vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 3 χρήστες
Buliwyf, skilouros, maprix

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1935 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 23:07 »
[justify][member=20916]Κώστας Άλεξ[/member], ναι, πιστεύω πως πολύ καλά σκέφτεσαι. Να, πιο πάνω στην 1η μου ανάρτηση έγραψα πως αν προλάβω θα τον πάρω. Όχι, το πιθανότερο δεν θα τον πάρω, δεν έκανα ακόμα την υπέρβαση σε διάμετρο 24mm για να το κάνω τώρα. Αν έπρεπε να απαντήσω κι εγώ στα παραδείγματα που έχεις, θα έλεγα σαφώς πως ξεχωρίζω τον papillon (δεν τον έχω γιατί δεν πάω και κάτω από 22mm, εδώ βέβαια έχω μετανιώσει άσχημα), αρκετά πιο μετά θα έβαζα Hadaly, όμως ενδιάμεσα θα έβαζα τον Supersonic. Συγγνώμη για την άστοχη φλυαρία μου απόψε, (και σε νήμα που ούτε ως τουρίστας αξίζω), όμως εντυπωσιάστηκα σήμερα με τον συγκεκριμένο και δεν χωνεύεται η όλη κατάσταση τόσο εύκολα. Καλό βράδυ βρε παιδιά.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1936 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 23:12 »
Ο παπιγιόν είναι από τους ελάχιστους ατμοποιητές που έχω δύο τεμάχια,ένα bf ενα dripper. Αν μπορέσω θα πάρω και τρίτο σε bf.
Ο αέρας του είναι πήρως παραμετροποιήσιμος, από μια χαραμάδα για τσιγαρίσια τζούρα μέχρι φουλ ανοιχτό χαλαρότατη πνευμονική.
Η γεύση του άπαιχτη, τα ντουμάνια του υπερ-πλούσια.
Πρέπει να βρω κάτι πολύ συγκλονιστικό για να θέλω να το αγοράσω μετά τον παπιγιόν...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1937 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 23:13 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member]
Κατέβα στα 16mm να δεις πόσο όμορφα είναι ;) Έχει και beauty ring. Μην κολλάς, δεν θα δείχνει άσχημος.

Να, δες τον τι κουκλί:


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1938 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 23:43 »
Τσέκαρε κανενας και το μοντακι της geekvape για squonking καταστασεις; Το Gbox? Πως σας φαίνεται;
Τεράστιο και με οκ.. "σύστημα" ανύψωσης του υγρού που δεν συμπαθώ ιδιαίτερα (μπουκαλάκι, μεταλλικός σωλήνας και ο τρόπος συμπεριφοράς του στα high vg υγρά κλπ ), παρόλα αυτά αν γεμίζεις από τον πόλο με τα ειδικά μπουκάλια αναπλήρωσης δεν θα έχει σύντομα "θέμα" υποθέτω. Η geekvape ανέφερε ότι ίσως βγάλει και μπουκαλάκια σιλικόνης αν κριθεί απαραίτητο..
Άλλο μειονέκτημα του για αρκετούς το σκούρο τζάμι μπροστά στην οθόνη που δεν αφήνει τη φωτεινότητα να ξεδιπλωθεί, για εμένα που στο Aegis την είχα πάντα στο 20% όμως κανένα πρόβλημα.

Σε κάθε περίπτωση είναι διμπάταρο, σχετικά βαρύ, λόγω του όγκου του όμως φαντάζει βαρύτερο οπότε εκπλήσσει κατά κάποιο τρόπο ευχάριστα όταν το σηκώσεις για πρώτη φορά. Πολύ δυνατό, καλή αυτονομία, προσωπικά το σκέφτομαι πάρα μα πάρα πολύ για έναν πολύ σημαντικό λόγο. Κάπως με κούρασε το γεγονός ότι θα πρέπει να "προσαρμόζω" συνέχεια το στήσιμό μου για να αποδώσει στο "μηχανικό".
Με το gbox αυτό απλά το ξεχνάς, με τέτοιο εύρος στη δύναμη δε.. Πασάς.!

Και το dripperάκι του (Radar ) αρκετά αξιόλογο, δεν το δοκίμασα πολύ αλλά σε ένα γρήγορο στήσιμο που έκανα (για πλάκα στήνεται ) απέδωσε απευθείας ιδανικά.

Δεν θα κρατηθώ, θα πάω να το πάρω κι εγώ μου φαίνεται.. :))

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1939 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 23:57 »
Μάκη, προσωπικά νιώθω σαν να κρατάω μια πατάτα στο χέρι. 
Θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή, στο προσεχές μέλλον θα γίνει σφαγή στη κατηγορία.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1940 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 00:01 »
Η σφαγή είναι δεδομένη, το χριστουγεννιάτικο δώρο τώρα έπεσε όμως :))

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1941 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 01:19 »
Δεν εχω δει παντως και πολλα δυμπαταρα squonk με πλακετα ηλεκτρονικα ασε που τετοιο μοντακι αν ειναι λειτουργικο βεβαια και δεν εχει πολλα cons ολα αυτα τα βατ κανουν μαγικα για dual coil καταστασεις με το rsq που εχω ειμαι σχεδον στο οριο 72 βατ. Τουλαχιστων ετσι το φανταζομαι εγω.

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1942 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 01:32 »
Το εχω καμια βδομαδα το gbox.Ισως και παραπανω.Αν εξαιρεσεις την οθονη που στον πολυ ηλιο ειναι λιγο ζορι δεν εχει καποιο μειον.Ανοιξα radar πεταξα μεσα ενα καρουλι αλιεν πασπαλισα λιγο βαμβακι και ατμισα.2μπαταρο με πλακετο.τελος.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1943 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 07:51 »


Δεν εχω δει παντως και πολλα δυμπαταρα squonk με πλακετα ηλεκτρονικα..

Δεν έχεις δει γιατί απλούστατα δεν υπάρχουν πολλά, δύο-τρία μαζί με το gbox είναι όλα κι όλα. Θα βγει παρόμοιο πράγμα μελλοντικά πάντως, εγώ το έχω δεδομένο. :)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1944 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 08:37 »
Unboxing. Περισσότερα αργότερα


Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1945 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 09:08 »
[justify][member=17383]pugsang[/member], καλημέρα και πάντα καλοάτμιστος! Αν ήθελες τη γνώμη μου, πιστεύω πως αξίζει να ανοίξεις δικό του νήμα. Προσωπικά, εντυπωσιάστηκα με τον συγκεκριμένο, δυστυχώς δεν θα τον επιλέξω λόγω των 24mm του, όμως εξακολουθώ να ζηλεύω.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1946 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 09:24 »
Καλημέρα Joe

Δεν μου απαντουσαν, ημουν εκτος δεν μπορεσα να διαβασω τη δικη σου γνωμη και τελικα πηγα και τον πηρα, να τους δειξω εγω που δεν μου απαντουσαν :tongue_smilie:

Περα απο την πλάκα έχεις απόλυτο δίκιο για τον συγκεκριμένο. Μετά την προσωπική φώλα του Le Concorde, επιτέλους έφτιαξαν εναν ατμοποιητή αξιο του ονοματος Vaponaute.

Στήθηκε με Inowire SS304 24awg 6 σπειρες ποτίστηκε με Over The Rainbow και απολαμβάνω. Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι η ποιότητα της τζούρας. Είναι σαν να αναπνέεις. Δεν ακούγεται ΤΙΠΟΤΑ.

Προσωπικά τον βρίσκω καλύτερο από τον Le Mirage αλλά αυτά είναι φυσικά τα γούστα του καθενός. Αέρας στα επίπεδα του Haku, Hadaly. Φαίνεται πιο σφιχτος αλλα δεν είναι. Είναι ψιλοαεράτος αλλά με τον δικό του τρόπο.

Δηλώνω εντυπωσιασμένος τόσο, όσο απογοτευμένος ήμουν από τον Le Concorde.

Υ.Γ. Εχεις δίκιο. Πρεπει να ανοίξω νήμα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2017, 09:29 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1947 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 10:27 »
Καλημέρα squonkers,

[member=17383]pugsang[/member] καλοάτμιστος,τον δοκίμασα χθες ,δεν με ενθουσίασε για να πω  την αλήθεια  αλλά κρατήσανε το καλύτερο κομμάτι  του Le concorde την  smooth  τζούρα.
Να τον χαρείς και μπουμπούνατον να μας τα πεις καλύτερα.

[member=4133]makis206[/member] κράτα δώρο μάνα μου,τα καλύτερα έρχονται  ;)

[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] o supersonic είναι για τα στησίματα σου και μπορείς εύκολα  να παίξεις με τον αέρα.Τουλάχιστον σε κλωνάρι δοκίμασε τον όταν με το καλό βγεί
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2017, 10:34 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1948 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 10:50 »
IN DA CLUB και εγω :yoloyeah:


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1949 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 11:11 »
Καλημέρα squonkers,

[member=17383]pugsang[/member] καλοάτμιστος,τον δοκίμασα χθες ,δεν με ενθουσίασε για να πω  την αλήθεια  αλλά κρατήσανε το καλύτερο κομμάτι  του Le concorde την  smooth  τζούρα.
Να τον χαρείς και μπουμπούνατον να μας τα πεις καλύτερα.

[member=4133]makis206[/member] κράτα δώρο μάνα μου,τα καλύτερα έρχονται  ;)

[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] o supersonic είναι για τα στησίματα σου και μπορείς εύκολα  να παίξεις με τον αέρα.Τουλάχιστον σε κλωνάρι δοκίμασε τον όταν με το καλό βγεί
Θα το δω, αν και για να λέει καλό λόγο ο pugsang, μάλλον θα πρέπει να σπεύσω άμεσα. Εσένα τι ακριβώς "δεν σε ενθουσίασε";

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem