vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, bloodlessz, Tem, manoslykos

Twitter

Πόσοι ατμοποιητές είναι αρκετοί; Λόγοι κατοχής πολλαπλών συσκευών

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Αντε πες σε ενα παιδακι εχεις αρκετα παιχνιδια.....απανταω στους λογους κατοχης πολλων συσκευων!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Μεταξύ μπαροκου και φίλης της Μαρίας νεφέλη η αλήθεια είναι μια.
Ναι βγήκες για να πάρεις ζαχαρη από το ΣΜ και πήρες το μισό τελείωμενο μοντ με ένα δάχτυλο υγρό.... Αλλά αν δεις τυχαία τη φίλη και πάτε για καφέ; και καταλήξετε για φαγητό; και επιστρέψεις ξημερώματα;
Αν είσαι κοριτσάκι και θέλεις το κόκκινα κι σου, το ροζακι σου, το χρυσουλι σου, το μπρονζε σου;
Αν το ένα χαλάσει, το άλλο ξεχαστεί ξεφορτιστο, το τρίτο ξεφορτιστει;αν δε δουλέψει το tc στο πικο κ δώσει περισσότερο κ σου κάψει την αντίσταση; αν κάτσει μάπα καινούρια αντίσταση στον ναυτιλο; αν είσαι τρυπιοχερης κ σου πέσει το Μοντ κ σπάσει το τανκ;
Μα για τέτοια είμαστε τώρα;
Να μη δοκιμάσεις σήμερα ένα καινούριο μοντέλο ατμοποιητη, αύριο ένα άλλο; δε χαλάνε, μένουν....
Και είναι δυνατόν το χρυσουλι μοντακι να μην έχει χρυσουλι ατμοποιητη; το κόκκινακι έναν πιο απλό με ασορτί ντριπ τιπ; και πάει λέγοντας....
Τι την κουβαλάμε την τσάντα αν δεν έχουμε μαζί 3 μοντακια με τουλάχιστον 3 ατμοποιητες στη χειρότερη; και βέβαια 2 μπουκαλάκια με υγρό, διότι όλο κ ένα μπορεί να χαθεί η να χυθεί...
Και αν πάμε ταξίδι; ξέρουμε πόσες ώρες θα είμαστε μακριά από ρεύμα και σύρματα; αν κλαπεί τσάντα; να μην έχουμε 3 4 και ένα στο σπίτι να μας περιμένει για πάσα νόσο;; ;
Ναι, έχουμε πολλά. Όχι επειδή είμαστε καταναλωτικοι...οργανωτικοι είμαστε, ο μπαροκος ξέρει, αυτός δείχνει το δρόμο... Έχει πάει το κατοχικό σύνδρομο σε άλλο επίπεδο και καλά κάνει. Κι εμείς το ιδιο

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Εμαθα να αγαπω οτι εχω κ να το εκτιμω χωρις φυσικα να ειμαι  αυστηρη στα   θελω μου  ....  ;)
Με το ατμισμα τα πραμγατα ειναι λιγο διαφορετικα για εμενα γιατι εχω  3 ατμοποιητες κ ενα μοντακι κ μιλαω μονο
για αυτα που χρησιμοποιω κ οχι κατι μπαταριες κ κατι παλια κομματια που εχω απο πολυ παλια.

Ειμαι πολυ καλα με αυτα κ δεν ενιωσα ποτε ανασφαλεια εξω. Ισως γιατι ποτε δεν μου συνεβη κατι κ να ξεμεινω.
Ταξιδια εχω κανει παρα πολλα αυτα τα χρονια κ στις  πτησεις μου  ειχα παντα εναν ατμοποιητη μια μπαταρια  αλλα παντα  3 αντιστασεις!

Δεν ενιωσα ποτε αγωνια οτι θα παει κατι στραβα κ μεχρι κ τωρα ειμαι παντα πολυ ηρεμη οταν βγαινω εξω δλδ δεν με απασχολει
αν θα μου συμβει κατι με τον ατμοποιητη αφου εχω αλλον εναν μαζι μου.

Μετα απο εναν χρονο πριν απο λιγες μερες αγορασα ενα μοντακι (ακομη το περιμενω  ::)) κ θα πεταξω  οσο πιο μακρια μπορω αυτο που εχω τωρα  γιατι εχει γινει χαλια!  Δεν θα το χαριζα ποτε σε κανεναν !!!  :nope::nope:

Δεν μου κανει ομως εντυπωση που καποια παιδια εχουν πολλους ατμοποιητες κ μοντακια κ τοσες συσκευες γιατι οπως νιωθει καλα
ο καθενας μας ετσι κ πραττει ναι? Δεν το θεωρω αυτο κακο κ μαλιστα ισως καταλαβαινω κ την ανασφαλεια που μπορει καποιος να νιωθει οταν δεν εχει αυτα που εκεινος θεωρει απαραιτητα!  :)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Φεύγω για δουλεια...δύο σετάκια ,υγρά,μια μπαταρία, ένα κατσαβιδακι να υπαρχει...όσα περισσότερα τόσο καλυτερα...μόλις κάνω τακτοποίηση στο ντουλάπι μου θα ανακαλύψω και πόσους ατμό και μονδς εχω... ;D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Μην τα μετράτε,είναι γρουσουζιά :nonono: :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο άρχισα να χρησιμοποιώ και τσάντα πλάτης σαν το σχολιαρόπαιδο πάντως, Βαρουφάκης κλπ :))

..στο σχολείο δεν την έπαιρνα και τώρα μου έχει γίνει αυτοκόλλητη.. :))

Δύο τρία σετ μέσα, μπαταρίες, εργαλειάκια, βαμβάκι (χωρίς σύρματα όμως ), υγρά.. κουβαλάω κι ένα πορτοφόλι για να παίρνω κι άλλα υγρά.. :))

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Εγω προτεινω κατι αλλο.. Το βασικο σετ δηλ επισκευασιμο με mod.. Και επειδη δεν ξερεις τι θα παει στραβα, να υπαρχει ετοιμος ενας εργοστασιακος με ενα μοντακι και ο λογος ειναι απλος.
Δεν κουβαλας εργαλεια αν παει κατι στραβα..
Και παντα μαζι αμοιβη μπαταρια.

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Είναι απλό.... ποτέ δεν είναι αρκετοί...

Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ κουβαλάω πλέον πάντα 2 σετ μαζί μου , απο όταν κατάλαβα οτι οι δύο μπαταρίες που είχα μαζί(στο κουτάκι ) και σε μέγεθος και σε βάρος είναι σαν ενα μικρό μονομπάταρο μοντάκι (π.χ primo mini) .

Επίσης το διμπάταρο μου αλλάζει για πλάκα watt αν δεν είναι κλειδωμένα τα πλήκτρα και το ατμίζω στο αυτοκίνητο και 3 φορές μου έκαψε την αντίσταση.

Έβαλα λοιπόν κι ένα δεύτερο ατμο πάνω στο primo mini και έτσι πλέον 2 σετ ...

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Να και ένα νήμα που δε θα φάω bulling αν πω τι έχω:
7 σετάκια πάντα μαζί μου σε σακίδιο xiaomi (τσκςςς). Άλλα 3 στο σπίτι και 2 mod στο κουτί με τη ζελατίνα τους. Ατμοποιητές (εκτός αυτών στα mod) επιπλέον καμιά εικοσαριά (οι περισσότεροι κλώνοι). Καταναλώνω περίπου 6-7ml τη μέρα αλλά επειδή έχω πάρα πολύ εύκολο τον κορεσμό σε ένα υγρό, κάνω rotation σε κάθε σχεδόν τζούρα. 

Έπρεπε να είστε από μία μεριά να δείτε συνάντηση με Μπαρόκο σε ατμομάγαζο του κέντρου: Βγάζω εγώ από τη μία τσέπη: Να δοκίμασε ένα υγρό. Βγάζει αυτός, να δοκίμασε και συ. Βγάζω εγώ. Βγάζει αυτός. Ήρθαμε ισόπαλοι τελικά γιατί κάποια στιγμή έπρεπε να κλείσει το μαγαζί...

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Εγω προτεινω κατι αλλο.. Το βασικο σετ δηλ επισκευασιμο με mod.. Και επειδη δεν ξερεις τι θα παει στραβα, να υπαρχει ετοιμος ενας εργοστασιακος με ενα μοντακι και ο λογος ειναι απλος.
Δεν κουβαλας εργαλεια αν παει κατι στραβα..
Και παντα μαζι αμοιβη μπαταρια.
Πσσ...από τον στρατό είχα να ακούσω το επίθετο αυτό!  :)

Στην αρχή έπαιρνα μαζί όλη μου την προίκα. Είναι το άγχος μην γίνει κάτι και ξεμείνεις. Τώρα, τις περισσότερες μέρες παίρνω μόνο ένα μοντάκι, έξτρα μπαταρίες και έναν ατμοποιητή. Έχω φυσικά και εργαλεία να ξαναφτιάξω την αντίσταση εάν γίνει τίποτα.

Δεύτερο σετ παίρνω μόνο όταν θέλω να έχω δύο υγρά μαζί μου.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα σας.
Εξω βγαινω με 2 πικο 75αρια και 3 ατμο.
Περισσοτερο λογω αρωματων.(Καθημερινα χρησιμοποιω 3).
Απο μπαταρια δεν εχω ξεμεινει ποτε γιατι πανω απο 17 βατ δυσκολα παω.
Στο σπιτι εχω αλους 2 ατμο και ενα Eleaf istick 40 watt.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2019, 14:58 από spastos »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Καφές με μπαροκο... Ένα τραπεζάκι κουτσικο στρογγυλό... Εβγαζε... Έβγαζε .. . Έβγαζε . . Έβγαζε ... Εβγαζε .... Έβγαζε ... Εβγαζε   . Έβγαζε ... Εβγαζε  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Να καθοσασταν σε μεγαλύτερο τραπέζι...ταβέρνας...οκταρι...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro