vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 6 χρήστες
ipomonias, anetost, manoslykos, Joskoil, kon95, dallaskdp

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2025 στις: Αυγούστου 05, 2012, 15:51 »
cs3  k kartomizer kanger 510
εσυ με τι ατμίζεις και θεωρείς τον c-t υποδιέστερο

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2026 στις: Αυγούστου 05, 2012, 17:40 »
tem, με ποιο τρόπο κοστίζει τόσο η 5άδα?
Eίναι η εκπτωτική τιμή για τα εγγεγραμμένα μέλη

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2027 στις: Αυγούστου 05, 2012, 18:46 »
cs3  k kartomizer kanger 510
εσυ με τι ατμίζεις και θεωρείς τον c-t υποδιέστερο

ξεκίνησα με τον ego-c(ovale) ,μια τζούρα όμως  απο IATTY σε συγκέντρωση ήταν υπεραρκετή για να μπώ στον κόσμο των επισκευάσιμων.(δεν έχω IATTY)
δεν το πέταξα όμως γιατί ήταν δώρο σε αντίθεση με τους άλλους που χάρισα.
για να σου δώσω να καταλάβεις διαφορά, θα σου πώ το εξής περιστατικό.
έπεισα την γυναίκα μου να αρχίσει το άτμισμα και τον ξέθαψα.της έδωσα απο τον δικό μου και την ρώτησα αν της επαρκεί το χτύπημα.ατμίζω 6άρα.για να πετύχω το ίδιο χτύπημα αναγκάστηκα να της φτιάξω 18+ υγρό.
απο γεύση άστα,μην τα συζητάμε.
αλλά υπάρχουν και καινούρια εμπορικά μοντέλα που τον έχουν αφήσει πολύ πίσω.
συγνώμη για το εκτός θέματος παίδες ::)

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2028 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 17:58 »
 Με την αλλαγή του καιρού θα ήθελα να ευχηθώ σε όλους καλό φθινόπωρο και το δυνατόν ήπιο χειμώνα
 
Στο θέμα μας τώρα
Είμαι στο δεύτερο πακετάκι ego-c ( πεντάδα ) και έχω να παρατηρήσω τα εξής
1ον ότι και να έκανα κανένας άτμο δεν άντεξε πάνω από μια εβδομάδα άντε με 2 dry bern  και κάψιμο χτένισμα το φυτίλι 2 εβδομάδες , αυτά τα περί μηνός κτλ , δεν βρήκαν καμία εφαρμογή σε εμένα ,
Μπορεί να φτενέ τα 6 μλ ημερήσιος που κάνω ή ο τρόπος που ατμίζω ( όταν τον πλακώνω και δεν παίρνει ανάσα ) αλλά το αποτέλεσμα είναι το προαναφερόμενο
 
2) Τώρα κάτι άλλο που με έχει προβληματίσει είναι το εξής , σχεδόν όλοι οι ατμοποιητές  για να δουλέψουν σωστά ήθελαν άνοιγμα κάψιμο το φυτίλι για να φύγει ένα παχύρρευστο υγρό ( σχεδόν σαν βαζελίνη – γράσο ) που έχει επάνω, αλλιώς έδιναν καμένο στην δεύτερη συνεχόμενη τζούρα . και σχετικά αλλοιωμένη γεύση 
Με το κάψιμο –σκάλισμα όλα έστρωναν απευθείας  . να σημειώσω ότι είναι γνήσιοι τζόιτεκ όλοι τους
 
Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον αυτό  γιατί μου φαίνετε λίγο παράλογο να θέλουν σκάλισμα σχεδόν όλοι για να δουλέψουν σωστά  .
 
Το ότι όλοι οι καινούριοι άτμο έχουν λίγο υγρό μέσα είναι κατανοητό , αλλά με μερικές τζούρες φεύγει και σιγά σιγα η γεύση στρώνει , αλλά όχι και τόσο παχύρρευστο που να θέλει κάψιμο
 
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2029 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 18:10 »
Και οι δικοι μου joyetech που ειχα παρει το ιδιο θεμα ειχαν.
Βουλωμενοι οσο δεν παει, γεματοι "βαζελινη". Ηθελαν σκαλισμα και ξεβουλωμα/πλυσιμο με οινοπνευμα πριν απο τη χρηση. Αν δεν τα εκανα ολα αυτα υγρο δεν περνουσε!
Ε τα βαρεθηκα ολα αυτα, πηρα ενα ce4 crystal και ησυχασε το κεφαλι μου :))
Τωρα για το ποσο σου κρατανε δεν μπορω να πω οτι μου κρατουσαν κι εμενα τοσο λιγο.
Βεβαια εγω εκανα μολις 1-2ml τη μερα οποτε λογικο που μου εβγαζαν πανω απο μηνα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2030 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 19:23 »
Ολοι οι joyetech eGo-C έχουν ''εργοστασιακό''  υγρό, όπως και όλοι ουσιαστικά οι εργοστασιακοί ατμοποιητές. Δεν νομίζω όμως ότι είναι παχύρρευστο σαν βαζελίνη. Χρειάζεται κάποιος ελάχιστος χρόνος μέχρι να φύγει η ενοχλητική γεύση του συγκεκριμένου υγρού. Εναλλακτικά βέβαια προσφέρεται ως λύση και το πλύσιμο του ατμοποιητή πριν από την πρώτη χρήση. Συνήθως , αλλά όχι πάντα, ο ατμοποιητής δεν χρειάζεται κάποιο σκάλισμα για να λειτουργήσει σωστά. Ο χρόνος ζωής του ατμοποιητή διαφοροποιείται σαφώς ανάλογα με τη συχνότητα αλλά και τον τρόπο ατμίσματος. 

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2031 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 20:31 »
 Μόνο που εδώ δεν μιλάμε για ένα υγρό που είναι όπως έχουν όλοι οι άτμο συνήθως
Αλλά για ένα εξαιρετικά παχύρρευστο και θα επιμείνω στην παρομοίωση με γράσο- βαζελίνη   
 
Και ευτυχώς που το επιβεβαίωσε και ο Νέμεσις και έτσι μπορώ να επιμείνω σε αυτά που λέω χωρίς να θεωρηθώ ο τρελός του φόρουμ    :)) :)) :)) 
 
Επίσης από επικοινωνία μου με τον Νέμεσις   προκύπτει ότι αγοράσθηκαν από διαφορετικά μαγαζιά που πουλούν τζόιτεκ γνήσια οπότε δεν τίθεται ζήτημα  αξιοπιστίας εμπόρου ή και μη γνησιότητα προϊόντος   
 
Τώρα τι είναι ; ελαττωματική παρτίδα ; πολυκαιρία ; θα δείξει αν βρεθούν και άλλοι παθόντες και ψαχτεί περαιτέρω
 

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2032 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 20:59 »
Απ' ότι θυμάμαι ,τότε που αγόραζα κεφαλές C (Alter) , είχαν και εξωτερικά μια λιπαρή αίσθηση .
Θεώρησα ότι ήταν το εργοστασιακό υγρό που είχε διαφύγει από το εσωτερικό και το οποίο λόγο ημερών, είχε χάσει την υγρασία του και έγεινε  παχύρρευστο   :dontknow:
Πρόβλημα καμένου δεν είχα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2033 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 21:13 »
Στυλιανέ, μπορεί τίποτα να μην είναι.
Ούτε ελαττωματικοί, ούτε κάτι άλλο.
Πολύ απλά, μπορεί ο τρόπος που ατμίζεις να μην ταιριάζει με τις συγκεκριμένες κεφαλές.
Αν θέλεις, μπορείς να ρισκάρεις να πειραματιστείς με μη τζοιτεκ, συμβατές όμως, για να ταιριάζουν στον κώνο σου.
Συνατμίστρια από το φόρουμ πήρε από την fab vape κι έμεινε ικανοποιημένη.
Νομίζω 10 ευρώ την πεντάδα - 15% λόγω φόρουμ.
είδα όμως και σε άλλα καταστήματα που έχουν πίνακα στο φόρουμ ego-c συμβατές.
Αλλιώς, θα πρέπει να συμβιβαστείς με το γεγονός ότι θα αλλάζεις κάθε βδομάδα κεφαλή.
Από το κατάστημα που σου προτείνει ο Θέμης, το κόστος είναι απόλυτα λογικό.

Αποσυνδεδεμένος Black Cat

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • The trouble is, you think you have time...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2034 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 22:25 »
Καλησπέρα σας! Ενα βιντεάκι που με βοηθησε αρκετά με το καθάρισμα  :wall: . ( Στα αγγλίκα, σε τρεία μέρη).

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2035 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 22:29 »
Ενα dry burning το εκανα και ολα καλα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2036 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 22:10 »
Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω στο site funstore για τους atomizer ego-c γραφει να επιλεξουμε αναμεσα σε normal και  low resistance.ποια ειναι η διαφορα;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2037 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 22:32 »
2.2 ohm οι normal και  1.7 ohm περίπου οι low resistance.
Oι low resistance (LR) δίνουν καλύτερο χτύπημα και περισσότερο ατμό.

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2038 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 22:35 »
normal 2,2 ohm =λιγότερη κατανάλωση σε υγρό- μπαταρία και λιγότερη απόλαυση
lr 1,8 ohm= περισσότερη κατανάλωση σε υγρό- μπαταρία και περισσότερη απόλαυση

με πρόλαβε ο tem !!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #2039 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 22:36 »
Με τις LR θα αυξηθει λιγο η καταναλωση του υγρου αλλα θα κερδισεις στο χτυπημα και τον ατμο.
Αν χρησιμοποιεις ego-c ατμοποιητη με μπαταριες ego θα σου προτεινα να παρεις LR κεφαλες.




edit: με προλαβαν ο Tem κι ο STYLIANOS. Τουλαχιστον λεμε το ιδιο  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 4 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 95 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63