vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, bloodlessz, manoslykos, Ηρακλης, dimitrisd

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1005 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 21:53 »
Λεω να τον χτυπησω και γω ακουγονται πολυ καλα λογια. Αντιθετα εγω εχω συνηθισει πλεον τις πνευμονικες και δε θα εχω θεμα. Με τις διπλες αντιστασεις παιρνω καλυτερο αποτελεσμα στον magma που εχω απο οτι με μονη. Κακα τα ψεμματα αυτου του στυλ οι drippers λειτουργουν στο 100% της αποδοσης τους με πνευμονικες δλδ με αρκετο αερα. Σε ενοχλει κατι συγκεκριμενο και δε μπορεις τις πνευμονικες ή απλα δε σου ερχεται φυσικο να κατεβαζεις με την μια τον ατμο; Ρωταω γιατι αν σε ενοχλει το χτυπημα και η θερμοκρασια, αυτο λυνεται κατεβαζοντας τη νικοτινη που το θεωρω απαραιτητο και ρουφοντας δυνατα περισσοτερο αερα. Τωρα αν απλα δεν μπορεις να τον κατεβασεις μονοκοπανια (γιατι εχω φιλους που δεν μπορουν να κατεβασουν τον ατμο με τη μια, παντα κανουν μια σταση στο στομα, ακομα και αν προσπαθουν για το αντιθετο) να δοκιμασεις καποιες φορες ακομα κι αν εξακολουθεις να μην μπορεις, αστο να παει στο καλο :) .

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1006 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 21:54 »
Φίλε γενικά δύσκολα ξεφεύγεις από αυτό που είχε υπόψιν ο δημιουργός ενός ατμοποιητη. Αν είναι φτιαγμένος για subohm και πνευμονικες δύσκολα θα σε ικανοποιήσει σε τσιγαρισιες. Το έχω δοκιμάσει κι. Εγω στο παρελθόν με όχι μεγάλη επιτυχία. Τώρα για τον συγκεκριμένο δε γνωρίζω αλλά είχα πάθει κάτι παρόμοιο με τον Aris Pro. Θέλει αρκετό αέρα για να δουλέψει σωστά. Προσπάθησα να κάνω τσιγαρισιες έστω και χαλαρές αλλά δύσκολα. Εν τέλει τον πούλησα σε φιλαράκι ο οποίος βρήκε την υγεία του με αυτόν. Γενικά δε θεωρώ πως πρέπει να προσαρμόζονται οι προτιμήσεις και η απόλαυση μας σε μια κακή (για εμάς)  αγορά. Από το να τον βάλεις στο συρτάρι και να μην αξιοποιήσεις τα χρήματα σου ίσως καλύτερο θα ήταν να δεις αν μπορείς να τον πουλήσεις με μια. Μικρή απώλεια και να πας σε κάτι πιο ταιριαστό.

Ελπίζω να μην παρεξηγούμαι. Δεν κάνω νουθεσίες. Εμπειρία κατέθεσα παρόμοια. :-)

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1007 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 23:12 »
Το ίδιο έχω πάθει κατά καιρούς με διάφορους υπέρ αεράτους ντρίπερς.
Το τελευταίο που θέλω στην προσπάθειά μου να ξεχάσω ότι κάπνιζα κάποτε είναι να αρχίσω να μοιάζω με ατμοσύρτη πλοίου.
Δεν μου αρέσει η υπερβολή αλλά δεν υπάρχει και ευχαρίστηση για εμένα στις πνευμονικές. Οπότε τους ξανασυσκεύασα και τους ξέχασα.
Σαν δοκιμή το δέχομαι να πάρεις κάτι φθηνό ή έναν κλώνο αεράτο αφού όλοι ξεκινάμε με τσιγαρίσιες τζούρες εξ ορισμού, αλλά αν δεν ταιριάξεις μαζί  του δεν νομίζω να μπορείς να διορθώσεις κάτι αφού έτσι είναι σχεδιασμένος.
Πάντως από ότι διαβάζω οι πάντα υπερβολικοί Αμερικάνοι ατμιστές έχουν ήδη αρχίσει να σνομπάρουν τις τσιγαρίσιες.


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1008 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 23:25 »
στην μαζικότητα των ντριπερς υπάρχει όαση και δράκος. Ο δράκος είναι η νικοτίνη ή ένα πολύ δυνατο άρωμα. Οι αποκλειστικά ντριπεράδες σπάνια ξεπερνουν τα 3-4mg νικοτίνης και πολύ συχνά αραιώνουν τα αρώματα.  Αφού τον έχεις δοκίμασε και με ένα πιο ελαφρύ υγρό ααπο το καθημερινό σου, 2 υγρά ίσον τίποτα...  :laugh1: ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Deimos κι αυτο σωστό είναι και πολλοί το λένε,
εγώ επίσης το ακόμα πιο τελευταίο που θέλω  ;D ειναι να με βλέπει ο τζούνιορ να βγάζω ντουμάνια σαν καράβι, ούτε ωραίο ούτε καλό ειναι.
Επίσης δεν με απασχολοεί  και πολύ ή γνώμη των λατίνων του Νιου Τζέρσει. Την βρίσκω με τα σύννεφα, αλλα είναι θέμα όλα αυτά σίγουρα κι άλλοι τα υπολογίζουν, ενώ άλλοι όχι. Υποκουλτούρα πάντως είμαστε αμφότεροι όπς το βλέπω, δεν ξέρω αν διαφωνεί κανεις
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2015, 23:42 από chillo »

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1009 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 23:40 »
Παιδια ολο το απόγευμα ασχολουμε με αυτον τον ντριπερ. Βασικα ειμαι μαθημενος να κατεβαζω ολο τον ατμο και μου αρεσει παντα μου αρεσε το χτυπημα στο λαιμο. Αυτη η αίσθηση του χτυπηματος στο λαιμο με εκανε νακοψω το ΚΤ πολυ ευκολα με το
 ΗΤ. Φυσικα και η νικοτινη ειναι απαραιτητη. Προς το παρον τον ατμιζω οπως καπνιζαμε ενα πουρο, δηλαδη δεντον παω κατω τον ατμο καιεχω ανοιξει εκτος απο τις τρυπες του αερα καιτη σχισμη-χαμογελο. Η γευση του ειναι πραγματικα ολα τα λεφτα...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1010 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 23:53 »
Ε θα τον παρω και γω δε κρατιεμαι  :)) , μου αρεσει και το ντεκ που πρεπει να κανει και το στησιμο παιχνιδακι με τους πολους στα ακρα. Λογικα την καλυτερη γευση πρεπει να την παιρνεις με κλειστες τις τρυπες και ανοιχτο μονο το χαμογελο, ισχυει;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1011 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 23:56 »
Mouth to lung εννοείς

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1012 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 00:10 »
Και εμενα το ντεκ μου εκανε αρχικα κλικ σε αυτον τον ντριπερ. Ενας reviewer στο youtube τον εχει στησει με 4 αντιστασεις. Ναι μου φαινεται ισχυει αυτο που λες  για τις κλειστες τρυπες και μονο το χαμογελο ανοιχτο.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1013 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 00:31 »
Οι τρύπες υπάρχουν για να κρυώνει ο ατμός στις πνευμονικές τζούρες με ψηλά βατ. Όποιος καταφέρνει να κάνει τσιγαρίσιες με τον συγκεκριμένο ντρίπερ πάντως να ξέρει ότι είναι κατόρθωμα  :))

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1014 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 00:39 »
Λησμονήσαμε την κοινή μας Ιθάκη και τώρα φιλοσοφούμε στην σκιά των λωτόδενδρων.
Αλήθεια υπάρχει εδώ Ελλάδα ο Velocity;
Οοοοοοχι για μένα, για ένα φίλο.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1015 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 00:47 »
Τον παραγγειλα απο Σαλονικα.


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1016 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 01:11 »
Και εγω απο εκει θα τον παρω, της ivogo δεν ειναι; Δε μου λες σου ηρθε καθαρος απο μηχανικα λαδια, γρασα, κλπ. ή τα ηθελε τα μπανακια του;

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1017 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 01:34 »
Τον αφησα μιση ωρα σε σαπουνονερο οπως κανω συνηθως. Ηταν πολυ καθαρος παντως ετσι και αλλιως.

Αποσυνδεδεμένος guzzi

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1018 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 16:01 »
To αντιθετο μαλλον συμβαινει 8)
Εχεις δικιο φιλε μου ........Κεκτημενη ταχυτητα κουραση κλπ. κλπ. :thumpup:

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 19:34 από Cruiser79 »

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1019 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 16:09 »

...και μερικές φώτο με το σετάρισμα που κάνω με μονή αντίσταση καθώς έχω μείνει με ένα Istick 20 που δεν παίζει κάτω από 1 Ohm και περιμένω από μέρα σε μέρα την αντικατάσταση του Cloupor mini (που τα έφτυσε) από FT...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498918 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 80 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy