vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, kurtz, ZoeM, Tem, lounik

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος snowpoloi

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1845 στις: Απριλίου 30, 2012, 14:40 »
Καλησπέρα και από εμενα εχω τον EGO-C 3 μέρες τώρα σε σύγκριση με τα cartomizer που εκανα μέχρι τωρα με έχει εντυπωσιάσει δεν εχω καθόλου διαροές κανω περίπου 4-5 ml την μέρα το μόνο πρόβλημα που έχω μετα απο 3-4 τζούρες (νορμαλ προς μακρόσυρτες) ζεσταίνεται πολυ ο ατμοποιητης και το περίβλημα εννοείται πραγμα που στο giant και στο hybrid δεν γινόταν τόσο σύντομα επρεπε να το ζωρίσω περισσοτερο ...ειναι φυσιολογικο να ζεσταίνεται τόσο γρήγορα??μυρωδιά απο κάψιμο διαροές μειωμένο ντουμάνι δεν εχω(δοξα το θεό) απλα ζεσταίνεται καθε λιγο και λιγάκι και πρεπει να περιμένω κάνα 5λεπτο για να ξανακάνω....καμμια λύση?να του βάλω υδρόψυξη??? :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1846 στις: Απριλίου 30, 2012, 14:46 »
μην ανησυχεις.ετσι δουλευει ο c,τωρα που πιανουν οι ζεστες θα του περασουμε ενα ανεμιστηρακι και θα ειναι jet :)

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1847 στις: Απριλίου 30, 2012, 15:32 »
Αν και θα γίνει χοντροκομμένο και άβολο , ίσως κάτι τέτοιο να βελτίωνε  την κατάσταση



Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1848 στις: Απριλίου 30, 2012, 20:09 »
...ειναι φυσιολογικο να ζεσταίνεται τόσο γρήγορα??μυρωδιά απο κάψιμο διαροές μειωμένο ντουμάνι δεν εχω(δοξα το θεό) απλα ζεσταίνεται καθε λιγο και λιγάκι και πρεπει να περιμένω κάνα 5λεπτο για να ξανακάνω....καμμια λύση?να του βάλω υδρόψυξη?
Είναι γεγονός πως ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έπειτα από απανωτές τζούρες ζεσταίνεται και κανονικά για να μην κουράζεται θέλει μετά από 5,6 τζούρες μια πεντάλεπτη ξεκούραση.
Επίσης καλό είναι αν κάνεις παρατεταμένες τζούρες να μην είναι δυνατές και απότομες αλλά πιο μακρόσυρτες και με σχετική άνεση.
Να θυμάσαι ότι η κακή χρήση μειώνει σημαντικά την ζωή του ατμοποιητή σου καθώς και ο μη καθαρισμός του  :)

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1849 στις: Απριλίου 30, 2012, 20:16 »
απο vaporbreak κεφαλες για c εχει παρει κανεις?ταιριαζουν στη βαση της Joyetech?

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1850 στις: Απριλίου 30, 2012, 20:19 »
Ένας φίλος είχε πάρει πριν 4,5 μέρες κοίτα στις "αγορές εξωτερικού"
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3243.45.html

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1851 στις: Απριλίου 30, 2012, 20:38 »
 :thumpup:  :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1852 στις: Μαΐου 04, 2012, 19:39 »
και ο ego C μεσα σε RCA μολις τον τελειωσα.αυριο καλυτερες φοτο

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1853 στις: Μαΐου 07, 2012, 00:02 »
Λοιπον μου ηρθαν οι Joytech LR .  Εντυπωσεις..
Στα συν χτυπιμα πιο εντονο (Ενοχλητικα εντονο για μενα θα ελεγα και κατεβασα την νικοτινη 3-4mg στα υγρα μου..) και ελαφρως πιο εντονη γευση.
Στα μειον ζεστενετε πολυ πιο γρηγορα αρα περισσοτερα διαλειμματα για να κρυωσει.
Επισης ειχα προβλημα τροφοδοσιας μετα απο καθε δευτερη τζουρα δοκιμασα κι αλλον απο την 5αδα, και παλι τα ιδια. Μονο αφου τον ανοιξα εβγαλα το καρφακι και περασα βελονα απο τα πλαινα του φιτιλιου εστρωσαν. Το κακο ειναι πως στον εναν μειωθηκε η παραγωγη ατμου γιατι τωρα μαλλον τρεχει παραπανω υγρο απ'οτι πρεπει. Σε οvale NR αν και περασε καιρος οι προηγουμενη c που ειχα ηταν no name δεν θυμαμαι να χρειαζοταν να βαλω χερι για να δουλεψουν σωστα.
Παραγωγη ατμου σε σχεση με ΝR εγω προσωπικα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1854 στις: Μαΐου 07, 2012, 09:20 »
Ο C αν και είναι πρόθυμος από τη πρώτη στιγμή θέλει χρόνο να στρώσει.
Δώστους χρόνο με όχι μακρόσυρτες τζούρες στην αρχή και θα δεις.
Έπρεπε όμως να δεις και διαφορά  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1855 στις: Μαΐου 07, 2012, 22:57 »
Λοιπον θα αλλαξω την δηλωση μου περι ατμου.. 4 μερα σημερα με τον LR και επειδη δοκιμασα απο φιλο NR Joetech ετσι για να τον ξαναθυμιθω, τελικα παραγει πολυ καλυτερα και τον ατμο. Με ΝR θελει και δευτερη τζουρα στο καπακι για να βγαλει τετoιον ατμο. Και χτυπιμα...wow.
Το μονο προβλημα αυτο που εγραψα για την τροφοδοσια που επρεπε να το βαλω χερι. Και 2 στα 2. Αν δοκιμασω και τον τριτο και κανει τα ιδια τι να πω, δεν νομιζω να ειναι τυχαιο.
Οποτε ο LR κερδιζει τελικα σε χτυπιμα, γευση, ατμο.
Χανει σε αυτονομια, συνεχομενες τζουρες γιατι θερμαινετε πιο ευκολα, και λογικα και σε αντοχη αφου θα τα φτυση μια ωρα νωριτερα και επισης για μενα προσωπικα στο ''δουλεψε χωρις να σε πειραξω..''
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2012, 23:10 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1856 στις: Μαΐου 07, 2012, 23:30 »
Το "χέρι" χρειάστηκε επίσης 2/2 και σε εμένα αλλιώς καμένο.... μετά όμως  :laugh_cool_jump:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1857 στις: Μαΐου 07, 2012, 23:41 »
Να προσθεσω οτι ηθελε και καθαρισμο με dry burning μετα το σεταρισμα του φιτιλιου γιατι ειχε ακομα στο βαθος μια ελαφρια καΐλα να το πω.. :) απο καμμενα υγρα πανω στην αντισταση. Αλλα τωρα ναι.. και γω πλεον  :laugh_cool_jump:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1858 στις: Μαΐου 07, 2012, 23:47 »
Dry burn δεν χρειάστηκε να κάνω στην αρχή... απλά οι C και ειδικά οι LR θέλουν οποσδήποτε στάξιμο 2-3 σταγόνες μέσα στο καρφάκι την πρώτη φορά και μετά αν δεν παίξουν καλά πείραγμα στο φυτιλάκι...

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1859 στις: Μαΐου 07, 2012, 23:50 »
Lr έχω δοκιμάσει μια φορά αλλά δεν ξέρω ρε παιδιά οι Nr Joyetech αν εφαρμόσεις σωστά
αυτά που τα καιρούς έχουμε πεί ...πάει σφαίρα παρά τα ...σκασίματα που τώρα τα συνήθισα  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 134 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 38 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537922 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238554 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63