vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

378 επισκέπτες, 9 χρήστες
vasim, dkostas, billythekid, camber, zamploutos, bloodlessz, tony1976, Tazz, thanos1071

Twitter

ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #165 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 23:53 »
Πως έχει η ιστορία..
Πήρα τον tfv8 baby από συμφορουμίτη ριβγιούερ πριν κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα.. Μαζί πήρα και μία rba η οποία στον baby έρχεται ξεχωριστά.. Αυθεντική φυσικά (του την είχαν στείλει από την smok , μαζι με τον άτμο).. Η rba αυτή είχε και ένα έξτρα τανκάκι μέσα για να βάζεις στον άτμο όταν δουλεύεις με αυτήν το οποίο είναι 3mm μεγαλύτερο από τα δύο τζαμάκια που έρχονται με τον άτμο για τις εργοστασιακές κεφαλές. Αυτό λόγο διαφοράς υψους της rba με τις εργοστασιακές..
Πριν από λίγο καιρό έσπασα το τζαμάκι της rba, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την χρησιμοποιήσω.. Ψάχνοντας στην Ελλάδα για διαθέσιμη rba (μαζί με το τζαμάκι της φανταζόμουνα) ανακάλυψα, πως οι rba που στέλενει η smok στην Ελλάδα, είναι πιο μικρή και δεν χρειάζεται διαφορετικό τζαμάκι για να κουμπώσει..
Την rba με το ψηλό τζαμάκι την βρήκα εν τέλει στην FT 10$ και την παράγγειλα.. Οπότε τώρα θα έχω δύο μεγάλες rba και ένα μεγάλο τζαμάκι..
Επειδή όμως των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν, έψαχνα τώρα μήπως πάρω άλλο ένα spare τζαμάκι .. Δεν υπάρχει όμως πουθενά το μεγάλο τζαμάκι σκέτο.. Μόνο το μικρό.. Το τζαμάκι αυτό έχει διαστάσεις 22mm φάρδος , 1,5mm πάχος και 22,5mm ύψος.. Το πιο κοντινό σε αυτό που βρήκα , είναι του billow v2 το οπίο έχει διαστάσεις 22mm φάρδος , 1,5mm πάχος και 23mm ύψος.
Λέτε αυτό το 0,5mm να κάνει διαφορά στο κούμπωμα και να μην δουλεύει σωστά ο άτμο..??

Αποσυνδεδεμένος TONY K

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #166 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 03:32 »
καλησπερα παιδια,
εχω τον serpent mini αλλα το μαμισιο επιστομιο δεν με ικανοποει γιατι ζεσταινεται πολυ ευκολα,
εχετε να μου προτεινετε κατι?
απο τι υλικο και σε τι διαστασεις?
ευχαριστω πολυ.....

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #167 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 04:28 »
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις drip tips από delrin η teflon.

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 05:18 »
Ακριβώς! Όπως τα όπλα!! :)) :))
Για του @adam λες οτι εχει σπιραλ?
Εχει ενα πολύ αχνο σπιραλ, δεν ξερω κατα ποσο κοβει τα υγρα που ανεβαινουν.
Εχω παραγειλει μια 5αδα αυτα της  joyetech, αλλα τα περιμενω εδω και 54 μερες απο NLpost. Εχει ιδια και η fasttech αλλα σαν no name

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #169 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 18:23 »
Αυτά της ft κουμπώνουν πολύ "χαλαρά" για τα γούστα μου. Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω με αλλά oringακια κι αν δεν βελτιωθούν πάνε για πέταμα. 

Αποσυνδεδεμένος reaper

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #170 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 13:09 »
Ενα Wide Bore 510 drip tip απο FT παιδια; Μ' αρεσει το Wotofo (https://www.fasttech.com/products/5561404) αλλα θα προεξεχει. Καποια ειναι εκνευριστικο που δεν γραφουν εσωτερικη διαμετρο.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #171 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 23:54 »
Σας έχει τύχει ποτέ να πάρετε ντριπ τιπ και να μην κουμπώνει σε κανέναν ατμοποιητή ή έστω να κουμπώνει με δυσκολία? Πήρα ένα τεφλόν σήμερα σε σχήμα ναργιλέ κι ενώ το δείγμα του καταστήματος έμπαινε κανονικά στη βάση του άτμο μου, μόλις πήγα σπίτι έβγαλα το καινούργιο από το σακουλάκι του και δε λέει να χωρέσει.  :)) Ήδη έφθειρα και λίγο το ορινγκ του, μήπως να αλείψω το τελευταίο με λίγη βάση μπας και γλιστρήσει πιο εύκολα?

Edited: τελικά έβαλα ένα λαστιχάκι πιο λεπτό και χωράει μια χαρά τώρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2017, 01:16 από serpe7 »

Αποσυνδεδεμένος jerryy

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #172 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 11:38 »
Καλημέρα. :) Έχω διάβαση για αυτό το επιστόμιο που δίνη πολύ έντονη γεύση...λόγο τις κοψίματος του. Δυστυχώς ούτε θυμάμαι πως το λένε, ούτε από πια εταιρία είναι, ούτε που ακριβώς διάβασα το άρθρο. Όμως έχω κάνει save στην φωτό και ψάχνω από κατάστημα σε κατάστημα μπας και το βρω.


Cuius regio, eius religio!


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #173 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 11:46 »
https://www.fasttech.com/products/0/10014557/2492800-teflon-510-drip-tip

Έχει και αλλα παρόμοια
https://www.fasttech.com/search?drip%20tip%20black
δες εδώ
10 σελίδες όλες κι όλες

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #174 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 11:49 »
Δε λέω, σημαντικός παράγοντας η γεύση. Αλλά αξίζει όλη αυτήν την ταλαιπωρία μετά?

Πάντως μοιάζει με το επιστόμιο του Kabuki.

Αποσυνδεδεμένος jerryy

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #175 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 11:51 »
Ευχάριστο. :) Φαίνεται οvτος να είναι αρκετά καλο επιστόμιο...οποσό διαβάσω και στην σελίδα, που μου δείξατε. Thanks. :)

Cuius regio, eius religio!


Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #176 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 21:32 »
Αντιμετωπίζω συνεχές πρόβλημα με τον Baby Beast, o οποίος βιδώνει πάντα σφιχτότερα στο mod από ότι ο ίδιος, όσο χαλαρά και να τον βιδώσω με αποτέλεσμα, κάθε φορά που πάω να τον ξεβιδώσω να ανοίγει πρώτα το tank και μετά να βγαίνει. Αποκορύφωμα το σημερινό που έκανα 20 λεπτά να τον ξεκολλήσω από το modακι. Να φταίει το oring της βάσης, να φταίει η κακή μου τύχη; Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο θέμα με τον συγκεκριμένο;

Edit: Συγγνώμη αν είμαι off topic

:neos:

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #177 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 12:52 »
Κύριοι τα φώτα σας, εχω ερωτευτεί το καινούργιο μου SMOK SKYHOOK, αλλά έχω ένα θεματάκι.
Δεν μπορώ με τίποτα να συνηθήσω το επιστόμιο (κοντό με μεγάλη διατομή, καυτός καπνός και λίγο spit back).
Yπάρχει κανενα επιστομιο που να κουμπώνει σε wide bore τύπου κεφαλη όπως του SKYHOOK, ψηλότερο με μικρότερη διάμετρο ή καποιο ανταπτοράκι για να κουμπώσω το φανταστικό 510 επιστόμιο του Bellus μου?

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 21, 2017, 10:27 »
Καλημέρα σας,

ξέρουμε που μπορούμε να βρούμε το συγκεκριμένο drip tip?
(ακομη και απο εξωτερικό)



Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ, ΤΑΝΚ & ΕΠΙΣΤΟΜΙΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 21, 2017, 10:54 »
Εδώ. Αλλά όπως βλέπω δεν υπάρχει απόθεμα αυτή τη στιγμή.
Επίσης παρόμοιο εδώ.
Υπάρχει επίσης και αυτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63050 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3701 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 985 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem