vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 9 χρήστες
geoliol, manoslykos, Ηρακλης, trabaman, Tem, xloupas, Panokali, Buliwyf, zalaros

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1575 στις: Μαρτίου 24, 2012, 21:39 »
Παδια καλησπερα.

Εχω παρει Velvet Cloud απο Flavourarts και θα προσπαθησω να κανω φρουτενιες γευσεις (ανανας, lime, μανταρινι).

Η σκετη VG θα ταλαιπωρησει τον C? (Ειναι 80% VG και 20% νερο η Velvet).

Λετε να παρω PG? Τι αναλογια PG/VG προτεινετε?

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1576 στις: Μαρτίου 24, 2012, 21:45 »
 :) Γεια σου,εγω με velvet cloud δεν ειχα κανανα προβλημα,αλλα θα σε ελεγα να παρεισ  traditional base,για καλυτερο χτυπημα και καλυτερη ροη.Αναλογια στα 10ml ειναι περιπου για εμενα 1ml,περιπου 35 σταγονεσ,αλλα ξεκινα με τισ μισεσ και βλεπεισ.EGO C εχω και γω.
Μπρεισ να παρεισ και ενισχυτικο γευσησ,mts vape wizard, ριχνοντασ λιγεσ σταγονεσ.
[/t][/t]

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1577 στις: Μαρτίου 24, 2012, 21:47 »
Εγω στον eGo-C μου ατμιζω αποκλειστικα VG χωρις κανενα προβλημα... :yes:

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1578 στις: Μαρτίου 24, 2012, 22:08 »
σε αυθεντικο η οχι?

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1579 στις: Μαρτίου 25, 2012, 10:50 »
Κάνω VG από την αρχή που πήρα τον C όπως έκανα και με τον T χωρίς κανένα πρόβλημα.
Ακόμα και με επισκευασμένους άτμο που δε μπορείς να πεις ότι είναι όπως οι εργοστασιακοί.


Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1580 στις: Μαρτίου 25, 2012, 16:07 »
σημερα ατμισα τον C LR και NR σε 4.9 volt και ειδα θεαματικα αποτελεσματα.παιδια σκοτωνει και δεν εχει προβλημα κανενας ατμο.υποψιν,τις μπαταριες τις εκανα κατασκευη για τα βολτ αυτα

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1581 στις: Μαρτίου 26, 2012, 20:46 »
Να γραψω κι εγω καποιες εμπειριες μηπως καποιος βοηθηθει γενικα απο τις δοκιμες μου.

Εχω τον Ego-C Ovale και παρατηρησα οτι 2 νεοι ατμο μου εβγαλαν 7-8 μερες ο καθε ενας.

Οκ αφου βλεπω οτι σε πολλους κρατανε περισσοτερο μαλλον φταιει ο τροπος που ατμιζω αν και παντα ατμιζω μακροσυρτα και απαλα και καθε βραδυ το ανοιγω ολο και το καθαριζω.

Ειπα λοιπον αφου εχω διαβασει αρκετα εδω μεσα αλλα και πολυ Youtube να προσπαθησω να τους διορθωσω με τους κλασικους τροπους.

Καταρχην χρειαστηκε να κανω αρκετα dryBurn για να φτασω σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο.

Με λιγα λογια εκανα τα εξης :

1) DryBurn μεχρι να σταματησει η αντισταση να καπνιζει
2) Αφησα την αντισταση να κρυωσει αρκετα (κανενα 10λεπτο)
3) Πεταξα την αντισταση σε βρασμενο νερο για κανενα 5λεπτο
4) Εβγαλα την αντισταση και την στεγνωσα με χαρτοπετσετα και φυσοντας μεσα της για να βγει οσο γινεται το νερο.
5) Ξαναεκανα dryburn μεχρι πλεον οχι απλα να σταματησει να καπνιζει η αντισταση αλλα μεχρι να σταματησει να μυριζει καμμενο απο μονη της.
6) Την αφησα να κρυωσει εντελως κανενα 5λεπτο
7) Ξαναδοκιμασα να την αναψω με dryburn και ειδα οτι πλεον δεν μυριζει και δεν καπνιζει.

Γενικα επαναλαμβανω μεχρι να σταματησει να καπνιζει και να μυριζει.
Βαζω 2πλο φυτιλι της ZeroBacco χωρις πλεγμα και συρμα.

Δουλευει αψογα 2 μερες τωρα.

Μου εβγαλε καμμενο μονο οταν αλλαξα πιπακι με γευση και μαλιστα εβαλα ενα πιπακι σιλικονης που πηρα για δοκιμη.

Προς το παρων κατεληξα στο γεγονος οτι το πιπακι σιλικονης δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι μαλλον δεν αφηνει ικανοποιητικη ποσοτητα υγρου να φτασει στο φυτιλι.

Η απλα αυτο που εχω δεν ειναι τρυπημενο καλα και δεν ανοιγει καλα.

Παντως προς το παρων ειμαι οκ .

Βεβαια θα παιξουν και αλλες δοκιμες στο μελλον.

Με αυτο τον τροπο εφτιαξα 3 ατμοποιητες.

Για να δουμε αν θα κρατησουν ...  ;D

Πιστευω πως αν καταφερω να δουλευω 15μερες εναν ατμοποιητη  θα βγαινει αρκετα οικονομικο ακομα και σε σχεση με τον καπνο.

Προς το παρων τηρω τα εξης και ειμαι οκ σε γενικες γραμμες.

1) Αργες και μακροσυρτες τζουρες, Μετα την τζουρα το εκανα συνηθεια να τραβαω και μια μικρη χωρις πατημενο πληκτρο μπαταριας και ετσι τραβαω και τα απομειναρια.
2) Καθε βραδυ το ανοιγω και το καθαριζω. Δλδ ολα εξω σκουπισμα με μια χαρτοπετσετα ολα και δεσιμο. (διάρκεια ουτε 5 λεπτα)
3) Μία φορα την εβδομαδα η οποτε προλαβαινω dryburning και αλλαγη φυτιλιου.
4) Οταν αφηνω το τσιγαρο καπου φροντιζω να ειναι σε οριζοντια θεση

Αυτα

;)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1582 στις: Μαρτίου 26, 2012, 20:57 »
εγω τον καθαριζω καθε πεντε μερες.ανοιγμα ξυσιμο την αντισταση με μια λιμα για νυχια.(της γυναικας)και ντραυ μπερινκ.φυτιλι καθε 2 εβδομαδες.μου παει ο ενας πανω απο μηνα με 5-6 ml την ημερα.ειναι NR  τηςovalle και LR της totally.
ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1583 στις: Μαρτίου 26, 2012, 21:00 »
μου παει ο ενας πανω απο μηνα με 5-6 ml την ημερα.

Σοβαρά μιλάς ?

Εμενα κρατησαν περιπου 7 μερες και κανω 1 πιπακι την μερα δηλαδη 1,2ml.

 :wall:

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1584 στις: Μαρτίου 26, 2012, 21:02 »
Όταν υπερθερμαίνεται από απανωτές τζούρες "καίει" το tank και έτσι έρχεται η καψίλα η προσωρινή γιατί η μόνιμη είναι λόγο μη τροφοδοσίας του φιτιλιού οπότε εκεί έχουμε ρεκτιφιέ ή πέταμα ! 
Σε διάρκεια οι Joyetech μου κρατούν άνετα 20 μέρες με χρήση 3-5 ml ημερησίως δεν περιμένω να μυρίσουν και τους πετάω

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1585 στις: Μαρτίου 26, 2012, 21:08 »
ο πρωτος με πηγε 39 μερες και τον χαλασα κατα το καθαρισμα απο απροσεξια ο δευτερος που ηταν lr με πηγε 1 μηνα.προτιμω ομως παντα lr

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1586 στις: Μαρτίου 26, 2012, 21:17 »
Ποια η διαφορα LR και NR και απο που αγοραζω ?

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1587 στις: Μαρτίου 26, 2012, 21:20 »
Lr low resistant Οι ατμοποιητές LR παράγουν περισσότερο ατμό και έχουν καλύτερο throat hit, όμως έχουν και μικρότερη διάρκεια ζωής.
NR rormal resistant
http://www.ivape.eu/accessories-1/atomizers.html

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1588 στις: Μαρτίου 26, 2012, 21:24 »
Ευχαριστω.
Και ακριβως αυτη τη σελιδα κοιταγα τωρα.
 :)) :)) :)) :))

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1589 στις: Μαρτίου 26, 2012, 21:38 »
Το πιο πάνω μαγαζί έχει και έκπτωση για τα μέλη 12% αλλά κοίτα και αυτό:
http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33405
και αυτό έχει έκπτωση για τα μέλη ως 35%
Πάντως ότι και να πάρεις να είναι Joyetech με τα no name υπάρχουν προβλήματα αξιοπιστίας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 155 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181375 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138665 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085893 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63