vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, Jorge

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #360 στις: Μαΐου 04, 2017, 19:44 »
με την 1.8 προς το παρον οχι αλλα ειναι πολυ σφιχτη η τζουρα σαν να μπουκωνει.θα συνεχισω την δοκιμη και θα επανελθω

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #361 στις: Μαΐου 04, 2017, 22:56 »


Διαγραφή άμεσης παράθεσης

Εννοεις οτι οσο ατμιζεις τοσο περισσοτερο νοιωθεις να σφιγγει η τζουρα ;
Κανε μια δοκιμη να τιναξεις το  ατμο προς τα κατω μερικες φορες αποτομα οπως το θερμομετρο και ξανα δοκιμασε.....
Μου επιασε καποιες αντιστοιχες φορες με την 1.8 οποτε θελω να δω αν ηταν και θεμα τυχης...
Παντως αυτο να σφιγγει η τζουρα μερικες φορες δεν το καταλαβαινω γιατι μπορει να συμβαινει...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2017, 23:35 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #362 στις: Μαΐου 04, 2017, 23:20 »
Κάποιο λάκκο έχει η φάβα, ψάξου λίγο παραπάνω γιατί μάλλον είναι λίγο δύσκολο να ήταν όλες ελαττωματικές. Μέχρι τώρα φυσικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τις 1,8. Σφίγγεις καλά τις αντιστάσεις? Άσε λίγο τον ατμο στην άκρη πριν ξεκινήσεις να ατμίζεις ειδικά μετά από γέμισμα.

EDIΤ : Πες μας τις ενέργειες που κάνεις πριν ατμίσεις και πές μας τα Watt που ατμίζεις.
Σε provari ατμιζω δεν εχει ενδειξη watt. Σφιγγω αντιστασεις καλα, αφηνω να ποτισουν και μετα ατμιζω ,οτι εκανα παντα σε οτι ατμοποιητη εχει περασει απο τα χερια μου.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #363 στις: Μαΐου 05, 2017, 00:35 »
Κατοχος κ γω απο σημερα του ναυτιλου 2.Ειπα να δοκιμασω την 0,7 ενω δεν πλησιαζω τοσο χαμηλες αντιστασεις.Ξεκινησα απο τα 16βατ κ τελικα κατεβηκα στα 13.Γευση μου φανηκε μετρια προφανως λογω κ των πολυ λιγοτερων βατ αλλα ακομα κ στα 16βατ μου φανηκε υπερβολικα ζεστος ο ατμοποιητης.Κατα τα αλλα φοβερη τζουρα,επαιξα απο μιαμιση μεχρι 3 τρυπες.Εχω δυο ερωτησεις,το υγρο γεμιζει μεχρι τις ραβδωσεις της αντιστασης?Τελειωσε σχεδον σε μια ωρα.Το αλλο ερωτημα ειναι ποσο εντονα κουμπωνω το κουστουμι?Εγω το εσφιξα αρκετα γιατι οταν ηταν αδειος κ τον περιεργαζομουν μου φανηκε οτι βγαινει αρκετα ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #364 στις: Μαΐου 05, 2017, 00:52 »
Στα 16W είναι το μινιμουμ καλής λειτουργίας της 0,7Ω-είναι διπλή παράλληλη αντίσταση,σε λιγότερα θα παρουσιάσει κάποια στιγμή υπερτροφοδοσία.Ο χώρος ατμοποίησης είναι μικρός οπότε σε αυτά τα watt χρειάζεται και περισσότερος αέρας απο την ρύθμιση για να δροσίσει το ατμό.Γέμισμα μέχρι την αρχή του σπειρώματος-προς τα πάνω και σφίξιμο οχι υπερβολικό.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #365 στις: Μαΐου 05, 2017, 22:10 »
Σε provari ατμιζω δεν εχει ενδειξη watt. Σφιγγω αντιστασεις καλα, αφηνω να ποτισουν και μετα ατμιζω ,οτι εκανα παντα σε οτι ατμοποιητη εχει περασει απο τα χερια μου.
Αν δεν έχεις ξαναχρησημοποιήσει 1.8 έιναι σφιχτή η τζούρα από τη μάνα του, και δοκίμασε την 1.6. 

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #366 στις: Μαΐου 07, 2017, 11:15 »
Μα δεν εχω προβλημα με την τζουρα του !! Οι αντιστασεις ανεβαζουν ohm και μεσα σε 1-1,5 μερα σταματανε να δουλευουν.

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #367 στις: Μαΐου 07, 2017, 11:18 »
Ενδεικτικο κακης παρτιδας. Ψωνισε απο αλλο μαγαζι :(

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2017, 11:20 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #368 στις: Μαΐου 07, 2017, 11:18 »
Ναι συγνώμη άλλο ήθελα να κάνω παράθεση, όχι το δικό σου.

Αποσυνδεδεμένος metalergr

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
    • mobilescoupons
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #369 στις: Μαΐου 08, 2017, 13:19 »
Ευτυχής κάτοχος του νέου ναυτίλου εδώ κα μια εβδομάδα. Πολύ γεμάτη τζούρα με ωραία γεύση με την 1.8. Την 0.7 δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη. Το πρόβλημα μου είναι ότι καταναλώνει το υγρό πολύ πιο γρήγορα από τον μίνι ναυτίλο με τις ίδιες ρυθμίσεις. ( Ατμιζω στα 9w).

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #370 στις: Μαΐου 08, 2017, 13:35 »
Οι μόνες ομοιότητες με τον mini είναι οι αντιστάσεις.

5 μέρες τον δουλεύει η γυναίκα μου και τολμώ να πω ότι είναι ερωτεύσιμος και κλάσης ανώτερος ατοποιητής από τον cubis pro.
H 0,7 παίζει άριστα στα 17 watt.  

To φινίρισμα εξαιρετικό.
Φοβερή στεγανοποιήση μεταξύ γυαλιού και ορινγκς
Γέμισμα με σφραγισμένα μάτια.

Υποδειγματικός.  
Επιστρέφω στο αρχικό ποστ του φίλου Joe τώρα.

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #371 στις: Μαΐου 10, 2017, 12:27 »
Είμαι απολύτως ευχαριστημένος και υπέρμαχος του συγκεκριμένου ατμο. Η τελευταία εμπειρία μου έχει ώς εξής:
Η αντίσταση τερμάτισε, μου έβγαζε μια ελαφρια πικρίλα και πάω για αλλαγή. Ξεβιδώνω αντίσταση, πλένω, βιδώνω
σφιχτά, γεμίζω και αφήνω να διαποτιστεί το βαμβάκι. Επανέρχομαι να ατμίσω μετά απο μισή ώρα και βλέπω πλημμύρα.
Καθαρίζω πρόχειρα και συνεχίζω το ατμισμα. Μπουρμπουλίθρες, γουργουριτά και τέλος υγρό στο στόμα.
Ξανά απο την αρχή.  Ξεβιδώνω αντίσταση, πλένω, ελέγχω oring, βιδώνω σφιχτά, γεμίζω και δουλεύει για κανένα 15'.
Μετά τα ίδια. Αλλάζω αντίσταση και ξαναβρίσκω το παλιό καλό Ναφτίλο.
Συμπέρασμα: Πρίν εγκαταλείψετε το συγκεκριμένο ατμο λόγω διαρροής κάντε το πιο απλό. Αλλάξτε την αντίσταση.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #372 στις: Μαΐου 10, 2017, 20:22 »
[justify]@savo, καλησπέρα. Δεν ξέρω αν το έχεις πάθει κι εσύ, (Σύνδρομο Ναυτίλος) μου έχει συμβεί στο παρελθόν, και ήταν τουλάχιστον εντυπωσιακό. Να έχεις π.χ. έναν high end στα χέρια, να έχεις στάξει ένα αγαπημένο υγρό, να έχει φύγει η μέρα ιδανικά. Ε, κάπου εκεί, τυχαία, (π.χ. σε κάποιο δοκιμαστήριο), να έχεις ατμίσει Ναυτίλο. Και να μένεις παγωτό λιωμένο... ;D  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #373 στις: Μαΐου 10, 2017, 21:45 »
Ναι το Έχω πάθει φυσικά αλλά εδώ με αυτόν τον μπαγάσα  συμβαίνει κάτι εξωπραγματικό.
6 μέρες , 6 δύσκολοι καπνιστές και αγύριστα κεφάλια, υποκλιθηκαν στο μεγαλείο του (με βάση παρακαλώ) και μου ανέθεσαν να προβώ στην αγορά του να το ξεκινήσουν. Απορίας άξιο πως αυτές οι αντιστασουλες και αυτό το μαλάκιο των βυθων, έχει τέτοια πέραση στο ελληνικό κοινό και δη των γυναικών!
Έκανε ατμίστρια την γυναίκα μου και respect.  Ένα μίση χρόνο τι υγρά και τι ατμοποιητες πέρασαν από μπροστά της, και με όλους και όλα μόνο που δεν μου τα έφερνε στο κεφάλι.
Δεν ξέρω πιο είναι το μάθημα εδώ, αλλά ίσως πρέπει να αλλάξουμε τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τους καπνιστές που θέλουν να εισέλθουν στον ατμό. Στα απλά πράγματα πολλές φορές κρύβονται σημαντικά μυστικά.

Τα βράδια τον κλέβω στο σπίτι και τραβάω τζούρες μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας. Τίμιο εργαλείο που κάνει πολύ σωστά και απροβλημάτιστα την δουλειά που του ανατέθηκε.

Κάθε  θέση εισαγωγής αέρα παίζει με τον δικό της χαρακτήρα! 

εστάλη

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #374 στις: Μαΐου 10, 2017, 21:56 »
[justify]@savo, ασφαλώς και συμφωνώ που συμφωνούμε, για κάτι τόσο απλό και τίμιο, και που μιλάμε έτσι ακριβώς, απλά και τίμια. Το ζω κι εγώ αρκετά συχνά με την περίπτωσή του. Τον κοιτάς δεξιά, τον κοιτάς αριστερά, τον φέρνεις τούμπα, βλέπεις την παλιά πλέον αντίσταση, τον όμορφο σχεδιασμό του, κ.ο.κ. Τραβάς τζούρα και ξανά μανά. / πιστεύω πως οι επιλογές στο άτμισμα είναι υπέροχες και ιδιαίτερες, πάντα. Μπορείς να επιλέξεις είτε νωρίς είτε μετά από μία χ διαδρομή, πότε σταματάς την αναζήτηση, πότε μένεις σε κατηγορία, πότε κερδίζεις και πότε χάνεις, πότε απολαμβάνεις ένα χόμπι και πότε περιορίζεις κάθε σου αγορά. Χίλια δύο. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro