vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, zamc, Mimhsdr, manoslykos, Tem

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1650 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:11 »
για ελλαδα μιλαω και χωρις μεταφορικα,και μου κρατανε μο 20 μερες

χωρις μεταφορικα για εσενα που μενεις αθηνα.
η ελλαδα δεν ειναι μονο η αθηνα...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tripus

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1651 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:11 »
Παιδιά καλησπέρα. Νέο μέλος και εφόσον παρακολουθούσα το φόρουμ για μέρες πλέον θα ήθελα την γνώμη σας στο εξής.
Αποφάσισα να περάσω από ego-t σε ego-c...και πήρα βάση κώνο και 2-3 ατμοποιητές no name για δοκιμή.
Δοκιμάζοντας τον ένα...ενώ όλα οκ, η γεύση μου φέρνει εμετό. Είναι λίγο από γράσο μαζί με "σιδερίλα" ...μια σκέτη αηδία.
Τραβάω τζούρες χωρίς να το πάω κάτω για να στρώσει...αλλά τίποτα...
Μπορώ να κάνω κάτι άλλο?
Οι μπαταρίες είναι 650αρα και 1000αρα ego-t
Ευχαριστώ.

Βασικά και εγώ είμαι νέος και δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αυτό που θα σου πω.
Στις οδηγίες λέει όταν βάζεις καινούριο ατμοποιητή, να τραβήξεις 5-10 τζούρες χωρίς να ανάβεις την αντίσταση. Αυτό το κάνεις για να πάει το ζουμάκι στον ατμοποιητή. Μήπως αυτό συμβαίνει? δεν προλαβαίνει να πάει πολύ ζουμί στον άτμο?
Για πες μας αν το έλυσες το πρόβλημα τελικά και τι έφταιγε...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1652 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:13 »
χωρις μεταφορικα για εσενα που μενεις αθηνα.
η ελλαδα δεν ειναι μονο η αθηνα...  :thumpup:
δεν μενω μονο αθηνα και τους φερνω απο θεσσαλονικη

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1653 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:16 »
δεν μενω μονο αθηνα και τους φερνω απο θεσσαλονικη

και που κανουν 18 ευρω με μεταφορικα?

επισης ισχυει και αυτο..
ελλαδα δεν εινια μονο η αθηνα (κ η θεσνικη)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1654 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:19 »
Βασικά και εγώ είμαι νέος και δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αυτό που θα σου πω.
Στις οδηγίες λέει όταν βάζεις καινούριο ατμοποιητή, να τραβήξεις 5-10 τζούρες χωρίς να ανάβεις την αντίσταση. Αυτό το κάνεις για να πάει το ζουμάκι στον ατμοποιητή. Μήπως αυτό συμβαίνει? δεν προλαβαίνει να πάει πολύ ζουμί στον άτμο?
Για πες μας αν το έλυσες το πρόβλημα τελικά και τι έφταιγε...

tripus...προς το παρόν έκανα κάτι που πρότεινε κάποιος φίλος παραπάνω...δηλαδή τον έβαλα για κανένα τέταρτο σε καθαρό οινόπνευμα και τον έχω αφήσει να στεγνώσει. Θα τον δοκιμάσω το βράδυ πάλι και θα ενημερώσω αν άλλαξε κάτι...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1655 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:19 »
και που κανουν 18 ευρω με μεταφορικα?
http://www.hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33405 με την εκπτωση στο φορουμ,τοσο μου βγηκαν οι 10 που αγορασα μαζι με κατι υγρα

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1656 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:21 »
http://www.hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33405 με την εκπτωση στο φορουμ,τοσο μου βγηκαν οι 10 που αγορασα μαζι με κατι υγρα

σορυ τι δεν καταλαβαινεις?
,μεταφορικα δλδ δεν εχει εκει?
διαβασε τι γραφω...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1657 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:28 »
σορυ τι δεν καταλαβαινεις?
,μεταφορικα δλδ δεν εχει εκει?
διαβασε τι γραφω...
σου ειπα δεν μου χρεωσαν τι να κανω;να τους πω με το ζορι να χρεωσουν;ο λογαριασμος που εκανα ηταν 52 ευρω συνολο

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1658 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:29 »
σου ειπα δεν μου χρεωσαν τι να κανω;να τους πω με το ζορι να χρεωσουν;

α συγνωμη δεν το καταλαβα.
αλλα παλι εσενα δεν χρεωσαν φιλε μου.
τεσπα.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1659 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:30 »
α συγνωμη δεν το καταλαβα.
αλλα παλι εσενα δεν χρεωσαν φιλε μου.
τεσπα.
ισως εχει να κανει με το οτι ο λογαριασμος ηταν 52 ευρω συνολο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1660 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:37 »
Εχε υπόψη σου ότι όταν χρησιμοποιήσεις έναν C πρώτη φορά, πρέπει να στάξεις 2-3 σταγόνες στο καρφάκι  ωστε να βραχεί το φυτίλι, αλλιώς μπορεί να μη προλάβει να ποτίσει με το κούμπωμα του τάνκ και όταν ρουφήξεις να βγάλει καμμένο....

Το καμμένο παλεύεται! Η αηδία που μοιάζει σαν να καπνίζεις ψόφιο αρούρι και βγαίνει από το λάδι που έχουν οι άτμο στη συσκευασία τους όμως ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!Εννοείται πως μόλις στεγνώσει θέλει 2-3 τζούρες χωρίς μπαταρία ενεργοποιημένη για να ποτίσει το φυτίλι. Αλλιώς πάλι καμένο θα βγάζει.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1661 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:40 »
ισως εχει να κανει με το οτι ο λογαριασμος ηταν 52 ευρω συνολο

γι αυτο..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1662 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:44 »
προς το παρόν έκανα κάτι που πρότεινε κάποιος φίλος παραπάνω...δηλαδή τον έβαλα για κανένα τέταρτο σε καθαρό οινόπνευμα και τον έχω αφήσει να στεγνώσει. Θα τον δοκιμάσω το βράδυ πάλι και θα ενημερώσω αν άλλαξε κάτι...

Κάνε και κάτι ακόμα πριν τον χρησιμοποιήσεις. Άνοιξέ τον (την κεφαλή) πάρε μια καρφίτσα (ή βελόνα ή παραμάνα) και πέρασέ την μέσα απ' την τρύπα όπου βρίσκεται το φυτίλι, με κατεύθυνση απ΄το πίσω μέρος (εκεί που είναι η φουντίτσα του φυτιλιού, κοντά στην αντίσταση) προς τα εμπρός, μέχρι να βγει απ' την άλλη. Πρόσεξε να προχωράς την καρφίτσα προσεκτικά και σύριζα με το μέταλο. Μην τρυπήσεις το φυτίλι γιατί μπορεί να διαλυθεί. Αφού περάσει σπρωξ' τη μπρος πίσω μερικές φορές για να δημιουργηθεί ένα κενό, βγάλε την καρφίτσα και κλεισε τον ατμοποιητή.
Σπρώξε (από μπροστά) το φυτίλι λίγο προς τα μέσα, ώστε να κάνει περασιά με το κοντό μέρος της προεξοχής και στάξε 2-3 σταγόνες υγρό πάνω στο φυτίλι. Μετά από κάθε σταγόνα περίμενε να την αποροφήσει. Ύστερα είσαι έτοιμος.

Εγώ αυτό κάνω και πάντα ανεβαίνει η γευστική απόδοση του ego-c γιατί με την τρύπα διευκολύνεται η τροφοδοσία του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1663 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:46 »
Το καμμένο παλεύεται! Η αηδία που μοιάζει σαν να καπνίζεις ψόφιο αρούρι και βγαίνει από το λάδι που έχουν οι άτμο στη συσκευασία τους όμως ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!Εννοείται πως μόλις στεγνώσει θέλει 2-3 τζούρες χωρίς μπαταρία ενεργοποιημένη για να ποτίσει το φυτίλι. Αλλιώς πάλι καμένο θα βγάζει.

χαχα..όντως σαν αρούρι ήταν....
Για το άλλο που λες τώρα...δηλαδή, στεγνώνει...βάζω τον άτμο στον κώνο...δεν το κουμπώνω στην μπαταρία και βάζω και το τανκ με το υγρό και τραβάω 2-3 τζούρες στο έτσι?
Δεν θα μου ρθει υγρό στο στόμα? Ρουφάω ή μήπως φυσάω...(προς την μεριά του άτμο)
sorry δεν το κατάλαβα πως το εννοείς...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1664 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:50 »
γι αυτο..  :thumpup:
μια χαρα,ετσι και αλλιως μια φορα στους 2 μηνες κανω την παραγγελια μου στα αναλωσιμα οποτε παντα ο λογαριασμος βγαινει γυρω στα 60 ευρω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 104 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 11 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537864 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085873 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63