vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Φιλτρακι απο evo

Φιλτρακι απο evo
« στις: Αυγούστου 24, 2009, 15:50 »
Καλησπέρα μετά από καιρό απουσίας επέστρεψα και θα γκρινιάξω λιγάκι.. :)

Εδώ και 100+ μέρες ατμίζω με το EVO και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Ξεκίνησα με medium, μετά τον 1 1/2 μήνα το γύρισα σε low..
Συγκεκριμένα είχα πέσει στα low με καπάκι που είχαν τρύπα αν το έχει παρατηρήσει κανείς και όχι αυτά που είναι συμπαγή τα καπάκια τους(τα περισσότερα έτσι είναι).
Το πρόβλημα είναι ότι μόλις μου τελείωσαν αυτά και άνοιξα την καινούργια μου παραγγελία σε Low, διαπίστωσα πως τα φιλτράκια ήταν ίδια με τα medium που είχα. Δυστυχώς για κακή μου τύχη, η γεύση τους και κυριώς το χτύπημα στο λαιμό ήταν τελείως διαφορετικά σε σχέση με αυτά που είχα συνηθίσει τόσο καιρό.
Έχει αλλάξει το υγρό (σε VG) ? Ο Περικλής διαβάζει ακόμα το forum? Μπορεί να μας διευκρινίσει τι ακριβώς ισχύει με τα φιλτράκια?
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αναγκαστώ να κάνω τα medium που είχα παραγγείλει μαζί με τα τελευταία low, τα οποία έχουν ίδια γεύση(όχι αυτή που μου άρεσε τόσο καιρό) αλλά πιο δυνατό χτύπημα στο λαιμό.
Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αλλαγή στη γεύση και στο χτύπημα στα φιλτράκια?

Και μια μικρή ακόμα ερώτηση για να μην ανοίγω νέο topic, είναι δυνατόν σχετικά καινούργιο atomizer(αλλαγμένο μάλιστα για τον ΙΔΙΟ λόγο) να συνεχίζει να μην έχει καθόλου χτύπημα στο λαιμό? Ενώ κατα τα άλλα λειτουργεί κανονικά, το χτύπημα στο λαιμό(με medium φιλτράκια παρακαλώ!) δεν συγκρίνεται με το δικό μου με τα 'παλιά' low..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτράκια EVO (πρόβλημα με τα νέα Low)
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 24, 2009, 17:50 »
Γεια σου και πάλι, WeReWolF.  :)

Τις ερωτήσεις που απευθύνονται στους αντιπροσώπους καλά είναι να τις κάνουμε στον πίνακά τους γιατί πλέον τα θέματα έχουν γίνει πολλά και ίσως να μην προλαβαίνουν να τα διαβάζουν όλα.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση προσπάθησε να ξανακάνεις την ερώτησή σου εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,29.0.html
--------

Καπάκια με τρύπα, εννοείς από τη μέσα μεριά που είναι σαν κούφια μέχρι ένα σημείο; Εμένα όλα έτσι είναι.
Εγώ στα υγρά των φίλτρων δεν παρατήρησα διαφορά. Εκτός αν έγινε σταδιακά και δεν την αντιλήφθηκα γιατί τελευταία παράγγελνα κάθε τόσο. Αν εσύ είχες καιρό να παραγγείλεις, τότε αν έγινε κάποια σταδιακή αλλαγή, θα υπέπεφτε πιο εύκολα στην αντίληψή σου. Η εντύπωσή μου πάντως είναι ότι δεν πρέπει να έγιναν αλλαγές. Ρώτα όμως για κάθε ενδεχόμενο.

Τέτοια φάση με ατομάιζερ δε μου 'χε τύχει. Μου έτυχε όμως με μπαταρία. Άναβε κανονικά (αν και λίγο καθυστερημένα), έβγαζε κανονικά ατμό αλλά hit καθόλου!


Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτράκια EVO (πρόβλημα με τα νέα Low)
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 24, 2009, 21:55 »
να απαντήσω εδώ?
λοιπόν ναί. είχα μπαταρία -αυτή έφταιγε- πού έδειχνε σε όλα εντάξει αλλά δεν είχα χτύπημα στο λαιμό -ίσως ποτέ δεν έφτανε το μέγιστο της φόρτισης-. μία μέρα με κούρασε καί την πέταξα.

γιά τα φιλτράκια θα συμφωνήσω -δυστυχώς.
ναί υπάρχουν καπάκια "με τρύπα" καί άλλα "συμπαγή".

το θέμα είναι πως το τελευταίο διάστημα -στις 2-3 τελευταίες παραγγελίες- παραλαμβάνω φιλτράκια (high) με άλλη -χειρότερη- γεύση, λιγότερο χτύπημα καί ΠΟΛΥ λιγότερη διάρκεια.
(ευτυχώς έχω ήδη γυρίσει σε υγρά, αλλοιώς ....)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτράκια EVO (πρόβλημα με τα νέα Low)
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 25, 2009, 00:41 »
Για τη γεύση... δεν ξέρω αλλά για τη διάρκεια:
Έβγαλες το εσωτερικό φιλτράκι; Μήπως είναι αυτά με το στρόγγυλο θάλαμο υγρού; Αυτά κρατάνε λιγότερο, όντως. Για ένα διάστημα κυκλοφόρησαν αλλά νόμιζα ότι αποσύρθηκαν γιατί υπήρχαν παράπονα γι' αυτόν ακριβώς το λόγο της αυτονομίας.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτράκια EVO (πρόβλημα με τα νέα Low)
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 25, 2009, 10:29 »
οχι δεν λεω γα τα στρογγυλα.
κατι εχει αλλαξει στις δυο τελευταιες παραγγελιες (μην σκεφθείτε τιποτα δραματικο, αλλα διαφορα υπαρχει)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτράκια EVO (πρόβλημα με τα νέα Low)
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 25, 2009, 11:55 »
Αν έβαζαν VG πάντως, πιστεύω θα έβαζαν το ECO pure και αυτό κάνει μπαμ από τα 10 μέτρα μακριά, από τη μυρωδιά του.

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 26, 2009, 17:40 »
Παιδια καλησπέρα.
Είμαι νέος χρήστης , έχει κανα 2 βδομάδες που χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο και έχω ένα προβληματάκι :
Για εμένα πηρα ενα πλήρες σετ nobacco black line με επαναφορτιζομενη ταμπακιέρα και όλα καλά και για την κοπέλα μου πήρα ένα σετ evo.
Το πρόβλημά μου είναι πως με το evo τις περισσότερες φορές που τραβάω τζούρα ρουφάω και υγρό , κάτι που δεν το παθαίνω με το nobacco.
Άνοιξα τα φιλτράκια και παρατήρησα πως ενω του nobacco είναι μέσα το βαμβακάκι του μακρυ και σχετικά συμπαγές στο evo παρατήρησα πως το βαμβακάκι του είναι ελάχιστο και αραιό και ίσως σε αυτό να οφείλεται πως όποτε το γεμίζω βγάζει υγρό με  την τζουρα.
Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημά μου?
Η λύση που βρήκα εγω είναι να στάζω μια το πολύ 2 σταγόνες και να τις ρουφάω μεχρι να στεγνώσει τελείωςτο φιλτρο ετσι ωστενα ξαναστάξω....κάτι που δεν το κάνω με το nobacco που όποτε γουστάρω στάζω μεχρι να γεμίσει και ρουφάω άνετα χωρις ούτε μια φορά να βγάλω υγρό μέσα στο στόμα....
Ευχαριστώ
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 26, 2009, 18:04 »
Γεια σου, Μάριε και καλώς ήρθες στο φόρουμ μας.
Η απάντηση έχει δοθεί και παλιότερα σε ανάλογη ερώτηση:

Μάλλον έχει υπερχειλίσει υγρό μέσα στο φιλτράκι.
Σπρώξε με ένα συνδετήρα από την τρυπούλα που ρουφάς, να βγει το εσωτερικό φιλτράκι, σκούπισέ το εσωτερικό φιλτράκι από έξω και το εξωτερικό από μέσα και ξανασυναρμολόγησέ τα.

Η συζήτηση ήταν εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,347.msg4748.html#msg4748

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 26, 2009, 18:08 »
Αν κατάλαβα καλά, στάζεις χωρίς να σπρώξεις έξω το εσωτερικό φιλτράκι;
Αν το κάνεις έτσι, θα έχεις πάντα πρόβλημα με υγρό στο στόμα. Σπρώξε το φιλτράκι από την τρυπούλα με έναν συνδετήρα για να βλέπεις τι γίνεται και μετά στάξε.

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 26, 2009, 18:57 »
Αν κατάλαβα καλά, στάζεις χωρίς να σπρώξεις έξω το εσωτερικό φιλτράκι;
Αν το κάνεις έτσι, θα έχεις πάντα πρόβλημα με υγρό στο στόμα. Σπρώξε το φιλτράκι από την τρυπούλα με έναν συνδετήρα για να βλέπεις τι γίνεται και μετά στάξε.

ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου φίλε μου.
Και 2 ακόμη ερωτησούλες :
1)Πόσες σταγόνες να στάζω μέσα κάθε φορά?
2)Πως θα βάλω στην υπογραφή μου αυτο που εχεις εσυ?(ποσο καιρο ατμίζω και ποσα λεφτα εχω κερδισει...)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Φιλικά Μάριος

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 26, 2009, 20:44 »
τώρα άλλος θα σού πεί 6, άλλος 8 κι άλλος 45  :)
στάξε μία μία, σιγά σιγά μέχρι να "ξεχειλίσει". Θα το καταλάβεις. (γύρω στις 10 πάντως θα είναι). αν υπάρξει υπερχείληση ακούμπησε πάνω λίγο χαρτάκι να μαζέψει ότι περισσεύει.

γιά κάνε ένα κλικ πάνω στην υπογραφή πού λες καί μάλλον θα καταλάβεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 27, 2009, 00:53 »
Καλως Ηρθες Μαριε.
8 σταγονες ειναι Σιγουρες για να μην τρεξει και για ικανοποιητικη  διαρκεια.Εχω παρατηρησει οτι μετα απο καθε γεμισμα πρακτικα χωραει μια σταγονα λιγοτερη  γιατι υπαρχουν κατακρατησεις στον πολυεστερα,αναλογα την ''καθαροτητα'' των υγρων.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 27, 2009, 02:16 »
Καλως Ηρθες Μαριε.
8 σταγονες ειναι Σιγουρες για να μην τρεξει και για ικανοποιητικη  διαρκεια.Εχω παρατηρησει οτι μετα απο καθε γεμισμα πρακτικα χωραει μια σταγονα λιγοτερη  γιατι υπαρχουν κατακρατησεις στον πολυεστερα,αναλογα την ''καθαροτητα'' των υγρων.

Εγω πάντως με 6 σταγόνες είμαι οκ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 27, 2009, 02:23 »
Χα χα! Εγώ μέχρι και 12 χωράω όταν είναι θεόστεγνο και απορροφάει καλά. Το σύνηθες είναι 8-10.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 27, 2009, 02:26 »
Χα χα! Εγώ μέχρι και 12 χωράω όταν είναι θεόστεγνο και απορροφάει καλά. Το σύνηθες είναι 8-10.

ε, καλά... αμα είναι να κάτσει ο άνθρωπος, να το βγαλει, να το στραγγίξει, να το πλύνει, να το στεγνώσει.... φεξε μου και γλύστρησα!  :laugh1: :laugh1:

Για on the go καταστάσεις, 6, αντε βία 7....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix