vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, antiklitos140, aragiannis, Jorge, Milarepa, yorgoss, lagoudakis

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #345 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 22:58 »
Επιλογή εννοώ βρε!! Τα υπόλοιπα τα έχουμε λύσει. Ας είναι καλά το mass vapors.

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #346 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 23:08 »
Bαρκελώνη θα τα δώσει στην expo ξέρω πρώτα

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #347 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 08:52 »
E, [member=17383]pugsang[/member] ; Δεν συμφωνείς;
Οντως παρέλαβα τον Enheon. :))

Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν στάζει με τιποτα. Οσο και να προσπαθήσεις για oversquonking δεν υπάρχει περίπτωση να το καταφάρεις εκτός και αν είσαι κάφρος και κολλήσεις το δάχτυλο στο 8μελο μπουκαλακι και το αφήσεις όταν αδειάσει.Σε κανονικές συνθήκες δουλευει άψογα. Γευση στα επίπεδα του Hadaly. Αέρας όμως νομίζω λίγο πιο κλειστός, είναι δηλαδή λίγο πιο σφιχτός από τον Hadaly. Τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα.

Περισσότερα τις επόμενες μέρες που θα έχω πιο ηρεμία.

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #348 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 09:25 »
Φωτιές μας βάζεις εσύ πρωινιάτικα...καλα τον έχω βγάλει απο το μυαλό μου και περιμένω τον κλώνο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #349 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 09:53 »
Φωτιές μας άναψε χθες που πόσταρε φωτογραφία σε άλλο νήμα και παρίστανε τον pingsing τον κινέζο ;) 

Εγώ κρατάω δύο πράγματα: Γεύση στα επίπεδα Hadaly και αδύνατο το oversquonk. Σε reviews είδα και περί άριστης κατασκευής.

Αξίζει τον κόπο σίγουρα. Τώρα αν αυθεντικό ή κλώνο θα δούμε και την ποιότητα του κλωνου.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #350 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 10:05 »
Το περί άριστης κατασκευης το προσπέρασα, γιατί θεωρείται δεδομένο σε αυτή την κατηγορία και από αυτή την εταιρεία.

Να συμπληρώσω οτι είναι λίγο πιο ψηλός από Hadaly αλλά χωρίς να αλλάζει η απόσταση αντίσταση - drip tip

Σε ανελέτηο chain vaping ζεσταίνεται αλλά με το derlin drip tip δεν το καταλαβαίνεις εκτός και αν πιάσεις τον ατμοποιητή.

Ακολουθεί φώτο με N80 26awg cotton bacon & over the rainbow


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #351 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 10:11 »
Oτι και να λες εγώ θα αλλάξω λάστιχα στο αυτοκίνητο την Παρασκευή.... :laugh1: 

Πάμε στο ζουμί τώρα....πέτα μια fused ή κανένα alien να μας πεις συμπεριφορά,Θερμοκρασίες σε chain vaping(το βασικότερο),γεύση και τα λοιπά μάνα μου....άσε τα 40ρακια :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #352 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 10:30 »
Αυτό σου κάνει σε μηχανικό μοντακι?

Geek Vape N80 Fused Clapton 30ga*3 + 38Ga

Αν ναι, να κατσω να στησω, αλλιως οταν ερθουν τα συρματα απο Crazy wire

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #353 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 10:43 »
Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί τα περισσότερα που βγάζουν είναι μηχανηκά  :wall: :wall:
αφού το ατοίμο δεν βολεύει  τουλάχηστον εμένα που μου αρέσει το σταθερό άτμισμα  και όχι ανάλογα με το πόσο γεμάτη είναι η  μπαταρία 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #354 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 10:47 »
Ενα σωρό ηλεκτρονικά υπάρχουν......

VT Inbox
IJoy Capo Squonk
Sigelei Fuchai 213 Squonk
Lost Vape Therion BF DNA75C Squonker
YFTK SVA DNA75 Squonk Mod

και αρκετά ακόμα πιο ακριβά

Διαλέγεις και παίρνεις

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #355 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 10:56 »
Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί τα περισσότερα που βγάζουν είναι μηχανηκά  :wall: :wall:
αφού το ατοίμο δεν βολεύει  τουλάχηστον εμένα που μου αρέσει το σταθερό άτμισμα  και όχι ανάλογα με το πόσο γεμάτη είναι η  μπαταρία
Πρώτο και βασικότερο το μέγεθος και μετά το οικονομικό.Και επειδή είναι drippero φάση το squonking καλύτερα το μηχανικό σε μονή μπαταρία.Εξάλλου μην ξεχνιόμαστε το squonking ήταν για τους χομπίστες κυρίως μέχρι πρόσφατα που θεωρούνται mech κοινό κυρίως.

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #356 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 20:35 »
Καλησπέρα παιδιά

Κάτοχος κι εγώ του Entheon.

Μέχρι στιγμής τον έχω στήσει με διπλή παράλληλη , σύρμα nichrome 40αρι , 6 σπείρες σε 3 αρι πυρήνα. Έχει πολλή ωραία γεύση και smooth airflow. Πειραματίζομαι λίγο με το ύψος της αντίστασης. Είχα ακούσει ότι καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις όσο χαμηλότερα τοποθετήσεις την αντίσταση. Μέχρι στιγμής νομίζω καλύτερο αποτέλεσμα δίνει λίγο χαμηλότερα από το ύψος των clamps


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και μερικές φωτό




Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2017, 01:01 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #357 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 20:47 »
Kαλοάτμιστος φίλος.Πες μας και τίποτα για συμπεριφορά του στο squonking,τα clamps του είναι καλύτερα απο τον Hadaly,συμπεριφορά με χοντρά σύρματα...
Τι υγρό χρησιμοποιείς και έπιασε τέτοια μάκα η παράλληλη?!?!?!

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #358 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 21:00 »
Έχω βάλει beast από anml vapors ( σοκολάτα) .Μόλις τον βάλω στο spooky θα ενημερώσω. Χοντρά σύρματα αυτή τη στιγμή δεν έχω να βάλω . Η αντίσταση που έχω τώρα είναι 0.36 ohm και μπορώ να πω ότι στις συνεχόμενες ζεσταίνει λιγάκι. Τα επιστομια που έχει είναι τέσσερα αλλά δεν μπορώ να πω ότι με βολεύουν πολύ ( είναι αρκετά κοντά σε ύψος ). Αν εξαιρέσεις αυτό με τα επιστομια,  για γευσατος rda είναι εξαιρετικός και χωρίς διαρροές .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spoon

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #359 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 22:45 »
Κατοχος κι εγω απο την Παρασκευη. Βασικα εψαχνα κατι με μονη αντισταση για να αντικαταστησει τον hadaly γιατι μου ειχε ψιλοσπασει τα νευρα με τις διαρροες και μπορω να πω οτι πετυχα διανα. Αντεχει πολυ oversquonk κι ακομα και τοτε πρεπει να τον γειρεις στο πλαι για να τρεξει.
Κατα τα αλλα ειναι λιγο πιο σφιχτος απο τον hadaly με πιο smooth και "ησυχη" τζουρα.
Απο θεμα γευσης αν και ειναι νωρις ακομα μιας και του χω κανει μονο 1 στησιμο με 22g n80 μπορω να πω οτι ειναι στα ιδια επιπεδα.
Στα συν η ποιοτητα κατασκευης που ειναι αριστη κι ο ενας σκασμος orings, driptips, ανταπτορες που εχει μεσα η συσκευασια.

Και 2 φωτο.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1126 92571 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:38
από john 7
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex