vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, pngtszs1976, Jorge, camber

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1380 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 20:00 »


Τσιμπισα άλλο ένα από Θεσσαλονίκη μεριά για αυτό το σκοπό....

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1381 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 20:18 »
Λέω να μου κάνω δώρο το πρώτο μου squonk τα Χριστούγεννα. Από RDA έχω ήδη το Wasp και λέω να ξεκινήσω με τον Pulse. Είναι καλός συνδιασμός αυτά τα δύο;
Πολύ καλός συνδιασμός.Άφοβαtm

Αφου ειναι στους κλωνοχανταλυ δεν μπορουμε να κανουμε κατι.   Ευχαριστώ
Ξεβίδωσε μισή βόλτα  το BF pin  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1382 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 22:09 »


Τσιμπισα άλλο ένα από Θεσσαλονίκη μεριά για αυτό το σκοπό....
Το σκέφτηκα κι εγώ μόνο που εγώ τσίμπησα το μπλε (δεν μου αρέσει ιδιαίτερα ) και πολύ φοβάμαι ότι με το μαύρο δεν θα ταιριάξει και τόσο. Με το κόκκινο έγινε κουκλί, δεν ξέρεις ποιο απ' τα δύο να διαλέξεις όμως!

Σταύρο το δικό σου που βρίσκεται βρε; Εννοείται ότι περιμένω τις εντυπώσεις σου όταν με το καλό το πάρεις :D

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1383 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 22:22 »
Έχει κάποιος φίλος το squeezer και το pulse να ανεβάσει μια φωτό με τα δύο μοντ δίπλα δίπλα? 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1384 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 22:33 »
Σταύρο το δικό σου που βρίσκεται βρε; Εννοείται ότι περιμένω τις εντυπώσεις σου όταν με το καλό το πάρεις :D
Σπίτι βρίσκεται,το άνοιξα σαν το κλωνο boxeraki είναι στην αφή,το μπουκαλάκι μου έκανε ιδιαίτερη αίσθηση,Αύριο που θα το δοκιμάσω θα σου πω τα περαιτέρω και σε σύγκριση με το pulse φυσικά για ρεύματα και τα λοιπά.Σήμερα έχει  πέσει πολύ δουλειά...Σκέψου οτι μόλις έφαγα  :'(

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1385 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 23:44 »
Αφού παρέλαβες όλα καλά! Φάε με την ησυχία σου κι εδώ είμαστε εμείς :))

Καλοάτμιστο να είναι! :)

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1386 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 23:46 »
Και αυτός ο συνδυασμός είναι μια ακόμα επιλογή.
Μάκη το δοκιμάζεις με το μπλε και δώσε φώτο να το κρίνει το squokoκοινό :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1387 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 23:56 »
Εν τω μεταξύ χρησιμοποιούμε και τους ίδιους drippers :))

Ωραίος κι αυτός ο συνδυασμός αλλά προτιμώ τον πρώτο ασυζητητί, τώρα που τον είδα στη φωτό που έβαλες απλώς επιβεβαίωσες τη σκέψη που είχα!

Θα πήγαινα σίγουρα σε αγορά δεύτερου Squeezer αν δεν είχε πέσει στα χέρια μου το Spookάκι, ήδη παίζω με τη σωματική μου ακεραιότητα αν τύχει και τα δει μαζεμένα στο τραπέζι η κυρία.. :))

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1388 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 23:59 »
Λοιπόν...αχαμ..

Πλένω BF ατμοποιητές...φοράω pins, φορτίζω μπαταρία του VT Inbox, και επανέρχομαι με απορίες!









#magnificent20 #christmaswasearly #faithinhumanityrestored

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1389 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 00:03 »
Ωωωωωω πήγαμε στα ακριβά τα μοντελάκια έτσι; Στα επώνυμα τα προϊόντα ένα πράγμα :))

Είναι απ' το δέμα που είχε κολλήσει στο τελωνείο η κάνω λάθος;

Σε κάθε περίπτωση καλοάτμιστο εύχομαι να είναι, εδώ θα είμαστε εμείς για ότι χρειαστεί. :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1390 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 00:05 »
Δεν πήγαμε, μας πήγαν :_love_heart:

Το δέμα ακόμα κατασχεμένο είναι.


Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1391 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 00:31 »
Καλησπέρα,

Έχω NofckGiven και περιμένω το Pulse.
Έχω Hadaly & o-atty και περιμένω entheon & Haku.
Μπορώ να πάρω έναν dripper ακόμη. Είμαι του mtl και δε μου αρέσουν τα χοντρά σύρματα ούτε τα πολλά w.
Ποιον dripper να πάρω (κλώνο)??

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1392 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 01:23 »
Για mtl από σχετικά καινούργιος μόνο le concorde, αλλά δε νομίζω να ενθουσιαστεις. Απο τους παλιούς υπάρχει και ο atomic αλλά δύσκολα θα τον φέρεις από εξω λόγω τελωνείων και στην Ελλάδα δεν κυκλοφορεί.  Ο trident που ίσως υπάρχει στοκ σε ελληνικά κλωναδικα. Ο ego L, οτι ποιο απλο και καλο. Αυτοι είναι νριπερσ της περασμένης τετραετίας, τώρα ποια όλοι οι καινούργιοι βγαίνουν πνευμονικοι. Στην εποχή ντριπιγκ και mtl δεν φαίνεται να πάνε μαζι.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1393 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 07:45 »


Τσιμπισα άλλο ένα από Θεσσαλονίκη μεριά για αυτό το σκοπό....
πολυ ωραιος συνδιασμος!!!βαζεις ιδεες τωρα και μολις χθες ηρθε το δικο μου......
[member=14337]mankar72[/member]  για δες εδω

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1394 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 08:01 »
Καλημέρα squonkers,

[member=12347]nickgr[/member] το μόνο μέρος που θα βρεις να λένε οτι ο Le Concorde είναι καλός,τρομερός και φουλ γεύση ατμοποιητής είναι η Λέσχη Ατμιστών στο facebook που απο οτι φαίνεται είναι sponsored by vapeland(επίσημος διανομέας του γνήσιου και τώρα που βγαίνει ο καινούργιος μάλλον θέλουν να ανεβάσουν το hype του παλιού λίγο για να τους πουλήσουν ) τον τελευταίο καιρό απο πολλά πράγματα :lotpot: .Μέτριος στην καλύτερη περίπτωση.Το μόνο αξιοσημείωτο που έχει ο συγκεκριμένος είναι το airflow του που δίνει πολύ smooth τζούρα.

[member=15219]karmakoma[/member] έχεις μαζέψει ότι καλό υπάρχει σε κλωνάρι αυτή την στιγμή απο ότι βλέπω(Μόνο ο mazarin σου λείπει).Αν ανέβεις όμως κανένα δεκαρικάκι μπορείς να πάρεις τον advken Gorge(Γιώργη) που αποδίδει υπέροχα και στα σφιχτά και στα αεράτα.Μια πολύ καλή επιλογή είναι και ο Nixon 1.5 της GAS mods στα ίδια περίπου χρήματα που είναι φοβερός MTL.Τσέκαρε τους :thumpup:

[member=4133]makis206[/member] Ευχαριστώ μανάρι μου.Το λίγο που έπαιξα με CSNT επάνω του στα 0,14Ω δεν με ενθουσίασε και η λάμα απο chinesiumR άφησε στίγμα πάνω στον πόλο και αποτυπωματάκι στην λάμα.Σίγουρα δεν είναι για τα χέρια μου και τα βίτσια μου ;D .Σε σχέση με το pulse τα θετικά του είναι απο ότι είδα οτι αλλάζει ολόκληρο τα πάντα αλλά με το κόστος που θα χρειαστείς για πόλους ,λάμες ειναι λίγο :hmmm:
Παίρνει όλα τα μπουκαλάκια σιλικόνης των γνωστών εταιρειών παρεπιπτόντως...
Τι δεν μου άρεσε τώρα για την κατηγορία του....Τίποτα,για entry lvl είναι άψογο  :thumpup: (εκτός απο την βίδα στην λάμα που πραγματικά δεν θέλω να την βλέπω πουθενά,με εκνευρίζει αφάνταστα).
Τώρα τι θα διάλεγα εγώ απο τα 2 entry lvl πραγματικά δεν ξέρω .Πάντως το pulse παραμένει το πιο safe και λιγότερο απαιτητικό για καθάρισμα, φροντίδα boxaki για εντελώς αρχάριο με μηχανικά .Δεν μπορείς να βάλεις χέρι στην λάμα και στον πόλο και είναι αρκετά πιο εύκολο να γεμίσει το μπουκαλάκι του με το χοντρό κεφάλι .

[member=14501]modivin[/member] καλά ζουλίγματα να έχεις :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2017, 08:13 από paloukaros »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem