vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 9 χρήστες
Ηρακλης, trabaman, Panokali, Buliwyf, Tem, zalaros, ThioVag, manoslykos, JohnDag

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1740 στις: Απριλίου 03, 2012, 22:43 »
Και γω δεν ειμαι κατα τον no name απλα ειμαι τις αποψης πως οταν περνεις εναν κλωνο πρεπει να ειναι στην κυριολεξια κλωνος αλλιως ειναι απλα ενα αλλο μοντελο το οποιο θα εχει σιγουρα και διαφορετικη αποδοση.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1741 στις: Απριλίου 03, 2012, 22:45 »
Σίγουρα έτσι είναι ! αλλά γιατί να συμβαίνει δεν μπορώ να καταλάβω

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1742 στις: Απριλίου 03, 2012, 22:55 »
Ειναι ζαρια παιδια... Αγνωσται αι βουλε του Κινεζου...
Μου εχει τυχει επωνυμος πανακριβος να κρατησει 4 μηνες! (καλα διαβασατε, eGo-T με διαρκεια 4 μηνες!) και μου εχει τυχει και noname να κρατησει πολύ καιρο... :yes:
Ομοιως μου εχει τυχει και brand και noname να βγουν αχρηστοι την πρωτη μερα κιολας!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1743 στις: Απριλίου 03, 2012, 23:08 »
pastafarai
Έχει μόνο άτμο το Vapeshop (δεν το'ξερα) κ' σε τι τιμή? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1744 στις: Απριλίου 04, 2012, 23:38 »
Καλησπερα και παλι παιδια σε ολους.
Σαν αρχαριος λοιπον και ψαχνοντας στα αχανες αλλα εξισου σημαντικα αρθρα δεν μπορεσα να βρω μια καθαρη απαντηση.Η ερωτηση μου ειναι η εξης
Το εχω γυρω στις 8 ημερες περιπου και οταν κανω τρελλη χρηση βγαζει καποια υγρα.Και σημερα
μολις τωρα για την ακριβεια.....γευση καμμενου.Και στην εισπνοη και στην εκπνοη.....
Το ανοιγω γρηγορα βγαζω το μικρουλη αυτον ατμοποιητη της ovale και μυριζε για την ακριβεια βρωμαγε καμμενο.Απ οτι παρατηρησα οσο φαινεται το φυτιλακι του ηταν μαυρο.Διαβαζοντας και λιγα πραγματα απο εδω το καθαριζω με οδοντογλυφιδα, το δουλευω και ξανα τα ιδια.
Απ'οτι καταλαβαινω λοιπον μου καηκε ο ατμοποιητης......μεσα σε 8 μερες με medium και λιγο αγρια χρηση.
1)Ειναι λογικο να κρατα τοσο λιγο???????
2)Ο μονος τροπος φανταζομαι ειναι να παω αυριο να αγορασω εναν καινουργιο η μια πενταδα!?!
    Και εκει τελειωνει το θεμα???Αλλα μεχρι αυριο γιοκ ατμισμα ε????Δεν το ταλαιπωρουμε και με γευση καμμενου?

Συγωμη αν ειμαι off-topic αλλα πραγματικα ειμαι στα χαμενα....
Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα για τις απαντησεις σας.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1745 στις: Απριλίου 04, 2012, 23:39 »
καμμενο αν βγαζει σημαινει οτι δεν τροφοδοτειται σωστα με υγρο η αντισταση και οχι οτι εχει καει...αν καει η αντισταση δεν θα κανει τιποτα απολυτως... :yes:

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1746 στις: Απριλίου 04, 2012, 23:51 »
Johnny_Bee
Για να βγάλει καμένο τόσο σύντομα σημαίνει ότι το ξεπάτωσες !!
Βγάλτο, με μια καρφίτσα σπρώξε λίγο το φιτίλι, πλύσιμο με οινόπνευμα και μόλις στεγνώσει ρίξε 2 σταγόνες από το υγρό σου και ξεκίνα αφού προηγουμένως ελέγξεις  και το tank το οποίο θα είναι γεμάτο περίπου στα 2/3 όχι μέχρι επάνω.


ΥΓ Χρησιμοποιείς γνήσια C ή κλώνους ?
Όταν λες τρελή χρήση τι εννοείς πόσα ml ημερησίως ?
Με τι μπαταρία ?

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1747 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:45 »
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας καταρχην.
650 mA την κλασσικη της ovale για το ego-C. Περιπου 1 ml ημερα η μισο δλδ ενα πιπακι.
Ναι ο ατμοποιητης που εχει ειναι ovale αυθεντικος απο τοτε που το πηρα πριν απο 8 μερες.
Οσο για την προσπαθεια με την καρφιτσα δεν εχω καταλαβει ακριβως πως να βγαλω αυτο που μου λες και να τραβηξω φυτιλη...Μην σου πω πως ακομα δεν ξερω καν που ειναι...απλα προασπαθησα με μια οδοντογλυφιδα λιγο εκει στο καμμενο που φαινοταν το φυτιλακι.Να ανοιγω αυτο το μικρο μαραφετακι δε ξερω ειλικρινα...πως μπορει να γινεται....οποτε?

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1748 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:49 »
Και επισης τωρα που ξανα εκανα 2 3 τζουρες ρουφαει καλυτερα καλυτερο "ντουμανι" βγαζει αλλα η αισθηση ειναι λιγο virginia ths natura που χρησιμοποιω με λιγο καμενο...

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1749 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:52 »
Το εχω γυρω στις 8 ημερες περιπου και οταν κανω τρελλη χρηση βγαζει καποια υγρα

Περιπου 1 ml ημερα η μισο δλδ ενα πιπακι.

 :hmmm: :hmmm: :hmmm: τρελή χρήση το 1 ml  :hmmm: δεν θα το έλεγα, μάλλον απαλή είναι !!
Τεσπα όπως και να χει πλίσιμο και καθάριμα με οινόπνευμα και με τη χρήση που λες
ότι κάνεις μάλλον θα σε βγάλει 4,5 μήνες  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1750 στις: Απριλίου 05, 2012, 01:34 »
Μακαρι συννονοματε μου!!Γιατι και μενα μου φανηκε υπερβολικο.Οκ, το βαζω σε οινοπνευμα.Αυτο το τοσο μικρο "σκατουλακι " πως το καθαριζω, που λες καθαρισμα???Επειδη ειμαι ντυπ ασχετος δεν ξερω πως καθαριζετε...???

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1751 στις: Απριλίου 05, 2012, 01:39 »
Βούτα το στο οινόπνευμα και καθάρισε τον κώνο και το tank. Σπρώξε με μια καρφίτσα λίγο
στη κεφαλή το φιτίλι με προσοχή να καθαρίσει "ξύστο" ελαφρώς και είσαι οκ
 :thumpup:
Θα έχεις με χρήση 1 ml μεγάλη διάρκεια , τόσο ατμίζει η σύζυγός μου και περνάει άνετα
1 μήνα  :)

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1752 στις: Απριλίου 05, 2012, 01:49 »
http://www.e42.gr/assets/images/0293/4932/EGO-C-Atomizer-01.jpg

Ουυυυοπσ τον ατμοποιητη αυτον εβαλα στο οινοπνευμα!!!
Μα@@@κια ????Μεγαλη????

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1753 στις: Απριλίου 05, 2012, 03:04 »
http://www.e42.gr/assets/images/0293/4932/EGO-C-Atomizer-01.jpg

Ουυυυοπσ τον ατμοποιητη αυτον εβαλα στο οινοπνευμα!!!
Μα@@@κια ????Μεγαλη????

τούτη δω είναι η κεφαλή,δεν παθαίνει τίποτις απο το αλκοόλι :laugh1:
στεγνωσε τη καλά,ριξε κανα δυό σταγόνες  απο το υγρό σου επάνω  στο καρφί και συναρμολόγησε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1754 στις: Απριλίου 05, 2012, 10:21 »
Γιαννη ευχαριστω πολυ μαλλλον τα καταφερα!!!
Και αλεξανδρε.Μολις ξυπνησα συναρμολογησα και λειτουργει με λιγο αλοιωμενη γευση νομιζω αλλα οκ!!!
Ευχαριστω πολυ ρε παιδες και τωρα παμε να μου μαθετε να αλλαζω και το φυτιλακι.........   :respect:


 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 152 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138661 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63