vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

429 επισκέπτες, 2 χρήστες
zamploutos, vasim

Twitter

Melo by eleaf

Αποσυνδεδεμένος latsis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #630 στις: Απριλίου 24, 2017, 19:44 »
Εκανα τα βηματα που μου ειπες και μου βγαζει αρχικη τιμη 120.αυτο για να τπ βγαλω πρεπει να το κατεβασω στο ελαχιστο σωστα?

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #631 στις: Απριλίου 24, 2017, 19:52 »
το M1 είναι αυτό που βλέπεις (υποθέτω), πάτα άλλες 3 φορές το fire button για να δεις "Power", και συνέχισε να βρεις την επιλογή που λέει "time: off" .
ελπίζω να το βρεις, γιατί ξεφεύγει η συζήτηση από το νήμα εδώ (melo by eleaf)  βγαίνουμε εκτός θέματος σιγά σιγά :)
σε περίπτωση που δεν ευθύνεται το preheat τελικά, γυρίζω στην πρόταση για πλύσιμο του ατμοποιητή, υπομονή όμως γιατί θα σου μείνει η μυρωδιά για κάποιες ώρες, ίσως και ολόκληρη μέρα.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος latsis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #632 στις: Απριλίου 24, 2017, 20:05 »
Αδερφε σε ευχαριστω παααρα πολυ και με συγχωρειται εαν εβγαλα το θεμα εκτος με την ερωτηση μου.παλι καλα το πλυσιματακι με σχολαστικο καθαρισμο μου προσφερουν μετα απο πολλα νευρα ενα τρελο χαλαρωμα με το bite me.σε ευχαριστω πααααααρα πολυ αδερφε!!!

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #633 στις: Απριλίου 24, 2017, 20:10 »
παρακαλώ, ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα σου.
σαν εναλλακτική σκέφτομαι να αγόραζες 1-2 αντιστάσεις από άλλο κατάστημα, μήπως έτυχε να έχει κακή παρτίδα το κατάστημα από όπου σε εξυπηρέτησαν. (χωρίς να φταίει το κατάστημα).

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος latsis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #634 στις: Απριλίου 24, 2017, 20:17 »
Δεν εχει καμια σχεση με πριν αληθεια!!!!!!!
Στο συγκεκριμενο καταστημα ειναι πολυ εξυπηρετικοι,απλα κακη παρτιδα γιαυτους ενα δεκαρικακι για μενα ομως και αυτο δεν λεει χαχαχχαχα.καθε φορα που θα αλλαζω αντισταση θα αγχωνομαι.παντως το θεμα  αυτη τη στιγμη αν εχω καταλαβει σωστα ειναι ο μελο 3 της eleaf.η δικη μου δεν μπορει να εντυπωσιασει καποιον διοτι ειναι το πρωτο μου καλο αποκτημα.μια φορα ειχα επιχειρησει παλαιοτερα με κατι αλτερ εγκο με ενα σφουγγαρακι που το ποτιζες και εκανες...ουτε 1 εβδομαδα δεν το κρατησα.με αυτο εχω ξετρελαθει.η γυναικα εχει παρει το πικο με eleaf melo 3 mini.δεν το αποχωριζεται.καλη εταιρεια πιστευω!!!

Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #635 στις: Απριλίου 24, 2017, 21:27 »
Επίσης στη αρχή όταν βάζεις την αντίσταση ξεκίνα από χαμηλά τα Watt και ανέβαζε τα λίγο λίγο μέχρι να φτάσεις εκεί που θέλεις. Πχ ξεκίνα από τα 25 και ανέβαινε σε βήματα των 2-4 W μέχρι εκεί που ατμίζεις.

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος latsis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #636 στις: Απριλίου 24, 2017, 22:28 »
Τι να οω εγω παντως ξεκινησα απο τα προβλεπε της καθε αντιστασης και καηκαν δυο στη σειρα περιμενοντας 10 λεπτα και τις ειχα γεμισει και με υγρο πριν τη τοποθετηση

Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #637 στις: Απριλίου 25, 2017, 02:40 »
@latsis Ναι και εγώ είχα κακή εμπειρία με τις ecml 0.75, καμένο μετά από λίγο και στις δύο που δοκίμασα και αγορασμένες από δύο διαφορετικά μαγαζιά και ειδικά την 2η την πρόσεξα πάρα πολύ. Αν συνεχίσεις να έχεις προβλήματα μπορείς να δοκιμάσεις τις Vaporesso CCell 0.9, για τα δικά μου γούστα λειτουργούν τέλεια με φοβερή γεύση και ωραίο τράβηγμα και ούτε ζεσταίνεται πολύ ο ατμοποιητής, τις δουλεύω στα 25watt. Βέβαια έχε υπόψιν σου ότι είναι κεραμικές αν σε προβληματίζει αυτό και εγώ να σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα να βρω μία πιο "συμβατική" αντίσταση.

Μία άλλη εναλλακτική επιλογή είναι να δοκιμάσεις μία aspire triton 1.8 ohm (όχι για triton mini, τον κανονικό triton με τα γαλάζια λαστιχάκια πάνω) αλλά μετά πας για πιο σφιχτές τζούρες και λιγότερη παραγωγή ατμού σε σύγκριση με αυτά που έχεις δοκιμάσει μέχρι τώρα. Αν δεν σε νοιάζει αυτό είναι πολύ άνετες και στον ατμοποιητή και στο ίδιο το mod, δεν θα σου ζεσταίνεται καθόλου και θα έχεις και καλή οικονομία στην μπαταρία καθώς δουλεύουν σε χαμηλά watts.

Μία άλλη επιλογή αν θέλεις οπωσδήποτε αεράτες τζούρες είναι η 0.5 clapton του triton που είναι rated στα 40-45 watt. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά θα ήθελα. Με προβληματίζει ότι απαιτούν πολλά watts για να λειτουργήσουν και μπορεί να ζεσταίνεται πολύ ο melo III mini. Την έχει δοκιμάσει κανένας να μας πει εντυπώσεις;

Αποσυνδεδεμένος latsis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #638 στις: Απριλίου 25, 2017, 07:23 »
Εμενα μου αρεσουν πολυ τα πολλα ντουμανια σκεψου πως το κ.τ το τσαλαπατουσα στη γοπα για να παρω το μεγιστο της καθε τζουρας.δεν μου αρεσει καθολου το να ειναι σφιχτη η τζουρα.τωρα οσον αφορα τους ατμοποιητες,η γυναικα εχει τον μελο 3 μινι,εγω το μελο 3 με ιδιο υγρο τα αρωματα ειναι τελειως διαφορετικα

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #639 στις: Απριλίου 25, 2017, 08:49 »
Γιατί δεν δοκιμάζετε την επισκευάσιμη? 2,5 ευρώ έχει και αν κλείσετε τον αέρα δεν είναι τόσο αεράτη. Δεν είναι ανάγκη να την επισκευάσετε, μπορεί να χρεισιμοποιηθεί σαν απλή αντισταση.

http://www.montecristo-shop.gr/elektroniko_tsigaro/atmopoietes_gia_elektroniko_tsigaro/eleaf/eleaf_ecr_head_episkeuasime


Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #640 στις: Απριλίου 25, 2017, 09:58 »
Για την 0.5 κλαπτον που ρωτησες ειχα δοκιμασει ολες τις αντιστασεις που μπορει να μπουν στον melo 3 και κατεληξα σε αυτην. Η καλυτερη γευση που πηρα για μενα και μου εβγαζαν ευκολα 50 με 60 ml.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #641 στις: Απριλίου 25, 2017, 10:14 »
Δεν είναι ανάγκη να την επισκευάσετε, μπορεί να χρεισιμοποιηθεί σαν απλή αντισταση.
:thumpup:
Ακόμα και εάν δεν “πιάνουν τα χέρια μας” για να φτιάξουμε νέο coil για την ecr, νομίζω είναι εύκολα να αλλάξουμε μερικές φορές βαμβάκι και να βγάλουμε πολλές μέρες παραπάνω από οποιοδήποτε εργοστασιακή αντίσταση. 

Το ότι έχει πολύ ωραίο αποτέλεσμα το βάζω στην άκρη καθώς είναι προσωπική εκτίμηση αλλά γούστα είναι αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #642 στις: Απριλίου 25, 2017, 11:22 »
Για την 0.5 κλαπτον που ρωτησες ειχα δοκιμασει ολες τις αντιστασεις που μπορει να μπουν στον melo 3 και κατεληξα σε αυτην. Η καλυτερη γευση που πηρα για μενα και μου εβγαζαν ευκολα 50 με 60 ml.
Με melo 3 κανονικό ή melo 3 mini είσαι; Επίσης στα πόσα watt την δουλεύεις συνήθως; Ζεσταίνεται πολύ ο ατμοποιητής ή νορμάλ πράγματα;

Γιατί δεν δοκιμάζετε την επισκευάσιμη? 2,5 ευρώ έχει και αν κλείσετε τον αέρα δεν είναι τόσο αεράτη. Δεν είναι ανάγκη να την επισκευάσετε, μπορεί να χρεισιμοποιηθεί σαν απλή αντισταση.

http://www.montecristo-shop.gr/elektroniko_tsigaro/atmopoietes_gia_elektroniko_tsigaro/eleaf/eleaf_ecr_head_episkeuasime
Είναι συμβατή και με τον melo 3 mini; Επίσης για να καταλάβω, έχει το σύρμα και το βαμβάκι εγκατεστημένο ήδη όταν την αγοράζεις ή πρέπει να το φτιάξεις μόνος σου;

Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #643 στις: Απριλίου 25, 2017, 11:31 »
Πάντως για ντουμάνια είναι εξαιρετική και η ss 0,3 της eleaf. Εγώ εκεί είχα καταλήξει στον melo II. Είτε σε power Mode είτε σε tc Mode εμένα αυτή νου είχε κάτσει πολύ καλά. Ωστόσο δουλεύει στα 60-80 W, οπότε αυτό ίσως είναι θέμα για την αυτονομία του Pico.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #644 στις: Απριλίου 25, 2017, 12:16 »
Είναι συμβατή και με τον melo 3 mini; Επίσης για να καταλάβω, έχει το σύρμα και το βαμβάκι εγκατεστημένο ήδη όταν την αγοράζεις ή πρέπει να το φτιάξεις μόνος σου;
Ναι.
Είναι έτοιμη στημένη κι έχει στη συσκευασία της σύρμα και βαμβάκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364