vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dimitrisd, ZiovanioS, Olga68, Mimhsdr, Ηρακλης, geoliol, manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1770 στις: Απριλίου 08, 2012, 18:30 »
αλλά σε απόδοση  :thumpdown:

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1771 στις: Απριλίου 08, 2012, 19:35 »
Όταν τα έλεγα έπεσαν να με ...φάνε και έψαχναν πιο φθηνό και από 3,5 € με 2 και με 1,5
και στο τέλος όλοι φώναζαν: Τον Βαραββά τον Βαραββά !! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1772 στις: Απριλίου 08, 2012, 20:36 »
...
υ.γ= Αυτους τους ατμοποιητες της joytech lr απο που μπορουμε να τουσ προμηθευτουμε?
Καλως σας βρηκα!!! :bye:

Genuine Joyetech eGo-C LR υπάρχουν διαθέσιμοι και στην ελληνική αγορά. Αναφέρω ενδεικτικά τα παρακάτω καταστήματα :
http://www.ivape.eu
http://www.atmistis.gr
http://www.e-tsigaro.com

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1773 στις: Απριλίου 09, 2012, 09:42 »
Αυτό που θέλω να ρωτήσω, γιατί προς το παρόν δεν έχω βρει καμία αναφορά είναι το εξής:
Μετά τις πρώτες μέρες που προσπαθούσα να βρω πως να ατμίζω βρήκα τον ιδανικό για εμένα τρόπο. Η απόλαυση έχει ανέβει κατακόρυφα, αλλά νομίζω πως ξεσκίζω τους ατμοποιητές:
1) Πατάω κουμπί και περιμένω 1 δευτερόλεπτο (όχι πάντα)
2) Ξεκινάω τζούρα
3) Μόλις γεμίσει το στόμα, χωρίς να αφήσω κουμπί εισπνέω και καπάκι συνεχίζω δεύτερη εκπνέοντας από τη μύτη.
4) Μόλις γεμίσει και η δεύτερη τζούρα ξαναεισπνέω και συνεχίζω την τρίτη εκπνέοντας από τη μύτη.
5) Αφού γεμίσει και η τρίτη αφήνω το κουμπί εισπνέω και εκπνέω από το στόμα.
Συνολικά η διαδικασία παίρνει 9-10 δεύτερα με πατημένο το κουμπάκι!!
Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που ατμίζει έτσι (και νομίζω πως έχω ανακαλύψει την αμερική) ή το κάνετε κι άλλοι. Αν ναι, πόσο σας κρατάνε οι ατμοποιητές. Και μήπως για τέτοια χρήση θα ήταν πιο ιδανικό κάποιο mod ή ένας cartomizer όπως ο Dual coils 510 DCT V2 ?

Επίσης πιστεύετε πως το ότι κάνω 3-4ml την ημέρα είναι θέμα χαμηλής περιεκτικότητας νικοτίνης στα υγρά που χρησιμοποιώ? Αν ανέβω νικοτίνη πιστεύετε θα πέσει η κατανάλωση?

Σόρυ αν η ερωτήσεις είναι πολύ noob, αλλά ακόμη ψάχνομαι.

Ευχαριστώ  :)

 :o :o Τι πνευμονια εχεις ρε μεγαλε  :o! Δοκιμαζοντας αυτο που λες φτανω μεχρι το 3 βημα :dontknow:... Αλλα οντως χτυπαει καλα στο λαιμο ετσι..
Για μενα ελλατωσε λιγο τις τζουρες σου το φτανεις στα ορια.
 Εγω αποφευγω να το παταω χωρις να τραβαω τζουρα φοβουμενος μην εχω dry hit. Αντι αυτο καποιες φορες κανω αυτο, τραβαω ενα-δυο δευτερα τζουρα και την βγαζω χωρις να παρω μεσα και στο καπακι κανονικη. Το ιδανικοτερο βεβαια για αυτου του τυπου η.τ. ειναι μια σταθερη τζουρα ουτε πολυ αποτομη αλλα ουτε πολυ χαλαρη.

Πειραματιζομενος σε καθαρισμα ατμοποιητη και αντιστασης ανακαλυψα εναν τροπο που κανει κατασπρα αντισταση και φιτιλι.Δεν ξερω αν το εχει κανει κανενας αλλα τα εβρασα σε ενα μπρικι με νερο και μια κουταλια tide!!! 8).Tα αποτελεσματα με αφησαν με το στομα ανοιχτο!!!τετοιο καθαρισμα δεν ειχα ξαναδει οτι και αν ειχα ξαναχρησιμοποιησει
:o :o Οχι ρε παιδια τι κανετε! Για μενα καψτο σε γκαζακι λιγο αφου το ξεπλενεις ή μην ασχολησε και καθολου αν δεν εχεις προβλημα. Δεν χρειαζετε να ασχολειστε παρα πολυ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2012, 10:56 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1774 στις: Απριλίου 09, 2012, 11:45 »
Και εγω μεχρι το 3 βημα φτανω :))Οσο για το φυτιλακι αφου το εχω βρασει σε μπρικι το καιω με εναν αναπτηρα 1λεπτο και τελος,γενικα με 4ml οι ατμ μου βγαζουν 20 μερες οποτε ειμαι μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος tripus

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1775 στις: Απριλίου 09, 2012, 14:11 »
:o :o Τι πνευμονια εχεις ρε μεγαλε  :o! Δοκιμαζοντας αυτο που λες φτανω μεχρι το 3 βημα :dontknow:... Αλλα οντως χτυπαει καλα στο λαιμο ετσι..
Για μενα ελλατωσε λιγο τις τζουρες σου το φτανεις στα ορια.
 Εγω αποφευγω να το παταω χωρις να τραβαω τζουρα φοβουμενος μην εχω dry hit. Αντι αυτο καποιες φορες κανω αυτο, τραβαω ενα-δυο δευτερα τζουρα και την βγαζω χωρις να παρω μεσα και στο καπακι κανονικη. Το ιδανικοτερο βεβαια για αυτου του τυπου η.τ. ειναι μια σταθερη τζουρα ουτε πολυ αποτομη αλλα ουτε πολυ χαλαρη.

 :)) :))
Και έχω και άσθμα  :heat: :heat:
Τι να πω, ίσως φταίει το ότι δεν κάνω υγρά με υψηλή νικοτίνη. Αλήθεια το ίδιο υγρό σε άλλη περιεκτικότητα νικοτίνης έχει άλλο χτύπημα? Δηλαδή το χτύπημα έγειται κατά κύριο λόγο στην περιεκτικότητα σε νικοτίνη?

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1776 στις: Απριλίου 09, 2012, 14:17 »
Στη νικοτίνη και στην PG  :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1777 στις: Απριλίου 09, 2012, 14:21 »
και δευτερευοντως στον ατμοποιητη.. ;)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1778 στις: Απριλίου 09, 2012, 14:26 »
tripus, αν είναι να ρουφάς έτσι, ανέβασε τη νικοτίνη έτσι ώστε να κάνεις πιο νορμάλ χρήση...... όλο στο ρούφηγμα είσαι έτσι  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος tripus

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1779 στις: Απριλίου 09, 2012, 14:44 »
Τις πρώτες ώρες της ημέρας (καθημερινές) λόγω δουλειάς δεν κάνω πολλά. Όταν αράζω στον υπολογιστή, στην τηλεόραση, στο διάβασμα κλπ κλπ το έχω συνέχεια δίπλα μου. Βρίσκομαι σε οριακό σημείο όπου ξέρω πως η λογική επιλογή είναι να κατεβάσω νικοτίνη να κάνω υπομονή 1-2 εβδομάδες και μετά να το κόψω τελείως αλλά μου αρέσει αρκετά και μάλλον θα ανεβάσω νικοτίνη τουλάχιστον να το ευχαριστιέμαι...




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2012, 22:10 από Vrs5 »

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1780 στις: Απριλίου 09, 2012, 14:57 »
Κοίτα αν σε "παίρνει" ανέβασε λίγο νικοτίνη και κάνε υγρά με περιεκτικότητα
παραπάνω στην PG ή αν μπορείς να φτιάχνεις μόνος τότε καλύτερα.

ΥΓ Μην το παρακάνεις βέβαια σκέψου και το άσθμα σου  :)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1781 στις: Απριλίου 10, 2012, 09:06 »
Έπεσε στην αντίληψη μου ότι σε no name κεφαλές C η κεφαλή είναι ελαφρώς
μεγαλύτερη στο μήκος από την γνήσια της Joyetech και μάλιστα δεν γνωρίζω
μήπως είναι κακοτεχνία ή σκόπιμα υπάρχει αυτή διαφορά για κάποιο λόγο.  :confused1:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7648.msg322584.html#msg322584
 :o :o :o :o :o

"Τα του Καίραρος τω Καίσαρι" Γιάννης Παπ

Δεν έπεσε στην αντίληψή σου  :nope: :nope: :nope:
Εγώ το είδα πρώτος κ' το έγραψα εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.msg321105.html#msg321105
 :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Και πήγα να διορθώσω το πόστ μου κ' το είδα  :( :(
 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1782 στις: Απριλίου 17, 2012, 19:04 »
Τώρα στο καθάρισμα, παρατήρησα ότι το καρφάκι του άτμο είναι μεγαλήτερο στους ημιτασιόν από ότι στους γνήσιους  :hmmm:

μονο στο δικα μου τα no name ηταν πιο μικρα?? :eyesplash: :angel: :))

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1783 στις: Απριλίου 17, 2012, 19:30 »
Πραγματικά πολύ καλοί οι Joyetech eGo-C LR, παρά τις κάποιες αρχικές μου επιφυλάξεις. Mε ελάχιστες εξαιρέσεις μέχρι σήμερα μου έχουν δώσει μεγάλη διάρκεια ζωής αγγίζοντας σε αρκετές περιπτώσεις τις  20-30 ημέρες με απλή βασική συντήρηση.
Τα μέγιστα ζωής έχουν να κάνουν με το κατά πόσο τους ζορίζεις. Αν ατμίζεις 2,3 ml ημερησίως όντως σε βγάζουν μήνα.
Επίσης ο τρόπος χρήσης παίζει μεγάλο ρόλο, για τους C από εμπειρία παίζει ρόλο να μην κάνεις πολλές απανωτές τζούρες
3,4 και ξεκούραση δεν πρέπει να ζεσταίνονται  :)

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1784 στις: Απριλίου 19, 2012, 13:19 »
καλησπερα, θελω να αγορασω το e go-c, ξεκινησα να ατμιζω εδω και 2 μηνες περιπου με  το 510 της totally weakend, θελω να μου πειτε τις γνωμες σας για το e go-c και αν υπαρχει διαφορα στις εταιρειες π.χ εχω βρει ενα e go-c της ovale και ενα e go-c της totally weakend, ειναι σχεδον τα ιδια αλλα με ονομασια αλλης εταιρειας? :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 157 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181376 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 49 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085893 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63