vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

288 επισκέπτες, 7 χρήστες
grag, Doubt, george kotsopoulos, manoslykos, dvelev, saltcity, I.P

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1605 στις: Μαρτίου 26, 2012, 23:42 »
κοίτα

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1606 στις: Μαρτίου 26, 2012, 23:47 »
Η βάση του ατμοποιητή είναι το μεταλλικό δαχτυλίδι που βιδώνει πάνω στην μπαταρία,μετά είναι η κεφαλή δηλαδή το μικρό κομματάκι που αλλάζεις όταν σου χαλάσει(ο ατμοποιητής ουσιαστικά) και μετά είναι ο κώνος(μαυρος ή ασημί  ή οτιδήποτε άλλο)που βιδώνει στο σπείρωμα της βάσης και δένει το όλο σύστημα μαζί.Το καπάκι της κεφαλής με το καρφάκι δεν είναι ο κώνος προφανώς LadyP..και ναι είναι κάτι που οπωσδήποτε πρέπει να βγάλεις για να κάνεις Dryburn..1ον για να βλέπεις την αντίσταση .2ον για να μην κάψεις το φυτίλι που είναι μέσα στο καρφάκι..

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1607 στις: Μαρτίου 26, 2012, 23:51 »
 :thumpup: :thumpup: κ ναι τα καταφερα!!!
οχι να το καψω να κανω dry burn! πρωτη μου φορα! και ναι νιωθω περιφανη!  :tongue_smilie:  σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!
αν και τωρα παιρνω πιο σφηχτη τζουρα .... μηπως να μην αισθανομαι τοσο περιφανη??  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 00:00 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1608 στις: Μαρτίου 26, 2012, 23:54 »
Το λέω όσο και να φανεί δογματικό αλλά ως σήμερα έχω καταναλώσει 7 ατμο C Joyetech και δεν είχα πρόβλημα με την εταιρεία -όχι την εμπορική- από διαφορετική παρτίδα 2 σετ των 5. Τους πετάω στο 20 ήμερο αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. 4 μήνες τώρα ....ζάχαρη και δεν αξίζει πιστεύω τη διαφορά το no name των 2 € με το επώνυμο Joyetech των 3,4 €

Εγω έψησα ενα μελος του φορουμ να παρει eGo-C επώνυμο και τον πηρα στον λαιμο μου.... Πλημμυρησε το σπίτι του! :dontknow:  :laugh1: :laugh1:

Επιμενω πως ειναι θεμα τυχης...
Δεν εχω τιποτα με τις εταιρειες, το αρχικο μου πακετο ηταν Ovale eGo-T και ο ατμοποιητης του κρατησε 2 ολοκληρους μηνες!!!
Για την ακριβεια τον εχω ακομα και απλα θελει να του αλλαξω φιτιλι! :yes:

Αλλα στους eGo-C ειδικα δεν μπορω να μην το πω....
Εχω δυο noname απο διαφορετικα καταστηματα και οχι μονον δουλευουν τέλεια αλλα η βαση του ενος δεν εχει τρυπα με αποτελεσμα να μην σταζει τίποτα στην μπαταρια! :yes:

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1609 στις: Μαρτίου 26, 2012, 23:55 »
οχι να το καψω να κανω dry burn! πρωτη μου φορα! και ναι νιωθω περιφανη!  :tongue_smilie: σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!
αν και τωρα παιρνω πιο σφηχτη τζουρα .... μηπως να μην αισθανομαι τοσο περιφανη??  :hmmm:
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vgkantis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Twitter: @Vgkantis
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1610 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:51 »
Μόλις έκανα Dry-Burn σε ένα Ego-C και μετά πέρασα και την αντίσταση και το φυτιλάκι απο ατμό (μηχανή espresso) και έχουν γίνει σαν καινούργια.. Τα άφησα να στεγνώσουν τώρα εντελώς και αύριο θα είναι έτοιμα.. Πάντως το φυτιλάκι άσπρισε (δεν το περίμενα)!!!
Το προτείνω μιας και καθαρίζει τέλεια και δεν θα σας αφήσει κατάλοιπα!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1611 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:56 »
Ο ατμός της εσπρεσσομηχανής καταπονεί μηχανικά το φυτίλι που είναι εύθραυστο αφού είναι από fiberglass και μπορεί να σπάσουν ίνες που μετά θα εισπνεύσεις. Προτείνω πέρασμα από ζεστό τρεχούμενο νερό και μονο αν παραγίνει στην εσπρεσσομηχανή. Αν μάλιστα κάνεις ένα τακτικό "service" κάθε 4-5 ημέρες θα δείς ότι όλα θα είναι πιο εύκολα. Επίσης το dry-burn γίνεται πολύ πιο εύκολα και με λιγώτερη καταπόνηση στην αντίσταση όταν το φυτίλι είναι στεγνό.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1612 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:00 »
Δεν μπορει να φτάσει τίποτα στα πνευμονια απο το φυτιλι της αντίστασης. Μεγάλη διαδρομή, πολυ υγρή και δύσβατη μέχρι εκει.μ :hmmm:
Εκτός και αν έχει περάσει στίβο μάχης στα λοκ. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vgkantis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Twitter: @Vgkantis
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1613 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:04 »
Ο ατμός της εσπρεσσομηχανής καταπονεί μηχανικά το φυτίλι που είναι εύθραυστο αφού είναι από fiberglass και μπορεί να σπάσουν ίνες που μετά θα εισπνεύσεις. Προτείνω πέρασμα από ζεστό τρεχούμενο νερό και μονο αν παραγίνει στην εσπρεσσομηχανή. Αν μάλιστα κάνεις ένα τακτικό "service" κάθε 4-5 ημέρες θα δείς ότι όλα θα είναι πιο εύκολα. Επίσης το dry-burn γίνεται πολύ πιο εύκολα και με λιγώτερη καταπόνηση στην αντίσταση όταν το φυτίλι είναι στεγνό.

Δεν το προτείνω για κάθε μέρα φυσικά αυτό που είπα παραπάνω, αλλα για 1 φορά που θεωρώ οτι ο καθένας μπορεί να δοκιμάσει ή θέλει να κάνει dry-burn και καθάρισμα μιας και είναι φτηνοί οι ατμοποιητές.. Δεν διαφωνώ σε ότι λες, αλλα όπως ο φίλος απο πάνω το θεωρώ δύσκολο μιας και το φυτίλι θα είναι συνεχώς βρεγμένο απο υγρό άρα δεν νομίζω να πάει στο στόμα μου, το πολυ πολύ να καεί πάνω στον ατμοποιητή...
Απλά είπα την δοκιμή που έκανα και τα αποτελέσματα που είδα (δεν μπορώ να πώ οτι το φυτίλι χάλασε ή κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όπως το βλέπω τώρα.)

Σε ευχαριστώ πάντως για την σημείωση!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 01:10 από Vgkantis »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1614 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:14 »
Αν το φυτίλι είναι καλό, τότε η μέθοδος δουλεύει πολύ καλά, εχω μιά τετράδα CE2 μεταλλικά, πάνω από 3 μήνες, κοντεύουν να περάσουν 400ml υγρό από μέσα τους και το φυτίλι/αντίσταση έχουν πολύ ζωή ακόμα.....
Σε κάτι άλλους ατμο που δοκίμασα ακριβώς το ίδιο σύστημα, αν και ήμουν πολύ προσεκτικός, με το πρώτο dryburn το φυτίλι ξεμαλλιάστηκε...

Αποσυνδεδεμένος Vgkantis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Twitter: @Vgkantis
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1615 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:22 »
Μιλαώ για αυθεντικούς Joyetech  8)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2012, 05:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1616 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:28 »
 να ρωτησω... ειναι φυσιολογικο μετα το dry burn να παιρνω σφιχτη τζουρα? κ αν οχι τι εκανα λαθος? μηπως το παραεκανα?

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1617 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:29 »
Τι να καθαρίσεις σε eGo-C ??? δεν έχω καταλάβει ! ένα σκούπισμα και μετά από 2,3 βδομάδες πέταμα, εδώ για τις κεφαλές μιλάμε είτε είναι Ovale ή Joyetech

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1618 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:33 »
Ασχετα αν αντέχουν, όλοι οι ατμο, μετά από 4-5 ημέρες έχω την εντύπωση ότι αλλιώνουν το άρωμα, βγάζουν μια ξηρότητα που δεν μου αρέσει... γι αυτό πέφτει ΜΑΤΣΑΚΟΝΙ!!!... :laugh1:
Περιμένω όμως τον Α2 και ίσως ησυχάσω... (λίγο...)

Αποσυνδεδεμένος tripus

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1619 στις: Μαρτίου 27, 2012, 03:37 »
Μόλις το παρήγγειλα. Καπνιστής ακόμη, αλλά σε 1-2 μέρες που θα το έχω στα χέρια μου δεν θέλω να ξαναδώ κ.τ. μπροστά μου.
Ζουμάκια δεν έχω ακόμη, αλλά θα πάω να κοιτάξω αύριο σε κάποιο μαγαζί.
Το forum είναι πραγματικά τέλειο. Ότι απορίες είχα μου λύθηκαν εύκολα και γρήγορα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181422 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 64 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537971 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz