vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, ZiovanioS, john67, Sergios, Jorge, Milarepa, dvelev, manoslykos

Twitter

Lost Vape GRUS (21700)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape GRUS (21700)
« στις: Οκτωβρίου 19, 2020, 00:34 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την LOST VAPE)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Το μοντάκι με τα μηδέν ελαττώματα.


Το μοντάκι είναι μονομπάταρο 21700/18650, κατασκευασμένο από zinc alloy, έχει διαστάσεις 94.6×40.5×30.5mm και ζυγίζει 176g.
Ο πόλος του μοντ έχει διάμετρο 30mm και δέχεται ατμοποιητές μέχρι ίδια διάμετρο χωρίς να προεξέχουν.
Μπορεί να παίξει από τα 5 εώς τα 100W, έχει μία TFT οθόνη 0.96 ιντσών για όλες τις λειτουργίες
και μπορεί να φορτίσει μέσω μιας θύρας USB Type-C.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ, έναν αντάπτορα για 18650 μπαταρία και ένα καλώδιο φόρτισης Type-C.


Το μοντ πωλείται στα παρακάτω εννιά χρώματα.


Ξεκινώντας να πω ότι πολύ πολύ υποκειμενικά δεν βρίσκω απολύτως κανένα ελάττωμα στο μοντάκι οπότε σε όλη την παρουσίαση θα λέω πόσο μου αρέσουν όλα. Μάλιστα, πριν μου έρθει το μοντάκι από τις φωτογραφίες που είχα δει μου φαινόταν πολύ κακό και καθόλου βολικό αλλά όλα άλλαξαν όταν το είδα από κοντά και το έπιασα στα χέρια μου.

Ο μεγάλος πόλος εδώ όπως και σε παρόμοια μοντάκια είναι πολύ ευαίσθητος και σίγουρα οι ατμοποιητές θα αφήσουν σημάδι και γρατζουνιές οπότε αν σας ενδιαφέρει να μείνει ο πόλος χωρίς γρατζουνιές θα ήταν καλό να βάλετε το κλασικό προστατευτικό που βάζουμε κάτω από τον ατμοποιητή.

Το καπάκι της μπαταρίας είναι πολύ ωραίο κατασκευαστικά και τα σπειρώματα είναι τελείως βούτηρο, πραγματικά μπορώ να το ξεβιδώσω με το ένα δάχτυλο. Μου αρέσει πολύ ότι έχει τρεις τρύπες για την διαφυγή των αερίων και μια μικρή παρατήρηση εδώ, αν θέλετε να πάρετε το μοντάκι προσέξτε ποια 21700 θέλετε να βάλετε μέσα. Οι Samsung 30T, 40Τ μπαίνουν πολύ άνετα μέσα ενώ οι Golisi σχεδόν δεν μπαίνουν. Προσπάθησα να βάλω μία και με λίγο στρίψιμο και σπρώξιμο μπήκε αλλά μετά το θέμα ήταν πως για να την βγάλω καθόμουν και χτύπαγα τον πάτο του μοντ και τίναζα το μοντ για να βγει, οπότε προσοχή.

Έχουμε και εδώ το ίδιο τσιπ και οθόνη όπως σε όλες τις συσκευές της εταιρείας τώρα τελευταία, η οποία μου αρέσει αρκετά. Είναι πολύ φωτεινή, όλες οι ενδείξεις είναι με μεγάλα γράμματα και αριθμούς. Εκτός από τη λειτουργία των βατ μπορούμε να παίξουμε και με έλεγχο θερμοκρασίας με SS316, Ti, Ni και φυσικά υπάρχει και η λειτουργία Bypass. Μπορούμε να αλλάξουμε το βασικό χρώμα στις ενδείξεις, έχουμε πέντε επιλογές, αλλά και να κλειδώσουμε τα συν και πλην κουμπιά ενώ μπορούμε να ατμίσουμε κανονικά.

Τα κουμπιά έχουν πολύ ωραία αίσθηση, είναι όσο σκληρά πρέπει και θεωρώ ότι το κουμπί του fire βρίσκεται σε πολύ καλή θέση και με βολεύει να το πατάω και με τον αντίχειρα αλλά και με τον δείκτη πολύ άνετα. Όλα τα κουμπιά κάνουν τον χαρακτηριστικό κλικ ήχο όταν τα πατάς και το κουμπί του fire παίζει ελάχιστα αν το πειράζεις με το δάχτυλο.

Είναι απίστευτα βολικό στο χέρι, χωράει άνετα μέσα στη παλάμη και θυμίζει ένα λίγο πιο πλακουτσωτό side button μηχανικό. Έχω ακούσει να λένε ότι τους πέφτει λίγο βαρύ αλλά θα διαφωνήσω, με την 21700 μέσα έχει πολύ νορμάλ βάρος για μονομπάταρο με μεγάλη μπαταρία. Σίγουρα δεν μπορώ να πω ότι είναι ένα μικρό και πανάλαφρο μοντ αλλά αν το συνδιάσεις ειδικά με κάποιον μεγάλο ατμοποιητή είναι ένα πανέμορφο μοντάκι. Συνεχίζοντας στο οπτικό κομμάτι, ο μεγάλος πόλος σίγουρα προϊδεάζει ότι θα ταιριάξει καλύτερα με ατμοποιητές με διάμετρο τουλάχιστον 25+ χιλιοστών αλλά και αυτό είναι πολύ υποκειμενικό γιατί εγώ τον είχα σετάκι με έναν 24αρη MTL ατμοποιητή για αρκετές μέρες και δεν με ενοχλούσε καθόλου οπτικά το αποτέλεσμα. Βέβαια, όταν έβαλα πάνω έναν 30αρη άτμο σίγουρα ομόρφυνε. 

Το θέμα που δημιουργείται όμως με τους μεγάλους ατμοποιητές είναι ότι μιλάμε για μονομπάταρο μοντάκι οπότε, λογικά αφού έχουμε πάνω 30ρηδες ντρίπερ και τανκ έχουμε στήσει χαμηλά αρκετά, η μπαταρία πέφτει σχετικά γρήγορα. Έχει πολύ καλή αυτονομία για μονομπάταρο αλλά σίγουρα θέλει να έχεις τουλάχιστον μια μπαταρία ακόμα μαζί σου για καβάτζα.





Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 19, 2020, 13:02 »
Ωραία παρουσίαση.Καλά,οπτικά το μοντάκι τα σπάει,ιδίως τα σκουρόχρωμα με τα χρώματα ξύλου στη μέση. Στα θετικά του σίγουρα είναι και η τιμή του.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 19, 2020, 23:40 »
Με 22αριδες ειναι πολύ κάπως? δεν δίνω και πολύ σημασία αλλά μην είναι και άθλιο.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 20, 2020, 00:08 »

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 20, 2020, 00:47 »
Α το περίμενα ποιό τραγικό.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 20, 2020, 02:39 »

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 20, 2020, 11:32 »
Καλημέρα,
Εξαιρετική παρουσίαση, όπως όλες. Να προσθέσω μόνο κάτι σημαντικό που δεν πρόσεξα στην παρουσίαση, ότι δεν υποστηρίζει passthrough. Αυτό ίσως δημιουργήσει πρόβλημα σε όσους δεν έχουν εξωτερικό φορτιστή και δεύτερη μπαταρία ή δεν έχουν άλλο μοντ. Η φόρτιση είναι πολύ γρήγορη βέβαια λόγω Type C αλλά...
ΥΓ: Στην φωτογραφία το Grus με τον Zenith Pro.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2020, 19:33 από Olga68 »

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 20, 2020, 19:04 »
Το μοντακι για την τιμη του ειναι αψογο.Ελαττωματα που του βρηκα,πρωτα που δεν εχει steath mode ουτε ρυθμιζεται η φωτεινοτητα της οθονης και μετα αυτο που γραφει η Ολγα απο πανω.Απ'τη αλλη εχει πολυ ωραιο κρατημα,με διαφορους τροπους,που παρα το βαρος του δινει αισθημα ασφαλειας,εχει μεγαλη,φωτεινη και ευαναγνωστη οθονη και μπορει να υποστηριξει μεγαλης διαμετρου ατμοποιητες.Αυτο που με στεναχωρησε ομως ηταν που δεν πηρα αλλο ενα σε ασημι χρωμα στην τιμη της Black Friday :idiot1:.
Καπου διαβασα οτι οι ξυλινες λεπτομερειες ειναι πραγματικο ξυλο.Αν προσεξετε παρακατω στις φωτογραφιες οι δυο πλευρες του mod ειναι τελειως διαφορετικες...δηλαδη τα νερα του ξυλου αλλα και το χρωμα ειναι αλλιωτικα.Επισης δε μοιαζουν ουτε με φωτογραφιες αλλων mod που εχω δει στο διαδυκτιο.
Παρακατω μερικες φωτογραφιες με 26αρη ατμοποιητη που ομολογουμενως οπτικα δενει καλυτερα με το mod.Οχι οτι δεν το χρησιμοποιω με 22αρηδες 23αρηδες και 24αρηδες,μια χαρα ταιριαζουν, αλλα να 'χαμε να λεγαμε.





Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 20, 2020, 21:48 »
Κάποιος που να έχει και το aegis max για να το συγκρίνουμε ως προς την ένταση/δύναμη ρεύματος ;

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape GRUS (21700)
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 20, 2020, 23:09 »
Τα έχω και τα 2, το aegis max μου φαίνεται πιο δυνατο.
Στο grus η αντίσταση πάντα διαβάζεται χαμηλότερα απ' όλα τα υπόλοιπα μοντ που έχω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8462 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180865 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12