vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

293 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, ipomonias

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1755 στις: Απριλίου 05, 2012, 10:41 »
θα στρωσει η γευση μολις καουν τα υπολειματα απο το καθαρισμα

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1756 στις: Απριλίου 05, 2012, 17:21 »
Έχτές ήρθαν από HealthCabin οι -C lr της joytech.
Ε, λοιπόν καμιά σχέση με ότι είχα μέχρι τώρα.
Πολύ γεύση, πολύ χτύπημα κ' σταματίσαν οι διαροές  :o Χωρίς να αλλάξω τάνκ, χωρλις να αλλάξω τάπα  :o
Απλά έβγαλα τον έναν κ' έβαλα τον άλλον.
Νομίζω ότι τσάμπα παιδευώμουνα τόσο καιρό.
Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?
Τελικά οι ημιτασιόν είναι μόνο για mod. Μόνο εκεί δεν είχα πρόβλημα (ανεβάζωντας την τάση).
3η μέρα σήμερα.
Χωρίς καμία διαροή :hmmm:
Χωρίς καμένο στην αρχή  :hmmm:
 :o :o :o :o :o :o
Τελικά δεν είναι όλα ίδια :yes:
Δοκιμάστε για να μην παιδεύεστε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1757 στις: Απριλίου 07, 2012, 10:18 »
Πραγματικά πολύ καλοί οι Joyetech eGo-C LR, παρά τις κάποιες αρχικές μου επιφυλάξεις. Mε ελάχιστες εξαιρέσεις μέχρι σήμερα μου έχουν δώσει μεγάλη διάρκεια ζωής αγγίζοντας σε αρκετές περιπτώσεις τις  20-30 ημέρες με απλή βασική συντήρηση.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1758 στις: Απριλίου 07, 2012, 10:44 »
Μου φαινετε επομενη αγορα lr και γω.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1759 στις: Απριλίου 07, 2012, 23:59 »
Έχτές ήρθαν από HealthCabin οι -C lr της joytech.
Ε, λοιπόν καμιά σχέση με ότι είχα μέχρι τώρα.
Πολύ γεύση, πολύ χτύπημα κ' σταματίσαν οι διαροές  :o Χωρίς να αλλάξω τάνκ, χωρλις να αλλάξω τάπα  :o
Απλά έβγαλα τον έναν κ' έβαλα τον άλλον.
Νομίζω ότι τσάμπα παιδευώμουνα τόσο καιρό.
Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?
Τελικά οι ημιτασιόν είναι μόνο για mod. Μόνο εκεί δεν είχα πρόβλημα (ανεβάζωντας την τάση).
Συνεχίζει κ' δουλεύει σαν σκυλί.
Το μόνο πρόβλημα είναι όταν έρχετε το καμένο επιδή άδειασε το τάνκ  :laugh1: :laugh1:
Πραγματικά είναι "υγροφάγος"  :o

Δεν έχω καμία, μα καμία διαροή  :yes:
Τελικά, επιτέλους, βρήκα κάτι να δουλεύει σωστά.
Για μένα τέλος όλοι οι άλλοι.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1760 στις: Απριλίου 08, 2012, 00:15 »
Συνεχίζει κ' δουλεύει σαν σκυλί.
Σε σένα θα ισχύσει ο νόμος του ΜΕΡΦΥ όπως και σε άλλους δηλαδή:
Η εγγύηση των 60 ημερών εγγυάται ότι το προϊόν θα χαλάσει την 61η ημέρα !!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tripus

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1761 στις: Απριλίου 08, 2012, 01:52 »
10 ημέρες ατμιστής (δεν έχω ακουμπήσει κ.τ.) κάνω 3-4ml την ημέρα (6-12mg νικοτίνη) και μπορώ να πω πως το eGo-C μου αρέσει πάρα πολύ. Δεν έχω δοκιμάσει άλλα e-cig αλλά πιστεύω πως έκανα καλή επιλογή (αν και η καταναλωτική μου μανία με σπρώχνει προς το mod κατσίκι  ::) ). Κοντεύω να τελειώσω την ανάγνωση του νήματος (έχει και πολλές σελίδες ρε παιδιά).

Για τους ατμοποιητές η εμπειρία μου είναι η εξής. Ο πρώτος δούλευε μια χαρά τις πρώτες 3 μέρες αλλά σε κάποια φάση που πήγα να τον καθαρίσω μου ξεκόλλησε το κάτω πλαστικό (προφανώς από δική μου βλακεία).
Έβαλα λοιπόν δύο καινούριους (έναν σε κάθε κώνο που είχε το πακέτο) ώστε να τους χρησιμοποιώ με διαφορετικά υγρά και να μην μπλέκονται οι γεύσεις. Χρησιμοποιώ Tribeca hallo και American Red Decadence. Μετά από 5 ημέρες, αυτός που χρησιμοποιούσα περισσότερο με τρέλανε στο καμένο. Τον άνοιξα, μπανάκι σε οινόπνευμα, μπανάκι σε νερό, έκανα Dry-burn σε αντίσταση και φυτίλι και τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά!!! Έχω την αίσθηση ότι λειτουργεί καλύτερα και από την πρώτη μέρα που τον χρησιμοποίησα!! Ο άλλος μου έκανε κάτι παιχνιδάκια χθες αλλά με λίγο τρύπημα με μια καρφίτσα στο φυτίλι έστρωσε και προς το παρόν δεν έχει πρόβλημα.

Να πω πως στον ένα κώνο χρησιμοποιώ φίλτρο με πλαστική τάπα και στο άλλο σιλικόνης. Στην απόδοση δεν βλέπω καμία διαφορά. Εκεί που βλέπω διαφορά είναι στις διαρροές. Σοβαρό θέμα δεν έχω με καμία από τις δύο απλά σε αυτή με τη σιλικόνη δεν βλέπω ούτε δάκρυ σε κώνο και φίλτρο ούτε καν από εγκλωβισμένους ατμούς (περίεργο αλλά συμβαίνει) 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, γιατί προς το παρόν δεν έχω βρει καμία αναφορά είναι το εξής:
Μετά τις πρώτες μέρες που προσπαθούσα να βρω πως να ατμίζω βρήκα τον ιδανικό για εμένα τρόπο. Η απόλαυση έχει ανέβει κατακόρυφα, αλλά νομίζω πως ξεσκίζω τους ατμοποιητές:
1) Πατάω κουμπί και περιμένω 1 δευτερόλεπτο (όχι πάντα)
2) Ξεκινάω τζούρα
3) Μόλις γεμίσει το στόμα, χωρίς να αφήσω κουμπί εισπνέω και καπάκι συνεχίζω δεύτερη εκπνέοντας από τη μύτη.
4) Μόλις γεμίσει και η δεύτερη τζούρα ξαναεισπνέω και συνεχίζω την τρίτη εκπνέοντας από τη μύτη.
5) Αφού γεμίσει και η τρίτη αφήνω το κουμπί εισπνέω και εκπνέω από το στόμα.
Συνολικά η διαδικασία παίρνει 9-10 δεύτερα με πατημένο το κουμπάκι!!
Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που ατμίζει έτσι (και νομίζω πως έχω ανακαλύψει την αμερική) ή το κάνετε κι άλλοι. Αν ναι, πόσο σας κρατάνε οι ατμοποιητές. Και μήπως για τέτοια χρήση θα ήταν πιο ιδανικό κάποιο mod ή ένας cartomizer όπως ο Dual coils 510 DCT V2 ?

Επίσης πιστεύετε πως το ότι κάνω 3-4ml την ημέρα είναι θέμα χαμηλής περιεκτικότητας νικοτίνης στα υγρά που χρησιμοποιώ? Αν ανέβω νικοτίνη πιστεύετε θα πέσει η κατανάλωση?

Σόρυ αν η ερωτήσεις είναι πολύ noob, αλλά ακόμη ψάχνομαι.

Ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1762 στις: Απριλίου 08, 2012, 01:58 »
 :baby: :baby: :baby: το κάνεις.....
η μόνη παρατήρηση είναι να αφήνεις το κουμπάκι λίγο πρίν τελειώσει η τελευταία εισπνοή ώστε να μη μένει ατμός μέσα.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1763 στις: Απριλίου 08, 2012, 02:03 »
:baby: :baby: :baby: το κάνεις.....
η μόνη παρατήρηση είναι να αφήνεις το κουμπάκι λίγο πρίν τελειώσει η τελευταία εισπνοή ώστε να μη μένει ατμός μέσα.
  :thumpup:
 O0 O0 O0 atmo-reggae !

Αποσυνδεδεμένος vstrom7

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1764 στις: Απριλίου 08, 2012, 12:14 »
Καλημερα και απο εμενα στην παρεα του forum,ειπα να παραθεσω την εμπειρια μου :)
Αγορασα το ego c εγω τελη Ιανουαριου...Στην αρχη μην γνωριζοντασ πως ατμιζουν και ολα τα συναφη ειχα τρελες διαρροες και οι πρωτοι ατμοποιητες μου,μου καηκαν σε 3-4 μερες εκαστος.(το ρουφαγα σαν κανονικο τσιγαρο) :tongue_smilie:
Καθησα και διαβασα ολες τις σελιδες του forum και ναι!!!!!! δοξαζω τον θεο εβγαλα μια ακρη :thumpup: χαρη σε εσας πειδες..Πλεον ατμιζω σταθερα και μολις καταλαβω αλλιοωση στην γευση(περιπου μετα απο 2 εβδομαδεσ πλεον) κανω τα συνηθη κολπα,βρασιμο-dry burn-και στεγνωμα φυτιλιου με σεσουαρ!!! :laugh1:) με αποτελεσμα ο ατμοποιητης να μου κραταει 1 μηνα χαλαρα...χρησιμοποιω μονο ατμοποιητες αυθεντικουσ ovale

Πειραματιζομενος σε καθαρισμα ατμοποιητη και αντιστασης ανακαλυψα εναν τροπο που κανει κατασπρα αντισταση και φιτιλι.Δεν ξερω αν το εχει κανει κανενας αλλα τα εβρασα σε ενα μπρικι με νερο και μια κουταλια tide!!! 8).Tα αποτελεσματα με αφησαν με το στομα ανοιχτο!!!τετοιο καθαρισμα δεν ειχα ξαναδει οτι και αν ειχα ξαναχρησιμοποιησει

Ατμιζω φουντουκακι...1.5-2 μλ την μερα

υ.γ= Αυτους τους ατμοποιητες της joytech lr απο που μπορουμε να τουσ προμηθευτουμε?
Καλως σας βρηκα!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1765 στις: Απριλίου 08, 2012, 12:27 »
Σε σένα θα ισχύσει ο νόμος του ΜΕΡΦΥ όπως και σε άλλους δηλαδή:
Η εγγύηση των 60 ημερών εγγυάται ότι το προϊόν θα χαλάσει την 61η ημέρα !!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Του αλλάξαμε τα φώτα στον νόμο του Μέρφι  :yes:
Οι άτμο έχουν εγγύηση DOA  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Τους άτμο τους αγόρασα από HealthCabin αλλά νομίζω ότι έχουν κ' εδώ  :yes:
Νομίζω ότι δουλεύουν καλήτερα κ' από τους αρχικούς ovale που είχα.
Μου έχει κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που δεν έχω καθόλου διαροές χωρίς να αλλάξω τίποτε άλλο εκτός από τον άτμο.  :respect:
Βρήκα την υγεία μου παιδιά με αυτούς  :thumpup:
Το μόνο κακό είναι ότι έχουν μεγάλη κατανάλωση υγρού, αλλά με απωζημιώνει με τον αδιαπέραστο ατμό  :party_beer_01: :victory:

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1766 στις: Απριλίου 08, 2012, 12:34 »
Τι να πω, από Ελλάδα παίρνω Joyetech και δεν έχω πρόβλημα ποτέ - εξαίρεση ? - δεν ξέρω ,
κάθε 15-20 μέρες τους αντικαθιστώ, καμένο ποτέ - χρήση 2,3 ml η σύζυγος και κάπου κάπου
εγώ. Διαρροές πολύ λίγη υγρασία γύρω από την πιπέτα - υδρατμοί .
Όλα μια χαρά
 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1767 στις: Απριλίου 08, 2012, 16:33 »
επισης εχω παρατηρησει οτι παιζει ρολο και το υγρο στην μακροζωια του ατμ,εχω 2 c,στον εναν βαζω μονο tribeca,και στον αλλον διαφορα αλλα,συνηθως vg υγρα,ο ατμ με τον tribeca οταν τον ανοιγω ειναι πιο στεγνος και με λιγα καταλοιπα,ο αλλος ειναι σαν να εχει λασπη μεσα

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1768 στις: Απριλίου 08, 2012, 18:28 »
Τώρα στο καθάρισμα, παρατήρησα ότι το καρφάκι του άτμο είναι μεγαλήτερο στους ημιτασιόν από ότι στους γνήσιους  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1769 στις: Απριλίου 08, 2012, 18:29 »
Ειδες που στα έλεγα?
οι noname το έχουν πιο...μεγάλο!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 112 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 17 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8776 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138437 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63