vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, treloneritis, kostas...

Twitter

Κάβειρος by GreekVapes

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 30, 2017, 20:24 »
Πλύσιμο χθες με corega. Στέγνωμα.
Μέσα στο center post ηθελε λίγο καλό καθάρισμα.
Στήσιμο με 27ga 2,5 πυρήνα 0.8Ω περίπου, ανοικτές σπείρες.
Το σύρμα κι ας το έφερα βόλτα γύρω από τις βίδες έπιασε καλά.
Βαμβακερά, πότισμα, πρώτη τζούρα. Σφαλιάρα Χτύπημα από τα λίγα.

Κάτι έκανα λάθος σκέφτηκα. Ας τον αφήσω.

Σήμερα ήταν μία χαρα.
Απαλός ατμός, υγρός χωρίς να σου έρχεται τπτ στο στόμα, ούτε σταγονίδια, ούτε από κάτω από το driptip με το ρουφηγμα.

Αυτό που μαζεύει κάτω από το driptip (ελάχιστο, όχι σαν τον phenomenon η τον doggy) εξαφανίζεται, το αφήνεις και βλέπεις να πάει προς την καμπανα. Όχι όπως στον doggy που κάθεται εκεί.

Γεύση καλή, πιο πανω απο του doggy για εμένα, πιο κάτω από τον Φαινόμενο με το tiny.

Το center post έγραψα πριν ότι θέλει σφίξιμο... Το έσφιξα ξανά γιατί όταν πήγα να το βγαλω λασκαρε.

Γέμισμα άνετο, το καπάκι ανοίγει χωρίς να παρασέρνει την καμπανα (όπως ο Τηλέμαχος v2  μερικές φορές)

Φινίρισμα μετάλλων: Καλό αλλά όχι τέλειο, όπως σκουπιζα την καμπανα απέκτησα μία "γραμμουλα" στο δάκτυλο. Στην μία τρύπα του αέρα είχε γρανάζια, δεν είχε ανοίξει τέρμα για να φύγουν. Το ένα βιδακι σαν να έπαιζε λίγο αλλά σφίγγει κανονικά.

Διαρροές δεν κι ας έμεινε κάνα 11ωρο ανοικτός ξαπλα.

Τροφοδοσία πάρα πολύ καλή

Τελικό προσωπικο συμπέρασμα (για την ώρα):  αξιόλογος ατμοποιητης από την αρχή. Σίγουρα θα τον χρησιμοποιήσω περισσότερο απ τον armed που πρέπει να τον "ψάξω" περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος D.R.A.M.

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 07, 2017, 19:35 »
Παιδιά 18/05 θα γίνει παρουσίαση του ατμοποιητη στη Θεσσαλονίκη σε κεντρικο κατάστημα την οδο Μητροπόλεως 117 (royal star). Ειναι η πρωτη απο μια σειρά παρουσιασεων. Θα υπαρχουν ατμοποιητες για να δοκιμαστουν. Και βεβαια κληρωσεις και δωρα. Ολοι οσοι δεν τον εχουν δοκιμασει και θελουν να τον δοκιμασουν ωστε να εχουν αποψη μπορουν να παραβρεθουν στην εκδήλωση. 

Αποσυνδεδεμένος pepegio

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 08, 2017, 11:05 »
Γνωρίζουμε πότε θα είναι διαθέσιμο το mtl pin και σε τι διαστάσεις?

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #123 στις: Μαΐου 08, 2017, 15:25 »
εφυγε παραγγελεια και απο μενα για ενα καβειρο.θα επανελθω λοιπον με εντυπωσεις σε λιγες μερες

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #124 στις: Μαΐου 08, 2017, 15:28 »
Μπράβο Κώστα δεν άντεξες, άντε να μάθουμε τι παίζει με αυτόν τον άτμο και μετά θα σου ζητήσω να κάνεις μια καλή κατάταξη :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #125 στις: Μαΐου 08, 2017, 15:29 »
ειμαι εγκρατης οσο εσυ βασιλακη. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #126 στις: Μαΐου 08, 2017, 15:32 »
Παρέλαβα και εγώ σήμερα από αγγελία εδώ στο forum. Επειδή είμαι ξετρελλαμένος με τον Calix v3 μια χαρά μου έκατσε και ο κλώνος εεε συγνώμη ο Kaviros :)) Ειλικρινά αν δεν χρησιμοποιούν το ίδιο μηχανουργείο τότε υπάρχει συνεργασία μεταξύ των 2 κατασκευαστών. :)) Οι ομοιότητες είναι οφθαλομοφανέστατες ιδίως στη βάση και στο δαχτυλίδι του αέρα. Στο επόμενο στήσιμο θα δοκιμάσω να βάλω τα μέρη του ενός στον άλλο. Κατα τ αλλα η γνωστή γεύση Calix/Apollo υπάρχει και εδώ ψιλοενισχυμένη λόγω κοντύτερης καμπάνας, φινίρισμα ενα κλικ καλύτερο από Calix. Στήσιμο πανευκολο και φυσικά διαρροές ανύπαρκτες όπως ήταν αλλωστε αναμενόμενο. Τζούρα η γνωστή και από Calix v3. Μια χαρά ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #127 στις: Μαΐου 09, 2017, 22:54 »
[justify]Ταπεινή μου γνώμη, και συμπάθαμε pugsang. Καμία σχέση Apollo με Calix, αυτό είναι το ένα για μένα. Το δεύτερο. Ο Κάβειρος, δείχνει το δρόμο προς τη γεύση στον Calix, ω ναι, για μένα πάντα. Tο τρίτο, αν δώσουμε και το αεράκι που θέλει ο Κάβειρος, ε, πας για δείπνο με την πρώτη ξανθιά που θα συναντήσεις. [κι ένα τέταρτο, (κατασκοπικόν, θου, Κύριε), έτυχε να διαβάσω σε άλλο νήμα / ιεροσυλία να μπει στην κουβέντα κι ο GTIII]. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #128 στις: Μαΐου 09, 2017, 23:04 »
Συμφωνω για τον gt3 απολυτα...τι σχέση έχουν οι απ'αυτές με τις βούρτσες😎
Δεν ξέρω με ποιους ατμοποιητες μπορεί να συγκριθεί εύκολα. Πιστεύω με ελάχιστους.
Τώρα για τα υπόλοιπα θα εχω πιστεύω ταυτόχρονα για κάποιο διάστημα kaviro vs Calix οπότε και την δική μου ταπεινή άποψη θα σας την πω...αν και εφόσον ενδιαφέρει κάποιους.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #129 στις: Μαΐου 09, 2017, 23:07 »
Μην παρεξηγηθώ, δεν το θέλω. Και ο Calix δεν είναι τυχαίος. Απλά είναι η δική μου κατάταξη. 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #130 στις: Μαΐου 09, 2017, 23:08 »
Ένας Taifun συγκρίνεται μόνο με έναν άλλον Taifun

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #131 στις: Μαΐου 09, 2017, 23:11 »
Κώστα, ειλικρινά, αυτό που λες, είναι ίσως το πιο σωστό (τουλάχιστον για το δικό μου μυαλό).

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #132 στις: Μαΐου 09, 2017, 23:13 »
Είναι ειδικές περιπτώσεις πραγματικά οι ταιφουνηδες.τεσπα.για να μην ξεφύγουμε θα σας πω εντυπώσεις καιγω το σ.κ μάλλον για τον καβειρο

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #133 στις: Μαΐου 10, 2017, 09:09 »

Στο θέμα του GTIII δεν βλέπω καμμία απολύτως ιεροσυλία. Και ο Καβειρος και ο Καλιξ είναι κλάσεις ανώτεροι ατμοποιητές από τον GTIII. Τι μου προσφέρει? Ενα μεγάλο ντεκ που εκτιμάται φυσικά από κάτι κουρασμένα παλληκάρια σαν και του λόγου μου αλλά μέχρι εκεί. Σε καθημερινές συνθήκες συμβίωσης, όπως πουλιέται απαιτεί συμβιβασμούς. Οπως εχει πει και ο φίλος Mimis σε άλλο τοπικ. Με 7 πόντους που είναι το ύψος του, κάποιοι τεκνοποιούν, δεν ατμίζουν. Περιμένω επίσης από εναν ατμοποιητή των 140 Ευρω να είναι απροβλημάτιστος και όχι να ψάχνουμε να δούμε γιατι δακρύζει απο το AFC, συζήτηση που δεν έχει γίνει ούτε στο τοπικ του Καλιξ ούτε στου Καβειρου αλλά ούτε και άλλου ΕΛΛΗΝΑ κατασκευαστή. Αντιθέτως και στα 2 Γερμανικά μεγαθήρια είχαμε συζητησεις του τυπου, βάλε μπόλικο βαμβάκι, βάλε τεφλόν, βάλε λάδι και έλα βράδυ και άλλα όμορφα. Αρα ιεροσυλία είναι να συγκρίνουμε τους ελληνικούς με τον Ταιφουν, όχι αυτόν μαζί τους.
Αυτά από μενα. Προφανώς η γευση είναι καθαρά υποκειμενική άρα η συζήτηση μας πολύ εύκολα μπορεί να καταστεί ατέρμονη. Απλά έτσι τα κατθέτω για να έχει κάτι να ασχολείται ο ιστορικός του μέλλοντος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2017, 15:38 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #134 στις: Μαΐου 10, 2017, 10:05 »
μπορεί να μην έχω κανέναν από τους δυο στην διάθεση μου αλλα αν κατάλαβα καλά ο κάβειρος το μονο πράγμα που έχει αλλάξει είναι αυτά τα δυο που δείχνω στην φωτογραφία




@pugsang
αν μπορείς άλλαξε μονο αυτά τα δυο κομμάτια και άσε όλο τον υπόλοιπο κάλυξ όπως είναι να δούμε έχεις έναν kaviro η κάνω λάθος

όσο για την πιο κοντή καμπάνα που ανέφερε ο joe pugsang
είναι και αυτή 100% αντιγραφή του κάλυξ (τουλάχιστον στο ύψος)



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364