vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 7 χρήστες
bokostas, marauder800, Milarepa, Jorge, yorgoss, Buliwyf, tibolaso

Twitter

Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 08, 2012, 11:55 »
μαλλον εντος 24ων ωρων (και αφου μεσολαβησει δουλεια) θα ανεβασω και την παρουσιαση του i-taste, εκλεισε τον κυκλο της η δοκιμη με παρα πολυ θετικες εντυπωσεις.. σε σχεση με τους ατμοποιητες του, που φαινονται να προβληματιζουν αρκετους συνατμιστες, αυτο που μπορω να καταθεσω τωρα ειναι πως, αν κανεις δεν θελει να τα δοκιμασει ολα και να αλλαζει ατμο καθε βδομαδα, δε θα εχει κανενα προβλημα μαζι τους. η αποδοση τους ειναι πολυ καλη, επαρκεστατη για tank-system.

γενικα οσους τετοιους ατμοποιητες εχει βγαλει η innokin τους εχει προσεξει πολυ, ειδικα σε θεματα σχεδιασμου, τροφοδοσιας και διαρροων. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Artist_gr

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • Little Greece Dicodes with GG Tilemahos
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 08, 2012, 13:26 »
στο εβδομαδιαίο επεισόδιο της vape team http://www.youtube.com/watch?v=sB3nOu733DY&list=PL5F5FE1A2606DC326&index=1&feature=plcp

υπάρχει μια αντιπαράθεση για το εν λόγο τσιγάρο. δείτε το από το 29 λεπτό και μετά

Ο Δημήτρης λέει ότι σε τανκ μορφή δεν βγάζει ντουμάνι και έχει πολλές διαρροές.
Πατώντας τα 2 κουμπιά + - ταυτόχρονα σου δίνει τις τιμές σε ρεύμα που μπορείς να δώσεις στον συγκεκριμένο ατμο-κάρτο που έχεις επάνω. Δεν μπορεί όμως να τα δώσει στην πράξη, όπως συμβαίνει και στο lava tube.

Αποσυνδεδεμένος Psython

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 08, 2012, 13:34 »
διαρροες φφφφ. Πραγματικα ειναι κατι που αξιζει τα λεφτα του? ειναι κατι που θα πεις οκ δεν μετανοιωνω για την αγορα μου δεν ειναι και λιγα ετσι..τα λεφτα εννοω,σιγουρα πρεπει να το δοκιμασεις και να εχεις μια δικια σου αποψη προς τα εκει κλινω και τελικα..μενω με το εγκο-σε η παω σε ενα μοντ και τελειωνει το παραμυθι

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 08, 2012, 21:59 »
Σήμερα έγινα κάτοχος του iTaste.
Εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο, ελαφρύ και ψηλό όσο ένα mini provari με extension 18500 αλλά πιο λεπτό.
Η πατέντα μαγνήτη αντί σπειρώματος είναι πολύ λειτουργική και καλή, χωρίς προβλήματα.
Επειδή δεν διαθέτω πολύμετρο ή βολτόμετρο, θα αναφερθώ στην απόδοσή του καθαρά βασιζόμενος στην αίσθηση που μου δίνει.
Το τανκ, λοιπόν, που διαθέτει είναι μια παραλλαγή ενός ego-c και έρχεται μαζί με 3 ακόμη ανταλλακτικές κεφαλές.
Δέχεται περίπου 1ml και αυτό, για μένα, είναι ένα μικρό μείον.
Η αίσθηση στην απόδοση γεύσης που δίνει το τανκ στην αρχή είναι έντονη πλαστικού, μετά από 1-2ώρες όπου το atomizer "στρώνει" αυτό σχεδόν εξαφανίζεται.
Η εισπνοή γίνεται με μια ελαφρά δυσκολία μιας και η τζούρα του είναι σφικτή αρκετά.
Η απόδοση γεύσης, επιφυλάσσομαι μιας και είναι η πρώτη μέρα χρήσης, δεν είναι αποδοτική στο 100% αλλά ίσως πάνω από 60%.
Η οθόνη είναι καλαίσθητη και το κουμπί ακριβές, με άψογη ανταπόκριση.
Στα πιο θετικά του η λειτουργία passthrough.
Αν και δεν είναι σίγουρα πολύ δίκαιο, η απόδοσή του σε σύγκριση με Provari, Vmax ή άλλο mod VV απέχει κάπως.
Μιας και πήρα έξτρα το adaptor 510 (x-4) είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω το DID αλλά και το vivi nova v2.
Συγκριτικά με γνωστά mods όπως αυτά που προανέφερα δεν είναι η μέρα με τη νύχτα αλλά σε καμία περίπτωση ισάξια, είναι ίσως περίπου στη μέση και τη βρίσκω αξιόλογη.
Δεν θεωρώ πως μπορεί να αντικαταστήσει τα mods, όμως μπορεί κάλλιστα να αντικαταστήσει οποιαδήποτε απλή μπαταρία εμπορίου.
Να αναφέρω, επίσης, πως το atomizer δεν έχει διαρροές ή κάποιου είδους υγρασία (προς το παρόν) ούτε στο σπείρωμα αλλά ούτε και προς το επιστόμιο.
Στα αρνητικά του ίσως η ελαφρώς υψηλή τιμή και η ελάχιστη παραγωγή ατμού με το δικό του atomizer-tank.
Αυτά σαν πρώτες εντυπώσεις, αν και θα ήθελα περισσότερο να είχα στη κατοχή μου μια ego-c Twist VV για σύγκριση, πιστεύω πως σίγουρα θα ήταν πιο δίκαιο.

Αποσυνδεδεμένος george8165

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 18, 2012, 11:55 »
τελικα αξιζει σαν αγορα?

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 18, 2012, 14:58 »
διαρροες φφφφ. Πραγματικα ειναι κατι που αξιζει τα λεφτα του? ειναι κατι που θα πεις οκ δεν μετανοιωνω για την αγορα μου δεν ειναι και λιγα ετσι..τα λεφτα εννοω,σιγουρα πρεπει να το δοκιμασεις και να εχεις μια δικια σου αποψη προς τα εκει κλινω και τελικα..μενω με το εγκο-σε η παω σε ενα μοντ και τελειωνει το παραμυθι

Διαρροες δεν εχει... :nope:

Εχει αρκετα καλη αποδοση γευσης κ τρελλο ντουμανι... :thumpup:

Επισης εχει πολυ καλη διαρκεια μπαταριας (προσωπικα το πε8αινω στις 487-491 τζουρες). Αρκετα καλο πιστευω για συσκευη vv που δεν ειναι μοντ αλλα απλο η.τ :thumpup:

Το μονα μικρα μειονεκτηματακια του ειναι πως αν παιξεις με την ο8ονη του δεν μπορεις να τραβηξεις τζουρα κατευ8ειαν κ αν το γεμισεις φουλ δε τροφοδοτειται σωστα... :-\

Κ απο εμφανιση προσωπικα του βαζω 9+/10 :)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 10, 2012, 22:20 »
Επανέρχομαι για να πω εντυπώσεις μετά από δοκιμή και με τη Πηνελόπη...
Μιας και είμαι σπίτι έβαλα τη Πηνελόπη πάνω στο iTaste επειδή διαθέτει passthrough λειτουργία, χάρη στο μαγνητικό αντάπτορα 510 (Χ4)!
Ο συνδυασμός σε απόδοση είναι θαυμάσιος και ανέλπιστα εντυπωσιακός!!!
Η μέτρηση που μου δίνει το iTaste για ρύθμιση volts είναι άψογη, για 1.7 Ohms μου προτείνει από 3.3-3.9 Volts :thumpup:
Στα ίδια volts που χρησιμοποιούσα τον ατμοποιητή, δηλαδή, και στο Provari. ;)
Σε αυτά τα volts (3.9) δε μπορώ να πω πως κατάλαβα και κάποια διαφορά σε σχέση με την απόδοση που είχα στο Provari...
Αυτό ίσως και να οφείλεται σε 2 λόγους,
Ο ένας είναι πως η μπαταρία δε καταπονείται μιας και είναι σε λειτουργεία passthrough
Και ο άλλος λόγος είναι πως είμαι σε φυσιολογικά όρια που θα λειτουργούσε μια μπαταρία των 3.7 Volts και με αντίστοιχα ohms της τάξης των 1.5-1.8 Οhms (lr type)!
Πάντως, όσο το τεστάρω τόσο πιο πολύ με ικανοποιεί... :D
Μένει να δούμε τη διάρκεια ζωής και γι αυτό θα αρχίσω πλέον να το χρησιμοποιώ ως βασική αποκλειστικά συσκευή. ;)

Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 10, 2012, 22:38 »
Βαγγέλη χωρίς το passthrough πως είναι η κατάσταση δοκίμασες ? από ατμό πλούσιος ?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 10, 2012, 22:40 »
Μια χαρά πάει και χωρίς, αλλά δε δοκίμασα για πολύ ώρα Γιάννη...
Σίγουρα θα δοκιμάσω να τεστάρω και τη διάρκεια απόδοσης όταν θα είμαι έξω. :thumpup:

Όλοι οι ατμοποιητές που δοκίμασα, επισκευάσιμοι και εμπορίου, λειτουργούν εξαιρετικά!
Μάλιστα τα πάνε κατά πολύ καλύτερα σε σχέση με το δικό του τανκ...
Στο δικό του έχει αρκετά σφιχτή τζούρα, αντίθετα στους άλλους είναι ακριβώς όπως αρμόζει (ούτε σφιχτή, ούτε αεράτη τζούρα)!
Αυτό μπορεί να οφείλεται, όμως, είτε στον αντάπτορα ή στο ότι οι άλλοι ατμοποιητές έχουν σπείρωμα και δε μπαίνουν μέσα στο εσωτερικό που βρίσκεται το σπείρωμα της μπαταρίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2012, 22:48 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 10, 2012, 23:40 »
και επειδή όπως έχουμε καταλάβει μόνο η μπαταρία αξίζει στο συγκεκριμένο,
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1082_1084&products_id=8093
προσωρινά out of stock βέβαια..


Πάντως, το healthcabin νομίζω ότι πλέον τις έχει ανεβάσει πολύ τις τιμές του..  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 11, 2012, 00:00 »
Οut of stock στο healthcabin καιρό τώρα...
Επί ευκαιρίας, ξέχασα να πω πως τα clearomisers που ερχόντουσαν με το set του iTaste αποσύρθηκαν γιατί εντοπίστηκαν πολλές διαρροές απ τους χρήστες και κάποιους αντιπροσώπους.
Οπότε έρχεται μόνο, προς το παρόν, με το σύστημα τανκ.
Επίσης, από εδώ http://www.vapour-room.com/ με κωδικό ECR 69, απ τον Scott, υπάρχει έκπτωση της τάξης 15%!
Ελλάδα έχει 50-55€, πράγματι κάπως ακριβό...
Πάντως, εμένα μ αρέσει ειδικά για κάποια έξοδο με το δικό του ατμοποιητή μιας γιατί μπορώ να χρησιμοποιώ το καπάκι προστασίας καθώς και είναι σαφώς πιο διακριτικό!

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 11, 2012, 00:08 »
εγώ θα το έχω λογικά μέσα στη βδομάδα.. θα σας γράψω εντυπώσεις οπωσδήποτε..
πάντως, ναι.. είναι διακριτικό για αυτό που είναι!!
και το λέω εγώ που είμαι και περίεργη και δεν μπορώ να κυκλοφορώ στον έξω κόσμο με κλαρίνα..!!!

η τιμή του είναι λίγο τσιμπημένη (αν σκεφτείς ότι το πακέτο έχει μέσα μόνο μια μπαταρία)
για να δούμε αν θα φέρει κανέναν Έλληνας έμπορος μόνο τις μπαταρίες..
 :hmmm:           ;)


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 11, 2012, 00:33 »
Συμφωνώ για τη τιμή...
Αλλά έχει δυνατότητα passthrough, που το θεωρώ μεγάλο πλεονέκτημα, καθώς επίσης σου δίνει στην ουσία 4 ατμοποιητές!!!
Για eGo-C Twist και πακέτο eGo-C με 5 κεφαλές, είναι περίπου τα ίδια χρήματα! (χωρίς φορτιστή)
Επίσης, η eGo-C Twist είναι κατά πολύ πιο ψηλή από του iTaste...
Συγκριτικά:
eGo-C Twist 1000mah : Length 121mm/Diameter 14mm
iTaste VV 800mah : Length 105mm/Diameter 15mm
Δηλαδή, σχεδόν ίδιες διαστάσεις με την eGo-C Twist 650mah (Length 98mm/Diameter 14mm)
Επίσης, η μπαταρία του iTaste VV κοστίζει μόνη της τα ίδια ακριβώς χρήματα όσο μια eGo-C Twist, αν βάλεις και τον αντάπτορα 510 (χωρίς καμία έκπτωση)!
Τέλος, συγκριτικά νομίζω πως με 90-100€ 2 μπαταρίες passthrough VV (3.3-5vlolts), μαζί με 10 ατμοποιητές, 10 cartidges και 2 φορτιστές δε μπορείς να βρεις εύκολα...
Το μεγάλο τεστ για να δούμε αν αξίζει πραγματικά είναι αν θα κρατήσει πάνω από 4-5μήνες σαν μπαταρία!
Αν κρατάει τόσο ή περισσότερο τότε είναι πολλά σκαλιά ανώτερη απ τη κατηγορία των eGoειδών, πιστεύω!
Για να δούμε...




Υ.Γ.>Φυσικά είναι και θέμα αρέσκειας...
Μπορεί σε κάποιον να δείχνει μεγάλη σαν συσκευή ή να μη του αρέσει πως είναι τετράγωνη.  :dontknow:
Απ την άλλη, είναι μια καλή αρχή για το είδος αυτό μιας και αυτές οι δυο μπαταρίες που αναφέρθηκα είναι οι πιο αξιόλογες, ως τώρα, καθώς και αποδοτικές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2012, 00:41 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 16, 2012, 15:57 »
επιτέλους στα χέρια μου!!!!  ;)




θα σας γράφω εντυπώσεις μετά από χρήση μιας βδομάδας!!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Innokin Infinity electronic cigarette with Variable Voltage
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 22, 2012, 02:31 »
ρε παιδια τι γινετε με αυτες της μπαταριες ??? της εβαλα και της 2 που εχω για φόρτιση και φόρτισαν και οι 2 μεσα σε 5 λεπτα και ηταν και οι 2 αδειες ειναι δυνατόν??????????????????

Α οκ πρέπει να σβήσει και το πράσινο για βα ολοκληρωθεί η φόρτωση κομπλέ :-)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2012, 10:26 από jsirios »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix