vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, bloodlessz, manoslykos, Parolos

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #435 στις: Μαΐου 28, 2017, 01:11 »
Αυτό δεν είναι λογικό!
Τι υγρά κάνεις και από που αγοράζεις τις αντιστάσεις?

Αποσυνδεδεμένος DjPreDaToR

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #436 στις: Μαΐου 28, 2017, 01:19 »
Πως ειναι δυνατον να σε κρατανε το πολυ 1,5 μερα ενω η δικια μου εχει κρατησει με 100ml και συνεχιζει??Η κατι κανω εγω λαθος η εσυ ετυχε να παρεις σκαρτη παρτιδα αντιστασεων??Τι να πω...Και η δικια μου μου φαινεται υπερβολικο να κραταει τοοσο πολυ αλλα και η δικια σου τοοοοσο λιγο...Για ριξτε τα φωτα σας εσεις οι εμπειροι γιατι θα τρελλαθω..Παντως ο ατομοποιητης χωρις να εχω δοκιμασει αλλους,με καλυπτει αρκετα σαν χρονιος καπνιστης στριφτου τσιγαρου και του βγαζω το καπελο!

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #437 στις: Μαΐου 28, 2017, 09:11 »
Αυτό δεν είναι λογικό!
Τι υγρά κάνεις και από που αγοράζεις τις αντιστάσεις?
Το ξέρω οτι δεν έιναι λογικό . Οι αντιστάσεις είναι σίγουρα της aspire γιατί έχουν ελεγθεί με τον κωδικό τους και είναι αυθεντικές
και τα υγρα όπως έγραψα πριν ειναι 50/50 . Και σκέτη VG να ήταν τα υγρά, πάλι δεν δικαιολογείται το οτι δεν έχουν κρατήσει πάνω απο 1,5 μερα.
Νέος δεν είμαι στο άτμισμα (απο Απρίλιο του 2011 !!) και τέτοιο χάλι με αντιστάσεις δεν έχω ξαναδεί!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #438 στις: Μαΐου 28, 2017, 11:21 »
Τι να σου πώ τέτοια κατάσταση δεν έχω ακούσει ξανά φυσικά και σε μένα έχει τύχει 1-2 στην παρτίδα των 5 να έχουν πρόβλημα αλλά όχι και έτσι. Επίσης φυσικά παίζει και ρόλο το υγρό και η μάκα που βγάζει, αλλά η περίπτωσή σου είναι πράγματι ξεχωριστή. Δοκίμασε και κανένα καθαρό υγρό να ηδείς τι παίζεται.

Αποσυνδεδεμένος kenpachirukia

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #439 στις: Μαΐου 28, 2017, 15:47 »
@greekn1c
Μιας και κάνουμε πάνω κάτω τις ίδιες ποσότητες υγρού, (περίπου 4 με 5 γεμίσματα την ημέρα άρα κοντά στα 8 με 10ml υγρού πες χονδρικά),
εντάξει ίσως πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα; Βέβαια λιγάκι δύσκολο να είναι και οι 10 αντιστάσεις σκάρτες.

Κανονικά  οι 1,8 Ohm με υγρά 70VG 30PG κρατάνε πάνω απο 10 μέρες. Για καθαρά θέμα ψυχολογίας αλλάζω αντίσταση μία φορά την εβδομάδα.

Ενημερωτικά έχω δοκιμάσει υγρά έτοιμα και DIY σε κλώνους όπως:  
lemon pastry, Lemon meringue pie, Vamp Vape, Snap Pear, Mother's Milk, Mother's Unicorn Milk,  
υγρά με μπόλικα cream combos (bavarian, sweet, vanilla σε διάφορες αναλογίες στο ίδιο υγρό συνδυαστικά)
Άλλες φορές πιο βαριά σε αρώματα, άλλες φορές με διαφορετικές βάσεις (atmoslab, pink mule, TJuice βάσεις), και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Πέρα απο μερικές περιπτώσεις όπου έμενε η μυρωδιά του προηγούμενου υγρού και δεν έλεγε να φύγει με τίποτα (πχ seven seas pear ή σένα αποτυχημένο πείραμα με λάθος ποσότητα sicily lemon, chocolate croissant και glazed donut),
οι αντιστάσεις δούλευουν κανονικά.
Στις 10 αντιστάσεις πάνω κάτω που έχω δοκιμάσει, (μία πεντάδα απο το ίδιο μαγαζί, οι υπόλοιπες από διάφορα συν τη μία που είχε μέσα την εργοστασιακή),
μονάχα μία έτυχε να παραδώσει πνεύμα και μάλιστα επειδή έγραφε o pico "low atomiser". Πλησίαζε την 7η μέρα χρήσης όμως και δε το έψαξα καν, απλά την πέταξα.

Το να κρατάει η αντίσταση σου 12 ώρες χρήσης είναι πέρα για πέρα μη ρεαλιστικό. (δεν αμφιβάλω για τα λεγόμενα σου δλδ, απλά προσπαθώ να βρω τι συμβαίνει μήπως βγάλουμε άκρη).
Δε ξέρω αν βοηθάει να αναφέρω για προετοιμασία (priming) της αντίστασης με λίγο υγρό να ποτίσει, ή πχ να μη κάνεις dry burning σε οργανικό βαμβάκι κτλ, νομίζω ότι τα ξέρεις καλύτερα απο εμένα, αφού ατμίζεις απο το 2011.

Νομίζω πως μία καλή λύση θα ήταν να αγοράσεις μία αντιστασούλα (κατα προτίμηση από άλλο μαγαζί) και να την ελέγξεις, πριν παρατήσεις τον Ναυτίλο.

Πάντως αν έχεις νέα ενημέρωσε. καλή τύχη!  :)

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #440 στις: Μαΐου 28, 2017, 20:34 »
πολύ καλός τσιγαρίσιος...
αλλά αυτή η αηδία κάθε φορά που γεμίζεις το τανκάκι δεν παλεύεται. Βαρέθηκα με τις πλημμύρες και να φτύνω υγρά κάθε φορά. ¨οτι και αν έχω δοκιμάσει το μόνο που γίνεται είναι απλά να μειωθεί το αποτέλεσμα αλλά πάντα παραμένει εκεί.
Μάλλον θα πάει στο ντουλάπι για τα καλά

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #441 στις: Μαΐου 28, 2017, 20:45 »
@kenpachirukia
Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να γράψεις για το "κουφό" μου θέμα.
Έχω κάνει τα πάντα και με προσοχή μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος αλλά φώς δεν είδα.
Έχω διαβάσει και ξένα φόρουμ και έχει συμβεί και σε άλλους στο εξωτερικό και πιο παλιά.
Αντιστάσεις έχω αγοράσει απο 3 διαφορετικά μαγαζιά και οι τελευταίες είναι αυθεντικές.
Αυτήν την στιγμή έχω 9 καμμένες αντιστάσεις σε ούτε 14 μέρες ! Δηλαδή σαν να έχω αγοράσει
2 ατμοποιητές.
Αν δεν δώ καθόλου φώς με τις τελευταίες που έχω θα τον στείλω ..!
Κρίμα όπως λές γιατί τον απολαμβάνω και κατάφερα να κόψω και την νικοτίνη με αυτόν αλλά
γίνεται πανάκριβο χόμπυ και δεν αξίζει.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #442 στις: Μαΐου 28, 2017, 20:49 »
Αλλαξε ατμο  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #443 στις: Μαΐου 28, 2017, 20:55 »
Μπας και πειράζει κανένας τα βατ και καίγονται? Το παλικάρι πιο κάτω βγάζει 100 ml με μια αντίσταση και εδώ με 10 ml καμενο?

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #444 στις: Μαΐου 28, 2017, 21:33 »
Δοκιμασες να βαλεις καποια απο αυτες τις καμμενες αντιστασεις σε αλλον ατμοποιητη να δεις τι αποτελεσμα θα παρεις;
 Επισης ανοιξες καποια απο αυτες να δεις σε τι κατασταση ειναι το συρμα κ το βαμβακι;
 Οντως πολυ κουλο το θεμα σου. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #445 στις: Μαΐου 28, 2017, 21:35 »
Άπαξ καεί η αντίσταση όπου και να τη βάλει καμένο θα δώσει.. :)

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #446 στις: Μαΐου 28, 2017, 21:53 »
Δοκιμασες να βαλεις καποια απο αυτες τις καμμενες αντιστασεις σε αλλον ατμοποιητη να δεις τι αποτελεσμα θα παρεις;
 Επισης ανοιξες καποια απο αυτες να δεις σε τι κατασταση ειναι το συρμα κ το βαμβακι;
 Οντως πολυ κουλο το θεμα σου.
Η καμμένη δεν δουλεύει πουθενά.
Έχω ανοίξει αντίσταση και δεν έχει μάκα απλά ειναι κομμένο το σύρμα.
Άγνωσται αι βουλαί των BVC. :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #447 στις: Μαΐου 28, 2017, 21:53 »
[justify]Απ’ την πρώτη μέρα τον έχω τιμωρία σε σκοτεινό ντουλάπι, για έλεγχο αυτοσυντήρησης του αφεντικού του και ικανής αντιμετώπισης μεταφυσικών φαινομένων. Ταπεινή μου γνώμη πως, όταν έχω εξαντλήσει όλες μου τις ικανότητες, τότε προχωράω μπροστά. Μακάρι να ήταν αυτά τα προβλήματα. / (δια πάσαν υγρασία υπάρχει λύση βλ. εικόνα).  ;D[/justify]


Αποσυνδεδεμένος DjPreDaToR

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #448 στις: Μαΐου 28, 2017, 23:08 »
Δοκιμασες να χρησιμοποιησεις τον Ναυτιλο 2 σε αλλο mod??Μηπως φταει το mod σου...ξεεερω γω??Δεν γιεται ο δικος μ να βγαζει οπως ειπα 100ml (και συνεχιζει) και ο δικος σου ουτε 20...Εκτος και αν ο ατμοποιητης εχει προβλημα...Εχει και ενα χρονο εγγυηση..Ισως να τον αλλαζες??

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #449 στις: Μαΐου 28, 2017, 23:33 »
μια εβδομάδα τωρα με ναυτιλο 2 ως βασικο ατμοποιητή. δεν εχω δοκιμασει πολλους αλλα μπορω να καταλαβω οτι ειναι απίστευτος. εχει ακριβως την τζουρα που θελω. συνηθως σφιχτή αλλα και λιγο πιο αερατη-σφιχτη οταν το θελω. δεν εχω σταματησει να δοκιμαζω υγρα επανω του.

νομοζω οτι η 1.8 με βολεψε περισσοτερο απο την 0.7. κλαπτον ακομα δεν δοκιμασα. η διάρκεια της αντιστασης πολυ καλη. ωραια γευση και λειτουργία μεχρι ακριβως την στιγμη που θελει αλλαγη.

ολα καλα και ωραια εκτος απο το γέμισμα. πολυ κουραστικό. βγαλε απο το mod, ξεβιδωσε καμπανα, σκούπισε καλα με χαρτι  και γεμισε κλεισε με την γνωστη ιεροτελεστία, ξανα βαλε στο mod. ισως να συνήθισα με τους αλλους τους εύκολους αλλα παραμενει διαδικασια.

διαρροές υγρα και γουργουρισματα δεν εχω περα απο τις 2-3 πρωτες τζουρες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix