vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, john67, angelosdes, sentinelba

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 19:19 »
Την τελευταία φορά που μου έτυχε, του μετακίνησα το σιλικονένιο καπάκι, το χάραξα, κατέβασα τα βολτ της εγκο στα 3.3 (εκεί σταματούσε το καμμένο μόνο όταν υπολειτουργούσε χωρίς χτύπημα). Στο τέλος, το μοναδικό τιπ που έπιασε ήταν να τον πετάξω και να ξαναπιάσω τον θορ μου.

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 19:19 »
σε ego μπαταριουλα,απο ελλειψη?δεν το ηξερα,ειναι καινουργιες οι μπαταριες (το ειχα σταματησει το ηλεκτρονικο 1 χρονο και ειπα να τα παρω ολα απο την αρχη)


petra    ανεβασα την σιλικονη λιγο πιο πανω και ειναι Jet.σε ευχαριστω


Εειδη παιδευομουν πολλλλες ωρες με τον Τ2  εχω ενα τιp που ηθελα να μοιραστω,βγαζουμε την σιλικονη και με ενα ψαλιδακι την κοβουμε ελαχιστα χιλιοστα σε νοητη ευθεια με το φυτιλι του σε σχημα πυραδιμας (μην με ρωτησετε καταλαθος βγηκε  :)) ) το κομπουνουμε πολυ καλα και το γεμιζουμε.Αρχικα μου εβγαλε διαρροες αλλα στην συνεχεια η τζουρα ηταν μαγικη(ζεστος αερατος ατμος)Αν εχετε κανεναν ξεχασμενο Τ2 δοκιμαστε το,θα εκπλαγειτε)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2013, 02:01 από greekfury »

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:32 »
Ανοίγω αυτο το νήμα διότι εδω και μερικούς μήνες όντας κάτοχος του συγκεκριμένου ατμο,έχω δοκιμάσει τους περισσότερους επισκευασιμους φυτιλατους χωρίς ωστόσο να έχω βρει κάποιον που να τον κοντραρει...
Αγοράζω,στηνω,δοκιμάσω και πάντα στον vivi ξαναγυριζω :yes:


Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:47 »
Μιας και μου έχουν τύχει χάλια κεφαλές, θα έλεγα οτιδοίποτε δεν έχει έρθει από κίνα. Όσο για το ίδια τιμή, όπως το αντιλαμβάνεται κανείς. Εγώ ήθελα 2 ευρώ την εβδομάδα τουλάχιστον (αν έπεφτα σε καλή κεφαλή) για vivi. Με τον rca που ήμουν τόσο καιρό, τόσα έξοδα δεν είχα.


Ακόμα καλύτερα για εμένα είναι οι genesis αλλά μεγάλη επένδυση.


Τώρα βέβαια αν σου αρέσει τόσο πολύ ο vivi, μένεις εκεί και είσαι πασάς. Άλλα γούστα θα έλεγα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:47 »
Μη σου πω και φθηνότερος! :) Ο eVod της Kanger για εμένα είναι καλύτερος από τον vivi. Στα μόνα σημεία που χάνει είναι στην ευκολία γεμίσματος και στη χωρητικοτητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2013, 22:52 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 11:25 »
Ειμαι κατοχος μερικων thor ce 4+ v3 crystal αν θυμαμαι καλα. Καθε ποτε αλλαζετε κεφαλες?  Ναι ξερω ειναι αναλογα την χρηση αλλα ας πουμε δεκα ml δεν τα βγαζει?

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 11:28 »
10 μλ με καταναλωση γυρω στα 3μλ την μερα..ναι τα βγαζει
εγω εκανα γυρω στα 4μλ την μερα και το κρατουσα απο 1 εως 2 εβδομαδες ανετα. Εξαρταται και σε τι κομματι θα πεσεις αλλα αν δεν ειναι "μαπα" (που θα το πεταξεις σχεδον αμεσως) κραταει. Ανα 4 περιπου μερες εκανα και πλυσιμο, βεβαια, για να συνελθει ο ατμο και ξανα υγρο και ατμιση.. ;)

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 11:31 »
Και γω ετσι το πηγαινα απλα εχουμε αρρωστησει λιγο σπιτι και δεν μπορω ν καταλαβω αν μου φταινε τα υγρα οι ατμο η ολαιμος

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 11:41 »
καμια ιωση θα κυκλοφορει..  :tongue_smilie:
γιατι να φταιει ο κλιαρο ή το υγρο? ???

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 02:07 »
τ3 δοκιμασα 3 απο ετερεια που πουλα joyetech και δουλευαν απο 20 λεπτα μεχρι 40 και μετα αρχιζε να ερχετε το υγρο στο στομα και καθολου ατμος
σημερα μου εδωσε καπιος φιλος κεφαλη αντιστασης του mini vivi nova dual coil και την εβαλα στο ce5 παιδια τελειος..

αυτο τον mini nova που εχει σε αυτο το νημα τον εχω και δεν ειμαι καθολου ευχαριστιμενος γιατι μυριζει καμενο οτι αντισταση και να βαλεις, αυτος με dual coil πρεπει να ειναι νεος γιατι εχει και μακρυα χοντρα φυτιλια πεζει τελεια μεχρι 4.2 βολτ 1,5 ohm dual coil καπου πας να χασεις λιγο τι γευση στα, 2 ohm dual coil εχεις τελεια γευση, δυνατο χτυπημα και ντουμανι..
ας τον δοκιμασου οι λατρες του dct dual coil εγω τον βρισκω καλυτερο kai τροφοδοσια συνεχεια χωρις να τον συνεχεια και εγω κανω απανοτες 4-5 τζουρες με πατημενο το κουμπακι
και 2η μερα χωρις να μαυρισει το υγρο και συμπληρωνω μονο

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 21:51 »
προσωπικη εμπειρία  πηρα το thor και to vivi nova.ο thor κερδιζε σε χτυπημα αλλα εχανε πολυ σε γευση.εγω ψηφιζω δαγκωτο vivi nova λογω αναδειξης του αρωματος διαρκειας και χωριτηκοτητας .Η δοκιμη εγινε με κεφαλες 1.8 ωμ εργοστασιακη ego

Αποσυνδεδεμένος vasos_1988

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 10, 2013, 05:17 »
Καλησπέρακαι απο εμενα λιγο ακυρη ερωτηση ειμαι ατμιστης εδω και 3 μηνες εχω δοκιμασει cartomizers dual coil μαζι με το eGo-t ημουν ικανοποιημενος μεχρι που δοκιμασα cleraromizer CE4+ απο την nobacco και αλλαξα και την ανιτσταση μου στα 1,8 Ω καθοτι νεος και περιεργος πολυ πειραξα λιγο την παλια αντισταση εβγαλα σιλικονακια,πολους ''τζατζαλα ματζαλα'' :P μπορω να παρω και να αλλαξω μονος μου τις φυτιλοαντιστασεις αυτες ετσι?Ειναι οσο ευκολο δειχνει?η απλα καθε φορα που μου καιει ενα φυτιλακι πρεπει να αλλαζω ολη την αντισταση..?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 10, 2013, 05:25 »
Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon 

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12212.0.html

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 10, 2013, 10:11 »
φίλε μου αφού το χεις τόσο με τις φυτιλοαντιστασεις γιατί δεν παιρνεις έναν επισκευασιμο να βρεις την υγεία σου μόνο ασχολείσαι με clearomizers? καλά κι αυτα δεν λέω αλλά ακόμα καλύτερα να πειραματίζεται με επισκευασιμους κάποιος που έχει τέτοιο μεράκι. άποψη μου.

Στάλθηκε από το GT-S5830 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος vasos_1988

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 11, 2013, 17:00 »
 :dontknow:  Απλα ειμαι αρκετα νεος πειραματιζομαι ακομα εχς κανει τουλαχιστον μια αρχη.Δεν το εχω απλα εκανα μια προσπαθεια απο την περιεργεια μου.Για να παρω επισκευασιμο εχω διαβασμα ακομη πολυ,εχω πολλα ακομα να μαθω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12807 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos