλω να το σταματήσετε , υπάρχει οδηγία και απαγορεύεται και αυτό"
(εγώ) "μαλιστα, πειτε μου τον αριθμό της οδηγίας και την ημερομηνία εκδοσής της και το φυλάζω αμέσως"
(αεροσυνοδός) "<μετά από lag μερικών δευτερολέπτων> δεν θυμάμαι πάντως υπάρχει οδηγία και σας παρακαλώ να το κλείσετε τώρα πριν ειδοποιήσω την υπεύθυνο καμπίνας"

να μην τα πολυλογώ καπου εκεί στραβωσα και ζητησα εγώ να έρθει η υπεύθυνη η οποία και με ενημέρωσε ότι δεν υπαρχει απαγόρευση αλλά αν μπορούσα να κάνω υπομονή μεχρι να φτάσουμε στον ηράκλειο για να "μην προκαλώ τους υπόλοιπους επιβάτες"

τα συμπεράσματα δικά σας

Έλα πες την αλήθεια- ήθελες να προκαλέσεις.
Αν θυμάμαι καλά στην Αμερική έχει απαγορευτεί το η.τ στο αεροπλάνο για να μην προκαλούνται οι καπνιστές και τύχει και ανάψουν τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
εγώ πάντως όπου έχω ατμίσει, νοσοκομείο, κλινική,δημόσιες υπηρεσίες, μουσείο,mall κτλ κανείς μα κανείς δε μου έχει πει τίποτα ούτε καν με έχουν ρωτήσει τι είναι..καημό το χω!! (σε αεροπλάνο δεν έχω μπει ακόμη)

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα μόνο στη Μάκρο στράβωσε μια υπάλληλος και άρχισε να φωνάζει "Απαγορεύεται το κάπνισμα κύριε". Της εξήγησα ευγενικά ότι δεν είναι κ.τ. αλλά ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου είπε ότι και να ναι απαγορεύεται.
Κατάλαβα ότι είχε τις δύσκολες μέρες της........... και έφυγα ατμίζοντας το Fog αν θυμάμαι καλά :laugh1: . Είμαι και διακριτικός πανάθεμά με.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
 ;D ;D ;D
απαγορεύεται ό,τι και να' ναι??? χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
απο την εξοδο του σεροσκαφους εως την εισοδο του χωρου παραλαβης αποσκευων (σε ανοιχτο χωρο, 50μετρα) με πετυχαινει μια κυρια της ασφαλειας στο Βερολινο:

- sir smoking is not allowed (σε ανοιχτο χωρο ολα αυτα!)
- yes i know, but this is an electronic steamer that does not produce smoke
- a o ah, ok

ακομη θυμαμαι το βλεμμα αποριας που ειχε...

 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
 :laugh1: Χα,Χα πλάκα έχετε, σας ζηλεύω, εδώ στο Ρεθυμνο πάντως καπνίζουν όλοι ΠΑΝΤΟΥ αρα και να με δουν με το ητ δεν πρόκετε καν να με προσέξουν  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Αν θυμάμαι καλά στην Αμερική έχει απαγορευτεί το η.τ στο αεροπλάνο για να μην προκαλούνται οι καπνιστές και τύχει και ανάψουν τσιγάρο.

Αντί να επιτρέπεται, μπας και ωθηθούν να το κόψουν....
Να και κάτι που μοιάζουν οι Αμερικάνοι με εμάς: Τις λάθος πολιτικές...

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Πριν λίγο καιρό έκανε μια επέμβαση η σύζυγος σε μεγάλο στρατιωτικό νοσοκομείο όπου απαγορεύεται αυστηρά το κάπνισμα ακόμη και σε υπαίθριους χώρους και επιτρέπεται σε έναν μόνο ειδικά διασκευασμένο εξωτερικό χώρο που λειτουργεί ως καπνιστήριο.  Δίσταζα να ατμίσω σε χώρους αναμονής, που να εξηγείς τώρα στον καθένα.... Πήρα λοιπόν ένα εσπρεσάκι και καθόμουν στο δωμάτιο της ατμίζοντας το gg slim με LR  και μπόλικο ατμό όταν μπήκε η προϊσταμένη. Αρχικά καρφώθηκε άγαρμπα αλλά πριν προλάβω να πω κάτι μου λέει '' α! το ηλεκτρονικό είναι, είπα και εγώ....''  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παράθεση
Σταύρο, η PG βγάζει λιγότερο ατμό από vg;
Μόνο 0% έχω pg....έχεις τίποτα να φτιάjω 5 ml 10% και 5 ml 20%;
Χρήστο, τον μισό ατμό βγάζει η PG σε σχέση με VG

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Αντί να επιτρέπεται, μπας και ωθηθούν να το κόψουν....
Να και κάτι που μοιάζουν οι Αμερικάνοι με εμάς: Τις λάθος πολιτικές...

Μιας και λέμε για λάθος πολιτικές δείτε και αυτό
http://abclocal.go.com/kgo/story?section=news/local/san_francisco&id=8089763
Θέλουν να απαγορέψουν το η.τ. επειδή μοιάζει με κ.τ :hmmm:
Αλεύρι ετοιμάσου έρχεται και η σειρά σου. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Σε αναμονη για ενα μελλοντικο ταξιδι με αεροπλανο και ευρωπαικο προορισμο,
ειμαι προβληματισμενος για το θεμα της μεταφορας ατμιστικων υγρων !
Συγκεκριμενα επειδη θα εχω μονο μια χειραποσκευη που παιρνω μεσα στο αεροπλανο,
ειμαι πεπεισμενος οτι δεν θα μου επιτραπει να μεταφερω υγρα  :hmmm:
Ο προορισμος - πρωτα με το καλο Νορβηγια στην ενδοχωρα και η ιδεα να βρω υγρα για μια εβδομαδα τουλαχιστον μοιαζει απιθανη.
Εχει καποιος αναλογη εμπειρια και αν μπορει να μεταφερει και καποια λυση,
καλο θα ηταν να ακουστει !!!

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias