vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, manoslykos, bloodlessz, Buliwyf

Twitter

Κάβειρος by GreekVapes

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 06, 2017, 23:21 »
στην μια τρυπα ανοιχτη παιζει παρα πολυ ωραια και σφιχτη τζουρα..στις 2 ειναι πιο αερατη τζουρα και γινεται πολυ ανετη και ειναι και αυτη που προτιμω καιγω

Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #286 στις: Ιουνίου 07, 2017, 21:29 »
δεν ξερω γιατι ενω γραφω ευχαριστω στα παιδια για την βοηθεια τους δεν βλεπω το μυνημα μου .. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #287 στις: Ιουνίου 10, 2017, 15:33 »
Λίγα λόγια για τον Κάβειρο, παρότι βρέθηκε στα χέρια μου για λογαριασμό φίλου ( ο οποίος είχε λυσσάξει εδώ και καιρό: Βρες μου έναν Κάβειρο, βρες μου έναν Κάβειρο κτλ. ).

Η πρώτη οπτική εντύπωση μου δημιούργησε ανάμικτα συναισθήματα. Πολύ ωραίο μέγεθος ( έχω πάρει την οριστική -και μαλλον αμετάκλητη- απόφαση να διακόψω τις διπλωματικές σχέσεις με τα "ρόπαλα" ) και πολύ άσχημος. Τι τον κάνει άσχημο; Ο σχεδιασμός; Σε καμμία περίπτωση. Αλλά, ρε Greek Vapes, τι φινίρισμα είναι αυτό; Ήμαρτον ρε παιδιά! Αν δεν τον πιάσεις στη χούφτα, αν δεν χτυπήσεις το καπάκι με το νύχι, αν δεν τον δαγκώσεις λίγο βρε αδελφέ ( θυμάστε τις κάλπικες λίρες, έτσι; ), θυμίζει βαμμένη πλαστική κορνίζα από εικόνισμα σε πανηγύρι... Χάθηκε ο κόσμος για ένα σατινάρισμα, για ένα βούρτσισμα, έστω και σαν extra επιλογή; Είναι απίστευτο ( στα μάτια μου, τουλάχιστον ) το ποσό φτηνιάρης δείχνει! Καλά, για το drip tip, τα σχόλιά μου περιττεύουν -θα αναφερθώ παρακάτ'.

Επί των λειτουργικών, όλα ( μα όλα ) δουλεύουν ρολόι! Σπειρώματα υποδειγματικά, o-rings που δεν χρειάζονται την παραμικρή λίπανση ( μετρημένα τόσο όσο ), διαρροές ( ή υγροποιήσεις, όπως συνηθίζεται να λέγονται τελευταία ) ανύπαρκτες, ταχύτατη αποσυναρμολόγηση ( και αντιστρόφως ), εξαιρετική & έξυπνη ρύθμιση εισαγωγής αέρα ( δεν ξέρω αν σχεδιάστηκε έτσι επί τούτου ή ήταν τα φεγγάρια καλά κατά την περίοδο του σχεδιασμού, αλλά ολίγον με ενδιαφέρει ), βελούδινο άτμισμα, γεύση ωραιότατη ( White castle, Jesus juice, Chateu haut ), φανταστική τροφοδοσία ( τον βάζω δίπλα μόνο στον CloudOne! ), συγχωρητικός στο στήσιμο όσο και η αγνή εκκλησία ( απλά και όμορφα -ούτε μετάνοιες, ούτε τίποτα ), refilling που δεν χρειάζεται μήτε χαρτοπετσέτα, μήτε γυαλιά ( θεϊκό! ). Ο ατμοποιητης χωράει χαλαρά 2.5ml αντί 2, και όχι 3ml αντί 4 ( να τα λέμε κι αυτά ), τα οποία καταναλώνονται με ρυθμούς Ικαρίας ( τον ατελείωτο έχουν ). Σύρματα, τα παίζει όλα καλά. Και λεπτά ( 0.25, 0.28mm ) και χονδρά ( 0.36, 0.40mm ). Για τα περίτεχνα δεν έχω άποψη, δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου. Βαμβάκια cotton bacon & VCC, τζάμι τα ντουέτα. Αγωγιμότητα, για μαθήματα. Δεν ξέρω αν έχω ξεχάσει κάτι ( αν το θυμηθώ, θα επανέλθω ).

Το μόνο μελανό σημείο που βρήκα ( εκτός από το ατυχές drip tip ) είναι το ότι για να στήσεις πρέπει είτε να ξεβιδώσεις μερικές στροφές το ντεκ από τη βαση, είτε να το αφαιρέσεις τελείως. Εγώ τουλάχιστον, μόνο έτσι μπορώ να φέρω βόλτα το σύρμα στις βίδες, κάτι το οποίο είναι απαραίτητο για καλό κράτημα ( στις συγκεκριμένες βίδες ). Σιγά τα ωά, θα μου πεις. Ειδικά για θιασώτες του αείμνηστου Leo, είναι παιχνιδάκι. Για το drip tip, δεν ξέρω τι επιφοίτηση ήταν αυτή ( ίσως για να δροσίζεται ο ατμός λόγω μεγαλύτερης διαδρομής, ίσως για καλύτερο πιάσιμο, whatever ), αλλά εγώ κάνω πως δεν το είδα το υπόθετο ( μπορεί να με έχει επηρεάσει βέβαια και το ότι σιχαίνομαι όλα τα SS ). Του κότσαρα ένα μαυράκι από CloudOne και τον έκανα κούκλο ( τρομάρα του ).

Greek Vapes, δώστε επιλογές φινιρίσματος για να τον αγοράσω! Και να τον ακριβύνετε!



Edit: Μόλις διάβασα ξανά το κείμενο και μου φάνηκε εν δυνάμει παρεξηγήσιμη η τελευταία μου πρόταση "Και να τον ακριβύνετε!". Εννοώ πως, κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι ατμοποιητής άλλης κλάσης τιμής. Και 130, και 140 ευρώ να έβγαινε στη λιανική, δεν θα μου έκανε εντύπωση. Αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2017, 20:16 από 30SmokingYears »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #288 στις: Ιουνίου 10, 2017, 16:08 »
Να τον αγοράσεις όπως είναι και ν'αφήσεις τις παραγγελίες. Άντε γιατί τα λες ωραία και σε θέλουμε στην παρέα μας :D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #289 στις: Ιουνίου 10, 2017, 16:12 »
Το πεπρωμένο φυγείν αδύνατον  ;D







Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #290 στις: Ιουνίου 10, 2017, 16:26 »
Joe εμένα αυτός με τον unfollow μου μοιάζει και όχι με τον Καβειρο. 8)


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2017, 21:14 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #291 στις: Ιουνίου 10, 2017, 16:27 »
Φιλε Joe το πεπρωμενο φυγειν αδυνατον. εσυ το βρηκες?

Και γω ο νεοπας τον περιμενω Τεταρτη... να ρθω στη παρεα των δαιμόνων?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #292 στις: Ιουνίου 10, 2017, 16:33 »
@TheMadGreek, καλησπέρα. Ναι, αυτός είναι. Μόλις που πήγα να τον στήσω, έτυχε να διαβάσω τον 30SY. Ε, λέω “α σταδιάλα”, δεν ήθελα πολύ.  ;D

@cloak, καλησπέρα. Χαχα ναι ναι. Οι δαίμονες περιμένουν.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Δεν μπορώ να πω ψέμα, :-[ νιώθω τύψεις. Όχι, δεν έστηνα τίποτα. Τώρα στήνω.  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2017, 21:13 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #293 στις: Ιουνίου 10, 2017, 17:59 »
@TheMadGreek, καλησπέρα. Ναι, αυτός είναι. Μόλις που πήγα να τον στήσω, έτυχε να διαβάσω τον 30SY. Ε, λέω “α σταδιάλα”, δεν ήθελα πολύ.  ;D

@cloak, καλησπέρα. Χαχα ναι ναι. Οι δαίμονες περιμένουν.
Είπα μήπως τους έχεις μπερδέψει και όλα τα καλά λόγια για τον Κάβειρο τόσο καιρό ήταν για τον unfollow τελικά. :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #294 στις: Ιουνίου 10, 2017, 18:21 »
Χάθηκε ο κόσμος για ένα σατινάρισμα, για ένα βούρτσισμα
Είναι ήδη διαθέσιμος και βουρτσισμένος-αγυάλιστος και με extra pin αέρα στα 2mm.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #295 στις: Ιουνίου 10, 2017, 18:28 »
Τώρα, μάλιστα!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #296 στις: Ιουνίου 10, 2017, 19:00 »
Πάντως για το ντριπ τιπ, επειδή και μένα δε μου άρεσε το μήκος, θα διαπιστώσεις και μόνος σου ότι του cloud δεν κάνει τελικά. Αισθητικά ωραίο είναι αλλά κοντύτερο και δεν πατάει εντελώς μέσα στην καμπάνα οπότε μαζεύει υγρό από κάτω.
Εγώ βρήκα τη λύση κόβοντας το δικό του(φωτό), αλλά επειδή ούτε εγώ προτιμώ τα ατσάλινα, περιμένω να μου έρθουν 2-3 που έχω παραγγείλει μπας και βολευτώ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #297 στις: Ιουνίου 10, 2017, 19:09 »
[justify]Δεν ήταν καθόλου κομψό έτσι όπως πήγα ν’ αστειευτώ (με όσα δεν μου άρεσαν και που διάβασα παραπάνω) και οφείλω μία εξήγηση. Σε όσα αναφέρει παραπάνω ο φίλος 30SmokingYears, ασφαλώς και δεν συμφωνώ σε αρκετά σημεία, όμως πρέπει να υποκλιθώ στο ακέραιο του χαρακτήρα του. Δεν θα καλοπιάσει ποτέ και κανέναν, -τουλάχιστον όσο καιρό τον διαβάζω. Δεν είναι εύκολο ν’ ακούς μία διαφορετική άποψη, άσχετα το πόσο άκομψη μπορεί να την ερμηνεύει κάποιος. Έτσι λοιπόν, η ανάρτηση του 30SY, και στο σημείο περί γυαλίσματος ή όχι, εμφάνισης αρεστής ή όχι, μου θύμισε άμεσα τον άπιαστο και λατρεμένο Momentous. Αν μάλιστα γίνω κι εγώ απόλυτα ειλικρινής θα πω πως, τέτοιοι επισκευάσιμοι όπως του GUS που έφερα ως οπτικό παράδειγμα, δεν συγκρίνονται επίσης με κανέναν. Για τα υπόλοιπα, εγώ θα έλεγα επάνω σε αυτά πως:[/justify]

[justify]Το ss επιστόμιο, λειτουργεί άψογα, και το έχω 1η επιλογή στον Κάβειρο (είναι από τις διαστάσεις και υλικά που αγαπώ). / Ως επισκευάσιμος, είναι όμορφος, είναι λειτουργικός, είναι γευστικός (ή όπως αρέσει στον Ribot ν’ ακούει, γευσάτος). / Έχει αεράτο προσανατολισμό με εξαιρετική γεύση, χτύπημα, ντουμάνι / αποδίδει πολύ καλά και σε σφικτές επιλογές, όμως σε καμία περίπτωση δεν είμαι τύπος ατμιστή που θα προμηθευτεί mtl πρόσθετα, ξεκάθαρα επιλέγω τον αεράτο χαρακτήρα του. / τώρα, τροφοδοσία. Χεχε, με μία κουβέντα του Joe: ιεροσυλία να συγκριθεί με οποιονδήποτε άλλο, (όταν τον βρείτε πείτε και σε μένα / ας μου επιτρέψει ο φίλος 30SY, καμία σχέση ακόμα κι ο Cloud). / Τέλος, γυαλισμένος ή ματ; και τα 2. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #298 στις: Ιουνίου 10, 2017, 19:15 »
(ή όπως ΔΕΝ αρέσει στον Ribot ν’ ακούει, γευσάτος).  
:)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #299 στις: Ιουνίου 10, 2017, 19:19 »
χαχα ήθελα να δω πόσο θ' αντέξεις για να μην με βρίσεις... 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 14 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3149 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios