vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 5 χρήστες
babis1993, Jorge, manoslykos, costasibiza84, kkoumas

Twitter

Ατμισμα στο ΚΤΕΛ

Αποσυνδεδεμένος atmistis13

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 13, 2016, 17:37 »
Για να μην παρεξηγηθώ δεν είπα οτι έκανα κάποια μαγκιά ή οτι έψαχνα να καυγαδισω στα καλά καθουμενα.  Αλλα συγγνώμη, όταν ατμιζεις με 0.5ohm στα 15watt με κλειστο τον αέρα και φυσας κάτω τι πρόβλημα μπορεί να προκαλεσει σε κάποιον που κάθεται 3 θέσεις πίσω; Είπα έκανα 2-3 τζουρες στα κλεφτα οχι να το κάνω τεκε 

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 13, 2016, 18:43 »
Καλησπέρα είμαι οδηγός λεωφορείου στο κτελ ατμιζω αλλά όχι προκλητικά καθώς και Όταν κάποιος με ρωτήσει αν μπορεί να ατμιση του λέω ναι αλλά να μην το ξεφτιλίσει

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 14, 2016, 13:16 »
Υπάρχει μία φράση στα αγγλικά, "you are not wrong, you are just an asshole".

Πράγματι. Και συμφωνώ απολύτως σε πολλές περιπτώσεις. Όμως, δες λίγο καλύτερα το ποστ του φίλου αποπάνω: Αν ο ηλικιωμένος κύριος έλεγε απλά "με συγχωρείς, θα σε πείραζε να σταματήσεις γιατί με ενοχλεί?", δεν νομίζω ο φίλος να έλεγε κάτι παραπάνω από "κανένα πρόβλημα". Αντ' αυτού, ο εν λόγω κύριος αποφάσισε με ύφος (φαντάζομαι) χιλίων καρδιναλλίων και κλασσικού ελληνικού ξερόλα, να χρησιμοποιήσει τη λέξη "απαγορεύεται". Ε, ας πρόσεχε! Υπάρχει ακόμα μια πολύ μεγάλη μερίδα κάπως πιο μεγάλων σε ηλικία, που ότι και να πουν το θεωρούν σωστό και φυσικά δεν περιμένουν με τίποτα απάντηση, καθώς " τι ξέρεις εσύ, 20-30-40-50 χρονών κ#λ#παιδο? Αυτό που σου λέω εγώ". Και όχι μόνο για το ητ φυσικά! Μέχρι κάποια φάση της ζωής μου, έριχνα νερό στο κρασί μου και το άφηνα να περάσει έτσι. Όχι πλέον φυσικά, καθώς τα 20-30-40-50 χρόνια που μπορεί να μου ρίχνει κάποιος, δεν του δίνουν αυτόματα το δικαίωμα να πετάει ότι πατάτα θέλει. Ίσα ίσα, έχει πολύ μεγαλύτερη υποχρέωση να γνωρίζει ότι η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας...

 Για παράδειγμα, μου έχει τύχει να είμαι σε κτελ και να πάρω μία-δύο τζούρες, σε χαμηλά watt και με κλειστό αέρα, για να μην δώσω δικαιώματα. Αν, αντί αυτού, έκανα μια πνευμονική και ντουμάνιαζα τον χώρο, λογικό - λογικότατο κάποιος να μου την πει. Προσωπική μου γνώμη, είναι ότι ειδικά σε δημόσιους, κλειστούς χώρους (και δη στα ΜΜΕ όπως Κτελ-Μετρό κτλ) όπου συνυπάρχουν πολλά άτομα, το άτμισμα αν είναι πραγματικά αναγκαίο, πρέπει να γίνεται σε πολύ stealth mode.

Εδώ, θα συμφωνήσω απολύτως. Επειδή δεν βρήκα αεροπορικό, τον Οκτώβρη ανέβηκα Θεσ/νίκη με ΚΤΕΛ. Δίπλα μου καθόταν μια ωραιοτάτη δεσποινίδα, καπνίστρια, η οποία όχι μόνο δεν τσίνισε με τις "διακριτικές" μου τζούρες, αλλά σε κάποια φάση μου ζήτησε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνει και αυτή λίγο γιατί έχει χαρμανιάσει. Την καβάτζωσα με δεύτερο μοντάκι και απάντησα σε ότι ερώτηση είχε για το ητ. Και εκεί που λέω ότι την έριξα και θα το γυρίσει, μόλις κάναμε στάση Γρεβενά, μου επέστρεψε το μοντάκι και κάπνισε 2 - 3 τσιγάρα σαν να μην υπάρχει αύριο...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:16 »
"...Δίπλα μου καθόταν μια ωραιοτάτη δεσποινίδα..."

Να ραφτούμε ή βιάζομαι λίγο...; ;D


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:23 »
Φίλε μου έχεις ένα δίκιο ναι αλλά εγώ προσωπικά δεν ατμίζω σε κτελ,λεωφορείο,υπηρεσίες.Ακόμα και όταν περιμένω το αστικό πάω λίγο πιο δίπλα για να μην ενοχλήσουν τα ντουμάνια.
Για εμένα είναι η ενόχληση που προκαλεί, άσχετα αν έχουν δίκιο ή άδικο.Μου θυμίζει ένα καλοκαίρι νταλικιέρη  με ψυγείο που είχε παρκάρει 2 ώρες ακριβώς κάτω από το παράθυρο μου με την μηχανή αναμμένη και το ψυγείο του φορτηγού να δουλεύει ενώ αυτός έπινε καφέ στο καφενείο δίπλα.Όταν κατέβηκα και πάντα ευγενικά του είπα σε παρακαλώ με έχει τρελάνει ο θόρυβος,άν μπορεις πάρκαρε 10 μέτρα δίπλα που είναι πλατεία,είναι λες και είναι μέσα στο σπίτι το φορτηγό μου είπε  ότι και εσύ πάνω κάτω,''δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας,ούτε το παίρνω ούτε το σβήνω΄΄. Είχε δίκιο νομικά αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω  να πω.
Φυσικά δεν έκανες και τίποτα τραγικό,δεν κατακρίνω την πράξη σου.
να είσαι καλα,Νίκος.

Τους γουσταρω παρα πολυ αυτους! Τους λες μετα "Ααααα....... Γι αυτο λενε μετα οτι οι φορτηγατζιδες ειναι γυφτοι, αγραμματοι και κομπλεξικοι" και γυρνας πλατη και φευγεις!  ;D

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:25 »
Σιγά μην ήθελες να τη ρίξεις...απλά για να το γυρίσει σε ΗΤ. Την ωραιοτατη δεσποινιδα!!!! 

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:34 »
Τρυφωνα :respect_hat: !! Λιγοι χρησιμοποιούν πλεον σήμερα την φράση "ωραιοτάτη δεσποινίδα" για να περιγράψουν το @@@@@κι που καθησε διπλα τους στο λεωφορείο?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2016, 14:46 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 15, 2016, 00:24 »
Συγκρατηθείτε ρε! Διαβάζουν και κυρίες!!!

@cpbaroque

Μην βιαστείς ιδιαίτερα, διατελώ εργένης εκ πεποιθήσεως...

Από κινητό.


spyros1

Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 15, 2016, 00:38 »
Δεν βλεπω το λόγο που πρέπει να προκαλώ ατμίζοντας σε έναν τέτοιιο χώρο.
Όχι οτι δεν το θέλω αλλά κρατιέμαι γιατι πιστεύω ότι δεν είναι σωστό.....

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 15, 2016, 01:04 »
Την καβάτζωσα με δεύτερο μοντάκι και απάντησα σε ότι ερώτηση είχε για το ητ. Και εκεί που λέω ότι την έριξα και θα το γυρίσει, μόλις κάναμε στάση Γρεβενά, μου επέστρεψε το μοντάκι και κάπνισε 2 - 3 τσιγάρα σαν να μην υπάρχει αύριο...

Πιστευω ηταν ατυχης η συνταγη ατμιστικου εξοπλισμου που την κερασες βρε συ :hmmm:

Εαν της δανεισες των Λυκο των 200watt ή το Cuboid που εχει παρκαρει πανω του o Rocket Man(K4 ή Κ3.1),
με επισης 3αρα vg. :dontknow:

Θα εμοιαζε σαν να κραταει το ξιφος της Θαντερα!


Πως να chillαρει η ''Δεσποινις'' που καλμαρει μονο με sante αφιλτρο 8)

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 15, 2016, 01:15 »
Ας της έβαζε κάνα castle long και θα σούλεγα μετά! 8)

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 15, 2016, 02:41 »
Θέλουν υψηλή νικοτίνη οι νεοεισερχόμενοι στον ατμό και συνήθως δεν είναι ευχάριστη η συνειδητοποίηση αυτή.

Με κάνα δυο ml 18άρα δεν νομίζω κανείς να θέλει τσιγάρο μετά... ;D 

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 16, 2016, 19:48 »
Φίλε μου έχεις ένα δίκιο ναι αλλά εγώ προσωπικά δεν ατμίζω σε κτελ,λεωφορείο,υπηρεσίες.Ακόμα και όταν περιμένω το αστικό πάω λίγο πιο δίπλα για να μην ενοχλήσουν τα ντουμάνια.
Για εμένα είναι η ενόχληση που προκαλεί, άσχετα αν έχουν δίκιο ή άδικο.Μου θυμίζει ένα καλοκαίρι νταλικιέρη  με ψυγείο που είχε παρκάρει 2 ώρες ακριβώς κάτω από το παράθυρο μου με την μηχανή αναμμένη και το ψυγείο του φορτηγού να δουλεύει ενώ αυτός έπινε καφέ στο καφενείο δίπλα.Όταν κατέβηκα και πάντα ευγενικά του είπα σε παρακαλώ με έχει τρελάνει ο θόρυβος,άν μπορεις πάρκαρε 10 μέτρα δίπλα που είναι πλατεία,είναι λες και είναι μέσα στο σπίτι το φορτηγό μου είπε  ότι και εσύ πάνω κάτω,''δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας,ούτε το παίρνω ούτε το σβήνω΄΄. Είχε δίκιο νομικά αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω  να πω.
Φυσικά δεν έκανες και τίποτα τραγικό,δεν κατακρίνω την πράξη σου.
να είσαι καλα,Νίκος.

Σε εμποδίζει κανείς να βάψεις τα κάγκελα της βεράντας σου ή τον τοίχο εκείνη την ώρα; Και πάνω στην έξαψη της δουλειάς αν πέσει και κανένας κουβάς πάνω στο φορτηγό τι θα γίνει δηλαδή; Άνθρωποι είμαστε... :))

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 15:43 »
Σήμερα πήγα Τρίκαλα-Καλαμπάκα με ΚΤΕΛ και στον γυρισμό, μου έτυχε ελεγκτής που μου είπε ότι υπάρχει νόμος που απαγορεύει το άτμισμα, γιατί είναι εξ'ίσου επικίνδυνο με το τσιγάρο. Του είπα πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο, επέμενε και για να μην συνεχίσουμε να τσακωνόμαστε, του είπα εντάξει, άλλαξα το pico με το istick, έκλεισα τον αέρα στον κανγκερτάκο και δεν έκανα πνευμονικές. Με είδε που συνέχισα να ατμίζω (δεν το'κρυψα κιόλας) και μου την ξαναείπε και του είπα να μ'αφήσει ήσυχη και να φωνάξει την αστυνομία, αφού επέμενε πως τον κάλυπτε ο νόμος. Σκατά να φάει, άδειο ήταν το λεωφορείο, εγώ πίσω κι αυτός και άλλοι δύο μπροστά. Δεν ενοχλούσα κανέναν. Γενικά, κι εμένα δεν μ'αρέσει να ντουμανιάζω τον κόσμο, γιατί όσο ακίνδυνος να είναι και ο ατμός, όσο και να μην βρωμάει, απ'το στόμα μου βγαίνει, δεν μου φταίει κανείς να τον ντουμανιάζω με τα σάλια μου, ξέρω'γω. Αλλά όχι κι έτσι.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα στο ΚΤΕΛ
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:26 »
Καλησπέρα σας. :)
Ο Ναυτιλάκος ειναι ταμάμ για τετοιες περιπτωσεις
Με μια βασούλα ενοισχημένη απο νικοτίνη και σε μικρη τρυπα για αερα ισα ισα που θα φαίνεται ο καπνός.

Εγω τον εχω πλέων για τέτοιες περιπτώσεις (τράπεζες και οπου εχει ουρά).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias