vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1830 στις: Απριλίου 28, 2012, 10:47 »
Εμένα πάλι,οι Joyetech οι  ego-c, με , χρήση γύρω στα 5ml καθημερινά, μου κρατάνε 20 μέρες, χωρίς κανένα service και μαστόρεμα... (και στις 20 τους αλλάζω, γιατί δεν με ικανοποιεί πια το ντουμάνι που μου δίνουνε)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1831 στις: Απριλίου 28, 2012, 10:51 »
εμενα με πανε περοπου 40 μερες με καθαρισμα καθε 5 μερες.ειτε ειναι LR η NR,τορνειντο η τζουτεκ.απολυτα ευχαριστημενος

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1832 στις: Απριλίου 29, 2012, 00:56 »
παιζει ρολο και το υγρο και ποσα ml κανεις την ημερα,πχ εμενα με 4ml tribeca μου βγαζουν μ.ο. 15-20 μερες,τους κανω ενα καθαρισμα στις 8-10 μερες,αλλα στις 20 μερες το αργοτερο τους πεταω γιατι εχουν αρχισει να χανουν την αποδοση τους
κανω 3 ml την ημερα  F.A και τους καθαριζω μερα παρα μερα, το κλασσικο καθαρισμα δλδ, τον φυσαω και απο τις 2 πλευρες και βγαζει οτι ειναι να βγαλει. μαλλον πανε για πεταμα! εμενα μου βγαζουν και πολυ σφιχτες τις τζουρες και καινουργοι που ειναι ,μετα απο λιγο δινοπαθω για να κανω μια τζουρα, δεν ξερω τι γινετε ειληκρινα!

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1833 στις: Απριλίου 29, 2012, 01:26 »
εγω καθε 5 μερες τον ανοιγω με μια λιμα για νυχια ξυνω εαφρια με την μυτη της λιμας την αντισταση την καιω μεχρι να πυρωσει και τον κλεινω.αν εχει προβλημα το φυτιλι το αλαζω και ξαναζωντανευει

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1834 στις: Απριλίου 29, 2012, 01:48 »
Νομίζω ότι αδίκως των ξύνεις και ταλαιπωρείς το σύρμα... το dryburn καθαρίζει σίγουρα, 4-5 σύντομα πυρακτώματα είναι αρκετά όχι μόνο να καθαρίσουν την αντίσταση αλλά και για να λευκάνουν του φυτίλι...

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1835 στις: Απριλίου 29, 2012, 01:59 »
φιλε με τον τροπο αυτο με παει ενας NR η  LR κοντα 40 μερες.θα δοκιμασω και χωρις να την ξυσω και αν καθαρισει θα το κανω ετσι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1836 στις: Απριλίου 29, 2012, 02:04 »
Μετά το dry burn εχει μια περιεργη γευση (οχι το κλασικο καμμενο) Το εχω παρατηρήσει 1 μηνα τωρα σε πολλους ego-c . Παλιότερα δεν την ειχε αυτή .  Ή πλεον καταλαβαίνω γευσεις που δεν επιανα νωρίτερα ή κατι αλλο συμβαίνει. Παντως ειναι τοσο απαισια η γέυση που προτιμώ να αλλάξω ατμοποιητη παρά να το υπομένω μεχρι να φύγει.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1837 στις: Απριλίου 29, 2012, 02:20 »
Εννοείται ότι dryburn κάνεις χωρίς το κάθετο φυτιλάκι, αν το κάνεις όσες φορές απαιτείται για να φύγουν πλήρως οι επικαθίσεις και να ασπρίσει το φυτίλι, τότε δεν μένει απολύτως τίποτα... δεν αρκεί να πυρώσει το σύρμα πρέπει να καθαρίσει καλά και η φυτιλοαντίσταση.
Συνήθως δεν χαλάει το σύρμα, το φυτίλι μετά από έναν αριθμό καθαρισμών λεπταίνει ή "μαλλιάζει" και δεν βγάζει πια αρκετό ατμό. Μόνο μια φορά μου χάλασε το σύρμα κάνοντας έναν ήχο όπως μια λάμπα που καίγεται... Ειδικά στον LR το σύρμα είναι πολύ χοντρό (μάλλον 15αρι) δεν καίγεται με τίποτα, χαλαρά τον ανοίγεις και τυλίγεις άλλο φυτίλι στο ίδιο σύρμα... :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1838 στις: Απριλίου 29, 2012, 02:26 »
απλό dry burn κάνω ,εχω κάνει 10αδες!  :tongue_smilie: δεν ξέρω που οφείλεται η συγκεκριμένη  μυρωδια-γευση.Οσες φορες εκανα τον τελευταιο μηνα το ιδιο πραγμα.Παλιότερα οχι

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1839 στις: Απριλίου 29, 2012, 09:37 »
Πάντα είχε μια περίεργη γεύση μετά το DB αν δεν το κάνεις μια πλύση  με απιονισμένο και μετά ένα ακόμα DB μέχρι να στεγνώσει.
Κάψε κανονικά την αντίσταση μέχρι να ασπρίσει. Βάλε σε μια σύριγγα χωρίς τη βελόνα λίγο απιονισμένο νερό. Ρίξτο με δύναμη πάνω στην αντίσταση 2-3 φορές. Σκούπισε τον άτμο με ένα χαρτάκι να στεγνώσει. Κάψε την αντίσταση μέχρι να σταματήσει να ακούγεται ο θόρυβος του βρασμού.
Δοκίμασε το και θα με θυμηθείς  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1840 στις: Απριλίου 29, 2012, 10:07 »
χαλαρά τον ανοίγεις και τυλίγεις άλλο φυτίλι στο ίδιο σύρμα... :laugh1:
Πώς το κάνεις αυτό? :dontknow:
Καμιά φώτο? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1841 στις: Απριλίου 29, 2012, 12:24 »
κανω 3 ml την ημερα  F.A και τους καθαριζω μερα παρα μερα, το κλασσικο καθαρισμα δλδ, τον φυσαω και απο τις 2 πλευρες και βγαζει οτι ειναι να βγαλει. μαλλον πανε για πεταμα! εμενα μου βγαζουν και πολυ σφιχτες τις τζουρες και καινουργοι που ειναι ,μετα απο λιγο δινοπαθω για να κανω μια τζουρα, δεν ξερω τι γινετε ειληκρινα!
οκ το κλασσικο καθαρισμα αλλα θελουν και dry μετα απο 7-8 μερες,αυτο που λες στην αρχη με την σφιχτη τζουρα το εχω παθει και εγω με καινουργιους ατμ,η λυση ηταν να στριψω λιγο το φυτιλακι δεξια αριστερα με ενα τσιμπιδακι,επισης μην βιδωνεις πολυ τον ατμ πανω στην μπαταρια,με το που θα πιασει δωσε ελαχιστο σφιξιμο

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1842 στις: Απριλίου 29, 2012, 21:01 »
οκ το κλασσικο καθαρισμα αλλα θελουν και dry μετα απο 7-8 μερες,αυτο που λες στην αρχη με την σφιχτη τζουρα το εχω παθει και εγω με καινουργιους ατμ,η λυση ηταν να στριψω λιγο το φυτιλακι δεξια αριστερα με ενα τσιμπιδακι,επισης μην βιδωνεις πολυ τον ατμ πανω στην μπαταρια,με το που θα πιασει δωσε ελαχιστο σφιξιμο
αυτο που λες να μην βιδωνω πολυ σφιχτα την μπαταρια στον ατμο το κανω οκ αλλα με το τσιμπιδακι δεν γυρναει, εχω αυτον τον ατμο http://www.altersmoke.gr/products/atmopoiites?page=shop.product_details&flypage=youbooks.tpl&category_id=8&product_id=47. να παρω λες μια καρφιτσα και να τον τρυπισω λιγο? :hmmm:

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1843 στις: Απριλίου 29, 2012, 21:11 »
Δήμητρα μιλάμε για eGo-C ατμοποιητές εδώ μάλλον έχεις κάνει λάθος εσύ λες για άλλον :o :o

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1844 στις: Απριλίου 29, 2012, 21:28 »
Δήμητρα μιλάμε για eGo-C ατμοποιητές εδώ μάλλον έχεις κάνει λάθος εσύ λες για άλλον :o :o
ουπς :-\! συγνωμη!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181320 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 120 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 27 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537904 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085886 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63