vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1875 στις: Μαΐου 14, 2012, 02:36 »
Ρε παιδια εδω και μερικες μερες εχω πολυ σφυχτη τζουρα σε εναν απο τους 2 ego-c που εχω. Κατα 99% το προβλημα πρεπει να ειναι στην βαση γιατι δοκιμασα και αλλα φιλτρακια και αλλον ατμοποιητη και παλι τα ιδια. Η μονη ευκολη λυση που βρηκα ειναι να ξεβιδωνω λιγο την μπαταρια χωρις να χανει την επαφη για να εχω λιγο πιο αερατη τζουρα. Εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1876 στις: Μαΐου 14, 2012, 07:53 »
Βάλε ένα βράδυ τι βάση μέσα σε νερό με υγρό πιάτων και μετά καθάρισε την καλά.
Δε σου λέω για βράσιμο γιατί πρόσεξα ότι μετά από αρκετά βρασίματα αλλάζει το χρώμα και φαίνεται κάπως.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1877 στις: Μαΐου 14, 2012, 11:16 »
Καλημέρα καταρχήν. :))
Θα ήθελα να σας πω ότι μου τη δίνει που είμαι μ@##κας και το διαπιστώνω μετάαπό ένα μήνα.

Είχα πάρει 3 κινέζικους noname ατμοποιητές c από γνωστό κατάστημα με 2 ευρώ.
Πριν τελειώσουν λέω ας πάρω καλούς και επωνυμους joy από γνωστό επώνυμο κατάστημα που είναι και στο φόρουμ. ;)

Πράγματι πήρα και τους πλήρωσα 5 ευρουδάκια τον έναν. ;D αλλά λέω είναι επώνυμοι βρέ αδελφέ.

Μέχρι σήμερα που τους χρησιμοποιώ καμιά διαφορά ίδιοι μς τους noname τόσο στην εμφάνιση όσο και στην αντοχή και υπόλοιπα.

Πρίν λίγο βλέπω παραπάνω σε φωτογραφία ατμοποιητές joy με λογότυπο πάνω.Κοιτάζω τους δικούς μου τίποτε όπως οι noname. ;D

Δεν θα κάτσω να κάνω ρόμπα το κατάστημα εδώ μέσα που μου πούλησε 5 ευρω noname για επώνυμους. Απλάδεν θα ξαναπάω να ψωνίσω σε επώνυμο κατάστημα επώνυμα προιόντα.Θα ψωνίζω απλά noname κινέζικα  και θάχω το κεφαλάκι μουήσυχο.

Και ας χαλάνε όποτε θέλoyn.Θα παίρνω καινούργια πάλι noname. Εσείςφίλοι μου συμφουρμίτες πάρτε 'οτι θέλετε .Μόνο τα μάτια ανοικτά.

Τώρα μπορεί νάχω βγεί και εκτός τοπικ και αν με πιάσει και ο alex  τώρα πούγινε και συντονιστής :wall: :wall: :wall:

Κλάφτα  Χαράλαμπε. :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: 

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1878 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:03 »
Φανταζομαι δεν ηταν σε τετοια συσκευασια οπως την παρακατω?
Κοιτα εχει και ego-c noname καλους,ναι οκ (αμα τους βρεις..).. αλλα 5 ευρο... :fight_knuppel:... 2-3euro ειναι καλα.
Για μενα οπως ειχα γραψει και παλιοτερα σημαντικο ρολο ειναι οτι πρεπει να ειναι το φιτιλακι οπως την εικονα 2 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6327.msg312194.html#msg312194 για να μην παιδευομαστε φτιαχνοντας φιτιλι σε καινουριο ατμοποιητη. Οπως πχ της εικονας 1 που σε μενα προσωπικα που μουχε τυχει τετοιος μου εβγαζε συνεχως καμενο και εστρωσε μονο αφου εφτιαξα δικο μου φιτιλακι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2012, 17:26 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1879 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:08 »
@papoys...
Ξαναδοκίμασε γνήσιους joyetech έχουν σημαντική διαφορά με τους κλώνους (τουλάχιστον όσους έχω δοκιμάσει). Χαρακτηριστικό τους, το χαραγμένο λογότυπο της εταιρείας (είτε joyetech είτε κάποιου ΟΕΜ συνεργάτη) στο σώμα τους.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1880 στις: Μαΐου 15, 2012, 13:53 »
Ρε παιδια εδω και μερικες μερες εχω πολυ σφιχτη τζουρα σε εναν απο τους 2 ego-c που εχω. Κατα 99% το προβλημα πρεπει να ειναι στην βαση γιατι δοκιμασα και αλλα φιλτρακια και αλλον ατμοποιητη και παλι τα ιδια. Η μονη ευκολη λυση που βρηκα ειναι να ξεβιδωνω λιγο την μπαταρια χωρις να χανει την επαφη για να εχω λιγο πιο αερατη τζουρα. Εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα?
Λοιπον ψαχνοντας να βρω λυση στο προβλημα μου βρησκω αυτο το νημα...http://www.totallywicked-eliquid.com/forum/tornado-75/maybe-important-info-on-ego-c-vaping-issues/
Με τα λιγα αγγλικα που ξερω καταλαβαινω οτι ο τυπος λεει οτι η εισαγωγη του αερα ειναι εκεινη η τρυπα στο καρφακι της βασης απο κατω που ακουμπαει τον πολο της μπαταριας....  :hmmm:... οσο πιο μεγαλη ειναι λεει τοσο πιο αερατη τζουρα.. :hmmm:
Βλεπω την ovale τρυπα... μια χαρα μου φαινετε λεω...
Βλεπω την noname τρυπα... ουπς που ειναι η τρυπα...
 :hmmm: Ο τυπος δεν ξερει τι του γινεται μου φαινεται...
Ψαχνομαι λιγο και... ευρηκα!!!
Η διοδος του αερα απο την μεσα μερια γινετε απο μια τρυπα που φαινετε καλυτερα αν αφαιρεθει το καρφακι που ακουμπαει τον πολο.. με ενα απλο σπρωξιμο με ενα σταυροκατσαβιδο βγαινει. Δειτε εικονες..
Ε λοιπον ο Ovale εχει μια τρυπα μονο ενω ο noname που ειχα παρει εχει δυο!!! Μια απο την μια πλευρα και μια απο την αλλη...!
Συμπερασμα o noname exei πολυ καλυτερη τζουρα για μενα προσωπικα. Ριχτε μια ματια αν εχετε ορεξη και στα δικα σας οποιος εχει διαφορες μαρκες c βασεις.
Η διοδος αερα απο την κατω πλευρα με πρασινο στην 2η εικονα.. οχι η τρυπα στο καρφακι  :idiot1:.
Ειναι στα πλαϊνα χαμηλα του 510 σπειρωματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2012, 18:16 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1881 στις: Μαΐου 15, 2012, 18:31 »
Εκανα ενα update στην 2η εικονα..
Τελικα αν το δειτε στο φως προσεκτικα (ισως και με μεγεθυντικο φακο) απο κατω φαινονται οι τρυπες στα πλαϊνα τερμα κατω του σπειρωματος 510.
Το καρφακι καλυτερα μην επιχειρησετε να το βγαλετε. Στον no name μου εσπασε η μια ακρη που συγκρατει τον ατμοποιητη :'(  :eyesplash:. Ευτυχως δουλευει ακομα.

Αποσυνδεδεμένος kalex

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπατμιστής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1882 στις: Μαΐου 15, 2012, 18:55 »
Μου βγήκαν τα μάτια να τις δω! Εχεις δίκιο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1883 στις: Μαΐου 15, 2012, 19:08 »
Συγχαρητήρια παιδιά της ειδα τiς τρύπες, φαίνονται και απο την βάση που βιδώνει η μπαταρία, αν τον δεις με κόπο πλαγιάζοντας τον, λύθηκε το μυστήριο γιατί μου άρεσε καλύτερα από ζερο μια βάση+ κώνος χωρίς να το ξέρω, της λίγο πιο άνετης τζούρας και όχι αγχωτικής της ovale /joy. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1884 στις: Μαΐου 15, 2012, 19:11 »
εγω παλι πηγα και πηρα C τυπου Β γιατι λεγαν οτι δεν ταιριαζουν οι Α.εδω και 3 μηνες αλαξα τον κωνο του τυπου Α με σωληνα τυπου Β,χωρις να εχω προβληματα.τζαμπα 18 ευρω για το σετ.τουλαχιστον μου μενουν τα τανκ και οι ταπες σιλικονης.
οσο για τις τρυπες του αερα ετσι οπως τα λες ειναι.οι οβαλλε εχουν 1 στον πατο και μια πανω απο το σπειρωμα.οι νο νειμ εχουν 2 πανω απο το σπειρωμα

Αποσυνδεδεμένος Coffeman

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1885 στις: Μαΐου 15, 2012, 19:18 »
σημερα παρηγγειλα τον eego C type B.απο www.atomizer.gr.αμπουλες και ταπες σιλικονης.για να δουμε τι θα δουμε.εχει παρει κανεις τυπου  Β;οι ατμο ειναι ιδιοι με τους Α;
Έχω πάρει από atmomizer.gr εδώ και κανα μήνα ego-c type b
Καλό είναι, δεν έχει καμία διαφορά με το type A εκτός από περισσότερο χώρο στο tank.
Το δουλεύω με ατμο Ovale γιατί είχα μερικούς και ήθελα να τους καταναλώσω, ο atmo ο δικός του έχει διαφορά... είναι από  αυτούς που δεν ανοίγουν από πάνω για να αλλάξεις φιτίλι.
Θέλω μόνο να μου πεις όταν παραλάβεις αν στην βάση πάνω στους 2 πόλους έχει κάτι σαν κόλληση καλάι...
Σε εμένα έτσι είναι και δεν ξέρω κατά πόσο σωστό είναι να έχει κόλληση εκεί.
Στη φωτογραφία δε φαίνεται πολύ καλά, αλλά θα το καταλάβεις όταν το δεις από κοντά.

Με κώνο Β και βάση Α ο ατμο Α δεν έπαιρνε ρεύμα... Βάση Β, κώνο Β και ατμο Α δουλεύει 

 

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1886 στις: Μαΐου 15, 2012, 19:23 »
εγω παλι πηγα και πηρα C τυπου Β γιατι λεγαν οτι δεν ταιριαζουν οι Α.εδω και 3 μηνες αλαξα τον κωνο του τυπου Α με σωληνα τυπου Β,χωρις να εχω προβληματα.τζαμπα 18 ευρω για το σετ.τουλαχιστον μου μενουν τα τανκ και οι ταπες σιλικονης.
οσο για τις τρυπες του αερα ετσι οπως τα λες ειναι.οι οβαλλε εχουν 1 στον πατο και μια πανω απο το σπειρωμα.οι νο νειμ εχουν 2 πανω απο το σπειρωμα
Ειτε απο πανω ειτε απο κατω ειναι η ιδιες τρυπες παντως.
Γιατι στην αρχη νομιζα οτι υπαρχει καποια διαδρομη μεταξυ τους εσωτερικα της βασης :))  :eyesplash:
Αυτες που φαινονται απο πανω ειναι οι ιδιες που φαινονται και απο κατω  :))
Επισης ειχα την εντυπωση επειδη δεν εβλεπα τις τρυπες απο την κατω μερια οτι περνει αερα γυρο γυρο απο το σπειρωμα 510 :idiot1:.. φανταζομουν οτι ειχε καποιο κενο.. :))
Συγχαρητήρια παιδιά της ειδα τiς τρύπες, φαίνονται και απο την βάση που βιδώνει η μπαταρία, αν τον δεις με κόπο πλαγιάζοντας τον, λύθηκε το μυστήριο γιατί μου άρεσε καλύτερα από ζερο μια βάση+ κώνος χωρίς να το ξέρω, της λίγο πιο άνετης τζούρας και όχι αγχωτικής της ovale /joy. :thumpup:
Και γω παντως με Ovale με αυτη την σφιχτη τζουρα μετα απο καποια ωρα με πιανει πονοκεφαλος απο το ρουφηγμα..
Με τον επομενο μισθο ενα σετ no name κωνο-βαση... :))
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2012, 22:12 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1887 στις: Μαΐου 22, 2012, 22:59 »
Με κατι που εχω ξενερωσει με τους LR δοκιμαζοντας τους 3 μεχρι στιγμης απο το πακετο ειναι οτι και οι τρεις μεχρι στιγμης ειχαν προβλημα στην τροφοδοσια... >:(
Δεν μπορω να χωνεψω οτι ολοκαινουριοι ατμο και και οι τρεις συνηθως μετα απο καθε 2 τζουρα (με κενο 5 δευτ. τουλαχιστον) ειχα καμμενο  :angry_orange:.
Μονο αφου εβγαλα το καρφακι και αρχισα να περναω καρφιτσα απο ολα τα ''αυλακια'' που εχει το καρφακι στρωσαν.
Το θεμα ειναι οτι τωρα μου ξελιγωνει το υγρο σε χρονο dt. :eyesplash:
Εσεις ρε παιδια δεν ειχατε παρομοια προβληματα? 'Η εχω πεσει σε ελλατωματικη παρτιδα?
Με ειχαν σπασει τα νευρα μεχρι να καταφερω να δουλεψουν σωστα. Ο ενας ειδικα τον οποιο τον αλλαξα και φιτιλι την μια μερα δουλευε καλα την αλλη παλι τα ιδια...
Παντως αμα ειναι ολοι ετσι προτιμαω τους normal.. που δουλευουν πιο απροβληματιστα. Κατι θα ξερουν και οι κινεζοι που βγαζουν αυτους πρωτα στην αγορα.
 :sign_trelaaa:
Δεν αντεχω αλλο καμμενο ρε παιδια! Εναν ατμοποιητη να δουλευει σωστα! Δεν αντεχω αλλο κουραστικα!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1888 στις: Μαΐου 22, 2012, 23:15 »
Συμβαίνει συχνά με τους LR
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8199.msg321359.html#msg321359

αν και εχω την εντύπωση ότι θέλουν το χρόνο τους μέχρι να αρχίσει να τραβάει το φυτίλι, και πάντα 1-2 σταγόνες πάνω στο καρφάκι πρίν τη πρώτη χρήση....

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1889 στις: Μαΐου 23, 2012, 01:10 »
Παντως παρατηρησα οτι στους LR το φιτιλακι τους ειναι πιο κοντο απ'οτι εχω συνηθισει σε αλλα ego-t και C NR. Δηλαδη φαινετε σαν να ακουμπαει ισα ισα την αντισταση. Και επισης το φιτιλι που χρησιμοποιω για αλλαγες μου φαινετε πιο μαλακο να το πω ? σε σχεση με το φιτιλι που εχει ο ατμοποιητης της joytech. Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο.
Ο 4ος που ανοιξα πριν απο λιγο εν το μεταξύ ως εκ θαυματος δουλευει μια χαρα..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556603 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 208 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181456 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 78 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138892 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz