vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

554 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Milarepa, zalaros, pngtszs1976, bakoulini, e-akapnos, lemon78

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #870 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:29 »
Παιδιά σκέτη απογοήτευση...κλάιω τα λεφτά μου. Σήμερα τον πήρα όλοι οι γνωστοί μου έλεγαν καλά λόγια, το ίδιο διάβαζα και εδώ αλλά καμία σχέση... Τον κούμπωσα στο RX200 και άρχισαν τα όργανα. Καταρχήν δεν τράβαγε. Πολύ ζόρι και ατμός λίγα πράγματα. Μετά άρχισε να στάζει από παντού. Μιλάμε χάλασα 10ml για να καταλάβω απο που τρέχει αλλά δεν κατάλαβα. Σε σχέση με τον κούμπις που είχα καμία σχέση
Παρατηρώ διαρροή στη βαση καθως απο πίσω (εκει που κουμπώνει το mod) η αντίσταση καπου έξ εχει λιγο.. Δηλαδη καθε τρεις και λιγο οταν αφαιρώ τον ατμο ποιητή απο το mod βλεπω υγρά στη βαση. Να φταιει η αντίσταση κατι αλλο; Δεν ξερω. Μαλλον θα παω απο το μαγαζί να τον δούνε
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2016, 00:25 από kgalaz »

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #871 στις: Απριλίου 21, 2016, 01:03 »
Καλησπέρα,είμαι 2,5 μήνες στο άτμισμα  :thumpup: και ο δεύτερος ατμοποιητής που πήρα ήταν ο ναυτίλος και τώρα είμαι πολύ προβληματισμένος.
Στην αρχή ήμουν κατενθουσιασμένος...υπέροχος...είχε πεσει μέσα τριμπέκα και το απολάμβανα. Η μόνη σύγκριση που είχα με το ίδιο υγρό ήταν σε ένα πολύ καλό επισκευάσιμο που το είχα δοκιμάσει και μου άρεσε εξίσου μόνο που στον ναυτίλο είχε το χτύπημα και τη σφιχτή τζούρα....όλα καλά μέχρι εκεί.
Τώρα έχω ρίξει μέσα supreme το οποίο είχα δοκιμάσει σε ναυτίλο και μου άρεσε αλλά όταν πήρα τον GS Tank (o 3ος ατμοποιητής που πήρα  :tongue_smilie: ) είπα να το δοκιμάσω εκεί. Όσο το έκανα τόσο μου άρεσε... Στη συνέχεια έβαλα και στον ναυτίλο για να διαπιστώσω τα χάλια τα μαύρα!!! Σκέφτηκα πως πρέπει να φταίει η καινούργια κεφαλή....βλέπετε είπα να δοκιμάσω την 1,8 clapton και τώρα όντως "τον κλαίω" . Μου ερχόταν μια μεταλίλα η οποία καθόταν στα μάγουλα (στο εσωτερικό) και με δυσκολία καταλάβαινα την οποιαδήποτε γεύση του υγρού. Πέταμα αντίσταση και λίγο υγρό που είχε μέσα, πλύσιμο και ξαναδοκιμάζω με την αντίσταση που είχα μάθει, την 1,8 BVC, σχεδόν σίγουρος πως θα ατμίσω supreme.
ΤΙΠΟΤΑ...δεν έχει το χάλι της clapton (απορώ πως αρέσει σε άλλους..θέλει και πολλά watt ), αλλά πάλι γεύση μηδέν και μια ελαφρία μεταλίλα πάλι την βγάζει.
Παρακαλώ τα φώτα σας!...τον είχα ερωτευτεί τον ναυτίλο και τωρα δεν ξέρω τι φταίει! :wall:

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #872 στις: Απριλίου 21, 2016, 01:14 »
Καλός  ήρθες φίλε στο φόρουμ! 
 Αυτό που λες  με  την  μεταλιλα μου  είχε  τύχει  παλιότερα  με  κάτι  αντιστάσεις που δεν  ήταν  αυθεντικές https://www.fasttech.com/products/0/10009159/1959500-bvc-replacement-coil-head-for-nautilus-5-pack  χάλια  γεύση.  Με  αυθεντικές  δεν  μου  έχει  δώσει  πότε  αυτή  την  γεύση  αντε  να  έχω  πέσει  σε  μία  δύο  ελαττωνατικες στον  ενάμιση χρόνο  που  έχω  το  Nautilus.  

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #873 στις: Απριλίου 21, 2016, 01:23 »
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.
Τις αντιστάσεις τις είχα αγοράσει online σε 5άδες και είχα κάνει το check και ήταν αυθεντικές. Εκτός και αν γίνεται να βάλουν μέσα στο αυθεντικό κουτί "μαϊμου" αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο, τις original τι τις κάνουν? Απ'ότι θυμάμαι δεν είχε πάντως κάποια σφράγιση το κουτάκι.
Το άλλο που σκέφτομαι είναι μήπως έχει αλλάξει κάτι η aspire στις αντιστάσεις. Κάπου διάβαζα πως πλέον χρησιμοποιεί οργανικό. Δεν έχω ιδέα τι χρησιμοποιεί στις 1,8....ούτε απο βαμβάκι όυτε απο σύρμα.
Εκτός και αν κάποια υγρά δεν κάνουν για τον ναυτίλο.
Επίσης, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά δεν χρησιμοποιώ το oirginal tank αλλά το sleeve το μεταλικό που μέσα όμως έχει γυαλί.
Τι να φταίει και τι να δοκιμάσω? Αν είναι τόσο χάλια θα πάνε 2 ναυτίλοι χαμένοι γιατί, βλέπετε, επειδη το sleeve έχει δική του καμπάνα και στην ουσία απο τον original χρησιμοποίησα μόνο τη βάση και το drip tip είπα να αγοράσω μία extra βάση και τώρα έχω 2 αλλά είχα σκοπό να "σκοτώσω" τον ένα και να κρατήσω τον άλλον.
Τώρα φοβάμαι μήπως δεν με καλύπτει και θα είναι κρίμα.

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #874 στις: Απριλίου 21, 2016, 01:34 »
Παιδιά σκέτη απογοήτευση...κλάιω τα λεφτά μου. Σήμερα τον πήρα όλοι οι γνωστοί μου έλεγαν καλά λόγια, το ίδιο διάβαζα και εδώ αλλά καμία σχέση... Τον κούμπωσα στο RX200 και άρχισαν τα όργανα. Καταρχήν δεν τράβαγε. Πολύ ζόρι και ατμός λίγα πράγματα. Μετά άρχισε να στάζει από παντού. Μιλάμε χάλασα 10ml για να καταλάβω απο που τρέχει αλλά δεν κατάλαβα. Σε σχέση με τον κούμπις που είχα καμία σχέση
Παρατηρώ διαρροή στη βαση καθως απο πίσω (εκει που κουμπώνει το mod) η αντίσταση καπου έξ εχει λιγο.. Δηλαδη καθε τρεις και λιγο οταν αφαιρώ τον ατμο ποιητή απο το mod βλεπω υγρά στη βαση. Να φταιει η αντίσταση κατι αλλο; Δεν ξερω. Μαλλον θα παω απο το μαγαζί να τον δούνε

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ παλιότερα. Επειδή είμαι από το κινητό δεν μπορώ να ψάξω, αλλά βρες το post μου μερικές σελίδες πριν και δοκίμασε να δεις.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #875 στις: Απριλίου 21, 2016, 01:40 »
Δεν θέλω να πω απο που τις πήρα τις αντιστάσεις χωρις να σιγουρευτώ τι φταίει, αλλά δεν είναι οτι τις είχε και φτηνές. 3,5 €τις BVC και 3,8 € τις clapton απο διαδεδομένο νομίζω online κατάστημα επαρχίας. Υπάρχουν τέτοια φαινόμενα γενικά? Δηλαδή γνωστά καταστήματα που να δίνουν κλώνους σε τιμές original?

Αποσυνδεδεμένος Geo1

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #876 στις: Απριλίου 21, 2016, 18:08 »
http://cleverstore.gr/aspire-nautilus.Με τιμή 18€ ! Ξέρει κανεις ? Μήπως είναι κλώνος?

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #877 στις: Απριλίου 21, 2016, 18:43 »
Το μηπως ειναι κλωνος το λεει και η τιμη αφου ειναι και απο ελληνικο μαγαζι.Το θεμα ειναι οτι επειδη εχω παει απο εκει και εχω δει και το μαγαζι και τον ''κλωνο'',μια κουβεντα θα σου πω...ΑΣΤΟ! ( φιλικα και για να μην την πατησεις)

Αποσυνδεδεμένος Geo1

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #878 στις: Απριλίου 21, 2016, 18:57 »
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #879 στις: Απριλίου 21, 2016, 20:06 »
Επειδή μου έσπασε το τανκ, ξέρει κανένας αν ταιριάζει αυτό στον mini? 
https://www.fasttech.com/products/0/10018680/3964207-authentic-vapesoon-glass-tank-for-nautilus

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #880 στις: Απριλίου 21, 2016, 20:13 »
Όχι, αυτό είναι για τον μεγάλο. Για τον mini είναι αυτά. Και παίρνεις και δύο στην τιμή σχεδόν του ενός. ;)


Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #881 στις: Απριλίου 22, 2016, 01:19 »
Αφού δοκίμασα και μια σίγουρα original αντίσταση και ήταν το ίδιο κατέληξα πως απλά κάποια υγρά για κάποιον λόγο έχουν τεράστια διαφορά απο ατμοποιητή σε ατμοποιητή. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Έβαλα μέσα άλλο υγρό (after8-smoke) και ήταν κομπλέ. Το θέμα είναι πως επειδή δεν βάζω το ίδιο υγρό σε 2 ατμο δεν μπορώ να έχω σύγκριση.
Εάν κάποιος πιο έμπειρος έχει άποψη θα με βοηθούσε πολύ.
Την τσιγαρίσια μου πάντως με τον ναυτίλο την θέλω. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 10:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος chris4

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #882 στις: Απριλίου 26, 2016, 13:33 »
Είμαι νέος ατμιστής και κάτοχος ναυτίλου. Αναζητώντας κεφαλές BVC 1.8Ω παρατήρησα ότι το μόνο κατάστημα που αναφέρει κάτι για οργανικό βαμβάκι ειναι το Zerobacco. Να υποθέσω ότι τα υπόλοιπα γνωστά καταστήματα έχουν τις παλαιότερες BVC με κεραμικές ΄΄ίνες΄΄ ή αγοράζω άφοβα και από αυτά?
(συγγνώμη εξ΄αρχής αν είναι ΄΄χαζή΄΄ η ερώτηση)

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #883 στις: Απριλίου 26, 2016, 14:04 »
Aγοραζεις αφοβα 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #884 στις: Απριλίου 26, 2016, 14:14 »
Λογικά θα πρέπει να εχουν εξαντηθει τα  αποθέματα των παλαιών κεφαλών....
Παρόλα αυτά, επιφυλαξη για το θέμα χρειάζεται....
Μπορεις να το καταλάβεις ότι είναι καινούργιες από τι volt γραφουν .
Οι καινούργιες  1.6 ΟΜ  εχουν χαραγμένο  επάνω τους 3.3-5 volt και οι 1.8 ομ  4.2-5 volt. Επισης εχουν μεγαλύτερες τρύπες απορόφησης του υγρού αναπλήρωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2016, 14:25 από vamaxin »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 85 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix