vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, manoslykos, infernity, FaniFox, aalex

Twitter

Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 17:18 »
Καλό είναι να στάζεις 2 σταγόνες στο στεγνό φυτίλι και αφού γεμίσεις το τανκ
να περιμένεις 10 λεπτά πριν ξεκινήσεις να ατμίζεις. Και φυσικά να είσαι προσεκτικός
με τις τζούρες. Απαλές και μακρόσυρτες.

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 17:19 »
Εμένα πάλι... τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσσια! Συνεχώς τρώω καμένο απο τον mini Davide και όχι μόνο... Μόνο με την πρώτη αντίσταση(απο το κουτί) τον ευχαριστήθηκα λιγάκι. Μπορείτε να μου πείτε τι να κανω? Εχω τα ίδια προβλήματα και με τον προτανκ και στο νήμα του, τα παιδιά μου πρότειναν να βγάλω φυτιλακι η το σιλικονακι. Εδω να κανω κάτι παρόμοιο? Μήπως μπορείτε να μου πείτε και κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για αντιστάσεις? Εσείς με τι αντιστάσεις τον δουλεύετε? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλα έχουν σπάσει τα νεύρα μου με το καμμένο... Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανέναν ατμοποιητη. Τοσο γκαντεμια?


Sent from my iPad using Tapatalk
εγω παλι επειδη εχω τον ιδιο ατμοποιητη οταν παει να μου φερει προς καμμενο του χαλαρωνω για 2-3 δευτερολεπτα τον επανω κυλιδρο που συγκρατει το τζαμακι και το ξανασφιγγω και τοτε βλεπω μια φουσκαλα να ανεβαινει που λογικα σημαινει οτι δεν τροφοδοτειται σωστα ωρες ωρες η κεφαλη..και τοτε στρωνει...οσον αφορα τη γευση βεβαια δεν μπορω να πω οτι εχει καμια διαφορα με εναν απλο evod μιας και φοραει την ιδια κεφαλη και δεν ειδα να προσεφερε κατι σε γευση το γυαλινο τανκακι.... :dontknow: απλα θεωρειτε πιο υγειηνο..
ααα..ξεχασα..οσον αφορα τις αντιστασεις μονο επισκευασμενες απο μενα γιατι οι 8 στις 10 μου βγαζουν σιδεριλα-πλαστικιλα και δεν εχω την υπομονη να ατμισω 1-2 ml να στρωσουν.. :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2014, 17:53 από johngr »

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 17:59 »
Μην τον γεμίζεις μέχρι επάνω.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 19:10 »
Καλό είναι να στάζεις 2 σταγόνες στο στεγνό φυτίλι και αφού γεμίσεις το τανκ
να περιμένεις 10 λεπτά πριν ξεκινήσεις να ατμίζεις. Και φυσικά να είσαι προσεκτικός
με τις τζούρες. Απαλές και μακρόσυρτες.

Το πρώτο δεν το κανω, θα το δοκιμάσω! Όσο για το δεύτερο, απο το φόβο μου αφήνω όχι 10 λεπτά αλλα τουλάχιστον μισή ώρα!
εγω παλι επειδη εχω τον ιδιο ατμοποιητη οταν παει να μου φερει προς καμμενο του χαλαρωνω για 2-3 δευτερολεπτα τον επανω κυλιδρο που συγκρατει το τζαμακι και το ξανασφιγγω και τοτε βλεπω μια φουσκαλα να ανεβαινει που λογικα σημαινει οτι δεν τροφοδοτειται σωστα ωρες ωρες η κεφαλη..και τοτε στρωνει...οσον αφορα τη γευση βεβαια δεν μπορω να πω οτι εχει καμια διαφορα με εναν απλο evod μιας και φοραει την ιδια κεφαλη και δεν ειδα να προσεφερε κατι σε γευση το γυαλινο τανκακι.... :dontknow: απλα θεωρειτε πιο υγειηνο..
ααα..ξεχασα..οσον αφορα τις αντιστασεις μονο επισκευασμενες απο μενα γιατι οι 8 στις 10 μου βγαζουν σιδεριλα-πλαστικιλα και δεν εχω την υπομονη να ατμισω 1-2 ml να στρωσουν.. :hmmm:
Θα δοκιμάσω και αυτό μήπως και δώ φως στο τούνελ! Και μάλλον, πρέπει να αρχίσω κι εγώ μαθήματα κατασκευής αντιστάσεων για να το δώ αυτό το φως!
Μην τον γεμίζεις μέχρι επάνω.
Παίζει κι αυτό ρόλο ε? Κάπου το είχα διαβάσει αλλα δεν έδωσα και τόση σημασία...
Ευχαριστω παιδιά!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vapeoula

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 22:55 »
Ο αγαπημένος μου!!!!!!!!!!!!!!! :D

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 11, 2014, 01:11 »
Εχω πάρει δύο τέτοιους. Ομολογώ πως οι κεφαλές που είχαν μέσα στη συσκευασία τους πήγαν υπέρ πίστεως πλην μιας. Πολύ κακή αναλογία ως προς την ποιότητα των κεφαλών δηλαδή. Επίσης υπήρχε αρκετή πλαστικίλα κι έπρεπε να ανεχτώ την κακή γεύση ώσπου να ξαναγεμίσω οπότε κι άρχιζε να εξασθενεί...(η περιεκτικότητα σε αρώματα που κάνω είναι πάντα σχετικά χαμηλή, έτσι είναι πιο εύκολο να εισπράξω κακή γεύση)
Κάτι άλλο περίεργο είναι ότι ο πρώτος που πήρα δουλεύει μια χαρά ενώ ο δεύτερος τα φτύνει γρήγορα με έναν περίεργο τρόπο. Μετά από λίγα γεμίσματα (περίπου 4-5 πχ) έχει τρελά μειωμένη απόδοση, γίνεται τζούφιος λες και "σκοτώνει" τις κεφαλές γρηγορότερα.Καμιά ιδέα επ'αυτού;
Α και να συμπληρώσω κάτι που αναφέρθηκε πιο πάνω. Προσωπικά δε στάζω τίποτα πάνω σε φρέσκια κεφαλή, απλά όποτε γεμίζω (ποτέ ως απάνω τίγκα), αφήνω να ποτίσει για 5 λεπτά περίπου και πριν ξεκινήσω το άτμισμα, κάνω 2-3 ρουφηξιές χωρίς να ενεργοποιήσω την μπαταρία. Επίσης προσέχω με πόσα βολτ παίζω  μιας κ στις μαμίσιες κεφαλές δε γράφει τίποτα επάνω, άρα πάω μαντεύοντας...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 11:47 »
Μετά από δύο και πλέον μήνες συμβίωσης με τον Aspire ΕΤ-S pyrex bdc γέμισα και πάλι τον mini davide. Aυτή τη φορά μου φάνηκε κάπως κουραστικός με την υπερβολικά αεράτη τζούρα.   

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 20:43 »
ωχχ...κι εγω εχω βασικο τον mini david και εναν evod..και περιμενω αυριο μεθαυριο τον ιδιο Aspire ΕΤ-S pyrex bdc να τον δοκιμασω....λες να μου παει κι εμενα στο συρταρι??

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 23:07 »
Μετά από δύο και πλέον μήνες συμβίωσης με τον Aspire ΕΤ-S pyrex bdc γέμισα και πάλι τον mini davide. Aυτή τη φορά μου φάνηκε κάπως κουραστικός με την υπερβολικά αεράτη τζούρα.


Δεν σου φανηκε ομως και λιγο καλυτερος στη γευση????

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 13:51 »

Δεν σου φανηκε ομως και λιγο καλυτερος στη γευση????

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου φάνηκε καλύτερος. Μπορεί βέβαια αυτή τη φορά να έπεσα σε προβληματική κεφαλή γιατί τον θυμόμουν πολύ καλύτερο.


καλά να πάθεις άπιστε  :D

Απλά επιβεβαίωσα ότι ο ΕΤ-S είναι καλύτερος από κάθε άποψη  :D  ;)

ωχχ...κι εγω εχω βασικο τον mini david και εναν evod..και περιμενω αυριο μεθαυριο τον ιδιο Aspire ΕΤ-S pyrex bdc να τον δοκιμασω....λες να μου παει κι εμενα στο συρταρι??
Ναι , κατά πάσα πιθανότητα θα πάει στο συρτάρι ο Davide  ;)

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 14:43 »
βεβαια αυτο που δοκιμασα οσον αφορα την κουραστικα αερατη τζουρα (θεμα συνηθειας ειναι κι αυτο)ειναι οτι αν καλυψης με ενα πολυ μικρο κομματακι σελοτειπ 1 η 2 τρυπουλες απο τις 3 συνολικα που εχει διορθωνεται το θεμα με τη σφιχτη τζουρα και εχω την εντυπωση οτι αυξανεται λιγο και η ενταση της γευσης... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 15:17 »
Σωστά , αυτό ισχύει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος soulty

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 17:14 »
Καλησπέρα σήμερα αγορασα και εγω τον davide!  Εντάξει απο άποψη κατασκευής τον βρήκα άψογοτ, πολυ ομορφο και στιβαρό.  Τον χρησιμοποιησα με μια spinner 1300 αλλα αυτο που με προβλημάτισε ειναι οτι δεν βγάζει αρκετό ντουμανι,  καμια σχέση με αυτό που περίμενα,  και απο γεύση λιγο ψιλο αδιάφορος. Η αντίσταση που χρησιμοποιώ (δεν ξερω αν έχει καποια σχεση) ειναο στα 2.2. Και τον τρέχω στα 4,3 βολτ. Καποια ιδεα τι μπορεί να φταίει?  Ή γενικότερα ειναι έτσι (αν και δεν το νομίζω)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 17:20 »
Δοκιμασες να ανεβασεις τα volt ή παιρνεις καμμενο?
Για ατμισε λιγο στα 4.8V να δεις πως ειναι.
Απο κτυπημα εισαι καλα? Τι υγρο ατμιζεις?

Αποσυνδεδεμένος soulty

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 17:28 »
Τωρα που το ανεβασα πανω απο 4,5 παίρνω καμένο.  Ουτε χτύπημα παιρνω καλο. Κανω βασηbbalanced απο atmos στα 12mg που με άλλους ατμοποιητες εχω καλο χτυπημα. Δεν ξερω.. :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix