vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, dimitraf, Boogie2008, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος kenpachirukia

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #405 στις: Μαΐου 20, 2017, 22:58 »
Αν έχω καταλάβει σωστά, η περιοχή μεταξύ σωληνωτού και σπειρώματος που βρίσκεται / μπαίνει  το λαστιχάκι,
μάλλον είναι το σημείο που δείχνω με την άκρη του διαβήτη, στη φωτογραφία. 
Ελπίζω να βοηθάει η εικόνα.  :)


Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #406 στις: Μαΐου 23, 2017, 11:24 »
παιδιά, το μόνο που χρειάζεται κάθε φορά που αλλάζουμε την αντίσταση είναι ο ατμο να μην είναι πάνω σε μοντάκι κουμπωμένος και δεύτερον πολύ καλό σφίξομο της αντίστασης,

εγώ δεν έχω δεί την ελάχιστη διαρροή..

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #407 στις: Μαΐου 24, 2017, 02:35 »
Είχαμε κανένα νέο  για επέκταση χωρητικότητας του υγρού;

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #408 στις: Μαΐου 24, 2017, 07:30 »
@kenpachirukia
Δε χρειάζεται λαστιχάκι εκεί, τσάμπα το βάζεις.  ;)

Αποσυνδεδεμένος DjPreDaToR

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #409 στις: Μαΐου 24, 2017, 13:54 »
Καλησπερα παιδια...εχω ενα προβλημα με το τρομερο Nautilus 2....Το εχω εδω και 3 βδομαδες και δεν ειχα κανενα προβλημα...Σημερα ομως βλεπω οτι εχω διαρροη υγρου απο το δαχτυλιδι που ρυθμιζεις τον αερα...Δεν φευγει το υγρο απτις τρυπες...Απλα το δαχτυλιδι κουνιεται αριστερα και δεξια και δημιουργει καποια κενα με αποτελεσμα να φευγει αποκει το υγρο...Σκεφτομαι μηπως ειναι κανενα O-ring αλλα δεν το εψαξα ακομα...Ειπα πρωτα να το πω εδω μπας και το εχει παθει κανεις αλλος

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #410 στις: Μαΐου 24, 2017, 14:13 »
Λύσε τον ατμοποιητη , πλύσιμο και καλό στέγνωμα..σφυξε αντίσταση και θα είσαι οκ..

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DjPreDaToR

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #411 στις: Μαΐου 24, 2017, 14:18 »
χεχεχε....Πανω σαυτο με πετυχες...Και μολις προσεξα οτι τα o-rings ειναι ολα μια χαρα....απλα παρατηρω ρε σεις οτι το δαχτυλιδι που ρυθμιζεις τον αερα κραταει καποια μποσικα...δεν εφαπτεται ακριβως πανω στον ατμοποιητη...τωρα δεν θυμαμαι αν ηταν ετσι οταν τον πρωτοαγορασα...Θα συνεχισω το πλυσιμο και το δεσιμο του ατμοποιητη και θα ξαναστειλω

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2017, 14:41 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος Zerg

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #412 στις: Μαΐου 24, 2017, 14:36 »
Το δαχτυλίδι δηλαδή παίζει πάνω στον ατμοποιητή; Ο δικός μου που είναι καινούργιος σχετικά κουμπώνει ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος DjPreDaToR

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #413 στις: Μαΐου 24, 2017, 14:43 »
δυστυχως παιζει ναι...και πανω κατω αλλα και αριστερα δεξια...μην φανταστεις πααααρα πολυ...αλλα γινεται αντιληπτο αμα το κουνησεις...Παντως με το λυσιμο πλυσιμο καλυτερο σφυξιμο της αντιστασης και τελος δεσιμο του ατμοποιητη,βλεπω οτι δεν υπαρχουν πλεον διαρροες...τουλαχιστον στις πρωτες τζουρες που εκανα...Αλλωστε για να υπαρχει διαρροη σε εκεινο το σημειο παει να πει οτι το υγρο περνουσε απτην αντισταση...Αρα ισως δεν την ειχα σφιξει σωστα? ??? Η λασκαρε μονη της?Τι να πω...Παντως μεχρι στιγμης(χτυπα ξυλο) δεν εχω καποιο θεμα..
Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2017, 15:32 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος jonny

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #414 στις: Μαΐου 24, 2017, 14:51 »
Τουλαχιστον ο Nautilus 2 γεμιζει απο πανω ! Και τον πρωτο που εχω, σαν σχολειο εξοικειωσης με το ατμισμα τον εχω δει !

Για πρωτος τσιγαρισιος νεων ατμιστων, θεωρω οτι ειναι απο τους καλυτερους ειτε ειναι ο απλος ειτε ειναι ο Nautilus 2 !

Με χαλαει λιγο οτι παιρνει 2ml αλλα τι να κανουμε...νομοθεσια ειναι αυτη...

Αποσυνδεδεμένος DjPreDaToR

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #415 στις: Μαΐου 24, 2017, 14:54 »
Και κατι αλλο ασημαντο που ηθελα να ρωτησω...Χρησιμοποιω το istick Pico με τον Ναυτιλο 2...Ετσι οπως κουμπωνει στο mod, συμπιπτουν οι τρυπες του αερα με το καπακι της μπαταριας και δεν φαινονται οι τρυπες...δεν με ενοχλει τοσο πολυ γιατι το ρυθμιζω παιρνοντας τζουρα και δεν χρειαζεται να βλεπω τις τρυπες...Αλλα και παλι θαθελα να φαινονται απο τα πλαγια η ατην αλλη μερια...Μικρο το προβλημα βεβαια αλλα αμα το εχει λυσει κανεις θαθελα να παρω μια γνωμη...

Αποσυνδεδεμένος Zerg

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #416 στις: Μαΐου 24, 2017, 14:55 »
Και εγώ τις πρώτες φορές είχα 1-2 διαρροές αλλά έφταιγε το ότι δεν είχα βάλει σωστά την αντίσταση. Όταν την βιδώνεις στο ντεκ μπαινει λίγο πιο μέσα, δηλαδή δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με το ντεκ. (δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις). Αυτό όμως δεν γίνεται αν ο ατμοποιητής είναι πάνω στο μοντ και έχει καργάρει τέρμα. Οπότε καλό είναι να μπαίνει η αντίσταση εκτός μοντ. Σχετικά με το δαχτυλίδι μου φαίνεται περίεργο γιατί όταν κουμπώσουν όλα είναι πραγματικά στο χιλιοστό. Νομίζω έχει ενα o-ring εκει δεν έχει; Μήπως τελικά έχει φθαρεί κάπως και αυτό; Να μην λύνω τώρα το δικό μου.

Παράθεση
Χρησιμοποιω το istick Pico με τον Ναυτιλο 2...Ετσι οπως κουμπωνει στο mod, συμπιπτουν οι τρυπες του αερα με το καπακι της μπαταριας και δεν φαινονται οι τρυπες...
Αν δοκιμάσεις να ξεκινήσεις να τον βιδώνεις από άλλο σημείο; Πχ οι τρύπες να βλέπουν το καπάκι της μπαταρίας ή να είναι απέναντί ή δεξια/αριστερά, τελικιάζει πάντα στο ίδιο σημείο; Εγώ αυτό κάνω για να έχω τις τρύπες στο σημείο που με βολεύει.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2017, 15:33 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος DjPreDaToR

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #417 στις: Μαΐου 24, 2017, 15:02 »
Και εγώ τις πρώτες φορές είχα 1-2 διαρροές αλλά έφταιγε το ότι δεν είχα βάλει σωστά την αντίσταση. Όταν την βιδώνεις στο ντεκ μπαινει λίγο πιο μέσα, δηλαδή δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με το ντεκ. (δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις). Αυτό όμως δεν γίνεται αν ο ατμοποιητής είναι πάνω στο μοντ και έχει καργάρει τέρμα. Οπότε καλό είναι να μπαίνει η αντίσταση εκτός μοντ. Σχετικά με το δαχτυλίδι μου φαίνεται περίεργο γιατί όταν κουμπώσουν όλα είναι πραγματικά στο χιλιοστό. Νομίζω έχει ενα o-ring εκει δεν έχει; Μήπως τελικά έχει φθαρεί κάπως και αυτό; Να μην λύνω τώρα το δικό μου.
Ισχυει αυτο που λες για την αντισταση και για το ντεκ...Και τωρα μολις θυμηθηκα οτι την ειχα πρωτοβιδωσει ενω ηταν ο ατμοποιητης πανω στο mod...αλλα για 2 μερες δεν ειχα διαρροη..Μονο την 3η(σημερα)...Τωρα ομως που ξαναβιδωσα την αντισταση χωρις τον ατμοποιητη on mod σταματησε η διαρροη..Αρα φανταζομαι αυτο εφταιγε..Οσον αφορα το δαχτυλιδι τα κενα που λεω οτι εχει το δικο μου ειναι αρκετα μικρα...Πραγματι στο χιλιοστο...Αλλα οτι κουνιεται κουνιεται...Οπως ειπα και πιο πανω γινεται αντιληπτο...O-ring οντως εχει...Δεν ειχε τιποτα αλλα καλου κακου το αλλαξα για να ειμαι σιγουρος...
Παράθεση
Αν δοκιμάσεις να ξεκινήσεις να τον βιδώνεις από άλλο σημείο; Πχ οι τρύπες να βλέπουν το καπάκι της μπαταρίας ή να είναι απέναντί ή δεξια/αριστερά, τελικιάζει πάντα στο ίδιο σημείο; Εγώ αυτό κάνω για να έχω τις τρύπες στο σημείο που με βολεύει.
Καταλαβα τι εννοεις...Αλλα δυστυχως δεν αλλαζει κατι...Μαλλον ειναι ετσι τα πασα ωστε οπως και να το παρεις απτην αρχη θα καταληξει διπλα στο καπακι της μπαταριας...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2017, 15:34 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2017, 16:41 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος kenpachirukia

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #419 στις: Μαΐου 24, 2017, 23:12 »
Χρησιμοποιω το istick Pico με τον Ναυτιλο 2
Αυτό με τις βόλτες όντως παίζει αλλά όχι σε όλα. Δλδ: Στο ίδιο istick pico , με 2 διαφορετικούς Nautilus 2, ο ένας είναι όπως περιγράφεις, με το airflow να κοιτάει επάνω στο καπάκι της μπαταρίας, ενώ ο άλλος με το airflow ακριβώς στις 90" να κοιτάει στο πλάι. 
Επίσης ναι, οι βόλτες είναι standard ανεξάρτητα από ποιό σημείο ξεκινάς να βιδώνεις τον ατμοποιητή επάνω στο pico. 
Δεν έχει πάντως κανένα πρόβλημα με τον αέρα του μιας και υπάρχει κενό ανάμεσα στις τρύπες και το καπάκι της μπαταρίας. Είναι απλά θέμα αισθητικής.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix