vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, I.P, Lobotomizer, manoslykos, AK47, ΨΗΛΟΣ, tibolaso, dvelev

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1560 στις: Μαρτίου 21, 2012, 00:10 »
Παιδια κ εγω ovale εχω  αλλα γιατι εχω την εντυπωση οτι ολα ειναι απο το ιδιο εργ..  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος apostolis.kalamata

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1561 στις: Μαρτίου 21, 2012, 00:20 »
Τα noname ν' αποφεύγετε. Alter Ego, Ovale και κάποια ακόμα είναι οκ.

Καλησπερα εχω ενα no name  αγορασμενο απο ατομο μεσα στο φορουμ παιδια εχει βγει σκυλι διαρροη καμια οτι και να του κανεις με ατμοποιητη ovale (ο οποιοσπαιζει ενα μηνα απροβληματιστος)

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1562 στις: Μαρτίου 21, 2012, 00:38 »
κ εμεις με ovale .. αν ρουφαμε δυνατα !!!  πλημμυρα .λουν  σε  λεω ...  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1563 στις: Μαρτίου 21, 2012, 07:50 »
Τα noname μπορεί να σου βγουν καλά και να έχεις πληρώσει λιγότερα αλλά μπορεί να βγουν και μάπες και να έχεις χάσει τα λεφτά σου. Ξέρω άτομο που αγόρασε noname ego-c. Το ίδιο πακέτο που δίνουν οι ovale, alter ego κλπ, 2 κομπλέ συσκευές, φορτιστής, έξτρα ατμοποιητές, όλα μαζί 50 ευρώ και με κορόϊδευε που έδωσα 90 στην ovale. Δύο μήνες μετά τα έπαιξαν και οι δύο μπαταρίες, η μία αδειάζει στο 20λεπτο από πλήρη φόρτιση και η άλλη απλά δε δουλεύει καθόλου. Τώρα πάει για ovale...

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1564 στις: Μαρτίου 21, 2012, 09:33 »
 :nope: :nope: :nope: :nope:
Έπρεπε να πάει clever να αγοράσει 2 μπαταρίες 1000άρες με 18 ευρό κ' το σύνολο θα έφτανε τα 68 ευρό  :thumpup:
Μετά από 2 μήνες στης γυναίκας μου είναι σκυλιά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1565 στις: Μαρτίου 21, 2012, 10:02 »
εχω παρει και εγω μια 1000αρα απο αυτο το μαγαζι,και εγω 2 μηνες την εχω και παει μια χαρα,αλλους 2 να αντεξει τα εβγαλε τα 9 ευρω και με το παραπανω ;)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1566 στις: Μαρτίου 21, 2012, 10:12 »
Τα αυθεντικά προϊόντα eGo-C γράφουν πάνω OVALE ή έχουν το λογότυπο της OVALE χαραγμένο!

αυτο ειναι χαρακτηριστικο αυθεντικοτητας που βρηκα σε μαγαζι.

λοιπον αν καποιος κανει μια παραγγελεια 100 κομματια βαζει πανω οτι ονομα θελει.
ας πουμς ovelix ..

αλλα υπαρχει ακι το αλλα. οπως λενε ολοι υπαρχουν καποια εργοστασια που τα κανουν.
ας υποθεσουμε λοιπον οτι ο οβελιξ βγαινει και σε "μουφα" ο γνησιος (λεμε τωρα) κανει 12 ευρω ο μουφα 5 ευρω.
μπορει να βγαινουν απο το ιδιο εργοστασιο αλλα εκει εχει "γραμμες παραγωγης" οπως σχεδον παντου.

ποιοτητα α , β , γ

τωρα θα μου πεις και γιατι ο οβελιξ να ειναι α? οχι μπορει να μην εινια απλα να ειναι β ή γ με το ονομα πανω (οπως ειπα στην αρχη)

τωρα το τι ειναι ακλο ειναι υποκειμενικο.
εχω παρει "μουφα" εγο-τ και τον ειχα χωρις πλακα 40 μερες και ηταν σαν την αρχη χωριες καν να καθαριζω τιποτα!!!!
και πηρα μια φορα και "γνησιο" και χαλασε σε 15 μερες και στις 10 εβγαζε καμμενο.
τι να πεις?

αλλα εως τωρα τα "μουφα" μου εχουν βγει καλα. και αλλωστε αγποραζω ποιο πολυ απ'εξω δεν κανω μαγκες ατομα που περνουν γ διαλογης και ενω εξω κανουν 2 ευρω τα πουλανε 7-8.. οχι !! ας κλεισουν να βαλουν μυαλο !

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1567 στις: Μαρτίου 21, 2012, 10:59 »
Εντάξει, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Δεν γίνετε με 100 κομάτια  :nope:, νομίζω ότι θέλει πάνω από 500 σετ, αλλά δεν είμαι κ' σίγουρος γιατί δεν με ενδιαφέρει να μπω σε αυτό το τριπάκι. :yes:
Τώρα για τις μπαταρίες, η ovale όσο κ' η alter προμηθεύωνται από joyetech κ' βάζουν την φίρμα τους επάνω. :yes:
Οι μπαταρίες τώρα για τον -C (γι'αυτόν μιλάμε, μην το ξεχνάμε) είναι διαφορετικές από οπιαδήποτε άλλη μπαταρία για eGo  :thumpup:
Όποιος δεν το ξέρει, μπορεί να διαβάσει μερικά ποστ παραπάνω.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2012, 12:34 από BigRed »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1568 στις: Μαρτίου 21, 2012, 14:26 »
ναι αλλα οι ποιο πολλοι δεν το λειτουργουν με μπαταριες για εgo-t?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1569 στις: Μαρτίου 21, 2012, 20:35 »
πανυως και της ζερομπακο μια χαρα δουλευουν πηρα 1 πενταδα για την ξαδελφη μου και ειναι οκ.θα μου πεις ετυχε; μπορει.αλα υπαρχει ασταθεια στα ωμ.εχω μια μπαταρια που κατω απο 2 ΩΜ βγαινει εκτος απο προστασια.με εναν της ζερομπακο δεν δουλευε αλαξα μπαταρια και παει τουμπανο.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1570 στις: Μαρτίου 22, 2012, 00:09 »
ναι αλλα οι ποιο πολλοι δεν το λειτουργουν με μπαταριες για εgo-t?
Ναι, όπως κ' εγώ  :thumpup:
Απλά η joyetech αποφάσισε να κάνει μια μικρή διαφορά με τον -C κ' στις μπαταρίες του κ' τις βάζει να δουλεύουν σταθερά στα 3,3 βόλτ. :)
Έτσι δεν έχεις διαφορα στην απόδωση του άτμο, σε αντίθεση με τις απλές που ξεκινάνε από 4,2-4,1 κ' πέφτουν :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1571 στις: Μαρτίου 23, 2012, 02:33 »
Σκεφτομουν κι εγώ που ψάχνω πώς θα μεγιστοποιήσω την απόδοση του υλικού που έχω, εγώ που τον τελευαίο μήνα έχω δοκιμάσει 6-7 διαφορετικούς άτμο και κάρτο... Τέλως πάντων σκεφτόμουν, μήπως έχουμε γίνει υπερβολικά εκλεκτικοί με το η.τ και γινόμαστε η χαρά των εταιριών; Θυμάμαι όταν έκανα κ.τ. κάπνιζα μια μάρκα για 2 χρόνια κι όλα καλά, μέχρι που κάποια στιγμή άρχισε και μου έφερνε βραχνάδα. Το ίδιο και σε έναν φίλο, η ίδια μάρκα. Μήπως πέσαμε σε γραμμή παραγωγής β ή γ; Άλλαξα μάρκα. Πάλι όλα καλά. Κάποια φορά άνοιξα ένα πακέτο και με το πρώτο "παφ"... ζαλάδα. Μήπως έπεσα σε λαθραία παρτίδα-μαϊμού; Δεν έδινα μεγάλη σημασία στη γεύση αρκεί να μη με πείραζε, να μου άφηνε κάτι. "Στραβές" πάντα υπάρχουν σε όλα τα προϊόντα.
Καταλαβαίνω βέβαια ότι άλλο να δίνεις 4 ευρώ για ένα πακέτο κ.τ. κι άλλο να δίνεις 25 για ένα σετ ατμοποιητές ego-c και να σου βγουν σκάρτοι. Από εκεί όμως μέχρι το να κάνω απανωτές κι εναλάξ τζούρες ανάμεσα σε έναν ego-c και έναν imist για να σιγουρευτώ ποιος θα δώσει το ελάχιστα καλύτερο χτύπημα και την ελάχιστα καλύτερη γεύση, μέχρι που ζαλίστηκα απ' τις τζούρες, υπάρχει διαφορά.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι: μήπως ξεφεύγουμε κι εμείς λίγο; Μήπως τελικά το η.τ. από μέσο να πετάξουμε την κατάρα του κ.τ. το κάναμε μονομανία και γίναμε κι εμείς μονομανείς gadgetάκηδες; Μήπως γινόμαστε λίγο η.τ. "κάγκουρες"; Μ'ηπως το η.τ. που το επιλέξαμε για να βοηθήσουμε την υγεία μας και την τσέπη μας το κάνουμε πηγή άγχους και μάλιστα πιο δαπανηρή; Μήπως τελικά, ο φόβος μας μην απογοητευτούμε και γυρίσουμε στο κ.τ. είναι το κατάλληλο εργαλείο στα χέρια των κατασκευαστών; Μήπως να το δούμε πιο απλά και να μένουμε σ' αυτό που μας ικανοποιεί αντί να ψάχνυομε πάντα το τέλειο;
Μπορεί να είμαι και λάθος, απλά μερικές σκέψεις κάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2012, 02:47 από Nicko »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1572 στις: Μαρτίου 23, 2012, 02:46 »
ψιλοσυμφωνω μαζι σου.
μερικοι ξεφυγαν...  :)) :))

καλο ειναι οτι κανεις να μην ξεφευγεις. προσωπικη αποψη.
καλο ειναι αλλα με μετρο.  :thumpup:

μην καταντησει καποιος ποιο εθισμενος απο το κτ.. :nope:

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1573 στις: Μαρτίου 23, 2012, 10:44 »
Συμφωνώ μαζί σας, με το η.τ πρέπει απλά να κάνουμε τη δουλειά μας αλλά και κάποιος που το βλέπει σαν χόμπι και γουστάρει να ασχολείται δεν μπορούμε να τον κατηγορήσουμε...περί ορέξεως...

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1574 στις: Μαρτίου 23, 2012, 11:23 »
Σκεφτομουν κι εγώ που ψάχνω πώς θα μεγιστοποιήσω την απόδοση του υλικού που έχω, εγώ που τον τελευαίο μήνα έχω δοκιμάσει 6-7 διαφορετικούς άτμο και κάρτο... Τέλως πάντων σκεφτόμουν, μήπως έχουμε γίνει υπερβολικά εκλεκτικοί με το η.τ και γινόμαστε η χαρά των εταιριών; Θυμάμαι όταν έκανα κ.τ. κάπνιζα μια μάρκα για 2 χρόνια κι όλα καλά, μέχρι που κάποια στιγμή άρχισε και μου έφερνε βραχνάδα. Το ίδιο και σε έναν φίλο, η ίδια μάρκα. Μήπως πέσαμε σε γραμμή παραγωγής β ή γ; Άλλαξα μάρκα. Πάλι όλα καλά. Κάποια φορά άνοιξα ένα πακέτο και με το πρώτο "παφ"... ζαλάδα. Μήπως έπεσα σε λαθραία παρτίδα-μαϊμού; Δεν έδινα μεγάλη σημασία στη γεύση αρκεί να μη με πείραζε, να μου άφηνε κάτι. "Στραβές" πάντα υπάρχουν σε όλα τα προϊόντα.
Καταλαβαίνω βέβαια ότι άλλο να δίνεις 4 ευρώ για ένα πακέτο κ.τ. κι άλλο να δίνεις 25 για ένα σετ ατμοποιητές ego-c και να σου βγουν σκάρτοι. Από εκεί όμως μέχρι το να κάνω απανωτές κι εναλάξ τζούρες ανάμεσα σε έναν ego-c και έναν imist για να σιγουρευτώ ποιος θα δώσει το ελάχιστα καλύτερο χτύπημα και την ελάχιστα καλύτερη γεύση, μέχρι που ζαλίστηκα απ' τις τζούρες, υπάρχει διαφορά.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι: μήπως ξεφεύγουμε κι εμείς λίγο; Μήπως τελικά το η.τ. από μέσο να πετάξουμε την κατάρα του κ.τ. το κάναμε μονομανία και γίναμε κι εμείς μονομανείς gadgetάκηδες; Μήπως γινόμαστε λίγο η.τ. "κάγκουρες"; Μ'ηπως το η.τ. που το επιλέξαμε για να βοηθήσουμε την υγεία μας και την τσέπη μας το κάνουμε πηγή άγχους και μάλιστα πιο δαπανηρή; Μήπως τελικά, ο φόβος μας μην απογοητευτούμε και γυρίσουμε στο κ.τ. είναι το κατάλληλο εργαλείο στα χέρια των κατασκευαστών; Μήπως να το δούμε πιο απλά και να μένουμε σ' αυτό που μας ικανοποιεί αντί να ψάχνυομε πάντα το τέλειο;
Μπορεί να είμαι και λάθος, απλά μερικές σκέψεις κάνω.


 :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Έτσι είναι
ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Και προσοχή...... ΚΑΝΕΝΑΣ δεν κατηγορεί αυτούς που το βλέπουν μάλλον περισσότερο σαν χόμπυ... Εξάλλου και για μένα είναι μια ευχάριστη ενασχόληση, ενώ το κάπνισμα ΠΟΤΕ και νομίζω ΚΑΝΕΝΑΣ δεν το είδε έτσι (τουλάχιστον για τόσο καιρό).
ΝΑ ΛΟΙΠΟΝ άλλο ένα + στο Η.Τ.

Τέλος off topic

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 165 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181392 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63