vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, tibolaso, nightdream, manoslykos, camber, djfloor

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2370 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 09:38 »
Κι εγω στα μελια ειμαι ακομα μαζι του και ηδη κοιταω πιθανες αναβαθμισεις, αλλα οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω θα περιμενω λιγο να τον χαρω εργοστασιακο και μετα θα προχωρησουμε και σε αλλα...
3η μερα συνυπαρξης σημερα μαζι του και θα φτιαξω 3ο στησιμο κατα τις υποδειξεις των παιδιων (και για την καλυψη της περιεργρειας μου...) αλλα και για να δοκιμασω και καποια νεα υγρα που με περιμενουν (μονο με την καμιναδα)

Και τωρα η ερωτησις : Οσοι τον δουλευετε με το στικακι το 20αρι, τον δουλευετε στα watt που πρεπει αναλογα με την αντισταση που εχετε φτιαξει , η παιζετε 0.5-1volt λιγοτερο, δεδομενω οι το στικ δινει παντα πιο πολλα ???
πχ. εγω ειμαι τωρα με μικροκοιλ στα 1.5ohm (τοσο γραφει το στικ) και τον δουλευω αρκετα χαμηλα στα 3.2 volt - 6.8 watt, θεωροντας οτι στην πραγματικοτητα παιζω περιπου στα 10+ watts....Ξερω οι περισσοτεροι θα πειτε αφου σε ικανοποιει ετσι ολα οκ...Απλα ρωταω αν σαν λογικη ετσι κανετε ... Να συμπληρωσω οτι ηδη το χτυπημα ειναι πολυ για τα δεδομενα μου και θα κατεβω κι αλλο σε νικοτινη απο 9-10 που ειμαι τωρα γυρω στο 6

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2371 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 11:17 »
σημερα σε απανωτες τζουρες πηρα λιγο καμμενο.υποθετω εχω θεμα με τροφοδοσια-σφικτο βαμβακι?
αντισταση μικροκοιλ 1,2(πηρα ετοιμη),και ατμιζω 7-8 βατ 3,1-3,2 βολτ.το βαμβακι ειναι νομιζω ενταξει
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2015, 11:56 από acupuncturist »

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2372 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 12:39 »
Μηπως εχεις λιγο βαμβακι και το εξατμιζει γρηγορα???
Εγω σημερα στο 3ο στησιμο (οχι οτι τα αλλα 2 ειχαν ιδιαιτερο προβλημα πλην του γουργουρητου...) νομιζω οτι πετυχα το τελειο...Κοντα κοντα οι σπειρες αλλα οχι κολλημενες (μεγαλυτερη επιφανεια ατμοποιησης), 1.6 το κοιλ τοποθετημενο καθετα και σωστη ποσοτητα βαμβακιου, ανοιγμενου/ξαμενου στην ακρη...Γουργουρητο καθολου, γευση και ντουμανι οπως πρεπει!
Thank u guys!

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2373 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 12:42 »
θα ξαναστησω σημερα.αν και μολις αλλαξα σε pmw παιζει καλα.στο dc-dc μου το κανει

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2374 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 12:52 »
Αν κι έχω δοκιμάσει αρκετά στησίματα, το στήσιμο για εξαιρετική γεύση και νορμάλ ντουμάνια, ήτανε 0,20 Kanthal στα 1,8Ω mc με Koh Gen Do. Κι όμως τόσο μικρό αλλά θαυματουργό.

Δεν έχω νιώσει να μου σκάει υγρό το οποίο δεν έχει ατμοποιηθεί αλλά έχει απίστευτα καλή γεύση. Με άλλα στησίματα, πάντα με KGD, η γεύση ήταν 1-2 σκάλες κάτω

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2375 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 18:45 »
σας προτείνω 28αρι συρμα σε 2.5 mm  κατσαβιδακι ή τρυπανακι και 6 με 7 σπειρες στα 1.6Ω περιπου ..  και βαμβακι  KGD  απλωμενο στα τοιχωματα στο ντεκ καθετα και χωρις να κλεινει τα λουκια ... στα 11 Watts για αρχη ..

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2376 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 19:55 »
Κώστα γιατί απλωμένα στα ντεκ και όχι ανοικτές οι τρύπες διαρροής; ; εγώ σφίγγω καλά το βαμβάκι κοντά στα τοιχώματα οπωσδήποτε πάει η αντίσταση ..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2377 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 22:18 »
δεν ειπα να κλεινεις τα λουκια σου αλλα οπως ειπες και εσυ να το βαζεις κοντα στα τοιχωματα ... και να κοιτας να το βαζεις  και στα ποδαρακια του κοιλ αλλα και λιγο τις βιδες .. εχεις καλυτερη γευση .. αυτο εννοουσα οταν ελεγα το απλωνω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 22:26 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2378 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 22:46 »
harristopaloglu όπως λέει κ ο Κώστας άπλωσε το βαμβάκι σαν βεντάλια κάπως κ να εφάπτει όσο γίνεται περισσότερο στα πλαινά του deck.όσο μικρότερη μεταλλική επιφάνεια έχεις χωρίς βαμβάκι τόσο καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2379 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 17:42 »
Οταν κοιτας απο πανω/μεσα απο την καμπανα τα καναλια/λουκια πρεπει να φαινονται η να ειναι καλυμενα (ελαφρα) με βαμβακι?
εγω πχ τα αφηνω ελευθερα και κολαω το βαμβακι ανοιχτο απ τηναπεναντι πλευρα των καναλιων (κοντα κατω απ τηναντισταση...)
Καποιες φορες κι ενω η σταθμη του υγρου ειναι στη μεση η πιο κατω, μου κανει υπερτροφοδοσια με αρκετες μπουρμπουληθρες...Πρεπει να το γυρισω αναποδα και να φυσηξω για να διοθωθει...Καμια ιδεα?

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2380 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 23:00 »
Τι ακριβώς είναι?
Καμπάνα  τύπου v4?
Θα μεγαλώσει  το ύψος του ατμοποιητη?

Προσβασή στο ντεκ; Δεν ήταν ποτέ ευκολότερο! Εύκολη πρόσβαση του ντεκ στον KFL,χωρίς να αδιάσεις το Tank,άλλαξε ότι θέλεις στο ντεκ.Coming soon from Steam Tuners !!!




Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2381 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 23:03 »
Οταν κοιτας απο πανω/μεσα απο την καμπανα τα καναλια/λουκια πρεπει να φαινονται η να ειναι καλυμενα (ελαφρα) με βαμβακι?
εγω πχ τα αφηνω ελευθερα και κολαω το βαμβακι ανοιχτο απ τηναπεναντι πλευρα των καναλιων (κοντα κατω απ τηναντισταση...)
Καποιες φορες κι ενω η σταθμη του υγρου ειναι στη μεση η πιο κατω, μου κανει υπερτροφοδοσια με αρκετες μπουρμπουληθρες...Πρεπει να το γυρισω αναποδα και να φυσηξω για να διοθωθει...Καμια ιδεα?

υπαρχουν 2 λογοι ... το βαμβακι σου δεν ειναι αρκετο και σου κανει αυτο το θεμα ...

2. οταν εχεις τραβηξει τοσο πολυ το βαμβακι σου απο τα λουκια εχεις θεμα που το υγρο μπαινει στην καμπανα και δεν απορροφάτε ολο... καλυτερα την επομενη φορα να μην εκθεσεις παρα πολυ τα λουκια σου αλλα απλα να αφησεις ισα ισα να φαινεται λιγο η ακρη τους στην καμπανα οταν κοιτας το βαμβακι απο επανω προς τα λουκια




οσο για την τελευταια ερωτηση κοιτα εδω




και στο θεμα γεμισμαστος απο οτι διαβασα λεει

from the fill-holes of either ST nano chimney on the left or V4 stock chimney on the right
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2015, 23:08 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2382 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 10:46 »
Καπου εχω μπερδευτει...Ο chzamp λεει οτι το πολυ βαμβακι ισως μου δημιουργει προβλημα υπερτροφοδοσιας και αρα γουργουρητο. Εσυ Κωστα λες οτι ισως δεν εχει αρκετο βαμβακι και μπορει να κανει γουργουρητο...Τι απο τα 2 συμβαινει???
Παρατηρησα βεβαια οτι το κανει οταν ατμιζω σχεδον απανωτα, ζεσταινεται ο ατμοποιητης και το υγρο ισως γινεται πιο λεπτορευστο...Δεν ξερω αν εχει σχεση απλα το αναφερω

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2383 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 11:44 »
Ο καυφούν συγχωρεί αρκετά λάθη στο στήσιμο, αλλά υπάρχουν και όρια. Μην το πνίγεις με βαμβάκι, μην το βάζεις λεπτό σαν κλωστή.
Πρόσεξε επίσης μην σου ανεβεί ψηλά το κορδόνι με το βαμβάκι και δεν πατάει καλά στο ντεκ.


Επίσης, όχι μόνο τζούρες, παίρνε και αναπνοή στα ενδιάμεσα. Λεπτό σαν νερό θα γίνει το υγρό και μη χειρότερα!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2384 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 12:33 »
Ακριβώς αυτο που λέει η Βούλα. .. πρεπει να πειραματιστεις λιγο με τον kayfun σου...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4683 498578 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:13
από Tem
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης