vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

495 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

Twitter

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #300 στις: Μαρτίου 22, 2016, 17:04 »
Σε μια επίσκεψη μου στο foggy σήμερα στο Ν. Ηράκλειο, δοκίμασα το pipe type! To αγόρασα αμέσως καθώς μου άρεσε ο συνδυασμός απαλού καπνικού με μία επίγευση αγριοκέρασου στην εκπνοή. Ήμουν λίγο επιφυλακτικός βέβαια, καθώς το sin cookie που είχα δοκιμάσει παλιότερα μου στύφιζε το στόμα λίγο. Το pipe type όμως μου αρέσει πολύ!
Ελπίζω να βγει στο μέλλον και σε χαμηλότερη περιεκτικότητα νικοτίνης!

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #301 στις: Μαρτίου 22, 2016, 17:35 »
Εχθές και γω από το foggy πήρα το sin cookie αλλα μπουχτιστικό.Να το αραιώσω με βάση η θα χάσει σε γεύση

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #302 στις: Μαρτίου 22, 2016, 18:41 »
Εφόσον το βρίσκεις μπουχτιστικό, αυτό το λίγο "χάσιμο" είναι που επιδιώκεις.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #303 στις: Μαρτίου 23, 2016, 01:20 »
Βάλε άλλα τόσα μλ σκέτη βάση. Θα σου αρέσει περισσότερο και οι αντιστάσεις σου θα σ΄ευγνωμονούν. 
Απιστευτότατο υγρό, αλλά καρβουνιάζει όλα τα σύρματα στο διάβα του. 

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #304 στις: Μαρτίου 23, 2016, 09:36 »
Να βάλω μηδενική η όσο είναι το υγρό??

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #305 στις: Μαρτίου 23, 2016, 11:13 »
To υγρό αυτό βγαίνει σε 9 και 18 νομίζω. Βάλε ο,τι χρειάζεται για να έρθει στα μιτζί που ατμίζεις εσύ. 
Αν ως τώρα πάντως το άτμιζες ως είχε και ήταν στη σωστή νικοτίνη για σένα, βάλε ίσης μιτζί βάση. 

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #306 στις: Μαρτίου 23, 2016, 15:34 »
Νομίζω πως θα βγουν/έχουν βγει ήδη και σε 4άρια νικοτίνης.

Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #307 στις: Μαρτίου 28, 2016, 13:07 »
Παιδιά έβγαλε ήδη 0 και 4 σε αρκετές γεύσεις(ελπίζω να γίνει σε όλες)....και εννοείται "έφυγε" παραγγελία!!! :D 
Τα υγρά του είναι απλά :respect:   :_love_heart:

Αποσυνδεδεμένος michael76

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 03, 2016, 01:45 »
Παιδια εχει βρει κανεις πιστοποιησεις για τα συγκεκριμενα υγρα γιατι δεν εχω δει κατι

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #309 στις: Απριλίου 03, 2016, 03:13 »
Πιστοποιήσεις δεν θα δεις πουθενά και για κανένα υγρο...γιατί απλα δεν υφίστανται...
Αναλυσεις όμως που υφίστανται....όχι, δεν θα βρεις πουθενά για τα συγκεκριμένα, ακόμα, γιατί δεν υπαρχουν...δυστυχώς!

Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 03, 2016, 12:49 »
Λοιπόν ήμουν ένας από τους τυχερούς που κέρδισαν όλη τη σειρά στον διαγωισμό της umami  και ήρθε η ώρα της <κριτικής> μου...
Ατμίζω 6 μήνες με nautilo mini και έτσι και αλλιώς τα umami tard kai berryz αποτελούσαν βασικά μου υγρά(1+1 κάθε μήνα).Είμαι στα 34 και Κ.Τ. ούτε ένα και τους 6 μήνες.
Όλη η σειρά θεωρώ ότι είναι πολύ ωραιά υγρά και τίμια για την τιμή τους.Παίρνωντας και τις βάσεις από umami(δεν είχα ξαναδοκιμάσει βάση,οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης για βάσεις) μέτα από λίγο καιρό άρχισα να αραιώνω τα υγρά 1 προς 1 και εξακολουθούσαν να ατμίζονται πολύ ευχάριστα.Πλέον αν δεν αραιώσω δεν μπορώ να ατμίσω(μπουχτίζω...)
Πιστεύω θα ήταν καλύτερη η κριτική μου ως προς το τι θα ξανααγόραζα από umami..
1.LEMBUCA
Απορώ που δεν έχει βρει τόσο αποδοχή το συγκεκριμένο υγρό οσο και το tard...με αραιώση έρχεται κ λίγο πιο απαλή η ουζίλα και είναι ένα πολύ ωραίο υγρό...Λογικά θα το ξαναπάρω...
2.GREENS
Ωραίο υγρό για τους φίλους του μήλου,εμένα δεν μου κάθησε πολύ καλά.Δεν θα το αγόραζα.
3.CUCUml
Αγγουράκι.....Σιχαίνομαι το αγγούρι.....Όμως κατάφερα να ατμίσω ένα τανκάκι και είναι παραδόξως για μένα πολύ ευχάριστο....Στο τέλος μου βγήκε αγγουρίλα και δεν άντεξα να ατμίσω άλλο...Σίγουρα δεν θα το αγοράσω προσωπικά εγώ(αξίζει δοκιμής όμως από όσους ψάχνουν ιδιαίτερες γεύσεις).
4.SUMMER
Ατμίζετε ευχάριστα,αλλά κάτι του λείπει για να ανέβει επίπεδο.Ίσως το μπερδεύουν τα πολλά διαφορετικά αρώματα...Δεν θα το ξανααγόραζα.
5.MELONTIC
Ένα ωραίο υγρό με γεύση πεπονάκι....Θα το ήθελα λίγο πιο έντονο το πεπόνι...Δεν ξέρω,ίσως το ξαναέπαιρνα...
6,7 ΤΑRD KAI BERRY
Είναι τα υγρά που έτσι και αλλιώς τα αγόραζα και θα συνεχίσω να αγοράζω...
8.SIN COOKIES
Νόστιμο,ιδιαίτερο....αλλά πολύ μπουχτιστικό στον λαιμό....στο τελευταίο τανκάκι είχα κάνει αραίωση 1,5 ml βάση και 0,3 -0,4 ml sin cookies και πάλι στο τέλος με μπούχτισε στο λαιμό....Λογικά όμως θα το ξαναπάρω..
9.TOBACCO
Mου θύμισε το virginia απο liqua.δεν είναι πολύ του γούστου τα σκέτα καπνικά εδω και καιρό.Δεν θα το αγόραζα.
10.PIPE TYPE
Είναι το 1ο μπουκαλάκι που τελείωσε....πολύ ωραίο κερασάκι με καπνικές γεύσεις απροσδιόριστες για μένα...Σίγουρα θα το ξανααγοράσω....
11.WOODY SNUFF
Επίσης πολύ ευχάριστη η γεύση μελιού με καπνό...Μου άρεσε...Το σημαντικό του μειονέκτημα η πολύ άσχημη μυρωδιά του στον χώρο....κρίμα γιάτι αλλιώς θα το ξανααγόραζα μάλλον και αυτό...

Και τέλος φίλε zetel από τα άλλα 2 υγρα που είχες μέσα για δοκιμή δοκίμασα μόνο το number one που δεν είναι του γούστου μου.....είχε ιδιαίτερη γεύση,εμένα όμως δεν μου κάθησε πολύ καλά...το άλλο το μπουκαλάκι το έχασα και δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω....

Για να τελειώσω την έκθεσή μου....Ευχαριστώ και πάλι τον zetel για τον διαγωνισμό...Πραγματικά έκανα σαν παιδάκι όταν μου ήρθε το πακετάκι....περιμένω να δοκιμάσω και τα άλλα καινούρια υγρά...



Αποσυνδεδεμένος michael76

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #311 στις: Απριλίου 03, 2016, 18:15 »
Πιστοποιήσεις δεν θα δεις πουθενά και για κανένα υγρο...γιατί απλα δεν υφίστανται...
Αναλυσεις όμως που υφίστανται....όχι, δεν θα βρεις πουθενά για τα συγκεκριμένα, ακόμα, γιατί δεν υπαρχουν...δυστυχώς!
Καλά πως γίνεται να μην υπάρχουν αναλύσεις για τα υγρά και αυτά να πωλούνται και να τα ατμίζει κόσμος??Βασικη απορία....

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #312 στις: Απριλίου 03, 2016, 18:29 »
Νομιζω πως και ο ζετελ ειπε πως θα βγουν σύντομα αναλυσεις, αλλά εγω δεν τα φοβάμαι ιδιαίτερα γιατι ειναι ολα με αρωματα φρούτων που δεν εχουν περιεργα συστατικά, οπως τα custard κτλ

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #313 στις: Απριλίου 03, 2016, 18:55 »
Καλά πως γίνεται να μην υπάρχουν αναλύσεις για τα υγρά και αυτά να πωλούνται και να τα ατμίζει κόσμος??Βασικη απορία....

Δεν υπάρχει νόμος που να αναγκάζει τον εκάστοτε κατασκευαστή να έχει αναλύσεις υγρών καθώς νομοθεσίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν υπάρχουν (γενικά), σε κάποιες χώρες έχουν μπει κάποιες νομοθεσίες αλλά για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος υπάρχει σχετικό θέμα στο φόρουμ όπου μπορείς να ενημερωθείς.

Πάντως αν σε ενδιαφέρει υπάρχουν εταιρείες (και ελληνικές) που έχουν αναλύσεις για τα υγρά τους.

Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #314 στις: Απριλίου 03, 2016, 19:02 »
Δεν ξερω αν ψαχνετε κατι τετοιο ή πιο συγκεκριμενες αναλυσεις https://www.dropbox.com/sh/lgyjg5wydpqjb62/AACjUAMG-xb4XBMhqav8nWmJa?dl=0

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12