vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

365 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, SEB

Twitter

Voopoo Drag X 80W

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #150 στις: Ιουνίου 30, 2020, 23:15 »
Λοιπόν,

Ένα θετικό: Η αντίσταση των 0,60 είναι σκυλί.
Την πρώτη την άφησα για περίπου 70ml σκέτης βάσης.
Το mesh ήταν χωρίς ίχνος μαυρίλας και η πρώτη από τις τρεις στρώσεις βαμβακιού είχε μια ελαφρά κιτρινίλα στην πάνω άκρη. Η δεύτερη στρώση μια υποψία και η τρίτη κάτασπρη.

Την δεύτερη την άφησα για 100 ml επίτηδες.
Το mesh παρέμεινε καθαρό και η πρώτη στρώση βαμβακιού είχε πιο έντονη κιτρινίλα στην άκρη.
Η δεύτερη στρώση είχε μια μικρή κιτρινίλα, αλλά η τρίτη παρέμενε καθαρή.
Είπαμε: σκέτη βάση. Δεν ξέρω πως θα ήταν με έντονα αρώματα.

Ένα αρνητικό: έβαλα την 0,45 πάνω.
Έχει ελαφρά διαρροή από το πρώτο δεκάμελο.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 30, 2020, 23:30 »
πηρα τελικα σημερα το S και οχι το x... με τον ανταπτορα 510 εφαγα μεγαλη ξενερα.... αρχικα χαρηκα ειπα θα το κανω mod... εμ ελα που δεν.... τα ρευματα που δινει ειναι χαμηλα... περασα επισης την firmware V1.0.0.1(JDF Score Version) 

τι μπορει να παει λαθος?

εβαλα πανω τον nautilus GT με την 0.7 mesh οπου την διαβαζει 0.60 και στο smart mode μπορει να την παει εως 28W...

αν και μεχρι 25 πρεπει να δουλευει η συγκεκριμενη... 

της δικες του της διαβαζει παντως σωστα...!

αλλα με την 0.3 οπου μου αρεσει με κλειστο τον αερα στην μεση χανεται ολη η γευση... μονο με τερμα ανοιχτο μπορω να παρω γευση.... 

για καποιο λογο το βρισκω καπως αδυναμο... τωρα κανω την πρωτη φορτιση παντως...  και παρατηρω οτι η συσκευη εχει ζεσταθει αρκετα... αλλα οκ το αντεχεις.... θα ειναι κανα 40C σιγουρακι η θερμοκρασια που πιανει στην φορτιση...! εδω και πολλα κινητα με usb C ανεβαζουν αρκετη θερμοκρασια στην φορτιση...! 

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 01, 2020, 21:09 »
Και ξαφνικά την 1ohm την διαβάζει σαν 1,2ohm.
Άλλο πάλι και αυτό

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 01, 2020, 22:41 »
[member=19479]dinos_74[/member] μικρή διαφορά δοκίμασα σήμερα την 1ohm δεν μου άρεσε καθόλου η γευση πάντως.. και εκτος αυτου την εκαψα στα 4μλ.. εβαλα τωρα μια αλλη και μου την διαβάζει 0.80ohm  ::)

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #154 στις: Ιουλίου 02, 2020, 06:13 »
20% απόκλιση δεν το λες και μικρή διαφορά

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #155 στις: Ιουλίου 02, 2020, 09:52 »
Και ξαφνικά την 1ohm την διαβάζει σαν 1,2ohm.
Άλλο πάλι και αυτό
Μήπως φταίω εγώ που το παρήγγειλα; :laugh1:
Πάντως και στην 0,45 έχω αρκετό δάκρυ.
Έχει δοκιμάσει κανείς την 0,8 να μας πει για διαρροές;

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #156 στις: Ιουλίου 02, 2020, 15:33 »
Λοιπόν θα βάλω μια φωτό από το εσωτερικό της 0,60 μετά από 70 ml σκέτης βάσης.


Δεξιά είναι το mesh ανοιγμένο (και λίγο πλαγιαστό να φαίνεται η αντίθεση).
Τα τρία ζιγκ ζαγκ συρματάκια είναι η αντίσταση. Μαυρισμένα σε σχέση με τα κάθετα συρματάκια. Αλλά μην φανταστείται μάκα. Το έτριψα με τα δάχτυλα και ούτε καν μαύρισαν.
Πάνω αριστερά είναι η πρώτη στρώση βαμβακιού που τυλίγει άμεσα το mesh. Υπάρχει μια ελαφρά κιτρινίλα. Το εξωτερικό στρώμα βαμβακιού όμως είναι κάτασπρο.

=======

Πιο κάτω θα βάλω κάποιες φωτό από το εσωτερικό της αντίστασης

Η αντίσταση όπως την βλέπουμε από κάτω.


Όπως βλέπετε, το o-ring που σφραγίζει το εσωτερικό, εμποδίζεται από το να σφραγίσει καλά εξ αιτίας του ενός άκρου της αντίστασης.
Και, δυστυχώς, από εκεί υπάρχει διαρροή, όπως επεσήμανε και ο [member=19479]dinos_74[/member]

Τώρα μια φωτό χωρίς το "πώμα".



όπου διακρίνεται καθαρά το ένα άκρο της αντίστασης που εξέχει στην πάνω φωτό, αλλά και το δεύτερο άκρο, που, κατά την γνώμη μου, εμποδίζει επίσης το καλό σφράγισμα.

Προφανώς, και πάντα κατά την γνώμη μου, όταν το βαμβάκι υπερτροφοδοτείται, υγρό κυλάει λόγω βαρύτητας και από το ποδαράκι της αντίστασης βγάινει έξω.

Πως ελέγχεται η υπερτροφοδοσία όμως, αν αυτή είναι η αιτία του αρκετού δακρύσματος;
Στρίβω ένα απορροφητικό χαρτί και, μέσω του επιστομίου, το χώνω στο εσωτερικό και προσπαθώ να "σκουπίσω" κάποια περίσσεια υγρού. Δεν έχω δει βελτίωση.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #157 στις: Ιουλίου 02, 2020, 16:32 »
Η 0,80 δεν έχει διαροη, μια σχετική υγρασία μετά από 30 ml και αυτή στη βάση τις αντίστασης άπειρο ελάχιστη. Κάπου διάβασα ότι έχει διπλή αντίσταση μέσα  προφανώς από λεπτό σύρμα  ίσως 0,25 , η 0,28 και το μονωτικο εφαρμόζει καλά .

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #158 στις: Ιουλίου 02, 2020, 20:41 »
μουφα τελικα και το drag x και το s...... γευση μονο με τερμα ανοιχτο airflow καταλαβαινεις...! και γενικα πολυ leaking.............

δεν μου αρεσε επισης η γευση απο της αντιστασεις της voopoo.....  


Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #159 στις: Ιουλίου 02, 2020, 22:31 »
Εγω δεν εχω κανένα θέμα ακομα με διαρροές.

Έχω δοκιμάσει την 0.30 για περίπου 30 ml και την 0.60 για αλλα τόσα περίπου καμια δεν είχε ίχνος υγρασίας. Πηρα εξίσου καλή γεύση και απο τις 2 παρόλο που μου αρέσει καλύτερα η σφικτη τζούρα. Του έχω βάλει φραουλοκρεμα ή παγωτο φράουλα (όπως θες πεστο) και το ευχαριστιεμαι.

Το μόνο πρόβλημα που έχω συναντήσει ειναι τα μικρα  γράμματα πάνω στην αντίσταση.
Ζήτησα την 0.80 και όλο χαρα πήγα να την βάλω και το μοντάκι την διάβασε 0.60. Την ξαναβγάζω και την βλέπω με μεγεθυντικό φακό και όντως γράφει 0.60.
Τεσπα  την αλλη φορά ελπίζω να μου τύχει η 0.80 γιατί από ότι φαίνεται ειναι θέμα τύχης.  :)

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2020, 23:33 από tsagod »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #160 στις: Ιουλίου 02, 2020, 23:54 »
παιδια ειναι τρελο... και ομως ισχιει...!! οσοι εχετε leaking η υγρασια αλλαξτε tank.... ειχα παρει 4 μεχρι τωρα δουλευα αυτο που ειχε μεσα στο κουτι... μολις εβαλα ενα αλλο ουτε σταγονα....... μπορει να σας ακουγεται αστειο... αλλα σοβαρα μιλαω δοκιμαστε να αλλαξετε το tank και θα δειτε οτι δεν μαζευει σχεδον καθολου υγρασια...! πολυ ελαχιστα μονο με chain vape εως καθολου... 

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι καποιες αντιστασεις μου καηκανε στης πρωτες τζουρες...  επισης επιδει πηρα και το Χ αλλα και το S πραγματικα το Χ αξιζει πιο πολυ...! σχετικα με το S στην φορτιση ακομα και οταν φτασει στο 100% ζεματαει....! δεν μου φενεται και πολυ νορμαλ αυτο...  

επισης γτ δεν μπορω να καταλαβω καθολου γευση αν κλεισω εστω και λιγο τον αερα? με τερμα ανοιχτο με ολες της αντιστασεις μου δινει φανταστικη γευση...! αν το κλεισω ειναι σα να ατμιζω σκετη βαση... ενω το υγρο που εχω βαλει ειναι πολυ εντονο... ειναι απο steam train φραουλα-κρεμα.. 

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #161 στις: Ιουλίου 04, 2020, 07:52 »
Εννοείς την υγρασία που μαζεύει το επιστόμιο; Αυτό δεν είναι πρόβλημα.
Η διαρροή από τις αντιστάσεις είναι. Και αυτό δεν νομίζω ότι λύνεται με αλλαγή του τανκ.

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #162 στις: Ιουλίου 04, 2020, 19:51 »
κάτοχος και εγω εδω και 3 μερες με το drag χ , δεν θα πω πολλά μιας και με έχουν καλύψει τα παιδια σε προηγούμενα ποστ . απο ποιότητα κατασκευής φαίνεται πολυ καλο ελπίζοντας να αντέξει και στον χρονο . Το πιάσιμο στο χερι αρκετα καλο . Μιας και εχουν ανταπτορα 510 για να βαζει ο καθενας το δικο του ατμο , θα ήθελα και ελεγχο θερμοκρασίας  μιας και αρκετος κοσμος δουλεύει ελεγχο θερμοκρασιας  και για  να μην ειναι πισω απο τον ανταγωνισμό . Τα ποσοστά τις μπαταριας με την ένδειξη τις οθόνης δεν συμβαδίζουν σωστα και σε μενα οπως γράφτηκε και σε αλλο ποστ . θα ηθελα ακομα να μπορει να απενεργοποιείτε ο φωτισμός τις οθονης  .Εχω κανει απο 3-4 τανκακια με την 0.60 και 1.00 ωμ και προς το παρόν δεν εχω δει διαρροές , ισως γιατι δεν κανω συνέχεια ενα τανκ ( εχω 2 τανκακια και αλλαζω αντιστάσεις και υγρα για να δω πως πανε ) ισως οι τζουρες μου ειναι τέτοιες , προς το παρων ειμαι χωρις διαρροες με 50-50 υγρα . Μιας και δεν ειμαι του αερατου παίζω με την 1.0 ωμ μεχρι να βρω την 1.2 και μπορω να πω οτι με καπνικα υγρα και υγρα με κρεμες παιζει μια χαρα , ενω δεν πηρα γευση με κανα δυο φρουτενια που δοκιμασα . Η 0.60 θελει αερα για να δωσει γευση αλλα σε υγρω παγωτο-φραουλα με κλειστο τον αερα τελειος και τζουρα κατι σαν mtl , εδωσε γευση αρκετα καλη για τα δικα μου δεδομένα . Θελει  πειραματισμό για να το φερουμε στα δικα μας γουστα .  Ενα TIPS  για οποιον  θελει να μείωση λιγο τον αερα εως και πολυ αν βαλει 1 η 2 ορινγακια σιλικονης σαν αυτα που βαζουν στα σιδερακια στο στομα -εχουν τα φαρμακια η οδοντιατρος- στο κατω μερος τις αντιστασης , βαζω φωτο ......αυτα τα λιγα και οι δοκιμες συνεχίζονται !!!

Αλλαγή χρώματος γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2020, 05:59 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #163 στις: Ιουλίου 05, 2020, 02:14 »
μου επεσε κατω και χαλασε..... τραγικο απλα.....! 

πλεον οτι αντισταση και να βαλω περνω καμενο..... 

τσαμπα τα λευτα που εδωσα...... 

ακομα και με τον ανταπτορα κεει ολες της αντιστασης και στα πιο χαμηλα watt...... 

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag X 80W
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 07, 2020, 18:34 »
Με καλυψατε οι περισσοτροι σε αρκετα σημεια. Τα απαριθμω ενα ενα για να ειμαι οσο το δυνατον ακριβης και για να πει καποιος αν παρατηρησε τα ιδια.

1. Οθονη.
   α. Με την 0.15 πανω στα 60 βατ πατωντας το fire button σβηνει η οθονη στην διαρκεια της τζουρας εστω και για 3 δευτερολεπτα...... Με την 0.30 στα 40 , κανενα θεμα διαρκει η οθονη μεχρι να αλλαχτει η μπαταρια.

   β. Με την 0.30 παιρνω γευση στα 25 βατ, πιο πανω δεν γινεται ειναι πολυ ζεστος ο ατμος. Για μια στιγμη σκεφτηκα να το συνδεσω με το κλιματιστικο γιατι δεν παλευεται .............Με την 0.15 παιζω στα 50 βατ, παραπανω δεν αντεχεται ο ατμος που επιπλεον να προσθεσω οτι ειναι τζουρες των 3-4 δευτερολεπτων γιατι μετα σου βγαζει το λαρυγγι........

3. Διαρροες. 
    Με την 0.30 ελαχιστη διαρροη στο σημειο που εφαπτεται με τον πολο του μοντ και τεινω να πλημυρησω εαν αφησω το μοντ να κατσει για 4 - 5 ωρες. Με την 0.15 πανω, δεν εχω δει διαρροη ακομα, ειναι 7 μερες που την εχω πανω διοτι ακομα και να πλαγιασει το μοντ, θα τρεξει δεν το σταματας.........Τεινω στην αποψη ενος φιλου παραπανω οτι χανοντας σιγα σιγα την αποροφητικοτητα του το βαμβακι, δεν την παλευει απο ενα σημειο και μετα και αρχιζει τις διαμαρτυριες μεσω του ποδαριου της αντιστασης........

4. Με σκετη βαση θα παρω καμμενο. Με SNV 50-50, θα μου βγαλει χρωματισμενο υγρο απο τις οπες αερισμου οταν πλαγιασει μετα απο 10 μερες αλλα και αυτη ειναι μηδαμινη ποσοτητα. 

Αυτα. 
Καλο μας απογευμα !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias