vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, ZoeM

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #720 στις: Αυγούστου 14, 2017, 13:17 »
Καφέδες πολλοί εκεί έξω (σε υγρά ατμίσματος εννοώ) και η επιλογή δύσκολη γιατί όλοι είναι μάλλον από ένα επίπεδο και πάνω. Δοκίμασα και το Holy Coffee της Egoist και το Latte της Λάμδα και για εντελώς υποκειμενικούς λόγους μου κάθισε καλύτερα το πρώτο χωρίς καθόλου αυτό να σημαίνει πως δεν θα βρει και το Latte τους πιστούς φίλους του. Εμένα μου έβγαλε κάτι το ξυλώδες στην γεύση που δεν μου πολυάρεσε. Το Holy Coffee όμως έγινε ήδη βασικό υγρό και καπάρωσε έναν απ’ τους τρεις unfollow που διαθέτω (και όχι χίλιους δεκατρείς όπως διατείνονται ορισμένοι κακεντρεχείς...). Αλλά σήμερα θέλω να γράψω για ένα υγρό που ήρθε από το πουθενά, με την έννοια ότι δεν το είχα ακούσει ποτέ ούτε αυτό ούτε την εταιρία που το παράγει, και έκανε ακόμα πιο επιτακτική την ανάγκη μου για έναν καινούργιο ατμοποιητή...


Jin and Juice Fascination

“Gourmet coffee pure - find the coffee strength softened by the smoothness of advanced whipped delicately sprinkled with dark chocolate. Served with caramel sauce.”

Αυτά αναφέρονται στην περιγραφή του υγρού στο site του Atmistique και με μεγάλη υπερηφάνεια μπορώ να δηλώσω πως γεύτηκα όλες αυτές τις γεύσεις και όχι μόνο! Και την μαύρη σοκολάτα κατάλαβα και την σαντιγί (λιγότερο) και την καραμέλα και φυσικά τον καφέ. Το έξτρα που κατάλαβα είναι μια ανεπαίσθητη αίσθηση αλκοολούχου ποτού αλλά αυτή εξασθένησε με τις μέρες και υποπτεύομαι ότι ήταν μάλλον μέρος του διαλύτη του αρώματος και όχι αναπόσπαστο συστατικό της συνταγής. Το υγρό γλυκίζει ελαφρώς, μάλλον λόγω της καραμέλας, αλλά έρχεται η μαύρη σοκολάτα και το βάζει στην θέση του με περίσσεια αυστηρότητα θα έλεγα. Ο καφές είναι παρών τόσο στην εισπνοή όσο και στην εκπνοή αλλά η άγλυκη σαντιγί, που είναι και το πιο αδύναμο από όλα τα συστατικά, γίνεται αντιληπτή όποτε αυτή το θέλει. Εδώ να μιλήσουν καλύτερα οι ειδικοί με τα ειδικά σωματικά προσόντα. Το αξιοπερίεργο βέβαια στην δική μου περίπτωση είναι το γεγονός ότι καθόλου δεν με ενόχλησε η παρουσία σοκολάτας στο υγρό, και δη μαύρης (!), την στιγμή που γενικά μάλλον απεχθάνομαι τα σοκολατοϋγρά!

Ο κατασκευαστής προτείνει αραίωση 15-20% και ωρίμαση 10-20 ημέρες. Εγώ επέλεξα το μικρό νούμερο (15%) μιας και το έφτιαξα με βάση High PG (>65% PG) και το ξέχασα κοντά έναν μήνα. Το υγρό βγήκε δυνατό, πολύ δυνατό! Άνετα θα μπορούσε να φτιαχτεί με 10% αραίωση με την ίδια βάση (και για τα δικά μου γούστα). Αλλά είμαι σίγουρος πως και έτσι δυνατό θα βρει πολλούς φανατικούς φίλους που αρέσκονται σε υγρά που το άρωμα και η γεύση τους καλύπτει τα πάντα. Είναι πολύ ιδιαίτερη συνταγή το fascination και αν είχα περισσότερη εμπιστοσύνη στην ικανότητα μου να διακρίνω μια εμπορική επιτυχία, θα έλεγα ότι το υγρό θα σκίσει. Δεν το λεω όμως γιατί κάποτε δοκιμάζοντας για πρώτη φορά το Tribeca και το Castle Long δήλωσα με απόλυτη βεβαιότητα: «Αυτά τα δύο υγρά θα πάνε άπατα!»... :dontknow:


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2017, 14:07 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #721 στις: Αυγούστου 14, 2017, 13:26 »
 :wall: μου αρεσει που πηρα κ θεση πολυθρονατη να διαβασω τη σεντοναδα σου.  :angry_orange:

παλι λαχανοντολμαδες με μελι ατμιζεις... απαπαπαπαπαπααπααα  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #722 στις: Αυγούστου 14, 2017, 15:11 »
Εντάξει Αρχοντα, αλλά δεν ειναι και τυχαίο το Fascination, εχει πολλούς πιστούς και το προτείνουν αβέρτα. Με 70/30 VG/PG αραίωση 15% ειναι μούρλια. 
Τωρα για βασικό, τί να πώ. Ειναι τόσα πολλά τα καλά one shot και μέγα πλήθος συνταγών, ωστε την κάνει να φαίνεται μεγάλη κουβέντα.
Τα λεφτά του πάντως τα αξίζει και με το παραπάνω, και το λεω εγω που και απαιτητικός με τα υγρά ειμαι, και ιδιαίτερα μετρημένος (τσιφούτης) με τα χρήματα που δίνω για αυτά.
Κάποια πολυ γνωστά τα βάζει κάτω σαν κοπελίτσες.

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #723 στις: Αυγούστου 14, 2017, 21:35 »
καλησπερα!ξερουμε που μπορω να βρω αρωματα της avoria σε καταστημα στην αθηνα?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #724 στις: Αυγούστου 14, 2017, 22:18 »
Έχω την εντύπωση ότι δεν θα τα βρείς.

Αποσυνδεδεμένος Chrisfougar

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #725 στις: Αυγούστου 16, 2017, 01:34 »
Εχει δοκιμασει κανεις απο fuck the rules το 2 και 5?
(2: πορτοκαλια,μανταρινι και κρεμα)
(5:φουντουκια, κρεμα brandy, παγωτο βανιλια)
θελω εντυπωσεις  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #726 στις: Αυγούστου 16, 2017, 11:10 »
Έχει δοκιμάσει κανείς αρώματα flavourist?

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #727 στις: Αυγούστου 16, 2017, 11:20 »
Έχω πάρει Mecca , Bronx , paradiso και seven stars και 3 στα 4 είναι στην ωρίμανση ...καλή τιμή για 15ml αλλά ψιλό συγχύστηκα που τα ανέβασαν προ 15ημερου 50 λεπτά το μπουκαλάκι ...αρχες Σεπτέμβρη θα είναι έτοιμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #728 στις: Αυγούστου 16, 2017, 11:37 »
Έχω όλα τα καπνικά φτιάξει της flavorist εδώ και ένα μήνα.Σήμερα γύρισα απο διακοπές.Κάποια στιγμή σήμερα ή αύριο θα σας ανεβάσω ένα mini review.

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #729 στις: Αυγούστου 16, 2017, 12:20 »
τα  εχω παρει και εγω  σχεδον ολα τα καπνικα απο  flavourist  ........σε  αναμονη   μολις βρω  χρονο  UP :yes:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #730 στις: Αυγούστου 16, 2017, 14:51 »
Εχω παρει κι εγω 6 αρωματα τους.Θα εχουμε να λεμε νεα.
Το ενα δειγμα που εφτιαξα ry4 ειναι πολυ καλο.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #731 στις: Αυγούστου 16, 2017, 16:20 »
Με ενδιαφέρουν κι εμένα, φαίνεται να έχουν πολύ ενδιαφέροντες γεύσεις. Είναι και 15ml & τα βρίσκω σχετικά κοντά μου. Περιμένουμε ένα μικρό review σε όποιον είναι εύκολο και βρει χρόνο να το κάνει, να ανοίξει και το κλειδωμένο νήμα στα αρώματα να τα λέμε κι εκεί.  ;)

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #732 στις: Αυγούστου 16, 2017, 19:48 »
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2017, 13:39 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #733 στις: Αυγούστου 18, 2017, 09:35 »
Για τους λάτρεις του relax ένα έχω να πω relaxation από  atmoulis το δοκίμασα μετα από μια μέρα και είδη είναι πολύ κοντα στο έτοιμο :yes:.
Έχω πάρει και κάποια άλλα τις σειράς και περιμένω την ωρήμανση.
Αλήθεια υπάρχουν πουθενά γνώμες για τα συγκεκριμένα όσο και αν έψαξα βρήκα μόνο μια αναφορά ενος φίλου για τον κλώνο τριμπέκα

Αποσυνδεδεμένος kapnogono

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #734 στις: Αυγούστου 21, 2017, 01:35 »
Επίσης να αναφέρω επειδη δεν το ειδα πουθενά το cinnamon marshmallow cake της big mouth  ειναι χαλια πολύ έντονο με μια πικρίλα και Γενικα πολυ έντονη κανέλα... δεν παλευεται και σου έρχεται να ξεράσεις Αμα κανεις πολυ! Γενικα απ οτι βλεπω η εταιρία δεν πρεπει να την παλεύει γιατι δεν εχω βρει ουτε ενα αξιόλογο άρωμα απ οσο διάβασα εδω περα 

Δεν θα την ξαναπροτιμησω , για εμενα αξίζει η σειρα της flavor boss !!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364