vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1920 στις: Ιουνίου 01, 2012, 00:56 »
Αν και περίμενα στο επόμενο ποστ να βγεί κάποιος και να πει εγώ που παίρνω τα no name
είναι μια χαρά, να έχουμε υπόψιν μας πως υπάρχει σοβαρή πιθανότητα κάποιοι να το λένε
επειδή δεν έτυχε ποτέ να έχουν κεφαλές Joyetech !!!! ίσως από επιλογή ή παραπλάνηση 8)
Η αλήθεια είναι μια, πως στο κομμάτι που αναλογεί της πίττας στην αγορά τα Joyetech C
είτε LR είτε ΝR είναι πάντα κορυφαίας ποιότητας

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1921 στις: Ιουνίου 01, 2012, 01:06 »
Είναι απλό.

Αν θέλεις αθλητικά με αεροσόλα, υπάρχουν τα γνήσια nike air, και υπάρχουν και αυτά που πουλάνε στις λαϊκές και στους πάγκους.
Ναι, και τα δύο είναι παπούτσια, ναι και με τα δύο περπατάς.
Πώς περπατάς όμως με τα γνήσια, και πώς με τα άλλα.(αμα τα έχεις δοκιμάσει και τα δύο, την καταλαβαίνεις τη διαφορά)
Πόσο καιρό σου κρατάνε τα γνήσια, και πόσο τα άλλα....
Απλά τα πράγματα ;)

EDIT: Ότι πληρώνεις παίρνεις, στα πάντα!

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1922 στις: Ιουνίου 01, 2012, 01:16 »
θα ηταν ανοητο απο μερους μου να εχω αποψη για οτιδηποτε αν δεν το εχω πρωτα δοκιμασει..
αυτη τη στιγμη που μιλαμε προσπαθω να αποφασισω αν θα αποσυρω την joyetech κεφαλη ή αν θα κανω υπομονη ακομα μια μερα..
η προηγουμενη κεφαλη ηταν της ovale και πηγε ανετα κοντα 3 βδομαδες και απλα την αλλαξα με σκοπο να της ριξω ενα βρασιμο γιατι εσφιξε η τζουρα απο τα καταλοιπα.
αλλαξα λοιπον κεφαλη την Κυριακη και εβαλα μια lr της joyetech. σημερα εχουμε Πεμπτη και θελω να την πεταξω...
τελικα ποια απο τις 2 μου βγηκε πιο φθηνη?

ριξτε μια ματια στο νημα της ομαδικης του Ce 4 και βγαλτε τα συμπερασματα σας για το αν τελικα αξιζε η φθηνοκινεζια των πολλων παζαριων απο ενα γνησιο επωνυμο κομματι το οποιο μπορεις κιολας να αντικαταστησεις απο εκει που το πηρες αν σου βγει ελλατωματικο..

και δεν ριχνω ουτε την joyetech γιατι απο το γνωστο online μεγαλοκαταστημα που τις πηρα, αν τους στειλω ενα mail ως παραπονουμενη ειμαι σιγουρη πως στην επομενη παραγγελια μου θα μου κανουν ενα σωρο δωρακια, οπως μου εχει συμβει στο παρελθον.

@joyeman εκανα το λαθος και πηρα ενα ζευγαρι nike απο λαϊκη στον αντρα μου..
μια μερα εκει που περπατουσε του ξεκολλησε ολοκληρη η σελα απο το παπουτσι!!!
ακομα γελαω με την γκαφα μου  :))

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1923 στις: Ιουνίου 01, 2012, 01:29 »
Δεν εχω και κανενα απο τα no name (που ειχα παρει καποτε..) να εκανα ενα πληρες review με φωτο να εδειχνα τι εστι no name μπαρουφα ego-c και τι joytech... :D
Αλλα μην τα ισοπεδωσω ολα.. εχω γραψει και παλιοτερα.. εχω βρει no name που μπορω να πω πως ποιοτικα-κατασκευαστικα ηταν σχεδον το ιδιο με ενα joytech-ovale, και μου κρατησε και καιρο.

KoreYdro
Ναι αλλα της Ovale που λες πως ειχες ηταν λογικα NR ετσι? Συγκρινεις NR με LR. Aν επαιρνες της Joytech σε NR πιστευω δεν θα καταλαβαινες διαφορα με τον προηγουμενο της Ovale. Με τους LR και γω δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημένος αν διαβασεις πιο πισω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2012, 01:38 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1924 στις: Ιουνίου 01, 2012, 01:38 »
ναι οντως ετσι ειναι, της ovale ηταν NR αλλα και παλι οταν απο 3 βδομαδες πας στις  5 μερες
μετα βιας, ε κατι δεν παει καθολου καλα σωστα?
δεν ξερω αν θελω να ρισκαρω να ξαναπαρω joyetech..αλλωστε της μεν joyetech κανει 17 ευρω χωρις τα μεταφορικα ενω με ενα γρηγορο ψαξιμο πριν βρηκα κεφαλες ovale με 25 ευρω απο ελληνικο καταστημα και χωρις να εχω συνυπολογισει και την εκπτωση του φορουμ..
προσωπικα θα προτιμησω να δωσω 5 ευρω παραπανω αλλα να ειμαι σιγουρη οτι με 5 κεφαλες θα βγαλω σιγουρα ενα 4μηνο..

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1925 στις: Ιουνίου 01, 2012, 16:32 »
Συγκρίνετε ανόμοια πράγματα... άλλο οι CE4 και άλλο ο Ego-C.
Όλοι οι CE4 έρχονται από διάφορα εργοστάσια και κανένας δεν ξέρει ποιός φιάχνει τους πιο καλούς, αντίθετα ο Ego-C είναι ένα προιόν σχεδίασης Joyetech και όλοι οι άλλοι προσπαθούν να αντιγράψουν, άλλοι με επιτυχία και άλλοι όχι.

Επίσης, επειδή αναφέρθηκε.... Δεν ισχύει πάντα το "ότι πληρώσεις πέρνεις", ουτε κάν κατά κανόνα... ισχύει πολλές φορές, αλλά άλλες τόσες και πληρώνεις και τρως τη φόλα...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1926 στις: Ιουνίου 01, 2012, 17:31 »
Mήπως τελικά υπάρχει ένα θεματάκι, όπως ανέφερε κι ο old holborn με τα μεγάλα τανκ της joye σε LR?
Μικρά τανκ και μεγάλους ατομάιζερ για ντριπινγκ έχω πάρει αρκετούς κι ήταν άψογα.
Αλλά με ego tank σε lr κι εγώ ψιλοαπογοητεύτητα.

Πάντως από ελληνικά μαγαζιά ότι πήρα και βγήκε ελαττωματικό, αντικαταστάθηκε πάραυτα χωρις σου σου και μου μου. Ανεξαρτήτως μοντέλου και κατασκευαστή.
Μάλιστα, όταν προχτές επισκέφτηκα κατάστημα και ζήτησα να ξαναπάρω τον ίδιο ce4 που μου έδωσε πριν 25 μέρες, απόρησε ο άνθρωπος: Ενώ άλλαξε πολλούς της παρτίδας ως ελαττωματικούς,  ο δικός μου δούλευε ακόμη και μάλιστα καλά. (στα δικά μου χέρια αυτό θεωρείται μέγα κατόρθωμα)
Εννοείται βέβαια ότι δεν είναι όλοι έτσι, ας μην είμαστε τόσο καλοπροαίρετοι, αλλά εμένα δε μου έτυχε ευτυχώς ακόμη.

Επιστροφή στο θέμα μας.


Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1927 στις: Ιουνίου 01, 2012, 20:31 »
Γνωστό φαινόμενο περί αστοχίας υλικού αλλά και διαφορά ποιότητας υπάρχει σε όλα, όμως
μεγάλο ρόλο και η χρήση του καθενός σε έναν ατμοποιητή για αυτό και πολλές φορές βγαίνουν
λάθος συμπεράσματα  :)

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1928 στις: Ιουνίου 01, 2012, 21:01 »
Εγώ φίλοι -φίλες μου  ότι προβλήματα αντιμετώπισα με τα no name ,τα ίδια
αντιμετώπισα με τα joyetech.Θέμα τύχης ,υπομονής ,τρόπου;  :dontknow:
"Ξερόλας" δεν είμαι αλλά ... "μεγάλη η χάρη του"...    ;)

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1929 στις: Ιουνίου 01, 2012, 21:26 »
Σε ένα προϊόν μαζικής παραγωγής όπως είναι οι ατμό του C, οι C4 κ.λ.π. μπορεί με την πρώτη δεύτερη τζούρα να φας φόλα αλλά επειδή όλα κρίνονται από μικρές λεπτομέρειες, δεν είναι σωστό να βγείς και να πείς με την πρώτη ότι το συγκεκριμένο είναι άχρηστο. Εφ' όσον λοιπόν το προϊόν είναι άρτιο και δεν έχει κάποιο εμφανές ελλάτωμα, ίσως έχει να κάνει και κάποια άλλη λεπτομέρεια που δεν υπολογίζεις.
Στο θέμα μας τώρα: Προσωπικά χρησιμοποιώ τις τελευταίες 15 μέρες τους LR από Joyetech και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Επίσης να προσθέσω ότι δεν μου έχει τύχει ακόμα ελλατωματικός ατμό. Κάποιοι αναφέρουν για διαφορές ανάμεσα στον Joyetech και στον Ovale.  :confused1: :confused1: :confused1: Μα είναι από το ίδιο εργοστάσιο.
Σε γενικές γραμμές όμως τους κρατάω λιγότερο χρονικό διάστημα.
Δηλαδή όταν έχω ένα καινούριο ατμό, περίπου στις 5 μέρες θέλει το πρώτο του καθαρισματάκι. Μετά από κει και στο εξής, ανά 2 μέρες καθάρισμα. Στίς 10 μέρες οπωσδήποτε αλλαγή φυτιλιού και μετά όσο κρατήσει, πάντα με καθάρισμα ανά 2-3 μέρες. Κάνω περίπου 4 ml / ημέρα.


Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1930 στις: Ιουνίου 02, 2012, 01:25 »
διαβάζω διαβάζω και τελικά κανείς δεν λέει το σωστο
δεν πα ναναι η κεφαλή φτιαγμένη απο την NASA...
10 ΜΕΡΕΣ,ΜΑΞ 15 ΜΕ ΡΙΣΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΤΑΣ
ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ
Αλλοίωση υλικών,εστίες μικροβίων και δεν θα κάτσω να τσακωθώ.οποιος κατάλαβε καταλαβε και το φορουμ είναι γεμάτο με γνώσεις,ας ψαχτεί.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1931 στις: Ιουνίου 02, 2012, 01:29 »
εχει βαση αυτο που λες Αλεξανδρε αλλα μη ξεχνας οτι τα βραζουμε κιολας (οσον αφορα τα μικροβια) οποτε μπορουν να πανε αρκετες μερες ακομα απο αυτες που αναφερεις.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1932 στις: Ιουνίου 02, 2012, 01:39 »
... και μη ξεχνάμε και τα τάνκ.... αυτά κι αν είναι πηγές μικροβίων και τα βάζουμε και στο στόμα μας....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1933 στις: Ιουνίου 02, 2012, 01:44 »
Ωραία όλα αυτά, αλλά τελικά.... ovale ego-C ή joyetech Ego-C ;;;
Να σας δώσω λίγη τροφή για σκέψη... πού υπάρχει η φθηνότερη ovale κεφαλη;; ή έστω σετ κεφαλών;
Γνωρίζει κανείς;

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1934 στις: Ιουνίου 02, 2012, 01:54 »
Η φθηνότερη ego κεφαλή βρίσκεται σε οποιοδήποτε κατάστημα δέχεται αλλαγές ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556594 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 208 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181452 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537990 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz