vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

433 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, camber, panoskapa, Jorge

Twitter

Melo by eleaf

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #675 στις: Μαΐου 07, 2017, 21:44 »
για κεραμικές αναμένω για παραλαβή τις μικρές EUC της vaporesso (μαζί με το sleave για να φορεθεί στον melo 3).

Αποσυνδεδεμένος jimskeet2002

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #676 στις: Μαΐου 09, 2017, 15:48 »
Δουλευω το melo 3 mini με pico στα 50w με τις EC 0.3 αντιστασεις κ ειμαι ευχαριστημενος αρκετα. Σκεφτομαι να δοκιμασω την ECL 0.3 που ειναι με ss316 συρμα για να το δουλεψω σε TC κ επισης εχει κ μεγαλυτερες τρυπες τροφοδοσιας. Βλεπω ομως προτεινομενα Watt 60-80. 
Εχει καποιος εμπειρια νε τη συγεκριμενη αντισταση? Διαφορες σε σχεση με την EC 0.3?

Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #677 στις: Μαΐου 10, 2017, 07:50 »
Να πάρω κι εγώ αυτές λες;

Στάλθηκε από το M2 Note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dimos78

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #678 στις: Μαΐου 12, 2017, 12:46 »
Καλημέρα στην παρέα. .......... Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο είναι ο ζεστός για τα γούστα μου ατμός, που με κούρασε. ........
Όντως κι εμένα με ενόχλησε η ζέστη με "ξέρανε"

Αποσυνδεδεμένος ManKal

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #679 στις: Μαΐου 16, 2017, 00:48 »
Αγόρασα πριν μια εβδομάδα τον melo 3 και διαπιστώνω ότι είναι χειρότερος σε γεύση (και με την 0,3 και με τη 0,5) από τον vaporesso estoc tank που ήταν ο πρώτος μου atmo. Πλέον τον έχω στην άκρη για καβάτζα. Διαρροές, επειδή διάβασα παραπάνω, ευτυχώς δεν είχα. Περιμένω τις κεραμικές vaporesso για να του δώσω άλλη μία ευκαιρία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #680 στις: Μαΐου 17, 2017, 22:27 »
την 0,75 τι στο κορακα πρεπει να την κανεις για να μην  βγαλει καμενο χαλασα δυο στο καπακι και δεν την εβαλα πανω απο 14  :wall: :wall:

για τον μπιπ καβαλα ειναι
Πήρα κι εγώ πρώτη φορά την 0.75 σήμερα και μου έρχεται κιόλας καμένο.. Απογοήτευση.. Στα 15 βατ το πήγα μέγιστο.

Στάλθηκε από το M2 Note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #681 στις: Μαΐου 18, 2017, 01:21 »
Με την 0.75 της Eleaf ένα περίεργο πράγμα, είχα πάρει δύο (από διαφορετικά μαγαζιά κιόλας) και σχεδόν αμέσως πήρα καμένο, μάλιστα όταν πάταγα το κουμπί ακουγόταν ένας ήχος σαν να μην είχε τροφοδοτηθεί σωστά το υγρό. Εννοείται ότι είχα κάνει prime (ειδικά την δεύτερη την είχα προσέξει πάρα πολύ) αλλά δεν βοήθησε σε κάτι.

Επειδή είχα ξεμείνει από αντιστάσεις, είχα πάει εκτάκτως σε ένα μαγαζί που είναι κοντά στο σπίτι μου το οποίο δεν είχε triton 1.8 και αναγκαστικά να πάρω την ECML 0.75 για άλλη μια φορά.

Για έναν περίεργο λόγο λειτούργησε για σχεδόν 30ml απρόσκοπτα, ούτε ίχνος καμένου και σε κάποια φάση την δοκίμαζα και στα 22 watt και με απανωτές τζούρες και δεν πήρα καθόλου καμένο. 

Πρόκειται για μία αντίσταση που είναι για πολύ άνετη τσιγαρίσια, σφιχτή πνευμονική, άλλωστε η καμπάνα του melo III mini είναι για πνευμονικές τζούρες οπότε για εμένα ταιριάζει περισσότερο από ότι η triton 1.8. (εφόσον λειτουργήσει σωστά :tongue_smilie:)

Ίσως να υπήρξε μία αρκετά μεγάλη παρτίδα ελαττωματικών διότι στην τρίτη που πήρα όπως είπα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, ήταν κιόλας με υγρό 70VG/30PG σε αντίθεση με τις δύο πρώτες που κάηκαν αμέσως που ήταν με 50/50. 

Αποσυνδεδεμένος xristos1

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #682 στις: Μαΐου 18, 2017, 18:14 »
δωστε κανενα λινκ με τις αντιστασεις vaporesso μη φορεσουμε λαθος στον μελο οσοι τις εχετε ηδη επανω παντως με τις 0.75 πικρα διαροες πολλες

Αποσυνδεδεμένος emblem

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #683 στις: Μαΐου 18, 2017, 18:29 »
Καλησπέρα παιδιά! Παρέλαβα χθές το σετάκι iStick Pico 75W+2ml Melo III, και δηλώνω κατενθουσιασμένος για την αγορά.
Συνήθισα κατ'ευθείαν τις πνευμονικές και δεν μπορώ να γυρίσω πίσω στις σφιχτές τζούρες ( είχα έναν Delta 16 με 1.6οhm αντιστάσεις).
 
 Έφτιαξα υγρό με αναλογία 50/50 και 3άρα νικοτίνη. Την επόμενη θα φτιάξω μηδενικές βάσεις με μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε VG (60/40 για αρχή). Μιας και κόλλησα με τις πνευμονικές τζούρες, αν χρησιμοποιήσω αντιστάσεις με χαμηλότερα ohm (τώρα χρησιμοποιώ την 0.5) θα έχω καλύτερη απόδοση, ή να αρχίσω να ψάχνω καινούργιο ατμοποιητή ( έχω τσεκάρει Vaporesso Estok Tank και Aspire Atlantis);
 
 Με συγχωρείτε για την φλυαρία και τον υπέρμετρο ενθουσιασμό, απλά απο εκεί που με istick 30w+delta 16 απλά υποκαθιστούσα το τσιγάρο, με αυτό το σετάκι απλά δεν μου κάνει αίσθηση να καπνίσω Κ.Τ.
 
 Ευχαριστώ εκ'των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #684 στις: Μαΐου 18, 2017, 18:56 »
Έχω τον atlantis ένα μήνα και δεν μπωρο να πω ότι είμαι ενθουσιασμενος, παρήγγειλα τον cleito και θα τον έχω αύριο στα χέρια μου, τον δοκίμασα από έναν φίλο και ξετρελάθηκα με 0.4 αντίσταση είναι κάτσε καλά και ντουμανι και γεύση

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #685 στις: Μαΐου 23, 2017, 22:59 »
Μόλις έκανα test vape τον melo III με τις Vaporesso EUC (ceramic 0.5) και μπορώ να πω ότι με άφησαν καταενθουσιασμένο. Καλή γεύση και ατμος από μία τοσοδούλα αντίσταση. Με βλέπω να παρατάω όλες τις άλλες για τις vaporesso (και από άποψη τιμής... στα μισά λεφτά)

-edit-
αν και είναι SS316 δεν κατάφερα να παίξω με TC. Ξαναδοκιμάζω αύριο και θα επανέλθω με νεότερα

για τον συμφορουμίστα που ζήτησε Link ας κοιτάξει ΕΔΩ ούτε 1 ευρουλάκι το κομμάτι πάει
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2017, 23:07 από Aiakos »

Αποσυνδεδεμένος ManKal

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #686 στις: Μαΐου 24, 2017, 01:39 »
Καλησπέρα παιδιά! Παρέλαβα χθές το σετάκι iStick Pico 75W+2ml Melo III, και δηλώνω κατενθουσιασμένος για την αγορά.
Συνήθισα κατ'ευθείαν τις πνευμονικές και δεν μπορώ να γυρίσω πίσω στις σφιχτές τζούρες ( είχα έναν Delta 16 με 1.6οhm αντιστάσεις).

Έφτιαξα υγρό με αναλογία 50/50 και 3άρα νικοτίνη. Την επόμενη θα φτιάξω μηδενικές βάσεις με μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε VG (60/40 για αρχή). Μιας και κόλλησα με τις πνευμονικές τζούρες, αν χρησιμοποιήσω αντιστάσεις με χαμηλότερα ohm (τώρα χρησιμοποιώ την 0.5) θα έχω καλύτερη απόδοση, ή να αρχίσω να ψάχνω καινούργιο ατμοποιητή ( έχω τσεκάρει Vaporesso Estok Tank και Aspire Atlantis);

Με συγχωρείτε για την φλυαρία και τον υπέρμετρο ενθουσιασμό, απλά απο εκεί που με istick 30w+delta 16 απλά υποκαθιστούσα το τσιγάρο, με αυτό το σετάκι απλά δεν μου κάνει αίσθηση να καπνίσω Κ.Τ.

Ευχαριστώ εκ'των προτέρων!
Έχω όπως λέω και πιο πάνω και τον melo και τον estoc tank. Προσωπικά - αν και δεν έχω δοκιμάσει τον melo με τις κεραμικές της vaporesso- απολαμβάνω περισσότερο τον estoc tank. Και σε γεύση και σε ντουμάνι. Άσε που δεν έχει spit back ούτε για δείγμα. Για μένα δοκιμασέ τον


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος xristos1

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #687 στις: Μαΐου 24, 2017, 20:33 »
 Aiakos απο το λινκ που εδωσες εχει και το sleave γιατι δεν το βλεπω αντιθετα εδω το βλεπω


https://www.fasttech.com/products/7178400

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #688 στις: Μαΐου 24, 2017, 20:56 »
Ναι εκείνο δεν έχει το sleave... αλλά αυτό μία φορά το πέρνεις και μετά μόνο τις αντιστάσεις.
μμμμ fasttech εχει απόθεμα? ? ? ? τέλεια... γιατί κανείς άλλος δεν έχει.

Επι τη ευκαιρία...
Δοκίμασα και με TC αλλά να πω την αλήθεια δεν με ενθουσίασε. Βέβαια με τις default τιμές για SS από το mod.
Θα του δώσω μία ακόμα ευκαιρία ακόμα σε καναδυο μέρες.

Αλλά θα πω και πάλι... πάρα πολύ απόδοση από τα πιτσιρδέλια της vaporesso

-update-

μετά από 2 γεμάτες μέρες χρήσης μόνο των vaporesso μπορώ να πω ότι είναι από τις καλύτερες αντιστάσεις που έχω δοκιμάσει στον melo III. 
Ακόμα και με max VG δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα στην τροφοδοσία με υγρό και η γεύση παραμένει στα υψηλότερα επίπεδα. Πάρα πολύ καλή γεύση από την πρώτη τζούρα. Breaking time μηδέν.
Έχω δοκιμάσει αντιστάσεις (όλες τις kanthal από eleaf - σε λίγες μέρες ενημερώνω για ECL και EC-NC), από triton και atlantis, eleaf Ti και καμία δεν έπιασε την γεύση των vaporesso. Μην μιλήσω για την βαμβακίλα από αυτές της aspire που το breaking time αγγίζει ολοκληρο τανκ μέχρι να φύγει η βαμβακογεύση. Όσο για το Ti... ούτε να το αγγίξω ξανά... ακόμα μου έρχεται γεύση από σύρμα όταν το σκέφτομαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2017, 20:51 από Aiakos »

Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #689 στις: Ιουνίου 03, 2017, 22:19 »
Έχω μια ερώτηση.Χρησιμοποιοώ το pico 75w μαζί με τον melo 3 στα 38w με την stock 0.3 αντίσταση.Έχω παρατηρήσει ότι ρουφάει πάρα πολύ το άτιμο και σχεδόν μετάνιωσα την αγορά...Εσείς πόσο καταναλώνετε;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364